Başörtü sorununun çözülebileceğine inanıyor musunuz?

Başörtü sorununun çözülebileceğine inanıyor musunuz?

• Evet

Oy: 44 60.3%
  • Hayır

Oy: 5 6.8%
  • Kararsızım

Oy: 1 1.4%
  • Seçim malzemesi olarak kullanılıyor

Oy: 20 27.4%
  • diğer...

Oy: 3 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    73

SeNoL

MUEYABYA
Başlarını açmayıp öğrenimlerini yarıda bırakanlar, hiç başlayamayanlar da var. Bunları da göz ardı etmemek gerekli.

mavera_agd

Doçent
Başlarını açmayıp öğrenimlerini yarıda bırakanlar, hiç başlayamayanlar da var. Bunları da göz ardı etmemek gerekli.

kardeşim benim onlara bişey dediğim yok yanlış anlaşılmasın..
genel olarak imtihanı kaybettik... eskiden başörtülü kızlar bilinçli idi..
ve rektörler ondan korkup bu sorunu ortaya çıkardılar...
çünkü bu kardeşlerimiz bi yerlere gelirse ortam güllük gülistanlık oalcaktı..fakat artık günmüzdeki baöşrtülü kızlar böyle deil...başörtü takıp.. kolunda affınıza sığnırak özür dileyerek söyülüyorum bir erkekle rahatlıkla dolaşabliyor.. müslümanları zan altıda bırakıyor...kötü örnek oluyor.. tesettür desek o hiç kalmadı nerdeyse kızların nasıl kapalı olduğunu biliyoruz...kıscası ün. bunlardan korkmaz çekinmez başörtü sorunu bence yakında çözüleek gibi ama batıl yapacağını yaptı.. tesettür kavramını kaldırdı.. ve ortada bir tehlike kalmadı... ahlaki çöküntü yaşıyoruz.

SeNoL

MUEYABYA
Verdiğin örnekler hayatın içinde zaten her zaman olan şeyler kardeşim. Başörtü yasağı olmadan da bahsettiğin şeyler oluyordu.

Herşeye herkese rağmen ihlaslı kişiler halen var. Bunu da unutmamak gerekli. inş. onlar için iyi olacak yasağın kalkması.

mavera_agd

Doçent
başörtü sorunu çözülürse sisteme muhalefet edecek hiç birşeyimiz kalmayacak.... oysa zina suç olmaktan çıktı..faiz.. vs.örnekleri çoğaltabilirz baöşrtüsüne sahip çıkıtğımız kadar bu alenen günahlarada karşı çıkmalıydık..bütün eforumuzu başörtüsüne harcadık!! ki onu bile beceremedik maalesef taviz verip başlarımızı açtık...ve bundada kendimizi kandrırak çocuklarımızı kominist hocalaramı emanet edelim gibi mazaretlerle aklımızca ALLAHIN emrini yerine getirmeceğimizi sanarak nur suresinin 31 ayetini açıkca çiğnedki...ALLAHA itaat olan yerde ona isyan nerde görünmüş???

mavera_agd

Doçent
Verdiğin örnekler hayatın içinde zaten her zaman olan şeyler kardeşim. Başörtü yasağı olmadan da bahsettiğin şeyler oluyordu.

Herşeye herkese rağmen ihlaslı kişiler halen var. Bunu da unutmamak gerekli. inş. onlar için iyi olacak yasağın kalkması.
evet normal hayatta var doğru fakat ün.ortamında daha bir fazla görülüyor..baöşörtülü kızlar onu bir şuurla takmıyor demek istediğim bu eğer şuurla takan insan olsa bunu yapmaz taviz vermez...yasağın kalkması onlar için elbette iyi..ve zaten inşALLAH onlar kazananlardandır...

SeTTaR

Profesör
Çözülmeyecek sorun olduğuna inanmıyorum yeterki istenilsin elbet çözülür.

arifan yolcusu

Profesör
bugüne kadar bu iş hep lafta kaldı maalesef muktedir olunamadı...
İnşaAlalh çözülür diyelim...
şapka mapka kıvırmalar başladı gibi...

