Cübbeli Ahmed hoca hükümeti eleştirdi

Serare

Profesör
konuda başında dikkatlice okursanız bunu anlayabilirsiniz
18 yaşına kadar hanım kızlarımızın dini eğitim almalarının önü kesilmiş olacak.
mesut yılmaz 8yıla çıkarttığında imamhatiplerin orta kısmı kapatılmıştı.
İletiye bakar mısınız :)

Bu insanların düşüncesinde din ile ortak algı yalnızca kadın-kız.

Hanım kızların dini eğitim almalarının önü kesilecekmiş, tabi bu din yalnızca kadınların...

Örneklerini fazlasıyla görmekteyiz (eskiden nefret ederek artık zamanla hoşgörerek, belkide umursamayarak kimbilir).

Konuya gelince; İnsanlık adına yapılması gereken eğitimli, kendi ayakları üstünde durabilen gençler yetiştirmektir, yok illede eğitimsiz ve kendi ayakları üstünde duramayan çocuklar yetiştirmek istiyoruz diyorsa birileri onlarıda belki serbest bırakmak gerekir kimbilir.

Dünyada her türlü işi yapacak insana ihtiyaç var.

Sevgiler.

saliha kalem

Profesör
İletiye bakar mısınız :)

Bu insanların düşüncesinde din ile ortak algı yalnızca kadın-kız.

Hanım kızların dini eğitim almalarının önü kesilecekmiş, tabi bu din yalnızca kadınların...

Örneklerini fazlasıyla görmekteyiz.

Konuya gelince; İnsanlık adına yapılması gereken eğitimli, kendi ayakları üstünde durabilen gençler yetiştirmektir, yok illede eğitimsiz ve kendi ayakları üstünde duramayan çocuklar yetiştirmek istiyoruz diyorsa birileri onlarıda belki serbest bırakmak gerekir kimbilir.

Dünyada her türlü işi yapacak insana ihtiyaç var.

Sevgiler.

Bu dinin yalnızca kadınların mı olduğunu iddia ediyoruz neden çarpıtıyorsunuz?
bu memleketin topraklarında analar Fatihleri yetiştirecek itikadi alamazlarsa kurtuluş çok zordur
siz akpnin yaptığı herşeye körü körüne bağlanmaya devam edin bu milletin ahlak ve maneviyatı gittikçe çöke dursun hesabı makamın sahileri vericek tabi onları o makamlara getirenlerde

dinimizde hiçbir müslüman evladının eğitimsiz serbest bırakılması emredilmemiştir bilmeden kendi kafanıza göre yazmayın insanları yanılmış olmayın

Serare

Profesör
Bu dinin yalnızca kadınların mı olduğunu iddia ediyoruz neden çarpıtıyorsunuz?
bu memleketin topraklarında analar Fatihleri yetiştirecek itikadi alamazlarsa kurtuluş çok zordur
siz akpnin yaptığı herşeye körü körüne bağlanmaya devam edin bu milletin ahlak ve maneviyatı gittikçe çöke dursun hesabı makamın sahileri vericek tabi onları o makamlara getirenlerde
Benim Akp ile yakından uzaktan bir ilgim ve alakam yok. İnsanlığı daha fazla olan, insanlığına daha fazla inandığım, güvendiğim bir hükümet ya da yönetici kadrosu görsem onları desteklerim. Hükümetin yaptığı icraatlara gelince benim inanç ve düşüncelerime ters bir olgu olmadığı gibi, yaptıkları henüz az bile.

Her şey bir adımda ilerleyemez elbet.

Sevgiler.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Zorunlu eğitimin 12 yıl olmasına ben de şiddetle karşıyım.

daha 8 yılı tam olarak halledemedik, hala bir sürü sorun var.

Hem de kesintisiz şu an... önce kesintisizi kesintiliye çevirsinler, eğitimin kalitesini yükseltsinler, insanlar çocuklarına dersaneye gönderme zorunluluğu hissetmesin, daha sonra 12 yi düşünsünler.

tamamen gereksiz bir hamle olarak görüyorum ve cüppeli hocaya katılıyorum bu konuda.

agbi

Yasaklı
Sizden ricam lütfen meajıma mesaj alıntı yaparak cevap veriniz ki kopukluk olmasın.

Cübbeli Ahmed hocamız Mahmud efendinin irşadla görevlendirdiği hocalardan birisidir.
Arkasında milyonlar var.

