Başörtü sorununun çözülebileceğine inanıyor musunuz?

Başörtü sorununun çözülebileceğine inanıyor musunuz?

• Evet

Oy: 44 60.3%
  • Hayır

Oy: 5 6.8%
  • Kararsızım

Oy: 1 1.4%
  • Seçim malzemesi olarak kullanılıyor

Oy: 20 27.4%
  • diğer...

Oy: 3 4.1%

• Kullanılan toplam oy
    73

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Allahü Teala zina fiilini yasaklamaz sadece, zina'ya kapı aralayan "yaklaşma"ları da yasaklar ki, hatta vurgusunu sadece ona yapmıştır... Dikkat, "vurgusunu" sadece "yaklaşma"ya yapmıştır...

Sekülerizm buna gülmüştür ve bu ayetle dalgasını geçmiştir...

Adams gibi... Redyellow gibi... Mugalata gibi...

Dalga geçmiştir ne demiştir, aynen şunu demiştir:

"Bu ayet hikaye! Bizler karma eğitim yapacağız, karma arkadaşlıklar yapacağız, erkeklerle kadınlar iç içe konuşacaklar, pişecekler, karma oturacaklar, yani her yere karma bir yapı otutturacağız, ondan sonra Allah'ın istediğinden daha iyi ve güzel ahlak modeli ortaya koyacağız..."

İslam'ın her haramında bunu ifade etmiştir sekülerizm...

Netice ne olmuştur, cidden kız ve erkekler arasında sekülerizm güzel bir ahlak, güzel bir haya ve edep ve namus oluşturabilmiş midir, her türlü ahlaksızdan kaçan ve zinaya düşmeyen...

Maalesef...!!!!

Liselerin tamamında ve karma hallerde bulunan kadınlar ve erkekler arasındaki (evliler de dahil, çocuk olmalar da dahil zina yollu) zina eylemleri 100'de 90 seviyelerinde olmuştur... Yani sekülerizm karma bir halle ahlaklı nesiller yetiştireceğiz derken 100 kadını ver erkeği zina fiiline düşürmüştür ve ahlaksızlığın en adi boyutuyla baş başa bırakmıştır neferlerini... Acı ama gerçek..!!!!

Peki İslam'ın bu emrini hayata geçiren toplumlarda zina olmamış mıdır, zaten 100'de 100 bunu ikame etmek zordur ama, böyle bir İslam toplumunda da,

100'de 5 zina ağına düşmüş, 100'de 95'i ise zinadan emin bir hayatla hayatlarını ikame eden olmuşlardır...

Aradaki bariz fark ortadadır...

Şimdi,

Adams... Redyellow... Ve Mugalata üçlüsü halan Sekülerizm'in ahlakını ve hayasını ve onun tedbirlerini İslam'dan daha iyi olduğunu ifade ederler de,

Ayetin nurunun (emrinin) ekseninde kadın ve erkeklerin ayrı hale getirilmesiyle dalgalarını geçerler...

Yapacak bir şey yoktur...

Allah ne buyuruyor:

"Onlar (Münafıklar) Allah ve müslümanlarla dalga geçerler..."

Yani insan bir azgınlaşmasın, Allah'ı da, Kur'an'ı da dinlemez...

Ama Allah ne buyuruyor:

"Asıl alay edilenler onlardır..."

İslam'a sahip çıkanlara selam olsun...

adams77

Kanalizasyoncu
Şimdi,

Adams... Redyellow... Ve Mugalata üçlüsü halan Sekülerizm'in ahlakını ve hayasını ve onun tedbirlerini İslam'dan daha iyi olduğunu ifade ederler de,

Güzel kardeşim benim iletimin seninle bir alakası yoktu :) mugalata ile aramızdaki espri

lütfen zanni hareket etm

Yahayy

Kıdemli Üye

Maşallah İmam efendi yine kocaman yeşil atgözlüklerini takmışsın, altına da 1.4 Hacı Murat'ı çekmişsin, hayal aleminde altında Ferrari Alitalia var gibi dip gaz gidiyorsun.

Şahsen ben karma olarak ne eğitimi ne başka birşeyi falan savunmuyorum, yalnız.
lise talebelerinin yüzde 90 ı zina yapıyor ve karı koca ilişkisi yaşıyor öyle mi?
Atma istersen ya hu, yavaş gel.
Ayrıca insan mefhumunun olduğu her yerde nefis ve gayri ihtiyari dürtüler vardır, ben ne imamlar ne kuran kursları gördüm neler yaşanan içlerinde, canlı şahidiyim, şimdi bütün imamlara, kurslara giydirelim mi yani?

