Başörtüsü Mücadelesi :( yazan:Büşra

spesifik

آزادی قید و بند
Cevap veremiyorsunuz çünki hükmü çiğnemekten başka kadrolarda durabilmenin imkanı yoktu.

Emekli olamayıp göreve devam edenlerin ne kadar sağlıklı olduğunu gördünüz mü hiç

Bizim edebiyat hocamız derstte krize girip dururdu bu mu verim.

Ebeveynlerin bilinçli olduğu aileler yok mu sanıyorsunuz evet BİZ KAZANDIK EBEDİ HAYATI KAZANDIK,dünya sizin olsun...

islami kavramlarla probleminiz olduğunu düşünmeye başladım global yakıştırmalarda bulunuyorsunuz,müreffeh bir hayat uğruna dinden taviz verilmez veya ben vermem bu da kayıpsa varsın kaybedenlerden olayım ebedi azaptan iyidir,başımıza gelenlerin zulmüde bir gün Rabbin kun emriyle bitecektir.

Siz erkek olarak bu durumu anlayamazsınız zannımca...

veri

Yasaklı
hükmü çiğnemeden de okumanın yolları var okuyan da var diplomasını alan da
hükmü çiğneyip bedelini ödemeye razı olan da var

emekli olmayan taviz vermeden devam eden memurlar kaldı mı o dönemde sanmıyorum
şurdan burdan torpili olanlar kaldı sadece zaten onlardan da verim alamadık yaptıkları tek şey ispiyonculuktu.

hala kazandık diyorsunuz bu kadar basit mi ahireti kazanmak sanıyorsunuz
başörtüsünü tak okulu bırak cennet ayaklarının altında:)

pes ettiniz bu kadar kabullenin.
mücadele edemediniz.
mücadele edecek zeminleri de önceden kazanamadınız.
kaybettik vesselam kazanan yok

spesifik

آزادی قید و بند
Pes etsem şimdi ilahiyat okumayı düşünmezdim,bu seneki kayıtları kaçırdım.

Diploma alsam bile devletin kadrolarında çalışmam siz kime ne satıyorsunuz ya,
Kimmiş taviz vermeden okuyan rıza ulucağın gelini okulumuzdaydı o bile peruk taktı ne diyonuz siz

Sizin literatürde kaybedenlerden olmak beni bağlamıyor.
Cennetliğiz demedim ama başörtü imtihanını kazandık siz ister kabul edin ister etmeyin

Bekara kadın boşamak kolay derler siz erkeksizniz bol keseden konuşun bakalım...

veri

Yasaklı
atılan memurların hepsi bayan değildi
ve ben de atılacaklar listesindeydim
lütfen keseyi kenara atın.

devlet dairesinde çalışmayı düşünmeye ve o meydanı kafirlere münafıklara terkedenlerin yapılan zulümlere ortak olduklarını da bilmeliler.
ilgili ayet ve hadisleri bildiğinizi düşündüğümden eklemiyorum.

spesifik

آزادی قید و بند
Ömrü hayatımda durumun zulme ortak olmaya geldiğinide gördüm ya hayret üstüne hayret yaşıyorum...

Benim annemde memurdu tokalaşmadığı için istifa etmek zorunda kaldı on üç sene sonra,
Şimdi ist te bir üni var paralı içi bozulmuş,söylentiler var,

Biz sokakta tesettürü sıfıra indirmişiz siz devletin saflarından bahsediyorsunuz.
Buyrun bakalım meydan sizde büyütün okutun getirin elemanlarınızı kapatın açıkları adil olun,
Bizden mahrum ettiklerinizi evlatlarımıza verin 2080 e kaldıysa ben bile göremem Allah bilir.

Başkasını bilemem biz okulu bırakmak zorundaydık benim için bu tercihi yapmak bir okul birincisi olarak da çok ağır ve zor bir durumdu...

spesifik

آزادی قید و بند
@veri

Bizim yurt dışında okuyabilme imkanımız yoktu,
Üstün başarıya rağmen bir el tutup böyle bir imkanda sağlanamadı

sizin meydanı zalime bıraktınız cümlesini hak edecek bir hareketimiz olmadı yani biz mağdur edildik,
Asıl siz böyle bir imkan varken bizi bulamayıp oralara gönderemediğiniz için evet siz suçlusunuz!

veri

Yasaklı
pes ettiniz kısaca

sanırım diri diri etlerinizi kemiklerden ayırmadılar bu durumda bile mücadeleden vazgeçmeyenler var da
verdiğim linki incelediniz mi

sokakta tesettürü sıfıra indirmekdik aksine artıyor sadece kadınlar eve kapandılar.
izmirde yaşamama rağmen nereye baksam bir tesettürlü insanlarla karşılaşıyorum
hatta sakallı şalvarlı dolaşan erkeklerin sayısı da hiç az değil

bizden mahrum ettiklerinizi ne demek:)
biz değildik pes eden
mücadele eden kazanan biziz bunu Allah ın lütfü ile başardık
çünkü pes etmedik.

