Cemaat Okulları Kapatılıyor

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Kamalak, "47 bin öğretmenimiz ek ders ücretiyle okullarda ders vermenin mücadelesi içinde. Yani devlet maaş ödeyemiyor, ek ders ücretini ödeyebiliyor. Şimdi bunlar Türkiye’yi bırakıp da kendi ifadeleriyle 163 ülkede yüzlerce hatta binlerce okul açmaları mümkün değildir.

Eee sonuç ne?

Türkiye kendi içindeki milli eğitim sorunlarını çözememişken 163 ülkede OKUL AÇAMAZ demenin neyi kötü?

Aksini söyleyebiliyor musunuz?

türkiye MİLLİ EĞİTİMİN TÜM SIKINTILARINI ÇÖZMÜŞ BİR ÜLKE MİDİR?

Doğru söylüor kamalak, ister kırmızıla ister yeşille, GERÇEK BU.

Kamalak dese di AKP İYİ PARTİDİR... siz NAYIRRRRRRRRRRRRRRRR NOLAMAZZZZZZZZZZZZZZZZZ KAMALAK BÖYLE DEMİŞŞŞŞŞŞ diye gene bağırırsınız :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kamalağa sor.

Benim ne dediğimi sorarsan cevap vereyim:

CEMAT POSTAL YALAYICISIDIR!

VE bunu da 28 şubatta göstermiştir.

ve AKP DE 28 ŞUBATIN POSTAL YALAYICILARIYLA ORTAKTI.

Var mı başka sorunuz?
İşine gelmeyince Kamalak a sor:)Cevap vermiyorsun ki:)Laf döndürüyorsun!Yandaş:)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ömer Adıyaman @omradymn · 2 sa. 2 saat önce

Okullarında Hristiyanlık ve İslam karması yeni bir dinin propogandasını yapan Pensilvanya örgütü kısa sürede Afrika'dan çıkarılacak.

Daha önce yazmıştım: Okullarında "İslam zor geliyorsa çocukları Hristiyanlığa yönlendirin.İkisi de hak din" diyen sapıklar var.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Eee sonuç ne?

Türkiye kendi içindeki milli eğitim sorunlarını çözememişken 163 ülkede OKUL AÇAMAZ demenin neyi kötü?

Aksini söyleyebiliyor musunuz?

türkiye MİLLİ EĞİTİMİN TÜM SIKINTILARINI ÇÖZMÜŞ BİR ÜLKE MİDİR?

Doğru söylüor kamalak, ister kırmızıla ister yeşille, GERÇEK BU.

Kamalak dese di AKP İYİ PARTİDİR... siz NAYIRRRRRRRRRRRRRRRR NOLAMAZZZZZZZZZZZZZZZZZ KAMALAK BÖYLE DEMİŞŞŞŞŞŞ diye gene bağırırsınız :)
MEB KONTROLÜNDE OLSUN dediniz de buna itiraz mı etti kamalak?bu ifadeyi kullanıp sonra

163 ülkede yüzlerce hatta binlerce okul açmaları mümkün değildir. ifadesine denk gelip

milli eğitim sorunlarını çözememişken 163 ülkede OKUL AÇAMAZ ifadesinin altına sığınmak yakıştı mı yandaş:)

Yani taş yerinde ağırır ,böyle gelmiş böyle gitsin sonra postal yalayıcılar:)Hadi ordan:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
MEB KONTROLÜNDE OLSUN dediniz de buna itiraz mı etti kamalak?bu ifadeyi kullanıp sonra

163 ülkede yüzlerce hatta binlerce okul açmaları mümkün değildir. ifadesine denk gelip

milli eğitim sorunlarını çözememişken 163 ülkede OKUL AÇAMAZ ifadesinin altına sığınmak yakıştı mı yandaş:)

Yani taş yerinde ağırır ,böyle gelmiş böyle gitsin sonra postal yalayıcılar:)Hadi ordan:)

:)

Halihazırdaki okulların meb kontrolüne verilmesi AYRI bir şeydir, mevcut okulların KAPATILIP (tayyip KAPATIN BU OKULLARI diyor ve kamalak da bunu eleştiriyor) yerlerine OKUL AÇILMASI ayrı bir şeydir:)

Eğer sen OKUL AÇILMASI derken kullanılan TÜRKÇEyi anlamıyorsan inan ki sana yapacak bir şeyim yok, durumun vahim :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
:)

Halihazırdaki okulların meb kontrolüne verilmesi AYRI bir şeydir, mevcut okulların KAPATILIP (tayyip KAPATIN BU OKULLARI diyor ve kamalak da bunu eleştiriyor) yerlerine OKUL AÇILMASI ayrı bir şeydir:)

Eğer sen OKUL AÇILMASI derken kullanılan TÜRKÇEyi anlamıyorsan inan ki sana yapacak bir şeyim yok, durumun vahim :)
Bilmece bildirmece dil üstünde kaydırmaca oynuyorsun:)
Samanyolu.com nasıl anlaması gerektiğini çok iyi anlamış:)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
260120151943023926903.jpg

YURTDIŞINDAKİ TÜRK OKULLARIYLA İLGİLİ SON GELİŞMELER

Bu konu sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız tarafından da zaman zaman dile getiriliyor.