Sen madem ilmin (!) yüceliğine atıf yapıp, müçtehidlerin açtığı yola kayıtsız şartsız güya Allah'ın emri oymuş gibi insanları kılıç zoru ile öldürme tehdidi ile dayatma hakkı görüyorsun kendinde,
Şu soruların cevabını verir misin? Konuşalım neymiş zina, tesettür, avret.

4 Mezhebe göre senin bahsettiğin İslam toplumunda Cariye şeklinde mülk edinilen kadınların, yani meta olan, mal olarak el değiştiren kadınların

1) Avreti nedir? Toplum içinde nereleri açık gezebilirler, yorum yapmadan hanefi, maliki, şafii her ne ise mezhep hükümlerini getir

2) Pazardan satılık olan bir cariyeyi alırken erkek nerelerine bakabilir?
(Bkz Reddül Muhtar, Hindiyye vs ehli sünnet fıkıh külliyatı)

3) 4 nikahlı eşi olan erkek cinsel istifadede bulunmak üzere kaç cariye daha alabilir.

4) Bu cariye müslüman bir kadın dahi olsa, hükümler değişir mi, cilbab ya da başörtü takması caiz midir? Yine Pazarda bu hanımı satın almak isteyen erkekler orasına burasına bakabilir mi?

Getir müçtehid görüşlerini buyur imam efendi?

bi husben

Kıdemli Üye
Nası bir iftira bu yahu, ben mi faizi övüyormuşum, şirin gösteriyor muşum.
Seni gören de İslam devletine hicret ettin oradan yazıyorsun sanır,
hiç bu söylediklerini kendine sormayı denedin mi, ben nerede yaşıyorum, nerenin suyunu içiyorum, nereye vergi veriyorum,
nereden sağlık hizmeti alıyorum diye.

Hiç bir zaman Hakkı söyleyemedin, söyleyemeyceksin @Bi Husmen, kin kusmayı İslâm sanıyorsun.
Bir şeyler yazmanın en faydasız ve gereksiz olduğu insanların başında geliyorsun.
Onun için kendine iyi bak.

iftira değil gerçek sizinki özde değil sözde hacılara su dağıtmayı cihadtan üstün görenler zümresi gibisiniz
bari yapmıyorsanız yapanlara saygınız olsun mücahidleri ağızlarından salya akarak tekbir getirenler olarak gören sen msülümanlığı hak etmiyorsunuz diyen yine sen

yahu sen kimsin hangi hakla Allah için savaşanları hakir görürsün kuduz kopek muamelesi yaparsın.müslümanlığı sen mi hak ediyorsun ne yaptın bugune kadar islam için Allahın dini için?
evet farzedelim ben faydasızım sen kendine baktın mı evet ne yaptın islam için .Kuyu açılmasına yardım ettin diye ehli necat mı oldun reklamınıda bolca yaptın halbuki sağ elin verdiğini sol el görmeyecekti.

kim kusmayı islam sanıyormuşun sen hiç ayet duymadın mı müslümanlar kendi arasında sefkatli mehametli kafırlere karşı şedittirler diye.Haşasana gore Allahta kin kusuyor resulude oylemi
muhasebecisin ama kendi muhasebeni yapmaktan bile acizssin .

Yahayy

Kıdemli Üye
iftira değil gerçek sizinki özde değil sözde hacılara su dağıtmayı cihadtan üstün görenler zümresi gibisiniz
bari yapmıyorsanız yapanlara saygınız olsun mücahidleri ağızlarından salya akarak tekbir getirenler olarak gören sen msülümanlığı hak etmiyorsunuz diyen yine sen

yahu sen kimsin hangi hakla Allah için savaşanları hakir görürsün kuduz kopek muamelesi yaparsın.müslümanlığı sen mi hak ediyorsun ne yaptın bugune kadar islam için Allahın dini için?
evet farzedelim ben faydasızım sen kendine baktın mı evet ne yaptın islam için .Kuyu açılmasına yardım ettin diye ehli necat mı oldun reklamınıda bolca yaptın halbuki sağ elin verdiğini sol el görmeyecekti.

kim kusmayı islam sanıyormuşun sen hiç ayet duymadın mı müslümanlar kendi arasında sefkatli mehametli kafırlere karşı şedittirler diye.Haşasana gore Allahta kin kusuyor resulude oylemi
muhasebecisin ama kendi muhasebeni yapmaktan bile acizssin .