http://www.mumine.com/konu-disi-basliklar/26287-okuyan-basortulu-gururlarimiz.html

linki görmediniz sanırım okuyan okudu.
hem de onbinlercesi

veri

Yasaklı
@veri

Bizim yurt dışında okuyabilme imkanımız yoktu,
Üstün başarıya rağmen bir el tutup böyle bir imkanda sağlanamadı

sizin meydanı zalime bıraktınız cümlesini hak edecek bir hareketimiz olmadı yani biz mağdur edildik,
Asıl siz böyle bir imkan varken bizi bulamayıp oralara gönderemediğiniz için evet siz suçlusunuz!

sanırım linki buldunuz orda birkaç örnek vardı ama hepsi o kadar değil
suriyede okuyan kardeşlerimiz vardı 20 30 dolar aylık maliyetle çok rahat okudular.
ayrıca azerbaycanda sıkıntı yoktu o dönemde
bulgaristan da da okuyanlar vardı 100 150 dolar masarfı vardı
ve bu imkanları sağlayan onlarca vakıf vardı.
duymadığınızı sanmıyorum.

onları da bırakın ülkemizde okul değiştirme yöntemiyle okulunu biterenleri de biliyoruz.
onlarla ilgili bilgiyi internette bulamadım ama şahsen tanıdıklarım mevcut

mağdur edildik edilmediniz EDİLDİK
ama siz pes ettiniz
biz pes etmedik.
2080 son radde kuşak meselesi 3 kuşak geçmesi lazım değişimin oturması için.
yoksa daha yakın tarihte hatta geçtiğimiz birkaç yıl içinde hissedilir değişimi görmüş olmanız lazım.
devlet dairesinde namaz kılmayan idareci kalmadı gibi:)

spesifik

آزادی قید و بند
Biz yurt dışına çıkarmıyorduk sebeb sormayın

o bakımdan pes etmedik.
neyse ya nasılsa uzlaşma olmayacak munazara luzumsuz

selametle..

veri

Yasaklı
mazeret çoktur haklısınız sonuç değişmez

okula geldiniz ve kazanamadınız vesselam:)

spesifik

آزادی قید و بند
Sizin taktikle cevap vereyim

isterseniz kazanıp kazanmadığımızı İlahi takdire bırakalım :)

veri

Yasaklı
teşekkür ederim.

mezun olunca haberdar edin kadrolarımız hala boş

spesifik

آزادی قید و بند
Ben çalışmayı düşünmüyorum kaliteli bir yazar olmak istiyorum

ama çok istiyorum bu minvalde gelişmeye çalışacağım inş.Diploma malum etiket :)

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
bizim zamanımızda 4 lise vardı okulda biz dört sınıftan güvenlik?! dersinde başını açanlar sadece sınava girecekti kimse başını açmadı 1 öğrenci hariç,okul yönetimi hepimize yaptırım uygulayamayacağı için birinci dönem sorun olmadığı için karnelerimizde 5 notu vardı zaten ikinci dönem sınava girmediğimiz için boş bırakıldı ortalama 5 verildi ve dersi sorunsuz geçtik,aynı okulda okuyan kardeşim büşra iki sınıf idiler aynı sorun gelince toplam 15 kişiydi sanırım başlarını açınca diyer öğrenciler için ikna odaları ve baskılar başladı müdür velileri topladığında bir kısım veliler olur açsın diyordu bir kısım olmaz diyordu biz aile olrak olmaz demiştik müdür biz kenara çekti yaptırımları söyledi ve" kimse açmasaydı olabilirdi" dedi.matıkçı veri,bu sorun ilk gündem olduğunda tüm müslümanım diyen öğrencilerin şeri hüküm konusunda kafası karışık olmasaydı etkek kadın hepsi terk etse idi üniversiteyi o üüniversiyteler ya kapanırdı ya iflar ederdi sonuçta çarkı bizim paralarımızda döndürüyor,birileri sorumlu bu kesin ama başlarını açmadıkları için makam kaybedenler değil,başlarını açarak makam peşinde koşan ve bu nedenle diyer kardeşlerinide zorduruma sokanlar?!bu yükün altından asla kalkamazlar...islam adına bazı makamlara gelen ve bu nedenle bi çok müslümanı zor durumda bırakmak moda oldu ılımlı politika taraftarlarınca.bu gün olmazsa yarın görüşeceğiz olmadı hesab günü mahkemi kübrada görüşeceğiz.

