Bayan kardeşler bir baksın lütfen??

bayann üyelerimiz ev isi yaparmii??aşağıda belirtilenler v.b gibi...

• Evet

Oy: 124 77.0%
  • Hayır

Oy: 4 2.5%
  • Ardabir

Oy: 33 20.5%

• Kullanılan toplam oy
    161

cihaderix

Üye
Annem annem canım annen ona hiç kıyamam ben elimden geldigi
kadar yardım ediyorum oda bana bol bol dua ediyor.

ozlem_tns

Doçent
annemiz okurken kıyamazdı iş yaptırmaya ama ne zaman yetişkin olduk...artık biz onlara kıyamaz olduk...her zaman yaparım ev işi...

SİRAC

Üye
ya temizliğe başlayana kadar uyuşuk oluyorum ama başlayınca ayağımın altında dolaşmayın;):D:whistling[1]:

meliha

Paylaşımcı
evli ve iki çocuk annesi olduğumdan ve yardımcım olmadığından
üstüne üstlük eşimde aşırı dağınık olduğundan baya bi iş yapmak zorunda kalıyorum

N@mlı

Üye
Ev işi yapıyorum zaten canım annem yanımda değil ki.... İtiraf etmeliyim ki hem çalışmak hemde ev işi yapmak çok yorucu. Fakat o kadar iş yapmama ve annemin sürekli evi bana bırakıp hatta evde olduğu zamanlarda misafirleride bana devretmesine rağmen yemek konusunda altın madalyaya, temizlik konusunda ise ancak bronz madalyaya :)kahretsin:) layık görülmüş bulunmaktayım. Herkesin annesi bu kadar zormu beğeniyo merak ediyom :confused1:

PortakaL

๑ஐ๑нαticє кüвяα๑ஐ๑
Okuyan insan ev isimii yaparmis!!:O Anca okula gidiyoruz ayrica evisi yapmak bence benim gorevim degil! Zamani gelince zaten yapicaz ne gerek var bana ihtiyac yokken benim yapmama...

rüveyde_

Üye
ben mecburiyetten yapanlardanım üstelik iş yapmaktan nefret ederim ama mecburiyet olunca yapıyorum..
arkadaşlar ben temizlik yapmanın vakit kaybı olduğunu düşünüp tembellik yapanlardanım aslında desek daha doğru olur...:)

gümüş

Üye
annen olmadıgı için malesef ben yapmak zorundayım ister istemez

AşK_€r

arabeskçi
bayan değiliz:D
ama cevap vermek isteriz:D
fikrimizi söylemek bizimde hakkımız:)
ev işi yapmayan hatun ne işe yarar:D

hatun dediğin temizliğe düşkün olacak,evi pırıl pırıl parıldayacak...sabah er kalkacak,yemekleri leziz olacak,ütünün alasını yapacak
pişirdiği kahvenin tadına doyum olmayacak,çay yapmasını iyi bilecek
bunlar olmazsa ben hatuna....hatun demem...:D

himmet

Paylaşımcı
AşK_€r;231278' Alıntı:

hatun dediğin temizliğe düşkün olacak,evi pırıl pırıl parıldayacak...sabah er kalkacak,yemekleri leziz olacak,ütünün alasını yapacak
hıııı demek öyle. e sizin evlenme niyetiniz belli :ıslık:

M3L3K

Asistan
AşK_€r;231278' Alıntı:

Bence Sen Kadin deyil Bir Hizmetci ariyon:D tamam kadin evi temizliyecek fellan ama ucundan tutsan bir yerinmi eksilir!..

Nikbin

Tevekkeltü Allah
Web sitesi
muvahhide.blogspot.com
eğer bayan çalışmıyorsa evindeyse pislik içinde oturcak diil heralde yani midesi alıyorsa otursun tabi de temizlik imandan gelirmiş o bakımdan yani:D
ama temizlik yapmayan bayanda olurmu bilmem ya hiç duymadım:O
ben çalışıorum ama evimin temizliğinide aksatmam mesela-:O çünkü evde tek kız kalınca bütün işler de doğal olarak başına kalıo.. annecikte yorulmasın die sabahın köründe kalkıp iş yapıosun ondan sonra birde işe gidip çalışıyorsun
ama benimde evde kız kardeşim olsa yada ablam olsa bende onlara devrederim tüm sabah işlerini:O ama yok işte gittiler beni bıraktılar:crying: :O
neyse işte ya velhasılı kelam bayan dediğin temizlik yapabilmeli. yoksa evde kalır:ıslık: :ıslık: :O (latifeydi:O )

aBı ReyyaN

EnE AbDuKeL Asİ
bence bayanlar temiz olmalı düzenli olmalı ve tabiki yemekten anlamalı ,bayan evdeki düzeni erkekde dışardaki düzeni sağlamak için yaratılımıştır,o zaman hepimiz sorumluluğumuzun bilincine varmalıyız ayrıca evde yaptığımız her işde niyetimiz ALLAH rızası için olursa ve tabi söylenmeden:O yaparsak her yaptığımız işten sevap kazanıyoruz hemde arkadaşın dediği gibi cihat yapmış kadar sevab kazanıyoruz inş.

hem ARKADAŞLAR;bukadar tembel olduğunuzu itiraf etmeniz doğrumu acaba:O yerin kulağı verdır evde kalırsanız bundan bilin:eek:leyo:
benden söylemesi:ıslık:

zübeyde

Doçent
bende yemek yapmayı pek beceremem ama evdeysem mutlaka ev işlerini anneme yaptırmam

laedri

Profesör
ben de çok hamaratımdır :O hayat beni buna mecbur etti. normalde hiç ellemezdim ev işlerine yemek falan ama iş başa düştü üniversitede :O arkadaşlarla beraber kalınca öğrendik mecburen :O

deget

Asistan
Evlı olunca herşekılde ışler yapılıyor zaten bayanlar. Hıcte zor ışler degıl, sevgıyıde katınca ıcıne oyle guzel oluyor kı. Bızlerde okudugumuz donemlerde yapmadık şimdı ıse yapıyoruz. Kendını bılen her kadın her ışını yapar. Buda hızmetcılık degıl sevgıdır fedakarlıktır. Kadınlarda anaclık vardır. Boyle ufak şeylerın hesabını yapmazlar.