Balkonda Organik Tarım :)

Ahmet

Çöl Aslanı
konu başlığı organik tarımda, fidelerin pek organik olduğuna inanmayın...

Hacı abi haklı, %100 organik diyemeyiz. Ama marketten aldığımızdan daha emin o kesin.

Bu işi hobi olarak yapıyoruz, maksat boş vakitlerimizde toprakla uğraşmak stres atmak, tarım ilaçları kullanmadan birşeyler üretmek.
%100 doğal tarım yapmak isteyenler yapabilir. Tohum takas sistemleri var. Onlara dahil olup genetiğiyle oynanmamış tamamen yerli tohumlar elde edebilir ve onlardan kendi fidesini üretebilir. Çok zor değil, vakit ayırabilenler yapabilirler.

Ticaret olarakta yapılabilir. Doğal ürünler özellikle büyükşehirlerde müthiş bir pazar olmuş durumda.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hacı abi haklı, %100 organik diyemeyiz. Ama marketten aldığımızdan daha emin o kesin.

Bu işi hobi olarak yapıyoruz, maksat boş vakitlerimizde toprakla uğraşmak stres atmak, tarım ilaçları kullanmadan birşeyler üretmek.
%100 doğal tarım yapmak isteyenler yapabilir. Tohum takas sistemleri var. Onlara dahil olup genetiğiyle oynanmamış tamamen yerli tohumlar elde edebilir ve onlardan kendi fidesini üretebilir. Çok zor değil, vakit ayırabilenler yapabilirler.

Ticaret olarakta yapılabilir. Doğal ürünler özellikle büyükşehirlerde müthiş bir pazar olmuş durumda.

piyasada hibrit olmayan tuhumlarda var.. standart tohum olarak adlandırılıyor.....hergün tonlarca ticaretini yapan biri olarak, yıllar sonra dayanamayıp, dün üretim bölgesinden, salatalık, domates ve biber fidasi aldım, bugünde saksı alıp içine ektim ve ilk sulamayı yaptım... bundan sonrası bekleyip göreceğiz...:)

Ahmet

Çöl Aslanı
İki sene önce aşağıdaki tek saksıyla başlamıştım. Çeri domates ve sivribiber. Üç tane de civciv.
Civcivlerden biri öldü, birini karga aldı, biri kocaman oldu bahçesi olan birine verdim.. :)

0VnkR8.jpg

Ahmet

Çöl Aslanı
piyasada hibrit olmayan tuhumlarda var.. standart tohum olarak adlandırılıyor.....hergün tonlarca ticaretini yapan biri olarak, yıllar sonra dayanamayıp, dün üretim bölgesinden, salatalık, domates ve biber fidasi aldım, bugünde saksı alıp içine ektim ve ilk sulamayı yaptım... bundan sonrası bekleyip göreceğiz...:)

Tebrik ederiz, bereketli olsun, resimlerini bu konuda görmek isteriz.. :)

kilicarslan

Kıdemli Üye
Sey cok iyiyiymis domateze , boynuz talaşı . Burda torbalarla satılıyor.

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Sadece koyun gübresi karıştırmıştım, özel birşey yok..
güvercin gübresi iyi geliyor diyorlarda benim domatesler çok küçük büyümediler hiç :'(
gözüm gibi bakıyorum kırmızı oldular büyümediler:'(

Kaçak

Yeni
Sadece gübresiz olması yetmez organik olması için ...
Gezinecek eşelenecek ...
Balkona hapsolmuş domates napsın ...
Çakma organik bunların ki ...

Ahmet

Çöl Aslanı
güvercin gübresi iyi geliyor diyorlarda benim domatesler çok küçük büyümediler hiç :'(
gözüm gibi bakıyorum kırmızı oldular büyümediler:'(

Çeri domates ise büyümez. Kırmızı olduysa yiyin daha büyümez. :)

Güvercin gübresini doğru oranda sulandırarak dikkatli kullanmalısınız. Azot oranı yüksek olduğu için bitki yanabilir.

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
Çeri domates ise büyümez. Kırmızı olduysa yiyin daha büyümez. :)

Güvercin gübresini doğru oranda sulandırarak dikkatli kullanmalısınız. Azot oranı yüksek olduğu için bitki yanabilir.
Kırmızı oldular evet:)artık öyle yapılacak sanırım değerli bilgileriniz için çok tşkederim bi sorun olursa size danışırım bilginiz oldukça var gibi en azından benden fazla var:)

adams77

Kanalizasyoncu
Dut'larımız olmuş durumda buyurun tadına bakalım..

foto%25C4%259Fraf+%25281%2529.JPG

foto%25C4%259Fraf+%25282%2529.JPG

foto%25C4%259Fraf+%25283%2529.JPG

foto%25C4%259Fraf.JPG

Ahmet

Çöl Aslanı
Bu sene Fatih'te yediğim dutların hiç tadı yoktu. Yağmurdan heralde.

Ecrin

'Bâd-ı Sabâ..'
dalından domates/ler..bu da benden olsun:):)
BvPefzuCAAEkiV-.jpg