ÇarŞaf Gİymek UtanÇ Verİcİ Mİdİr?

S

SaLtan

Guest
Ce: ÇarŞaf Gİymek UtanÇ Verİcİ Mİdİr?

DEKOLTE GIYSIN TABI SONRA BENIM KALBIM TEMIZ DESIN ELHMADULILLAH MUSLUMANIM DESIN.DEKOLTE GIYENE SERIAT DE BAKIM NE DIYOR..CANIM KARDESIM BIRAKIN BU ISLERI MUSLUMANIM DIYEN FEDAKAR OLUCAKK BELLI EDICEKK...DEKOLTE GIYSIN KAFASININ ICINDEKI NE DERSE DESIN KALBI DEMEDIKTEN SONRA IMANIN SARTINDA KAFA ILE ILGILI BI HUKUM VARMI KALB ILE TASDIK VAR KAFA DEIL MILLET ZTN BU NEDENLE BOZULDU AH AH YAZIKKK....CARSAF BASIMIZIN SULTANI GIYENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN ..CARSAF LAF EDENLEREDE ALLAH HIDAYET VERSIN...

ben özürdilerim kastetiğim şey tam olarak dekolte giysisi değildi yani yakınım olan birine asla dekolte giydirmem. giyenede pek hoş bakmam.. biri çarşaf giymisse bütün dünyaya meydan okuyarak güzellikleri keşfettiğini düşünüyorum. kullendığımız kelimelere dikkat edelim açık giyinende insandır sonuçta Allah'ın yarattığını bizmi değiştirecegiz. hesap gününe bırakalım her şeyi..

İmandanihsana

Doçent

dostum iyi güzel hoş söylüyorsun da...benim bi Hocamın sohbetine 1 yıldır mini etekle giden bi kız varmış...istekliymiş ama hazır hissetmiyormuş kendini...istisnalar kaideyi burada bozuyor biraz..öyle diil mi..izmir gibi bi yerde de kapanmak gerçekten büyük bir cesaret ister hee...ben bunu yaşadım...

simdi kardesım tmm haklısın olabılırde burda bunun ustune solenecek cok sey var ..tamam haklısın kardesım ben laf kalabalıgı yapmayayım haklısın ....

İmandanihsana

Doçent

ben özürdilerim kastetiğim şey tam olarak dekolte giysisi değildi yani yakınım olan birine asla dekolte giydirmem. giyenede pek hoş bakmam.. biri çarşaf giymisse bütün dünyaya meydan okuyarak güzellikleri keşfettiğini düşünüyorum. kullendığımız kelimelere dikkat edelim açık giyinende insandır sonuçta Allah'ın yarattığını bizmi değiştirecegiz. hesap gününe bırakalım her şeyi..

eyvallah...

M_i_r_a_y

Paylaşımcı

Carsafli degilim fakat carsaflilari ayakta alkislarim...Avusturya gibi bir ulkede siradan basortululere bile ocu gormus gibi bakan yabancilara ragmen carsaf giyen bayanlari daha cok alkislarim :) ayrica carsafli bayanlar o kadar hos, guzel oluyorlarki supriz yumurtadan cikar gibi :) cok begeniyorum onlari :)

islamveinsan

Doçent
--->: ÇarŞaf Gİymek UtanÇ Verİcİ Mİdİr?

S.a

İman ı bir metre bezde arayanlar var aramızda...!

Mü'mine bir kadın örtülü olmalıdır... Bu demek değildirki; açık bir bayan mü'min değildir... Müslüman namaz kılar, kılmayan dinden çıkmaz... Mümin içki içmez, içen de dinden çıkmaz...

AMA bir şar var; iman.... Bunların haram olduguna iman edecek ...

Ama şuna inanıyorum; kalbim temiz, kimsenin azında çoğunda değilim, haram yemiyorum, ... gibi ... sözler bana samimi gelmiyor... Ki samimi de değil.

İman kabullenmektir... Müslüman olmak için kabul etmek yeterlidir...
Örtü den namaz a dek her şey ameldir....
Amel ile iman farklı kulvarda farklı hadiselerdir karıştırılmasın..

ÇOK ÖNEMLİ; ikinci bir hadise var bir kardeşimiz Kur'an dan bir ayet ile el ve yüzün helal olduguna dair bir hüküm çıkarmış ?

Kur'an ın en büyük Müfessiri olan Hz Muhammed bu hükmü çıkarmamış ken siz hangi ilim ile bu hükmü çıkardınız ?
1400 Seneden beri hiç bir islam alimi böyle bir hükümden ve ruhsattan bahsetmezken siz bu ilmi nereden aldınız ?