Arkadaş sen fecaatini iyice açık ettin.
Sınırısız iftira ve çorba yapma hakkı görüyorsun kendinde, daldan dala,
biri tutmadı öbür taratfan o tutmadı o taraftan çıfıt çarşısı gibi kusura,
bakma tam yahudi zihniyeti kokuyor senin tüm yaklaşımlarında.

*) Kim savunma cephesi için ağzını açıp bir şey söyledi,
inancı için müslümanlara savaş açan, onları yurtlarından çıkaran, insanlık haklarına saldıranla mücadele etmek cihaddır,
en ufak katkısı olandan da Allah razı olsun, önce birebir cephede canını ortaya koyandan.
Ek bir parantez olarak, bunların nedeni de yine kendi elimizle yaptıklarımızdan,
Allah'ın dinine yaptığımız ilkelce iftiralardan, tahrifatlardan.
Dalga geçtiğiniz batılı güçlerin ellerinde tazıya tut, tavaşana kaç oyununda orta oyuncusu, maymun gibi, şebek oynatılmaya müstehak bir dünya kuru kürültücü mevcut.

Sen Cihad'dan benden güçsüz kim varsa saldırıp, erkeklerini öldüreceğim,
kadınlarını ve çocuklarını cariye yapacağım, mallarını ganimet yapacağım diye bir şey anlıyor ve
senin için Chad öldürerek gayri müslümleri bitirmek, böylece İslâm'ı yeryüzüne hakim kılmaksa cihadınız hayırlı olsun.

*) Dişi sinek bile peçe ve çarşaf giyecek bunu kabul etmeyen İslâm toplumundan değildir,
kabul etmeyenle savaşırız ölen ölür diyebilecek kadar gözü dönmüş ve iz'anını kaybetmiş biri
evet söylediğin gibi salyalarını bizden uzak bölgelere saçsın...

*) Kin nasıl bedenini sarsmışsa senin, tam bir riyakarlık örneği göstererek,
gayet iyi niyetle yapılan bir hareketi bile sabote etmek için
ağzını eğip büktün, durup durup ben zaten İHH'ya yardım ediyorum, ben zaten şunu yapıyorum,
cihad düşmanlarıyla hayır işi mi yapacağım :D Komedi misin kardeşim sen, azıcık aklı başında biri
senin zihnini okuyabilir, dışarıdan nasıl gözüktüğünü bile göremiyorsun, o kadar gözlerini kin bürümüş.

Ayrıca bu bir hayır işinden çok Müslümanların ayıbını dile getirmesidir, ne hayrı bu bizim ayıbımız,
ayrıca müslüman olarak bile değil, insan olarak ayıbımız, biz sadece ayıbımız için yüzümüz tutmayarak
Allah'a yöneliyoruz, bunu bile analiz edemeyecek kadar sığ düşünüyorsun.

*) Cihadçı kardeş, konu başörtüsü, tesettür, toplumsal iffet yaklaşımı vs.
Sen bir cihadçı olarak, cihadçı Işid'çi kardeşlerinin
10 yaşlarında kızları müslim-gayri müslim pazarlarda birkaç bin dolar ile el değiştiren
cinsel oyuncaklar olmasını nasıl karşılıyorsun anlatır mısın?
O kız senin bu kız benim pazarlığa, açık artırmaya tutuşan Cihadçı kardeşlerin var salyalarını akıtarak,
pazarlarda da Maliki/Hanbeli içtihadı gereği orasını burasını sergiyerek davar gibi satan Cihadçı kardeşlerine söyleyeceğin bir şey var mı?

Başörtüsü ve kadın konusunda nasıl bir katkı yapacaksın konuya görelim?

cahid

Kıdemli Üye
Başörtüsü problemi çözüldü ama arkasında daha büyük bir problem bıraktı : "TESETTÜR"

bi husben

Kıdemli Üye
Arkadaş sen fecaatini iyice açık ettin.
Sınırısız iftira ve çorba yapma hakkı görüyorsun kendinde, daldan dala,
biri tutmadı öbür taratfan o tutmadı o taraftan çıfıt çarşısı gibi kusura,
bakma tam yahudi zihniyeti kokuyor senin tüm yaklaşımlarında.

