Cemalnur Sargut: Heykelde görünen Allah inancı !!!

Havas

Kısıtlı Erişim
kuranda öz turkceyle yokdan var eden bir tabir geçmiyorda..tefsir ulamasının bayağı aklını karıştıran bir konu..bu konular ağır.

Havas

Kısıtlı Erişim
"valllahu ala kullu şeyin kadir" deyip, amma, yoktan var edemez.çunku ayette yok.:confused1:

fakr kardeşim al birleştir bakalım..

adams77

Kanalizasyoncu
ben buna girmek istemedim buradan arabiyi nasıl kurtaracak onu merak ettim..
adamda her yazıdan sunra selametle"deyip uçuyor..:D

Kırmızı ince bir hat var biz o hattı geçtiğimizde devre dışı kalırız çünkü yaşadığımız alanı anlayabilecek kapasiteye sahibiz buradan ötesi bizim için fazla voltaj demek takunya bile fayda etmez... Bir tek onun rakibi yoktur yaratılmış olanın hep bir rakibi vardır yoksa denge sağlanamaz yoklukta yaratılmış olabilir ne dersin

ömerusta

Kıdemli Üye
yav hu bu tasavuf alemi varlığı yokluk yoklu varlık eder durur kah zamanı kaldırır kula kah mekanı kendi resuülullahın vucutuna girer müridi onun vucutuna şeyhinin anlında ALLAH C.C. hın nurunu gören müritse birilerinden ALLAH c.c. hı görende mürşittir kimse kimseyi kurtarmıya çalışması..

adams77

Kanalizasyoncu
montaj mıyız acep!!!! Şüphelenmeye başladım :O

Havas

Kısıtlı Erişim
Kırmızı ince bir hat var biz o hattı geçtiğimizde devre dışı kalırız çünkü yaşadığımız alanı anlayabilecek kapasiteye sahibiz buradan ötesi bizim için fazla voltaj demek takunya bile fayda etmez... Bir tek onun rakibi yoktur yaratılmış olanın hep bir rakibi vardır yoksa denge sağlanamaz yoklukta yaratılmış olabilir ne dersin
بَدِيعُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضِ أَنَّى يَكُونُ لَهُ وَلَدٌ وَلَمْ تَكُن لَّهُ صَاحِبَةٌ وَخَلَقَ كُلَّ شَيْءٍ وهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

Türkçe Okunuş: Bedîus semâvâti vel ard(ardı), ennâ yekûnu lehu veledun ve lem tekun lehu sâhıbeh(sâhıbetun), ve halaka kulle şey’(şeyin), ve huve bikulli şey’in alîm(alîmun).
Meal: Gökleri ve yeryüzünü örneksiz(yoktan var eden) olarak yaratandır. O'nun nasıl oğlu olur ki, eşi olmamıştır. Ve herşeyi, O yarattı. Ve O, herşeyi bilendir

بَدِيعُ

buradaki bediu kelimesi bizim nurcuların said nursi için kullandıkları bediuzzaman övgüsü ile aynı köktendir..

vallahu ala kullu şeyin kadir ayetide var.allahın her şeye gücü yeter"

ne diyeceğiz şimdi?

allahın her şeye gücü yeterde yoktan var edemez.çünkü kuranda yok!:blink:

Havas

Kısıtlı Erişim
yav hu bu tasavuf alemi varlığı yokluk yoklu varlık eder durur kah zamanı kaldırır kula kah mekanı kendi resuülullahın vucutuna girer müridi onun vucutuna şeyhinin anlında ALLAH C.C. hın nurunu gören müritse birilerinden ALLAH c.c. hı görende mürşittir kimse kimseyi kurtarmıya çalışması..

tasavvufucular çekmedim kimseden çetiğim kadar.:D

Fakr

Profesör
şu soru :allahdan başka vucud sahibi yokmu?

Selam

''Var mıymış'' demek cevab değil mi?Arap dilini bilmediğiniz gibi Türkçe'de zayıfsınız(mı)?

Bu ''yok'' demek anlamına gelir :)

Ayrıca sorduğumuz sorulara verdiğiniz cevaplar! konuya ne kadar hakim olduğunuzu ve konu hakkında ne kadar ciddi olduğunuzu gösteriyor...

O açıdan vakit kaybetmenin bir anlamı yok...Size hayırlı günler diliyorum...

Selametle...

Havas

Kısıtlı Erişim
Selam

''Var mıymış'' demek cevab değil mi?Arap dilini bilmediğiniz gibi Türkçe'de zayıfsınız(mı)?

Bu ''yok'' demek anlamına gelir :)

Ayrıca sorduğumuz sorulara verdiğiniz cevaplar! konuya ne kadar hakim olduğunuzu ve konu hakkında ne kadar ciddi olduğunuzu gösteriyor...

O açıdan vakit kaybetmenin bir anlamı yok...Size hayırlı günler diliyorum...

Selametle...
soruya net cevab istedim..şimdi cevab verdin...senin floloji ilminede hayran kaldım diyebilirim..:D

demek alemin sırrını buradan çözdün..