Selametle ve dua ile.....?

saide

Asistan
--->: ÇarŞaf Gİymek UtanÇ Verİcİ Mİdİr?

islamveinsan kardesim belki rastlamamisindir fikihda böyle bir konuya ancak ben kütübü sittede resulu ekrem efendimizin hanimlarinin bu tarz örtüldügüne dair hadisi serif okudum.
Yerini arayip size de takdim edebilirim. Farz olani yapmak zorunlu kadinlar ve iman da kiyafetle ölcülmez ancak carsaf giymek harbiden büyük cesaret ister her baba yigidin harci da deildir.Benim görüsüm de takva yasamaya calisan insanlar bu sekil giyinmeyi basario.Her hali takva olmayabilir ama en azindan onu amacliyorlardir diye düsünüyorum.
Ben kendi nefsime dair konusayim örtümde veya giyimimde renk uyumuna dikkat ederim veyahut sevdigim renkleri yakisani giymeye calisirim.Bir carsafli bayan bu yönüyle bile nefsine hakimse alkislanmaya deger.

dilara1999

Üye
slm alyk carsaf giymek utanilacak bir sey olsaydi RABBIMIZ emretmezdi ,giyenleride tebrik ve takdir ediyorum ALLAH cümlesinden razi olsun.:shake2[1]:

Afraa

Üye
Mevlam sayılarını artırsın inşallah.. Başka ne dıyebilirim ki..

islamveinsan

Doçent
S.a

Din-i islam ın muhatabı Resül-ü Ekrem Muhammed Mustafa sas değil mi ?
Biz din e dair ne varsa ondan öğrenmiyormuyuz ?

Hem sadece Efendimiz sas in eşleri değil sahabede peçe giyiniyordu...
Hatta o kadar gerilere gitme... Cumhuriyetten öncede çarşaf vardı... ( hem sadece fatih de değil, ülkemin heryerinde :) )))

Şöyle mi diyecegiz; örtü farzdır... Başörtüsü yeterlidir
Peçe sünnettir; giyilirse sünnet ihya edilmiş olur..

Ahzap suresinde geçen "cilbab" neyin nesi diye sorarım ben ?

* Ben kimsenin imanını örtüsü ile mukayese etmedim.... Dikkat çekmek isterim.
Takva nedir ? Örtmek yeterli...... ama takva peçe giyinmek öylemi ?

Bu kadar delil var Hangi alime itibar ediyorsanız ben onu size getireyi...

*Tesettür de maksat vücud un güzelliklerini gizlemek iken bugün başörtülü kızlar açık kızlar kadar hatta onlardan daha güzel oluyor.... Tepeden tırnağa renk ve model uyumu diğerlerini aratmıyor....

Tesettür ü, tesettür yapan maksatlar aşılmıyormu ?
Herkez istedigine amel edebilir, eksik ve hatalar da olabilir ama,,........
Her müslüman "iman" edecek.... Tesettür ü Şer i ÇARŞAF dır...

Selametle....

vuslatgeceleri

Asistan
Web sitesi
vuslatgeceleri.spaces.live.com
Çarşaflı bi kardeşimiz sorsaydı normal tesettur giyinmek utanılacak birşeymi acaba diye nasıl bi sonuç çıkardı acaba merak ediyorum:) ayrıca ben istanbul fatihte bulunan çarşamba semtine gittiğimde hacca gitmiş gibi oluyorum bunun sebebi ordaki çarşaflı bacılarımız ve sarık cübbeli kardeşlerimiz mi acaba Allah(cc) onlardan razı olsun

seher

Doçent
Çarşaflı bi kardeşimiz sorsaydı normal tesettur giyinmek utanılacak birşeymi acaba diye nasıl bi sonuç çıkardı acaba merak ediyorum:) ayrıca ben istanbul fatihte bulunan çarşamba semtine gittiğimde hacca gitmiş gibi oluyorum bunun sebebi ordaki çarşaflı bacılarımız ve sarık cübbeli kardeşlerimiz mi acaba Allah(cc) onlardan razı olsun

:) yorumun çok hoştu arkadaşım:)
sorunun cvbınada gelince:ÇARŞAF utanç diil GURUR verici:) Mevla tüm mü'min kardeşlerime nasip etsin..Âmin.

mavi vuslat

Paylaşımcı
Bu nasıl soru ya nedemek utanç verici bir durummu şahsen ben çarşaf giymiyorum ama giyenleride ayakta alkışlarım dua ile...