*) Kim savunma cephesi için ağzını açıp bir şey söyledi,
inancı için müslümanlara savaş açan, onları yurtlarından çıkaran, insanlık haklarına saldıranla mücadele etmek cihaddır,
en ufak katkısı olandan da Allah razı olsun, önce birebir cephede canını ortaya koyandan.
Ek bir parantez olarak, bunların nedeni de yine kendi elimizle yaptıklarımızdan,
Allah'ın dinine yaptığımız ilkelce iftiralardan, tahrifatlardan.
Dalga geçtiğiniz batılı güçlerin ellerinde tazıya tut, tavaşana kaç oyununda orta oyuncusu, maymun gibi, şebek oynatılmaya müstehak bir dünya kuru kürültücü mevcut.

Sen Cihad'dan benden güçsüz kim varsa saldırıp, erkeklerini öldüreceğim,
kadınlarını ve çocuklarını cariye yapacağım, mallarını ganimet yapacağım diye bir şey anlıyor ve
senin için Chad öldürerek gayri müslümleri bitirmek, böylece İslâm'ı yeryüzüne hakim kılmaksa cihadınız hayırlı olsun.

*) Dişi sinek bile peçe ve çarşaf giyecek bunu kabul etmeyen İslâm toplumundan değildir,
kabul etmeyenle savaşırız ölen ölür diyebilecek kadar gözü dönmüş ve iz'anını kaybetmiş biri
evet söylediğin gibi salyalarını bizden uzak bölgelere saçsın...

*) Kin nasıl bedenini sarsmışsa senin, tam bir riyakarlık örneği göstererek,
gayet iyi niyetle yapılan bir hareketi bile sabote etmek için
ağzını eğip büktün, durup durup ben zaten İHH'ya yardım ediyorum, ben zaten şunu yapıyorum,
cihad düşmanlarıyla hayır işi mi yapacağım :D Komedi misin kardeşim sen, azıcık aklı başında biri
senin zihnini okuyabilir, dışarıdan nasıl gözüktüğünü bile göremiyorsun, o kadar gözlerini kin bürümüş.

Ayrıca bu bir hayır işinden çok Müslümanların ayıbını dile getirmesidir, ne hayrı bu bizim ayıbımız,
ayrıca müslüman olarak bile değil, insan olarak ayıbımız, biz sadece ayıbımız için yüzümüz tutmayarak
Allah'a yöneliyoruz, bunu bile analiz edemeyecek kadar sığ düşünüyorsun.

*) Cihadçı kardeş, konu başörtüsü, tesettür, toplumsal iffet yaklaşımı vs.
Sen bir cihadçı olarak, cihadçı Işid'çi kardeşlerinin
10 yaşlarında kızları müslim-gayri müslim pazarlarda birkaç bin dolar ile el değiştiren
cinsel oyuncaklar olmasını nasıl karşılıyorsun anlatır mısın?
O kız senin bu kız benim pazarlığa, açık artırmaya tutuşan Cihadçı kardeşlerin var salyalarını akıtarak,
pazarlarda da Maliki/Hanbeli içtihadı gereği orasını burasını sergiyerek davar gibi satan Cihadçı kardeşlerine söyleyeceğin bir şey var mı?

Başörtüsü ve kadın konusunda nasıl bir katkı yapacaksın konuya görelim?

Salya sümük edebıyatıyla hiç bir şey elde edemessin.
müslümanlar bu gün bu halde seler senin gibi salya sümük edebıyatı yapanlar yüzündendir.
dik durmasını bilmeyen lafa geldimi sakız gibi uzatan icraate geldimi sünepeleşen kaplumbağa gibi kabuğuna gizlenen senin gibi müslüman görünümlü dışı parlak içi kor olan kendini müslüman görenlerden,bişey bildiğini zanneden iki süslü laf ile iki paragraf yazı yazdım diye kendini üstün goren kibirli müslümcıklar ümmetin has evlatlarını karalayacak kadar arsızlaşan haddi aşan Allaha dikleşen büyüklük taslayan gafiler sürüsünden başka bir şey değilsiniz.

bak müslümancık durup duruken sana kimse laf etmedi hep lafı söyleyen sensin ağzından çıkanı duymayacak kadar sağırsın.müslümanlığı hak etmiyorusnuz ne demek islamın sahıbı senmisin yada babandan miras mı kaldı sana. Bu ne cüret Allaha karşı diklenmenizin cezasını Allahın helal kıldığını haramlaşmaya çalıştıran sen elbetteki cezanı çılgın alevli yakıtıinsanlar ve taşlar olan ceza yerinde çekeceksin