15-20 yıldan bu yana dünyanın değişik yerlerinde Türk okulları denilen okullar var. Ben bunların bazılarını ziyaret etmiştim.

Bir ay kadar önce Kuveyt’e gittim. Yine Milli Eğitim bakanlığımıza bağlı okullar vardı.

Bunlar daha çok Türk yurttaşlarımızın çocuklarına eğitim vermek için açılmış okullardır.

Belki önümüzdeki hafta bu konudaki çalışmalarımız sonuçlandırmış olacağız.

Bir defa yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların desteğiyle açılmış okullardır.

Yurt dışındaki bu okullar Türkiye aleyhine çalışmalar yapıyor mu araştırılması yapılıyor.

Şirket ya da dernek şeklinde o ülkede açılan ticari amaçlı okular var. Bunların her birine müdahale etmek hukuki olarak mümkün değil.

Yapacağımız çalışma hukuk çerçevesinde olması gerekir. Şirketlerin devralınması ya da satın alınması suretiyle bu okullarda eğitimi devam etmesi olabilir.

Yeni kurulacak okulları bir vakıf olarak düşünüyoruz. Gönüllük esasına göre…

http://haberler.rotahaber.com/bulent-arinc-bakanlar-kurulu-sonrasi-konusuyor-canli_512270.html

Bülent arınç açıklama yapıyor şu an, okullarla ilgili sözleri bunlarmış.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bilmece bildirmece dil üstünde kaydırmaca oynuyorsun:)
Samanyolu.com nasıl anlaması gerektiğini çok iyi anlamış:)

Sen samanyolu.comun her ANLADIĞINA katılıyor musun?

Mesela AYAKKABI KUTULARINA katılır mısın?

Bence yazarken sallamadan yaz, sallarsan mahcup olursun.

Kamalağın, saadetin açıklamaları samanyolu, cemaat İŞİNE GELDİĞİ şekilde yansıtıyor.

Yine Kamalağın, saadetin açıklamaları akp yandaşları da İŞLERİNE GELDİĞİ şekilde anlıyorlar, öyle istiyorlar.

İkiniz de birbirinizden betersiniz:)

Ne de olsa 12 senedir kucak kucağaydınız ya, bulaşmış demek ki birbirinize :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sen samanyolu.comun her ANLADIĞINA katılıyor musun?

Mesela AYAKKABI KUTULARINA katılır mısın?

Bence yazarken sallamadan yaz, sallarsan mahcup olursun.

Kamalağın, saadetin açıklamaları samanyolu, cemaat İŞİNE GELDİĞİ şekilde yansıtıyor.

Yine Kamalağın, saadetin açıklamaları akp yandaşları da İŞLERİNE GELDİĞİ şekilde anlıyorlar, öyle istiyorlar.

İkiniz de birbirinizden betersiniz:)

Ne de olsa 12 senedir kucak kucağaydınız ya, bulaşmış demek ki birbirinize :)
Nasıl anlaması gerektiğini çok iyi anlamış:) diyorum ,değirmenine su taşıyor,sen katılır mısın diyorsun:)

Kamalak bir açıklama yapıyor ,cemaat İŞİNE GELDİĞİ şekilde yansıtıyor.Kabul ediyorsun gayet güzel adamların anlayışına hizmet ettiği için sıkıntı yok:)!

Kamalak hükümete muhalif :)o yapıda hükümete muhalif :) İşime geldiği şekilde anlaşılacak bir tarafı yok:)Görünen köy kılavuz istemez!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Nasıl anlaması gerektiğini çok iyi anlamış:) diyorum ,değirmenine su taşıyor,sen katılır mısın diyorsun:)

Kamalak bir açıklama yapıyor ,cemaat İŞİNE GELDİĞİ şekilde yansıtıyor.Kabul ediyorsun gayet güzel adamların anlayışına hizmet ettiği için sıkıntı yok:)!