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Başörtüsü sorunu oku(ya)mayanlar için geçerlidir. Okuyanlar için başörtüsü sorunu yoktur; çünkü bir şekilde taviz vererek ya da vermeyerek okuyabiliyorlarsa okuyorlar...

ziruh

Kıdemli Üye
çözülür/ çözülecek/ çözülmeli...

umudumuzu hiç yitirmedik

Mahpeyker

Kıdemli Üye
başörtüden hiç taviz verilmemeliydi diye düşünüyorum .illa okumak için üni ye gitmek gerekmiyor
açık öğretimden de pekala hedefine ulaşabilir insan .bu kadar üzerine varılmasaydı belki de bu kadar uzun sürmezdi
başörtü yasağı .biraz inada bindi gibi gibi :)
düşünsenize başı kapalı kızların hepsi açık öğretimden okusalar/dı ve hiç taviz verilmeseydi
acaba nasıl olurdu başörtüsüne karşı olanların hali :))))

Alkavkaz

Paylaşımcı
Ortada resmi bir sorun olduğunu dahi düşünmüyorum açıkcası..
Bir düzine nefsi hayvaninin ihtirasları bizce..

Biiznillah bu hayvanileirn sözü geçersiz kılınacak elbet..

Ayrıca siyasi malzeme haline getirildiğine de inanıyorum; Allah onları zelil eylesin..

İstihya

Doçent
Derse kapalı giren Hanımefendiler var mı?

Ünv ismini yazabilrler mi?

_Berceste_

bir tutam delilik...
secim malzemesi olarak kullaniliyor

oguz

Yeni
İktidar (AKP) gerçekten başörtüsü sorununu çözmekten yana ise bu iş er geç elbetde çözülür ,çözemezse , bu ya beceriksizliğinden yada çözmek istememesindendir.
Türkiye başörtüsünü çözme konusunda hiç bu kadar istekli bir dönem yaşamamıştır .....

ummuhan

Kıdemli Üye
İktidar (AKP) gerçekten başörtüsü sorununu çözmekten yana ise bu iş er geç elbetde çözülür ,çözemezse , bu ya beceriksizliğinden yada çözmek istememesindendir.
Türkiye başörtüsünü çözme konusunda hiç bu kadar istekli bir dönem yaşamamıştır .....

Zaten bu dönemde halledemez ise feci kayıplar yaşayacaktır...

Nuseybe

Üye
Hiçbir siyasi partiye sempatim olmadığı halde,bu ütopik sorunun bu iktidar döneminde çözüleceğini hissediyorum..Çok yakında hem de dostlar..Biiznillah..

Doktor bir ablamızın bir sözünü hiç unutamam,arkadaş ortamın da bu başörtüsü meselesi gündeme gelmişti de o ablamız demişti ki o başörtü yasagının ilk gündeme geldiği zaman ki başörtülü kızlarımız daha bilinçliydi ve bilinçli örtünüyorlardı ve imanları daha kuvvetliydi şimdi bakıyorum da o kızlarımızın eski hallerinden hiç eser kalmamış o kadar ki zamanla bakıyorum da o örtündükleri başörtünün rengi ve boyu degişmiş o zamanlar koyu renk büyük başörtüler örtünürken şimdiki kızlarımız cıvıl cıvıl ve boyu kısa başörtüler örtünüyor demişti.
Düşünüyorum da ewet başörtü sorunu çözümlense bile nerde o ihlaslı ve şuurlu gençliğimiz? (bizzati kendi nefsimi de katarak)
Rabbim imanımızı kuvvetlendirsin ve bizleri dogru yoldan ve ihlas'tan ayırmasın inşaAllah(Amin)

Meliklerin perçemleri Allah u Teâlâ Hz.nin elindedir.
Neyi hakediyorsak o şekilde yönetiliriz (genel itibarla).
Hak etmeye bakalım...

O parti çözer bu parti halleder hikaye..
Bu raddeye nasıl geindiğini vicdanımız samimice cevaplasa zaten..
Sorununu ancak onu taşıyan çözer, ahvâli ve taşıma şuuruyla...

alesta

Üye
Sorunun çözüleceğine ihtimal vermiyorum.Bu seferde seçimlere alet edilip bir malzeme olarak meydanlarda ki kof sözlerin yerini alacağa benziyor. Dilerim ankette kullanılan evet oy oranı hukuk düzeyinde geçerli olsun.