Allahın helal kıldığını senmi yasaklayacaksın

Yahayy

Kıdemli Üye
Salya sümük edebıyatıyla hiç bir şey elde edemessin.
müslümanlar bu gün bu halde seler senin gibi salya sümük edebıyatı yapanlar yüzündendir.
dik durmasını bilmeyen lafa geldimi sakız gibi uzatan icraate geldimi sünepeleşen kaplumbağa gibi kabuğuna gizlenen senin gibi müslüman görünümlü dışı parlak içi kor olan kendini müslüman görenlerden,bişey bildiğini zanneden iki süslü laf ile iki paragraf yazı yazdım diye kendini üstün goren kibirli müslümcıklar ümmetin has evlatlarını karalayacak kadar arsızlaşan haddi aşan Allaha dikleşen büyüklük taslayan gafiler sürüsünden başka bir şey değilsiniz.

bak müslümancık durup duruken sana kimse laf etmedi hep lafı söyleyen sensin ağzından çıkanı duymayacak kadar sağırsın.müslümanlığı hak etmiyorusnuz ne demek islamın sahıbı senmisin yada babandan miras mı kaldı sana. Bu ne cüret Allaha karşı diklenmenizin cezasını Allahın helal kıldığını haramlaşmaya çalıştıran sen elbetteki cezanı çılgın alevli yakıtıinsanlar ve taşlar olan ceza yerinde çekeceksin

Allahın helal kıldığını senmi yasaklayacaksın

"müslümanlığı hak etmiyorusnuz ne demek "
Bu sözün sahibi ben miymişim :D
Ben ne zaman böyle bir şey söyledim, Allah'tan kork,
kendin çalıp kendin raks ediyorsun,
adam resmen bilinç altı ile konşuyor yahu olaya bak.
@bi husben

karnından konuşma, açık söyle
"Allahın helal kıldığını senmi yasaklayacaksın"
diye sloganların altına gizlenme,
Ben parasını verir 10'lu yaşlarda 10 tane cariye alır,
istediğim gibi cinsel fantezi yaparım sonra sıkıldığımı pazara götürür
orasını burasını gösterir satarım, Maliki/Hanbeli/Hanefi/Şafi farketmez
bütün imamlarımız buna helâl diyor, sen mi haram kılacaksın de.
Bunları söyleyen adam, kadının saçı açılmış, saç teli gözükmüş
onun sohbetini yapıyor bu başlıkta ironiye bak, trajikomik resmen.
Akleden herkes de görüyordur neyin ne olduğunu.

Allah neyi hakediyosanız size onu yaşatıyor, merak buyurma sen.
Seninle ikili konuşmayı uzatıp, ederinin üzerinde göstermemek lazım
hadi kardeş, git sen ticaretini yap, hayırlı olsun.

O dediğin alevli azap günü elbette gelecek, birlikte sabırla bekleyelim.

Kaptan

Mecra Yazarı
ya bi husben su uslubunu bi duzeltemedin gitti ya
anla artik bunun kimseye faydasi olmuyor
dine falan hizmet ettigi de yok, vela ve bera yapacaksan peygamberi örnek al

zaman zaman bizlerin de kantarin topuzunu kacirdigi oluyor ama sen cok agresifsin
be kardesim

bi husben

Kıdemli Üye
Arada ırgatlığı yasaklayacağızı da eklemiş ki şirin gözüksün,
güya böyle düşünmeyenler kadınları açarız ama ırgat gibi de çalıştırırız diyorlar mış,mış algı operasyonlarınızı yesinler sizin :D

Tam trajikomedi.... Adam İslâm yeniden tebliğ edilmeden önceki ruh halinde hâlâ, beri gel sayın İmam,
İslâm geldi orman kanunları lâv edildi.
İslâm (barış, esenlik, selâm) ile Allah'ın neyi inşa etmeye çalıştığını anla önce.
Ya bu adama, böyle bir zihniyete şimdi biri karşı çıksa,
sen ne diyorsun be adam İslâm dini ile alakalı değil yaptığın şey , öfri ve kavmi bir dayatma desen,
bu adam kininden paslı balta ile kellesini gövdesinden ayırır, bu yaptığını da Allah için yaptığını sanar,
köpükler saçan ağzıyla da "Allah'u akbarrr" diye nara atar, sonra geri kalmışlığımızın nedeni İslâm şeriatinden kopmamız diye de sana
entellektüel kılıflı cümleler kılar.