Kamalak hükümete muhalif :)o yapıda hükümete muhalif :) İşime geldiği şekilde anlaşılacak bir tarafı yok:)Görünen köy kılavuz istemez!

260120151943023926903.jpg

Türk okullarının hepsine müdahale edemeyiz!! Hukuk çerçevesinde olması gerekir!!!
http://haberler.rotahaber.com/bulent-arinc-bakanlar-kurulu-sonrasi-konusuyor-canli_512270.html

Cemaat medyası arıncın bu dünki açıklamalarını çok tutmuşlar:) Arınç da değirmenlerine su taşıyor:)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
​Cemeatin okullarını kapatan birisi mi var yoksa tabii ve doğal bir şekilde kapanıyor mu o okullar..?

can feda

Profesör
​Cemeatin okullarını kapatan birisi mi var yoksa tabii ve doğal bir şekilde kapanıyor mu o okullar..?

Kendiliğinden değil...hükümet kapatmaya çalışacak...ama burada bazı muğlak noktalar var...
1) Her devlet bizim gibi değil ki...almanya amerika bas bas bağırdı dinledik dedi bizden tık çıkmadı...yani devletler bir şekilde işiçlerine karışmamıza nasıl izin verecek...
2)En nihayetinde bunlar özel teşebbüsler...kanunlara tabi...vergisini algısını veriyorsa...yeterli şartları sağlıyorsa...başka ülkelerdekini nasıl kapatacaksın...
3)Okulların olduğu her ülke olmasada büyük kısmında büyükelçiliklerimiz var...ee madem bunlar aleyhte oralarda propaganda yaptılar...büyükelçiler diplomatlar uyudular mı bunca yıl...ülke menfaatlerini neden gözetmediler...

AKP hırsından dolayı gene yanlış politika izliyor...Bunu herkes biliyor ki...orada Türk bayrakları dalgalanıyor...ve Türk okulları ülke tanıtımına katkı yapıyor...ki AKP 1 yıl önceye kadar bunu kabul ediyordu...zaten Abdullah Gül zamanında elçilere Türk okullarını ziyaret edin diye bir genelge mi ne yayınlamıştı...
yani bence boş konuşmalar bunlar...uygulanabilirliği sıfıra yakın...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Tabi ve doğal da olabilir ama rağbet pek görmüyor bir de imtahan hırsızlıkları falan filan...

can feda

Profesör
Tabi ve doğal da olabilir ama rağbet pek görmüyor bir de imtahan hırsızlıkları falan filan...

Yani işte...rağbet görmüyorsa...kendiliğinden kapanacaktır...AKP yanlış politika ile mevzi kaybediyor burada...koz vermiş oluyor...ki cemaatin bence en güçlü olduğu yer...Yurtdışı Türk okulları...kimse inkar edemez...devlete millete tanıtım katkısını...ülke içinde ise başta dediğim gibi...sistem zaten tasviye eder talep azalır...böyle yapınca işte kapatacaz edecez...kanun içinde nasıl kapatacaksın ki tüm sorumluluklarını yerine getiriyorsa...Ben kendi ilimden düşününce eskiden sadece 2 özel okul vardı...biri cemaatindi...şimdi en az 7 tane oldu...rekabet arttı...bence en güzeli çocuklarımıza olacak...rekabet başarıyı getirir :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
AK Parti mevzi kaybetmiyor yani şu ana kadar kaybetmedi... Yani bu inadı yanlış olabilir sana katılabilirim ama AK Parti "Nur Cemeati" ekseninde afedersin ama kılına da bir şey olmuyor...

Çünkü cemeatin okullarındaki talebelerin velileri hemen hemen cem'an "Nurcu" değil ki..

--)))

can feda

Profesör
AK Parti mevzi kaybetmiyor yani şu ana kadar kaybetmedi... Yani bu inadı yanlış olabilir sana katılabilirim ama AK Parti "Nur Cemeati" ekseninde afedersin ama kılına da bir şey olmuyor...

Çünkü cemeatin okullarındaki talebelerin velileri hemen hemen cem'an "Nurcu" değil ki..

--)))

ama sen başka ülkelerdeki...bahçesinde Türk bayrağı dalgalanan...bunca yıldır büyükelçilerden zararlı faaliyet raporu gelmemiş(varsa zaten böyle olumsuzlukları şimdi kullanırlardı...ortaya çıkartırlardı bence)...yada gün yüzüne çıkmamış bu okulları...hadi kapatalım...satın alalım dersen...bu yanlış politika olur ki...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Haklısın da kapatıyor kapatırken de kazanıyor...

Çünkü Nurcular o kadar az ki farkedemediler...

------)))))))))