Ahhhhh benim akil geçinen arkadaşım şurada ingilizce bilenlere turkcede var- yok kelimelerinin karşılığı nedir diye bir sor!

bakalım ne diyecekler!

ulan ne felfefecilerimiz varmış..:D

lutfen artık kısır tartışmalara girmek istemiyorum.!:D

selametle!

Fakr

Profesör
soruya net cevab istedim..şimdi cevab verdin...senin floloji ilminede hayran kaldım diyebilirim..:D

demek alemin sırrını buradan çözdün..

Ahhhhh benim akil geçinen arkadaşım şurada ingilizce bilenlere turkcede var- yok kelimelerinin karşılığı nedir diye bir sor!

bakalım ne diyecekler!

ulan ne felfefecilerimiz varmış..:D

lutfen artık kısır tartışmalara girmek istemiyorum.!:D

selametle!

Selam

Beni yanıltmadığınız için teşekkür ederim... :)

Selametle...

Havas

Kısıtlı Erişim
benim bir ingiliz arkadaşım vardı .geof ismindeydi..o bana derdiki şu var-yok kelimesi türkcede çok pratik fakat ingilzcede karşılığı yok..

daha matematiksel düşnürsek arablarda sıfır var roma alfabesinde yok..

bir teşbih olarak söyliyim onların benim gözümdeki değeri sıfırdır " diye bir ayet olsa sende bir romalı olarak bunu okusan ne derdin?

ubeyd_el_turki

Doçent
Şeyh'ul Ekber Muhyiddin İbn-i Arabi KS'yi
Sadrüddin Konevi KS'yi
Mevlana Celaleddin Rumi KS'yi

anladı zanneden ahmaklar kafirler !!! zındıklar sapıklar yüzünden bu İLİM adamlarına hakarete kalkışmak, sahte doktorun hatası yüzünden HİPOKRAT'A küfür etmek gibidir...

Arkadaşlar, ne Ahmet Hulusi ne de Cemalnur Sargut NE ŞEYH'UL EKBER'İ ne de MEVLANA'YI anlatamazlar, anlattıkları şeyler sadece insanlar İslam'ı ve Tasavvuf'u bilmeyen insanlara hoş gelecek sihirbaz edasıyla,akılları bulandırmak ve insanlara istediği FETVALARI vermek duymak istediklerini duyurmak maksatlıdır.

Cemalnur SARGUT ise daha dikkatsizdir, çok açık KAFİRDİR, Allah Tevbe Etmesini nasib etsin hidayet versin, çok açık ve net olarak bir videoda "HER DİNDEN HER MEZHEPTEN KABEYE ULAŞILIR" gibi açık KÜFÜR içeren lafları utanmadan sıkılmadan karşısında ciddi bir adam olmadığından edebiliyor ve bunuda hoşgörü yumuşaklık bilmemne adıyla yapabiliyor...Kendisi kadın için en önemli FARZ olan tesettüre uymayan sürekli AÇIKTAN günah işleyen (tesettüre uymama) bir kişi KİMİ NEYE İNANDIRIR ? HARAM YOLDAN DİNE HİZMET EDİLMEZ...

Her iki din ve tasavvuf bezirganı hakkında detaylı bir çalışma yaparak halkı zehirlemelerinin önüne geçilmeli...

Fesatları feci şekilde karşılık buluyor ve yayılıyor....

Ancak bunlar gibi tarihtede anlamadan bilmeden sadece TASAVVUFUN ve bu büyük zatların eserlerinde ve vasıflarındaki güzellikler yüzünden meyleden iyi niyyetliler yüzündende vahdet-i vücud'u VAHDET-İ MEVCUD zannedilmiş ve zannedilmektedir...Halbuki çok açık ve net biçimde bu 3 büyük zat ALLAH, KUL, ALEM farkını ortaya koyan çok belirgin ve net sözler söylemişlerdir.

Bu meseleler buralarda yazılacak sayfalarca yazı ile anlatılamaz, ancak yüzyüze sohbetler ile izahı mümkündür.
Düşünün ki, esas din alimleri (Abdülhakim Arvasi KS gibi) taliplere MESNEVİ'yi bile kendisi okutur, kendi başlarına okumalarına izin vermez...Çünkü şu devirdeki anlayış ve kavrayış ile bu eserlerin verildiği dönemlere ait kavrama çok farklıdır.

Lütfen dikkate alınız.
Şüphesiz en iyisini Allah Teala ve Tekaddes bilir.
Selametle

Hattabi

Ordinaryus
Şeriatsız tasavvuf , Tasavvuf değildir.

hirahos

Kıdemli Üye
Şeriatsız tasavvuf , Tasavvuf değildir.

Zındıklıktır...

İmam Rabbani efendimizin çarpıcı bir sözü var. Sık hatrımıza getirirler: "Şimdi nasihatlere kulak tıkadınız ya; kimin doğru söylediğini yakında anlarsınız!"...

Amenna.

Hattabi

Ordinaryus
Zındıklıktır...

İmam Rabbani efendimizin çarpıcı bir sözü var. Sık hatrımıza getirirler: "Şimdi nasihatlere kulak tıkadınız ya; kimin doğru söylediğini yakında anlarsınız!"...

Amenna.

Hirahos kardeş , bu başlık altında bu kadının konusu baya tartışılmış.Sen bilirsin belki , bu kadını savunanlar kimler burda?