Yazık yahu... İslâm'ı haketmiyorsunuz ki siz bu halinizle ki, Allah'ın İslâm olan bir toplumun kalitesini, müreffehliğini, esenliğini size nasip etsin!
Görüyoruz işte halinizi senin zihniyetindeki adamların bölgelerinde @Tahsin EMİN.

Ya yazıyı sizin yazınıza alıntı yaparak yazdım, sanki size yazar gibi oldu tevbe est, elim titredi bir an syn Verda :D

bu senin yazdığın yazı

bi husben

Kıdemli Üye
"müslümanlığı hak etmiyorusnuz ne demek "
Bu sözün sahibi ben miymişim :D
Ben ne zaman böyle bir şey söyledim, Allah'tan kork,
kendin çalıp kendin raks ediyorsun,
adam resmen bilinç altı ile konşuyor yahu olaya bak.
@bi husben

karnından konuşma, açık söyle
"Allahın helal kıldığını senmi yasaklayacaksın"
diye sloganların altına gizlenme,
Ben parasını verir 10'lu yaşlarda 10 tane cariye alır,
istediğim gibi cinsel fantezi yaparım sonra sıkıldığımı pazara götürür
orasını burasını gösterir satarım, Maliki/Hanbeli/Hanefi/Şafi farketmez
bütün imamlarımız buna helâl diyor, sen mi haram kılacaksın de.
Bunları söyleyen adam, kadının saçı açılmış, saç teli gözükmüş
onun sohbetini yapıyor bu başlıkta ironiye bak, trajikomik resmen.
Akleden herkes de görüyordur neyin ne olduğunu.

Allah neyi hakediyosanız size onu yaşatıyor, merak buyurma sen.
Seninle ikili konuşmayı uzatıp, ederinin üzerinde göstermemek lazım
hadi kardeş, git sen ticaretini yap, hayırlı olsun.

O dediğin alevli azap günü elbette gelecek, birlikte sabırla bekleyelim.

neyin ne odluğunu iyi biliyorsun
kuranda islamda cariye vardır.hadired et bakalım yok de

bi husben

Kıdemli Üye
ya bi husben su uslubunu bi duzeltemedin gitti ya
anla artik bunun kimseye faydasi olmuyor
dine falan hizmet ettigi de yok, vela ve bera yapacaksan peygamberi örnek al

zaman zaman bizlerin de kantarin topuzunu kacirdigi oluyor ama sen cok agresifsin
be kardesim

süslü paragrafları süslüc ümleleri arasında hep hakaret küçük görme alaycı tavır kibirlilik hadsizlik var
sen bunu görmüyormusun ben bilirim edasında kuranı sadece ben anlarım edasında. kuran sanki kendisine inmiş gibi beyan görevi kendsine verilmiş gibi dinin sahıbıymış gibi davranmakta

kendisinin yapamadığı gibi elini taşın altına atanlara hakaret diz boyu küfür diz boyu müslüman bu şekildemi olmalı

Kaptan

Mecra Yazarı
süslü paragrafları süslüc ümleleri arasında hep hakaret küçük görme alaycı tavır kibirlilik hadsizlik var
sen bunu görmüyormusun ben bilirim edasında kuranı sadece ben anlarım edasında. kuran sanki kendisine inmiş gibi beyan görevi kendsine verilmiş gibi dinin sahıbıymış gibi davranmakta

kendisinin yapamadığı gibi elini taşın altına atanlara hakaret diz boyu küfür diz boyu müslüman bu şekildemi olmalı

tamam biraz ukalaligi var :p ama...

Iyilikle kötülük bir olmaz. Sen kötülügü güzel bir sekilde önle. Bak burasi onemli; O zaman seninle arasinda dusmanlik
bulunan kimse ki böyle birsey olmadigina inaniyorum, candan bir dost gibi olur.

tabi hepimizedir bu hitap

Yahayy

Kıdemli Üye
neyin ne odluğunu iyi biliyorsun
kuranda islamda cariye vardır.hadired et bakalım yok de

Cariye Kur'anda tabi ki var, çünkü o zamanki toplumda yerleşik bir uygulamaydı, senin içinse hâlâ var...
4 Nikahlı kadın + paran kadar sınırsız cariye hakkına da sahipsin,
ister harem kur, ister ticaretini yap.
Senin için hâlâ var bunlar sıkıntı yok...

İslâmın inşa etmek istediği ara geçiş dönemlerine ilişkin kısıtlamalar bizdeki oturmuş örf ve ahlaki sisteme göre neredeyse
serbesti gibi duruyor, halbuki Allah ahlaki tekamülü sağlamak için toplumu kısıtlayıcı düzenlemeler yapıyordu,
o serbestlik dediğiniz şeylerle, köle de de cariye dede böyledir.