Bakın ne güzel demişsiniz İRŞAD bununla ilgili en ufak bir İTİRAZIM olmaz hatta bu konuda F.ALTAYLININ programına bile katılmasını desteklemiştim ( HER NE KADAR F.ALTAY lının SİYAH ÇARŞAF GİYENLERE KARAFATMA DEMESİNİ UNTMAMA RAĞMEN )

Bence Ahmet hoca görev sınırlarını aşmış durumdadır ki gördüğün kadarı ile buda CEMEATTE huzurluk oluşturmaya başladı.

Bugün dini sosyal oluşumlarda SİYASETE girmek o oluşumda huzursuzluk oluşturmaya başlar nasıl F.Gülen cemeatinde SP ne ERBAKAN a oy verenler var ise Mahmud efendi cemeatindede AK partiye oy verenler bulunmaktadır.

yanlış anladınız galiba.biz birşeyi karıştırmadık bir üye kardeşimiz 3 kişi arkasında kalır ithamına yorum yapdık o yalnız biri değil diye hatırlattık.
agbi bey Cübbeli hoca kendi kafasına göre konuşmuyor bunuda hatırlattık
Mahmud efendiyle Cübbeli hoca ayrı kulvarların insanları değil onların elleri birbirine bağlıdır
Cemaat olgusunda silsile adabı şeyh mürid ilişkisi irşad ve tebliğ esasları vardır bunları siz iyi bilirsiniz
Şeyhine itaat etmeyenler dışında itaat edenlerin bu cemaatte değeri çok büyüktür
kısacası agbi bey Cübbeli hoca Mahmud efendiye sadakatinden ayrılmayan vefalı hocalardandır
Cübbelinin alim olduğunuda unutmayalım normal birisinden bahsetmiyoruz
üstelik Mahmud efendinin Erbakanı çok sevdiğini herkes bilir

Cübbeli Ahmet Hoca SİYASAL olarak kendi kafasından konuşuyor.

Cübbeli Ahmet Hocanın İslamiyet konusunda Alim liğine tek söz kimse söyleyemez.

MAHMUD EFENDİ herkesi çok sever çünkü o Allah cc tarafından diğer kullarını sevmekle onara yol göstermekle görevlendirilmiştir ERBAKAN a gelince isterseniz Siyaset e ilk girişinden itibaren bugüne kadar yaptıklarına bakalım ve ben sizin çok iyi tanıdığınız MAHMUD efendinin asla kabul etmeyeceği hareketleri ERBAKAN ın yaptığını gösterebilirim.

Siz ve sizin gibi bu konuya gelip konu dışında eleştiri yapanların niyetleri hep ortada
neden 12 yıllık eğitim felaketine birşey diyemiyorsunuz neden Cübbeli Ahmed hocanın eleştirdiği noktalara değinemiyorsunuz
galiba gücünüz yetmiyor yetmeyincede böyle ordan buradan yanaşıyorsunuz
sizler ısrarla Milli Görüşün içinde hatalı insanların olduğunu ve insanların hatasız olduğunu savunursunuz ve bizde buna katılırızda neden sizler akpnin bütün icraatlarının doğrı olduğuna körü körüne inanırsınız hiçmi hata işlemiyorlar.
sanki tezad durumdasınız!
bu 12yıllık eğitim katakülleye getirilmeye çalışılan uygulama eğer geçerse mesut yılmazın bu ülkenin genç neslinin imanlı yetişmesine vurduğu baltaya bir balta daha sallamak olmazmı?
o mesut yılmaz ne demişti
siyasi hatatıma mal olsada 8 yıllık eğitimi ve kuran kurslarında yaş sınırlamasını yapıcam
adam kendini feda etti sırf inanan nesil yetişmesin diye.
bugün bunun haykırışı var ama sizin vicdanlarınız adete sağır kesilmiş bunu duymayıp böyle hassas konulara bile farklı çıkarlarınızla müdahale edebiliyorsunuz

herkes bundan böyle ne yazdığını bilsin

Yazdıklarınızın temeli TAKVA nın yaşandığı bir ülke içindir.

Kızının okumasına karşı gelnler Eşlerini & Kızlarını pazara gimesine müsade ediyorsa eve Gelen Tüpçüye kapıyı açtırıyorsa vb yapıyorsa ÖNCE BİR DURSUN bunla TAKVA ya ŞERİATA tamami ile TERS tir. Bunları yapıpta bunları EĞİTİM e konuşuyorsa ABES le iştigaldir dedikleri. Birde sizin Bayan mısınız Erkemisiniz bilemiyorum ama sormak iterim Kendinizin veya eşinizin bayan Hastalıklarında İMANLI bir Mümine Dr un tedavisini istersiniz yoksa ERKEK veya Mason & Ateist vb.Bayan dr un mu tedavnize vesile olmasını istersiniz.

