Bakan Çelik: 950 TL'ye Geçinilir

lafons7275

Kıdemli Üye
Asgari ücret bu kadar iyi bir şeyse, geçinilirse milletvekilleri neden maaşlarını asgari ücretten almıyorlar sence?

Bana ne kardeşim akpli milletvekillerinden? Akpnin canı cehenneme. Akp chp den daha az şerli olduğu için akp ye oy atıyorum hepsi bu. Niye ısrarla bunu bilmene rağmen beni akpli fanatikmiş gibi göstermeye çalışıyorsun? Sen müslüman isen bunu bir daha yapmazsın.

nefahtü

Kıdemli Üye
salavat-nas%C4%B1l-getirilir.png

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Birbirinizi incitmeyin değmez. Elbet geçimlilik kişiden kişiye değişir. Şimdi bendeniz sadece 850 TL kira veriyorum, yani nasıl geldiysek geldik İstanbul'dayım, mesela ben maaş alınca boğazıma bir lokma atmadan maaşımın 1.400 TL si gidiyor kış için, yazın da 1000TL falan olsun gene 950 yetmez ama yettiği gibi bu paradan arttıran da vardır.
Hadise budur.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
​Şunu da ifade edeyim, ikramın, infakın, sadakanın zenginliği olmaz. Fakir de, miskin de yerine göre bunları icra eden olur.

elbiss

Ordinaryus
Eskiden ödeme pirimlerin ne kadar fazla olur ise o kadar fazla emeklilik maaşı alabiliyordun fakat şimdi emeklilik yaşı 62 yada 64 sanırım yeni başlayan kardeşlerim için bir fiil çalışıp ödeme pirimleriniz 7200 gün atıyorum 60 yaşında dolduysa geriye 4 yıl ödeyeceğiniz pirimler fazla olacağı için sistem sizin fazla pirim gün sayısı ödemenizi istemeyeceği için ödenen her fazla gün pirimi sizin emeklilik maaşınızı düşürecek...ben böyle duydum yanlışım varsa düzeltirsiniz...

devamında asgari ücret ile ilgili söylediği aslında şu konuda çok doğru...bu bir geçim ücret nakti değil aksine koruma ücretidir...

burada oldukça doğru söylüyor..koruma ücreti olmadan evvel ne yazık ki ülkede oldukça çarpık ödemeler vardı ki koruma ücreti olmasaydı eğer 850 tl ye çalışan insanlar olabilirdi...

Ben en çok neye üzüldüm biliyormusunuz...

3 yıldır dönem vekilliği yapabilmişsin ki ...aslında insanlık için hizmet edebileceğin en doruk en güzel noktaya gelebilmişssin...3 dönem vekillik demek 12 yıl demek...

12 yılda verdiğin 6 aylık zam artışların ilk 6 ay için% 6 yı geçmemiş...toplamda 12 yılda yanlış bilmiyorsam en fazla %12 zam verebilmişsin komik bir dilim derecesi...

ben beklerkende söylerkende şunu ifade etmiştim...2001 yılından buyana 2015 li yıllara kadar süre gelen iktidarlık sürecinizde son dönemlerde güzel bir yarış öncesi ilk 6 ay %10 son 6 ay %10 veremediniz toplamda yıllık %20 veremiyorsunuz ama gariban olunca durum böyle mesele siz vekillere gelince kıyak emeklilik bununla birlikte 5 milyar olan milletvekili maaşlarınızın en son benim bildiğim 11 milyar idi sonrasında artan gelen zamlar ile google amcamıza sordum oda bana bunları verdi

TBMM’ye sunulan bütçe yasa tasarısıyla milletvekillerinin emekli aylığı ve maaşlarında 2015 yılında yapılacak artışlar da netleşti.
Habertürk gazetesinden Ahmet Kıvanç’ın haberine göre milletvekillerinin emekli aylıkları yüzde 9.5, maaşları da yüzde 7 oranında artacak. Emekli aylığı almakta iken çalışmaya devam eden milletvekilinin eline geçecek aylık para bin 700 lira artarak 23 bin 200 lira olacak.,

millet vekili maaşı... gelen zamlardan sonra 15 bin tl olmuş...vekil emeklisi olup milletvekili ise 23 bin 200 tl ..