Bir adamı sen hayvan gibi tasmalı kölemsin,
ben senin efendinim, emredeceğim çalışacaksın,
kadınsa emredeceğim benim cinsel ihtiyaçlarımı karşılayacaksın diye para ile alınabilir satılabilir
bir meta olarak pazarlara çıkaracaksın...
Bu Allah'ın olmasını istediği düzen diyeceksin öyle mi?
Bu Allah'ın olmasını istediği düzen değil, o an var olan ama Allah'ın oturtmak
istediği ahlaklı/infak sahibi/erdemli/paylaşımcı/sosyal insan modelinin yerleşmesi ile silinmesini istediği düzen,
Kur'an ile inşa edilmek istenen yapıyı anlamadan hödük gibi herşeye fıkıh, içtihad çıkarsaması ile bakan zihniyetin
düzenine bakın siz...

Fıkıh kitaplarında kim birinin kaçan kölesini sefer mesafesinden daha uzak bir mesafede yakalar getirirse
verilmesi gereken ödülden, daha kısa mesafede yakalayıp getirirse ne ödül verilir bunları bile düzenlemişler,
Yuhh köpek mi bu, davar mı.... Siz bu içtihadlatla insanlara devlet kuracağız yöneteceğiz, diyeceksiniz
buna da Allah'ın düzeni, dil uzatan Allah'a dil uzatıyor diye Allah'a iftira edeceksiniz hadi oradan ya hu?

Kur'an bana indi tabi, sana da indi, Ahmet'e de Mehmet'e de indi.
Sen işte bunu kabul edemediğin için, Yok Bin Bazz, yok Ebu Katade, yok Ebu bilmem ne ne derse Allah'ın sözü diye
ortalığa dökülürsün. Aynen doğru söylüyorsun Kur'an bana indi, ben bana inmiş gibi okumazsam nası anlarım o kitabı.
Sen başkasına indi o anlasın, bana anatsın, istiyorsun, işte bu zatlarda istedikleri zokayı Allah'ın hükmü diye
düşünmekten/akletmekten bile imtina edecek kadar insanlık vasıflarını terketmişlere yutturuyolar, hemde tonaj ile, öyle kaşıkla falan değil.

Herkes Müslümanlık sıfatının en çok kendine, kendi ekolüne yakıştığını düşünür, ama İslâm'ın müreffehliğine, esenliğini,
o emin düzeni, haketmiyoruz ki Allah vermiyor bize.

Cihatçı kardeşlerin kör baltayla tekfir ettiklerini doğradıkça, Allah'ın gazabını fersah fersah çekiyorlar, göreceğiz hep birlikte sonucu.

bi husben

Kıdemli Üye
Cariye Kur'anda tabi ki var, çünkü o zamanki toplumda yerleşik bir uygulamaydı, senin içinse hâlâ var...
4 Nikahlı kadın + paran kadar sınırsız cariye hakkına da sahipsin,
ister harem kur, ister ticaretini yap.
Senin için hâlâ var bunlar sıkıntı yok...

İslâmın inşa etmek istediği ara geçiş dönemlerine ilişkin kısıtlamalar bizdeki oturmuş örf ve ahlaki sisteme göre neredeyse
serbesti gibi duruyor, halbuki Allah ahlaki tekamülü sağlamak için toplumu kısıtlayıcı düzenlemeler yapıyordu,

kadınsa emredeceğim benim cinsel ihtiyaçlarımı karşılayacaksın diye para ile alınabilir satılabilir
istediği ahlaklı/infak sahibi/erdemli/paylaşımcı/sosyal insan modelinin yerleşmesi ile silinmesini istediği düzen,
Kur'an ile inşa edilmek istenen yapıyı anlamadan hödük gibi herşeye fıkıh, içtihad çıkarsaması ile bakan zihniyetin
düzenine bakın siz...

Fıkıh kitaplarında kim birinin kaçan kölesini sefer mesafesinden daha uzak bir mesafede yakalar getirirse
verilmesi gereken ödülden, daha kısa mesafede yakalayıp getirirse ne ödül verilir bunları bile düzenlemişler,
Yuhh köpek mi bu, davar mı.... Siz bu içtihadlatla insanlara devlet kuracağız yöneteceğiz, diyeceksiniz
buna da Allah'ın düzeni, dil uzatan Allah'a dil uzatıyor diye Allah'a iftira edeceksiniz hadi oradan ya hu?