AYRICA savunduğunuz ERBAKAN ın KURAN ÖĞRENME YAŞINI YÜKSELTENLERLE İLİŞKİSİNİ tasvip ediyormusunuz ?

bakış

Kıdemli Üye
Eğitimin kesintisiz 12 yıla çıkarılmasına karşıyım.Bu ülkeye amelede lazım..Ben egitimi 5+7 yıl olarak istiyorum(5 yıl ilkokul,7 yıl cıraklık eğitimi).Şöylede olabilir.5+3+4(5 yıl ilk okul,3 yıl zorunlu medrese,4 yıl lise)
Nasıl olsa askeri şamaroğlanına çevirdik,artık darbede olmaz,e başta namaz kılan bir başbakanda var...3 yıl zorunlu medrese istiyoruz.

MECZUP

Profesör
Okularda size öğretilen tarihe inanmayın ! / Üstâd Necip Fazıl

12 yıllık zorunlu eğitim projesi kime ve niye hizmet için planlandı hükümette bu yanlışa nasıl düştü bilinmez ...

Bu bir parti meselesi değildir açık yakalamak için dört gözle bekleyenlerden olmak yerine birlik olup bunun önüne nasıl geçebiliriz onu düşünmeliyiz zira dediğimiz gibi parti meselesi değil İslâm ve vatan meselesidir. İslam olmazsa Türkiyede olmaz !

Şimdi bir de okul öncesi eğitim var çocuk henüz 6 yaşında alınacak, 18 - 19 yalşarına kadar dünya görüşünden emin olamadığımız insanların elinde bir karaktere ve dünya görüşüne bürünecek.. 8 yıl bile çok derken azalması beklenirken uzatıldı. Korkunç bir hadise olduğunu düşünmekteyim.. Okuldaki ahlak ve hâller âşikar; bunun yanında Mü'mine kızlarımız tesettürden de mahrum kalacaklar..

Allah (c.c) sonumuzu hayreylesin.. Umud ediyorum ki bizlerin çabası ve duâları ile bu yanlış düzelir !.

" Derdimizi Dinimiz eyle Ya Rab " Amin !

..Yamadık dünyayı yırtarak dinimizden
Sonunda din de gitti dünya da elimizden...

korakademik

Ordinaryus
kesintisiz eğitim yok
8 yıllık kesintisiz eğitim kaldırılıp
4 yıl ilk okul
4 yıl orta öğretim
4 yıl lise bölümü olucak
imam hatip orta öğretim açılacak
bu konunun nesi tartışılıyor anlamıyorum.
umarım eğitim 16 yıla çıkarılır da ülkemizin esas sıkıntısı cahilliyet le savaşımızda önemli yol katedmiş oluruz

korakademik

Ordinaryus
üniversiteli cahilleri mikonuşuyoruz.
sonuçta eğitim almış
okuma yazma bilmeyen birinden her zaman üstün olur.
millet cahil kalmak için okumoyor herhalde
mesajınızı niye yazdığınızı merak ediyorum
cahil olmak için okumak mı gerekiyor

MECZUP

Profesör
Dağda çoban okuma yazma bilmez Allah'ı bilir de;
Üniversiteli okuma yazma bilip Allah'ı bilmez ise
Sorsanız hangisi cahil diye Allah'ı bilmeyendir..

Allah'ı bilmek O'nu tanımak sevmek ve hakkıyla korkmak demekdir ki bu da ilim gerekdirir. Okunmasın demiyoruz bu sistemde okumak zor, Osmanlı dönemindeki medreseler gelsin.. Kızlar zorla açılmasın, o yaşda karma eğitime mecbur kalıp erkeklerle aynı ortamda bulunmasın.. Derdimiz İslamı yaşayarak okuyabilmek efendi. İşin özü sözün sonu budur.

Vesselam.

Serare

Profesör
umarım eğitim 16 yıla çıkarılır da ülkemizin esas sıkıntısı cahilliyet le savaşımızda önemli yol katedmiş oluruz
Aynen sizin gibi düşünüyorum.

Bazıları çocuklarının elini kolunu bağlayarak onları dünyaya hazırladığına inanırken aslında yem olarak sunuyor. Eğitimin kişinin kendi gelişimini tamamlamadan, kendi ayaklarının üstünde durması sağlanmadan kesilmesine karşı olanlardanım.

Artık bu ne kadar sürerse.

Sevgiler.

korakademik

Ordinaryus
Dağda çoban okuma yazma bilmez Allah'ı bilir de;
Üniversiteli okuma yazma bilip Allah'ı bilmez ise
Sorsanız hangisi cahil diye Allah'ı bilmeyendir..

