Cafe adams77

adams77

Kanalizasyoncu
forum kapanınca ben :)

1069

adams77

Kanalizasyoncu
Kilisede namaz kılınması ilmihallerde mekruh olarak nitelenir. İslama göre kiliselerde ibadet yeridir ama Allahın evi olarak nitelendiremeyiz. :)

Yetimler nerede ise yolda kalmışlar nerede ise ihtiyaç sahipleri nerede ise seninde ibadet edeceğin yer orası yani ev arıyorsan bunların olduğu yerlere bakacaksın yoksa vay ki o namazı kılanların haline :))

Mugalata

Kıdemli Üye
Inanmazsin fakültenin kantini yok
Makine var hoşuma gitmiyor oradan içmek
Termos almıştım kendi kahvemi kendim yapıyorum daha ekonomik =))

Vay bee... Fakültenin kantini yok... Ey cehape!... :)

Çemizgezek Fakültesi mi yoksa bu? :)

Şaka bir yana gülüyoruz ağlanacak hâlimize işte...

Mugalata

Kıdemli Üye
Twitter'dan alıntı:

Lütfen farklı ve aykırı olacağım diye çocuklarınıza abuk sabuk isimler koymayın. BUĞLEM: Arapça'nın Mısır lehçesinde şaşkın demek. ECRİN: Tam anlamı ücret demek. CEYLİN: Tam olarak hiçbir manaya gelmiyor. Biraz zorlanırsa Arapça yengeç manasına gelen ceyl kelimesi ile ya da topluluk, kavim manasına gelen ciyl kelimesi ile anlamlandırılabilir ama fazla da zorlamaya gerek yok. Siz yine de Ahmet'ten Mehmet'ten, Ayşe'den Fatma'dan şaşmayın...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Burada bir çelişki yok mu? Hem kiliseler de ibadet yeri, hem de ibadet edilmesi mekruh... Bu nasıl oluyor?

Arada mahiyet farkı var. Mesela İslam Hukukunda budistlerin ibadet yerlerinin de dokunulmazlığı vardır ama budistlerin ibadeti batıldır. Nasıl olsa ibadet yeri deyip ibadet için içeri dalamayız.

Turistik amaçlı gezilebilir ziyaret edilebilir ama içinde ibadet edemiyoruz. Çünkü oralar İslamın ibadet yeri değil. Doğabilecek diğer sorular furata ait sorular olur. İşin mantığı budur.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Son düzenleme:

spesifik

آزادی قید و بند
Sonra da Öğrenci kız sorar ; Hala oradamısınız ? Lila renkli kefen yaptıralım size, haha haha !
ve hoca konuya girer : Kafanıza pembe patikli filler düşsün. Yaptırdığınız kefenleri giyesiniz takım halinde.
Gerçekten kalbinizin tedaviye ihtiyacı var
Kefenden kastım siz bu apoleti ölene kadar unutmayacaksınız
Derinde ne yaşıyorsunuz cidden bilmiyorum
Ben lilayi çok severim caizse kefenim lila olabilir =))