Kur'an bana indi tabi, sana da indi, Ahmet'e de Mehmet'e de indi.
Sen işte bunu kabul edemediğin için, Yok Bin Bazz, yok Ebu Katade, yok Ebu bilmem ne ne derse Allah'ın sözü diye
ortalığa dökülürsün. Aynen doğru söylüyorsun Kur'an bana indi, ben bana inmiş gibi okumazsam nası anlarım o kitabı.
Sen başkasına indi o anlasın, bana anatsın, istiyorsun, işte bu zatlarda istedikleri zokayı Allah'ın hükmü diye
düşünmekten/akletmekten bile imtina edecek kadar insanlık vasıflarını terketmişlere yutturuyolar, hemde tonaj ile, öyle kaşıkla falan değil.

Herkes Müslümanlık sıfatının en çok kendine, kendi ekolüne yakıştığını düşünür, ama İslâm'ın müreffehliğine, esenliğini,
o emin düzeni, haketmiyoruz ki Allah vermiyor bize.

Cihatçı kardeşlerin kör baltayla tekfir ettiklerini doğradıkça, Allah'ın gazabını fersah fersah çekiyorlar, göreceğiz hep birlikte sonucu.

Allah seni ıslah etsin

bi husben

Kıdemli Üye
@Yahayy sen iyice uçmuşsun kuran sana inmiş öylemi beyan görevide herhalde sana verildi .Bu küfürsözlerin hesabını nasıl vereceksin bilmiyorum iftira ve karalamalar yanında kar kalmaz bilesin hesap gününde toz toprak içinde sürünerek mahşere gelmekte var elbet bu sözlerinin bir ağır bedeliolacaktır. benide şirksozlerine katma kuran bana indirilmemiştir Kuran nebime indirilmiş oda bize açıklamıştır

lafons7275

Kıdemli Üye
@Yahayy sen iyice uçmuşsun kuran sana inmiş öyleme beyan görevide herhalde sana verildi .Bu küfürsözlerin hesabını nasıl vereceksin bilmiyorum iftira ve karalamalar yanında kar kalmaz bilesin hesap gününde toz toprak içinde sürünerek mahşere gelmekte var elbet bu sözlerinin bir ağır bedeliolacaktır. benide şirksozlerine katma kuran bana indirilmemiştir Kuran nebime indirilmiş oda bize açıklamıştır

Modernitenin doğurduğu nur topu gibi müslümanlarıyız biz, cebimizde 3 tane kredi kartı, bayramlarda açık büfeli islami otellerin haremlik selamlık havuzlarının kaydıraklarında kayıyoruz. Tabi ki İslamı yahayy gibi anlayacağız çoğumuz. Allah bizi o çoğunluklardan eylemesin.

bi husben

Kıdemli Üye
nisa24: Savaş tutsağı olarak elinize geçmiş cariyeler dışında evli kadınlar ile evlenmeniz haramdır. Bunlar Allah'ın üzerinize yazdığı yasaklardır. Bunların dışında kalan kadınları iffetli yaşamanız, zina işlememeniz şartı ile mehirlerini vererek nikahlamanız size helâl kılındı. Bu kadınlardan sağladığınız faydanın karşılığı olarak kendilerine aranızda kararlaştırdığınız mehirlerini hakları olarak veriniz. Daha önce belirlenen mehri eşinizle anlaşarak yeni bir miktara bağlamanızın sakıncası yoktur. Hiç kuşkusuz Allah herşeyi bilir ve hikmet sahibidir.

evet çok değerlikitap sahibi @Yahayy bize bu ayeti açıkla lütfen bu ayetin hükmü kakmışmıdır bizi ilgilendirmez mi .Allah ey müslümanalr bu sadece sizin doneminizdeki müslümanları kapsar sonrakileri ilgilendirmez diyormu

ihvanistanbul

AkhenAton

düzenine bakın siz...

İçkiyi kökten yasaklayan Allah köleliği yasaklamaya mı çekindi ( Haşa ) abi?

kölelik islamın getirdiği bir şey değil ama düzene koyduğu bir şey. Allah cc. dileseydi içki gibi kademeli şekilde köleliği de yasaklayabilirdi. Şunu söylemek daha iyi sanırım köleliğe ruhsat verilmiş olması tasvip edildiği anlamına gelmiyor. Tıpkı boşanmaya ruhsat verildiği ama tasvip edilmediği gibi.