uykusuz

Kıdemli Üye
bizim zamanımızda 4 lise vardı okulda biz dört sınıftan güvenlik?! dersinde başını açanlar sadece sınava girecekti kimse başını açmadı 1 öğrenci hariç,okul yönetimi hepimize yaptırım uygulayamayacağı için birinci dönem sorun olmadığı için karnelerimizde 5 notu vardı zaten ikinci dönem sınava girmediğimiz için boş bırakıldı ortalama 5 verildi ve dersi sorunsuz geçtik,aynı okulda okuyan kardeşim büşra iki sınıf idiler aynı sorun gelince toplam 15 kişiydi sanırım başlarını açınca diyer öğrenciler için ikna odaları ve baskılar başladı müdür velileri topladığında bir kısım veliler olur açsın diyordu bir kısım olmaz diyordu biz aile olrak olmaz demiştik müdür biz kenara çekti yaptırımları söyledi ve" kimse açmasaydı olabilirdi" dedi.matıkçı veri,bu sorun ilk gündem olduğunda tüm müslümanım diyen öğrencilerin şeri hüküm konusunda kafası karışık olmasaydı etkek kadın hepsi terk etse idi üniversiteyi o üüniversiyteler ya kapanırdı ya iflar ederdi sonuçta çarkı bizim paralarımızda döndürüyor,birileri sorumlu bu kesin ama başlarını açmadıkları için makam kaybedenler değil,başlarını açarak makam peşinde koşan ve bu nedenle diyer kardeşlerinide zorduruma sokanlar?!bu yükün altından asla kalkamazlar...islam adına bazı makamlara gelen ve bu nedenle bi çok müslümanı zor durumda bırakmak moda oldu ılımlı politika taraftarlarınca.bu gün olmazsa yarın görüşeceğiz olmadı hesab günü mahkemi kübrada görüşeceğiz.

başını açan açar günahını kabullenir, açmayan kendi tercihi doğrusunda hayatına yön verir.. bu kadar basit... kimse kimsenin hakkına falan girmiyo...

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
amellerin ferdi zararı,toplumsal zararı ve sistemsel zararları vardır bu bir hakikat...ve islamda ictihada bırakılmış tazir cezaları bu etkileri neticesinde artar veya azalır.:Cool:

uykusuz

Kıdemli Üye
Bir kişi bir günahı kabullendi diye ondan kıyamet gününde hak talep edemezsiniz!

Eğer o kişi başını açtı ve günahını üstlendiyse; onun bu yanlışı sadece onu ilgilendirir...

Eğer bir insanın amelini yapmaması ya da bi emre aykırı davranması toplumsal zarara sebep oluyor ve bu ahirette o kişiden hak talep etmenizi gerektiriyorsa, gözlerinizi açın ve bir etrafınıza bakın... Kimler nasıl yaşıyor? İlim öğrenmek adına günaha girip vicdan azabı çekenleri bir tarafa bırakın ve diğer insanlara bir bakın....

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
günahı kabullenen biri için ahirette birilerinin hak taleb etmesi çokta önemli olmasa gerek alınmaya gerek yok.

veri

Yasaklı

yazarken acele mi ettin matıkçı veri filan yazmışsın küfür mü ettin:)

facende de büşra kardeşim demişsin gerçekten kardeşin mi? :)
ip nizden bi inceleme lazım aslında ya işlerim var:)

hikayeniz güzel benzer hikayeleri bizlerde yaşadık ve okuduk okuttuk
başını açanları da kınamadık destekledik iki arada kalmasınlar diye
başlarını açsalar bile ne bize ne diğerlerine yaranamadılar
onların durumu sizinkinden zor du.

siz dışladınız diğerleri dışladı el insaf insan mü'min kardeşini nasıl dışlar
sanki tek günah başörtüsü gibi..

neyse üniversiteler kapanır filan demişsiniz aksine dışarda bir milyon insan varken hangi okul kapanıcak bilemedim.

kaybedenler herkes bunu tekrar etmek zorunda bırakma beni
siz pes ettiniz bu kadar basit
zulme boyun eğdiniz.
bu boyun eğmenin neticesinde zalimler zulümlerini artırdılar
şayet sülo bir sene daha cumhur u reis kalsaydı evde bile başörtüsü yasaklanıcaktı.

mahkemede görülecek çok iş var özellikle zulme yardım etmeniz konusunda.

[
günahı kabullenen biri için ahirette birilerinin hak taleb etmesi çokta önemli olmasa gerek alınmaya gerek yok.
/QUOTE]
sanırım devrik cümle kurmuşsunuz biraz daha açarsanız gereken cevabı alırsınız.

biz burdayız zulme boyun eğmedik aksine zaferler silsilesi içindeyiz
evimizde oturmuyor mücadele ediyoruz ve Allahın lütfuyla çok şey yapıldı yapılmaya devam ediliyor