şimdi bu parayı gördükten sonra insanların neden milletvekili olmak için birbirlerini ezerlercesine yarış yaptığını (istisna olanlar hariç)anlayabiliyorum

Adam parayı gördükten sonra, koşmaz mı yarışa o para için, el akış tutmaz mı 4 yılda 15 binden hesap yapıp sonucu elde ettiğinizde

hadi hesaplayalım hiç zam olmadan..

1 yılda milletvekili maaşı...15 milyar x 12 ay = 180 milyar... (düzenledim)
4 yılda milletvekili zamsız net oran....180 x 4 =720 milyar...(ssadece 1 kişi için)

sizin 4 yılda kazandığınız parayı benim gariban yoksul fakir halkım emekli olsa bile en fazla en köklü yerde vakıfta dahil olsa 100 milyar alır oda kaç yıllık bir birikimin ardından helali hoş olsun...

düşünüyorumda...

Dünyada çözülecek çok sorun var

son olarak yazıları toplamam gerekirse bu yoksul gariban insanlığa ilk 6 ay %10 (12 yıl içerisinde) zammi vermeyi çok gören insanlara ben birşey demek istemiyorum abi...

eğer bütçede açık varsa zahmet olmazsa milletvekili maaşlarını 11 milyara çekin bütçede fazla açık veriyorsunuz ...böyle bol kese ile ülkenin parası saçılmaz...

kaldı ki milletvekili olanların çoğunun maddi durumu fevkalade oldukça iyi aranızda işçi olan yok diye biliyorum tüm partiler dahil...

eeey gidi fani dünya ehil idareciler azalınca garibanlarıda düşünen kalmıyor sanırım...hayırlısı..(sözüm kimseye değil ortaya)

Böyle...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Bana ne kardeşim akpli milletvekillerinden? Akpnin canı cehenneme. Akp chp den daha az şerli olduğu için akp ye oy atıyorum hepsi bu. Niye ısrarla bunu bilmene rağmen beni akpli fanatikmiş gibi göstermeye çalışıyorsun? Sen müslüman isen bunu bir daha yapmazsın.

canı cehheneme dediğine oy veren bir müslüman :)

Eee normaldir 450 tl ile geçiniyorum diyen biri için çok normal :)

Ha bi de bunu akpli fanatik gibi göstermemem lazımmış, haklısın, sen fanatik değilsin, hatta türkiyede fanatik diye bir şey yoktur!!!!

450 tl ile geçindiğini idda eden bir kardeşimizsin sadece:)

Ha bu arada ben MİLLETVEKİLLERİ dedim, AKP MİLLETVEKİLLERİ demedim, sen fanatik olmadığın için!!!! direk akp milletvekilleri dediğimi sanıp bana ne akp milletekillerinden diyorsun:)

Fanatik değilsin ya, ondandır :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
canı cehheneme dediğine oy veren bir müslüman :)

Eee normaldir 450 tl ile geçiniyorum diyen biri için çok normal :)

Ha bi de bunu akpli fanatik gibi göstermemem lazımmış, haklısın, sen fanatik değilsin, hatta türkiyede fanatik diye bir şey yoktur!!!!

450 tl ile geçindiğini idda eden bir kardeşimizsin sadece:)

Ha bu arada ben MİLLETVEKİLLERİ dedim, AKP MİLLETVEKİLLERİ demedim, sen fanatik olmadığın için!!!! direk akp milletvekilleri dediğimi sanıp bana ne akp milletekillerinden diyorsun:)

Fanatik değilsin ya, ondandır :)

8 satır yazı yazmışsın 5 defa fanatik demişsin. Bulaşıcı mı acaba :D

ummuhan

Kıdemli Üye
950 TL'ye Geçinilir denmiş ; Ki asgari ücrettir kendileri..Asgari ücretle geçinen yüzlerce aile var sizin etrafınız da yok mu?

