Bayan kardeşler bir baksın lütfen??

bayann üyelerimiz ev isi yaparmii??aşağıda belirtilenler v.b gibi...

• Evet

Oy: 124 77.0%
  • Hayır

Oy: 4 2.5%
  • Ardabir

Oy: 33 20.5%

• Kullanılan toplam oy
    161

ilkay

Asistan
bizim evde işleri ben yapıyorum çünkü evliyim ama bekarkende hep ben yapardım annem derdi ki: kızım yaptığın bana öğrendiğin kendine.
iyikide yapmışım canım annem (anneler en kutsal varlıklar onlara iş yaptırmayın kızlar)

mutahhara

Üye
bizim evde işleri ben yapıyorum çünkü evliyim ama bekarkende hep ben yapardım annem derdi ki: kızım yaptığın bana öğrendiğin kendine.
iyikide yapmışım canım annem (anneler en kutsal varlıklar onlara iş yaptırmayın kızlar)

annenizin diline saglik cok dogru demiş..ben maalesef nişanlanana kadar hiç iş yapmadim desem yeridir..nişanlandiktan sonra dank etmişti kafama..gerçi annemde işine kariştirmayi pek sevmez..ama dediğiniz laf cok dogru..anneler kutsal varlik..ne yaparsaniz yapin..onu ne kadar mutlu edebilirseniz edin..bu gercekten sizin mutlulugunuz icin olmazsa olmaz birşey..evlenince kat be kat anliyorsunuz kıymetini..

ev işi konusuna gelince..yapmayin da evin halini bir görün derim..mecburuz yapmaya..keyiflide geliyor insana..

İmandanihsana

Doçent
ben yapiyom ve bir numarayım iddaa ediyom :O :O şimdi erkegiz ama dükanda temizlik bana bakiyor..Adım Domestos fırata çıktı :O :O ütüde tek rakibim annem :O bulaşıkta ise arçelikin son çıkardıgı bulasık makinası :O

berraksu

Aşafatlı
ben yapiyom ve bir numarayım iddaa ediyom :O :O şimdi erkegiz ama dükanda temizlik bana bakiyor..Adım Domestos fırata çıktı :O :O ütüde tek rakibim annem :O bulaşıkta ise arçelikin son çıkardıgı bulasık makinası :O

vay bee hemsoma bak hele sen :O :O :O
sen burdakilerin hepsini cebinden cikarirsin helal sana :clap2:

M

M.T.

Guest

bugünde benim aklima geldii erkekler icinde böyle bir bölüm acalim diye :)
bay larin hamaratliklarini görelim :)

demsaz

Üye
Web sitesi
katre.forumup.net
bugünde benim aklima geldii erkekler icinde böyle bir bölüm acalim diye :)
bay larin hamaratliklarini görelim :)

evet baylarada açmak lazım
evin işini yemeği falan anneme bırakmam ben yaparım motive oluyorum ama akşam yorulduğumu anlayıpda belim belim diyince erkek kardeşim aman iki kap yemek yapıp ortalık süpürüpde yorulunurmu diyo.... onların işleri daha zormuş akşama kadar çalışıyorlarmış
erkeklerin işimi zor bayanların ev işlerimi arkadaşlar :thinking:

Cirak

Üye
:):):) baya hamaratmissin firat antigs

B

.BeYzA.

Guest
elbette ev işlerini yaparım her zaman elimden geldiği kadar, yapmakta zorundayım annelerimize bırakırsak ayıp yani bize:)

İmandanihsana

Doçent
evin işini yemeği falan anneme bırakmam ben yaparım motive oluyorum ama akşam yorulduğumu anlayıpda belim belim diyince erkek kardeşim aman iki kap yemek yapıp ortalık süpürüpde yorulunurmu diyo.... onların işleri daha zormuş akşama kadar çalışıyorlarmış
erkeklerin işimi zor bayanların ev işlerimi arkadaşlar :thinking:

şimdi kardeşim böyle polemiklere girmiyek bunlara gerenk yok :O

iki tarafında işi zor...:) hanımlar Allah razi olsun evi siler süpürürki ev işi yapmak cihad sevabına denk hadis var..erkekte ehlinin rızkını kovalar..

M

M.T.

Guest
görelim tabe :) nerde okudum bilmiyorum yanlış hatırlamıyorsam Peygamber as da ev işlerinde hanımlarına yardım edermiş..rivayeti bulmaya calışacam inş...

aramana gerek yok cünkü biliyorum o rivayetleri her siyeri nebide yaziyor sanirim herkes okumustur :)

demsaz' Alıntı:
erkeklerin işimi zor bayanların ev işlerimi arkadaşlar

yaa hic sormaa bu erkeklerii bir gün evde birakican her isi yaptiricann sonra konussunlarr konusa biliyorlarsaaa...

İmandanihsana

Doçent
bak ya ayıp ama sizin yaptınız olayı karşılıklı çekişmeye getirmeyin canlar..tm işiniz zor ev işi zor da yahu hadis var cihad sevabı daha ne yakınıyonuz..Allah razi olsun o kadar yoruluyonuz..Ama lütfen olayı böyle yok sizin işiniz yok ev işi fln olmaz lütfen bunlara gerenk yok :)

demsaz

Üye
Web sitesi
katre.forumup.net
tamam erkekde yoruluyo bayanda ama zaten eline sğlık teşekkür ederiz dense ortada mesele kalmıyacak ama sizin işinizde zormu denirse o zaman olmuyo işte şarteller atıyo emeğe saygı olayı:)

Edibe Ziyâi

Agâh ol ey nefsim..
yaparım yapmayada bayılırım ben dağınık evde çok sinirli olurumda:)

firdevs_67

Üye
yapmalıda ben pek fazla ev işi yapmıyorum:) çok tembelim annemde kızıyor zaten annemde başımda yap yap diye konuşurken bende mecbur kalkıyorum:):D

ruhefza

Üye
Elimden geldiğince yaparım.
zaten yapılacak bişey varken de rahatça oturamam :)

K

KeKe

Guest
kalbimin_zümrüt_tepesi kardeşimi bu konuyu okurken yakaladım .. ilginimi cekti kardeş :O :D :O