Allah'ı bilmek O'nu tanımak sevmek ve hakkıyla korkmak demekdir ki bu da ilim gerekdirir. Okunmasın demiyoruz bu sistemde okumak zor, Osmanlı dönemindeki medreseler gelsin.. Kızlar zorla açılmasın, o yaşda karma eğitime mecbur kalıp erkeklerle aynı ortamda bulunmasın.. Derdimiz İslamı yaşayarak okuyabilmek efendi. İşin özü sözün sonu budur.

Vesselam.
senin söylediklerin ayrıntı
karma imiş
baş açma imiş
bu ülkede kaç tane müslüman var ki
onların da yarısını okumaktan men ediyorsunuz.
inançlı başhekim arıyoruz falanca hastaneye yerleştirelim diye bir tane bile bulamıyoruz.
bir başhekim bulsak bile bu sefer yardımcıları kominist
dağ başında Allah dese ne olucak
şehrin hepsi cehenneme gittikten sonra
tek başına cennette ne yapıcak gidebilecekse o da
Allah ona sormaz mı tek başına dağda ne yaptın
derdin islam ı yaşamak mış
sen daha islam ın ne olduğunu bilmezsin
islam kendini kurtarmak mıdır.
git işine ya
çalışana engel olma

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
kesintisiz eğitim yok
8 yıllık kesintisiz eğitim kaldırılıp
4 yıl ilk okul
4 yıl orta öğretim
4 yıl lise bölümü olucak
imam hatip orta öğretim açılacak

16 yetmez hocam 35 felan olsun olmuşken!

16 sene zorunlu olunca cahiliyetin gideceğinden emin misiniz?

Değil 16 sene 30 sene abuk subuk eğitim verseniz ne olur, adam gibi 8 sene eğitim vermek daha faydalıdır. Devlet eğitimin kalitesini, seviyesini yükseltmelidir ilk önce.

SeTTaR

Profesör
Kızıma hem dinini öğretirim hemde okuturum.
İçinde Allah korkusu olmayanların oturduğu makama en azından içinde Allah korkusu olanlar oturur.

korakademik

Ordinaryus
16 yetmez hocam 35 felan olsun olmuşken!

16 sene zorunlu olunca cahiliyetin gideceğinden emin misiniz?

Değil 16 sene 30 sene abuk subuk eğitim verseniz ne olur, adam gibi 8 sene eğitim vermek daha faydalıdır. Devlet eğitimin kalitesini, seviyesini yükseltmelidir ilk önce.
abuk subuk eğitimlerden sayın erbakan yetişmedi mi
ya tayyip nerde yetişti
senin mantığınla eğitime ne gerek var
lafla oluyorsa eğitimin kalitesi filan
eğitimde kalite nasıl olucak
eğitimin sonu mu vardır.
16 yıllık zorunlu eğitim tabii ki temel eğitim baz alıp tüm ömre yaymak lazım.

TakVa

Ordinaryus
Eğitim gibisi varmı bence 20 yıla çıksın.

Çalışan beyinler öğrenmeye doyamaz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
abuk subuk eğitimlerden sayın erbakan yetişmedi mi
ya tayyip nerde yetişti
senin mantığınla eğitime ne gerek var
lafla oluyorsa eğitimin kalitesi filan
eğitimde kalite nasıl olucak
eğitimin sonu mu vardır.
16 yıllık zorunlu eğitim tabii ki temel eğitim baz alıp tüm ömre yaymak lazım.

:)

abuk subuk eğitimden erbakan yetişti.... eeee bu durumda sen bu eğitim sisteminden memnunsun öyle mi?

yahu Allahdan kork, erbakanı onun gibi insanları bu sistem mi yetiştirdi?

Bu sistem erbakan gibileri mi yoksa kılıçdcroğlu gibileri mi ister?

yapmayın lütfen.

sırf laf olsun diye yazmayın.

Saçmalıyorsunuz diyeceğim kaba olacak, ben nerede eğitime ne gerek var diyorum hiç mi okumuyorsunz?

eğiitmin kalitesi yükseltilsin diyorum kör müsünüz?

16 sene 30 sene abuk subuk bir eğitim olmaktansa adam gibi 8 sene eğitim daha iyidir diyorum.

8 yıllık zorunlu yaptılar ama insanları dershanelere mahkum ettiler, okularda eğitim düzeyi yerlerde sürünüyor.

Bu mudur yani?

16 senelye çıksın cahiliyet hallolsun diyorsun, bu kafayla isterseniz 40 seneye çıkarın hiç bir şey yapamazsınız!

Aha al bu yazımdan da eğitime ne gerek var anlamını çıkar ben de sana güleyim sayın arkadaşım!