Kardeşim ben utançtır demedim İnşAllah bende çok yakında giyicem sadece düşüncelerinizi merak ettiğimden sordum ve aldığım cevaplarla bu sitede sizlerle olmanın gururunu yaşadım

mavi vuslat

Paylaşımcı
YALNIŞ ANLAŞILMIŞ YAZDIKLARIM BEN ÇARŞAF GİYMEK UTANÇ VERİCİDİR DEMEDİM RABBİMİN BUNU EMRETTİĞİNİDE ÇOK İYİ BİLİYORUM VE BİLDİĞİMDEN DE İNŞALLAH ÇOK YAKIN ZAMANDA O GURUR VERİCİ ÖRTÜYÜ BENDE GİYİCEM..RABBİM GİYMEYENLERE BİR AN ÖNCE NASİP ETSİN İNŞALLAH AMİN

islamveinsan

Doçent

Evet utanç vericidir...
Bu çağda bu kafa ?
Şahsen ben utanıyorum...
Neden annem, bacım, akranlarım giymiyor/giyemiyor diye...
Selametle

bezm

Üye
tabikine çarşaf giyinmek büyük bir medeni cesaret ister. ben çarşaflı bir genç bayan gördüğümde böyle iyi-cesur insanlar var diye gurur duyuyorum ama giysisi ister çarşaf olsun ister dekolte önemli olan kişinin kafasının içindekilerdir.

Yok kafasının içindekiler,yok gönlünün içindekiler faalan-filan,müminleri böyle düşünceler pasifleştirmedi mi?
Yaşanması gereken bir yaşam stili varsaa yaşanacaktır,gerisi kul ila Allah(c.c)arasındadır.Yok eğer ben yaşamıyorum veya yaşayamıyorum deniliyorsa da,yaşayanlar hakkında da"önemli olan kafasının içindeki,gönlümün içi"gibi ifadelerle kafaları bulandırmayın.
Hem o çarşafı giymek medeni cesaret değil,İMAN VE YÜREK İŞİDİR.

nursema_12

Üye
Allahin emrine uymak hic bir zaman utanc verici degildir.
Sayet bende carsaf giymegi düsünüyorum insallah

Sofuoglu

Ordinaryus

derlerki ya arkadas benim kalbim cok temiz,
siz benim boyle gorundugume kiligima kiyafetime bakmayin,
benim icim pirlanta gibidir derler...........

bizde ona derizki...........!!!!

Namaz kilarmisin? ....."yok"
oruc tutarmisin?..... "yok"
sunnete uyarmisin?......"yok"
tesetturu uygularmisin....."yok"
Dini vecibelirini yerine getirmisin? ...oda "yok"

yav arkadas senin icin,kalbin, nasil temiz yahu,

kalb temizligi ancak Allah(c.c) anmakla,onun emrettigi seyleri uygulamakla,yasak kildigi seylerdende uzak durmakla,taviz vermeden ona teslim olmakla olmazmi :?:
oyle kuru kuruya sen benim dis gorunusume bakma icime bak demekle kalb temizligi olmaz arkadas...

icin neyse disinda o olsun,musluman gibi gorunupde uygulayamayacaksan,

uygulayip gibi gorunupde riya yapacaksan,
senin icinde disinda aynidir arkadas,

kusura bakmada sen sadece icim temiz sen disima bakma diyerek kendini kandirirsin ....

belki benide kandirabilirsin ama,ONU(c.c) asla...............

hakkinizi helal edin

selametle

islamveinsan

Doçent
S.a

Kalbinin temizliginden dem vuranların, ibadet ve emre muhatap olmakdan uzak insan olmaları tesadüf olmasa gerek...
Geçmiş ve gelecek bütün günahları bağışlanan, hata yapmayan, hata yapmasına mani olunan Hz Muhammed sas dahi bu kadar ibadetle meşgul iken, bizim kalp temizligimize güvenmemiz hayli düşündürücü ?
Acaba (haşa) Hz Muhammed ve ashabinin kalbi bu kadar kirlimiy di ?

Hem Allah ın bizim ibadetlerimize ve kalbimize ihtiyacı yok, bizim ihtiyacımız var..

Selametle....

ezfer

Asistan
GÜNÜMÜZDE ÇARŞAF GİYEN BAYANLARA KÖTÜ GÖZLE BAKILMAKTADIR...VE ONLAR BİR SUÇ İŞLEMİŞCESİNE KAÇILMAKTADIR SİZCE ÇARŞAF GİYMEK UTANILACAK BİR HAL MİDİR ?
bence çarşaf giymek bi ayrıcalıktır. onu herkes giyemez.. giyenlere kötü bakanlar da cumhuriyetten sonra gelen yenilikler kurbanıdır bence. . . Allah onlara gerçek yolu mutlaka gösterecek olmadı ahirette zaten. . .

hasret

Asistan
bende çarşaflıyım ve bundan gurur duyuyorum çünkü kadın dediğin kendini muhafaza etmelidir...