Ben birkaçı ile de teşriki mesaideyim her gittiğimde izliyorum hayret ile :) Burada ahkamı bırakın biraz gezin dolaşın (mesela Ümraniyenin arka semtleri, sancaktepe, yenidoğan, v.b karşıda sultan gazi alibeyköyün arkaları.... v.s... benden beklemeyin araştırın :) ) insanlar ne durumda gözleyin...

erdemceerdem

Profesör
sadece tabiat ile mi sınamış?

Azıcık Kuran okuyun.

Aynı tavsiyeyi kendinize de uygulamanızı umut ediyorum...

körsünüz beyefendi kör.... kurulan cümleyi bile anlamaktan acizsiniz...

Ben Türkiye gerçeklerinden bahsediyorum, sen hayal dünyasında yaşıyorsun...

Hayal etmeye devam et sen...

erdemceerdem

Profesör
950 TL'ye Geçinilir denmiş ; Ki asgari ücrettir kendileri..Asgari ücretle geçinen yüzlerce aile var sizin etrafınız da yok mu?

Ben birkaçı ile de teşriki mesaideyim her gittiğimde izliyorum hayret ile :) Burada ahkamı bırakın biraz gezin dolaşın (mesela Ümraniyenin arka semtleri, sancaktepe, yenidoğan, v.b karşıda sultan gazi alibeyköyün arkaları.... v.s... benden beklemeyin araştırın :) ) insanlar ne durumda gözleyin...

Abla etmeyin...

Bilmem ne marka eşarba 250 tl'yi bayılan bir ton müslüman hanımımız var bu ülkede,

ve o eşarbı bağlarken ne hikmetse arka üçgeninde hep ben burdayım görüntüsünü sergilemekte...

hal böyle iken, el insaf...

950 tl ilede geçinilebilir... afrikada susuzluktan kırılan bir müslümanla kıyas edilebilir...

amma velakin amaç bu insanların refah seviyesini arttırmaya yönelik değilse, bundan sonra ne söylense hikaye...

bu memlekette; sanayici iş adamına yatırım teşviki kapsamında milyon dolarlar hibe edilirken, gariban vatandaşımıza süngerden damlatılarak su içiriliyorsa! kusura bakmayacak kimse...

cemaliii

Kıdemli Üye
950 TL'ye Geçinilir denmiş ; Ki asgari ücrettir kendileri..

Asgari ücretle geçinen yüzlerce aile var sizin etrafınız da yok mu?

bazen bakıyorum kesinlikle ummuhan abla olamayacağınızı düşünüyorum. yoksa sizin şifrenizle bir başkasımı yazıyor foruma.ummuhan ablayı şahsen tanıyan varsa ulaşsın bi zahmet bu nicki gerçekten o mu kullanıyor? o değilde akp cemaatle kavga edeli beri, forumda agbiyi manifestoyu sevmeyen ne kadar üye varsa alayı akp li oldu. demekki eskiden daha muhafazakar görünen (saadet partili,tarikatçı vs) tutum ve davranışları sergiyelenlerin bu davranışları sahici değilmiş diye düşünüyorum. ummuhan bihusben talib lafons alayı fanatik akpli oldu. karede bir tek @amca bey eksik. acaba oda mı akpli oldu?

konuya gelince lafonsun maaşı 2000 liranın altında olduğuna inanmıyorum.onun tuzu kuru,izmirde keyif yapıyor,foruma mesaj yazarken bile jacops marka kahvesini höpürdettiğinden eminim.kıyafetleri en aşşağı kiğılı hatemoğlu falandır. hatta pierre cardin bile kullanıyor olabilir.ayakkabılarda hotiç veya greyder olmalı.

nefahtü

Kıdemli Üye
Demek istediğimi de bir anlayan çıksa ya HU!

Siz beni anlayan çıksa diyorsunuz..
Ben ne yapayım hem sizin ile aynı partiye yakınız ancak bu tip konularda fevkalade erdemcem ve benzerlerinin yazımları ile aynı düşüncedeyim.
Bu forumda o kadar az kişi var ki yanlısı olduğu her ne konu ise hatalı olduğunda onu itiraf eden.
İsterim ki bir Dua nur veya sizler daha samimi olalım ve yanlışa yanlış diyebilelim.

Okyanus

Profesör
Yüce Allah ,asgari ücretle çalışan ,namusuyla helal lokma peşinde koşanlara yardım etsin.