Balkonda Organik Tarım :)

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
yazlıkta/ki çiçekler..çok güzeller pembiş pembiş..:laugh:
BvPfqLzCMAAieDj.jpg

Bahar

İhvan Forum Üye
Bir sene hevesle evin önündeki bahçeye domates, patlıcan, kabak, mısır, fasulye, yeşillikler v.b her turlusunden ektirdim.

İlk başta her gun hevesle suluyordum koca bahçeyi ki tüm bahçeyi sulamak azından 1 saat sürüyordu. (Su az geliyordu) güneşin altında işkence gelmeye başladı sonra. Fasulyeler birbirine karıştı, salataliklarimi çaldılar, domatesler çıkmadı, soganlarimi kostebekler götürdü. Abartı değil bunlar. Bir yeşilliklerden memnundum.

Sonra su iyice azalınca sulamayı bıraktım. Zavallılar kurudu gitti. Bir daha da elimi surmem..

Kaçak

Yeni
Legal yapsaydınız böyle olmazdı ...

Kaçak

Yeni
Ektirdim kelimesi illegal bir eylemin varlığına işaret eder ....

spesifik

آزادی قید و بند
ektirmeyin ekin demek istediniz yani ...
forumda beyin maratonu yaptıran çok zaten :)

ömerusta

Kıdemli Üye
bu konuda üç yıllık tercübem var yılda 1500 kök yerli domates 1000 kök biber çeşidi 2000 kök kabak çiçeklik 100 kök bal kabağı 3000 kök kelek 1000 kök salatalık acur karışık 15 00 beyaz lahana yeşilliğin tamamı ekim alanımızdadır hobi olarak yapacak kardeşlerimize tavsiyem büyük kaplar kullansınlar büyük yağ tenekesi veya ona eş değer bir kap temiz toprak içine biraz bir kğ kadar koyun gübresi yeterli her tenekeye bir domates ekilmeli
biber beş altı tane ekile bilir domatesi yerli cinsinden alın hem iri hemde lezetli olacaktır
sulama işi ekilince tohumsa ilk su iki litre tohum çıkınca iki litre daka 15 gün su yok 10 cm olunca iki litre daha su taki domatesleri görene kadar su yok
çiçekte kesinlikle su vermeyin birde alt kanatlarını budayın yanına iyi bir agaç sokun ona bağlayın 20 ila kırk kilo domates alma şansınız var sıcaklık 5 dereceden aşşagı düşmüyecek kızarma 15 ila 20 derecede olur

not kayseride ekim nisan mayıs vede haziran da olur o zaman sizlere bahcedeki çalışmaları
vede ürünlerin resimlerini yollarım

nefahtü

Kıdemli Üye
Organik düşünmedikten sonra organik yemişsin nereye kadar

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Türkiye de sebze üretiminin çoğu, ama çoğu, hibrit tohumlarla yapılır,, nasıl organik olacakmış...

nefahtü

Kıdemli Üye
Evimin yakınına organik pazar kuruluyor ara sıra pazar sevdiğimden giderim.ilk seneler inanmıştım ancak zaman geçtikçe gördümki yamuk bozuk ne varsa dolduruyorlar organik diye satıyorlar.

Ahmet

Çöl Aslanı
Türkiye de sebze üretiminin çoğu, ama çoğu, hibrit tohumlarla yapılır,, nasıl organik olacakmış...

Bu işi önemseyenler, gönül verenler var. Tohum takası sistemi var, forumlar, dernekler vs.

Hiçbir ücret ödemeden organik tohumlara sahip olmak mümkün.

"Sizden hiçbir ücret istemeyen kimselere uyun" Yasin 21

adams77

Kanalizasyoncu
Yeşillik gibisi yok helede sabahın ilk ışıklarında semaver çayı ile kuş sesleri ile oturmak gibisi yok :)

unnamed.jpg

mail

2013 haziran vaybe ağaçlarımız vardı, bahçemiz vardı. Şimdi betonumuz var :( konu bizi aşar artık