Bakan Çelik: 950 TL'ye Geçinilir

hirahos

Kıdemli Üye
Akpnin canı cehenneme...

Lafın gelişi söylediğini sanıyorum ama bu tarz ifadeler, Ehli Sünnet ilkelerine muvafık değildir. Müslüman'ın akıbetini ancak Allah bilir. Müslümana yakışan Müslümanın lehine şehadet ve hayır duadır. Hakkını helal et abi, ellerinden öperim.

hirahos

Kıdemli Üye
Gelire haram karışmazsa, bereketli olur. Az miktar bile geçinmeye yeter. Kredi kartı kullananlar, bereket geçim beklemesinler. Bugünkünün 5 katı da kazansalar bereketsizlikten beladan zarardan başlarını alamazlar.

Keşke 11 milyon emekliye (çalışabilir nüfusumuz 40 milyon civarında, çalışan nüfusumuz ise yaklaşık 30 milyondur. Yani çalışan her 3 kişi, emekli 1 kişiye bakıyor...) daha fazla maaşlar verilebilse... %5'lik, %10'luk maaş artışları bile bu kadar kalabalık bir emekli kesimi için yıllık ciddi rakamlar tutuyor.

Keşke asgari ücret daha artırılsa. Keşke işsizlik maaşları daha uzun süreyle verilse, daha fazla verilse...

Ücretlere zam, her zaman enflasyonu artırır. Enflasyon yani fiyatlar artınca alım güçleri düşer. Enflasyonun yükseldiği bir ortamda bazen maaş zamları alım güçlerini eskiye bakarak bile kısıtlayabilir. Dengeler bozulunca artışlar, her zaman iyi olmaz.

Gençler görmediler. Bilmezler. Eskiden hükumetler %30, %50 hatta %100 zamlar yaparlar; bir sene sonra artan fiyatlarla bir sene önce aldığınız mal ve hizmet sepetini bile alamaz duruma gelirdiniz, devlet karşılıksız para basarak enflasyon ortamını sürdürür, zahmetsiz vergi toplamış gibi hazinesini şişirirdi. Faizler yüksek olduğundan şişen gelirin yarısı da tefecilere giderdi...

Uzun etmeyelim. İktisad ilmini bilenler ayrıntısını da bileceklerdir.

Velhasıl;

Ak partinin asgari ücretlerini, emekli maaşlarını, memur maaşlarını beğenmeyenler; Chp+Mhp+Hdp koalisyonu için çalışsınlar. Eminim 6 ayda istediklerine kavuşacaklar!

Bu hükumetin ücret ve emekli politikaları mükemmel demiyoruz. Elbette hatalı ve düzeltilmesi gereken yönleri var. Türkiye'nin durumu iki, üç kat düzelince; ilk 10 ekonomi arasına girince bu eksiklik ve hataların büyük ölçüde düzeleceğini düşünüyorum. Söylemek istediğim, iktidarın ikamesi bu günleri bile aratacaktır. Denemesi bedava diyemiyorum, bu gemide hepimiz varız. :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Türkiye'nin durumu iki, üç kat düzelince; ilk 10 ekonomi arasına girince bu eksiklik ve hataların büyük ölçüde düzeleceğini düşünüyorum. Söylemek istediğim, iktidarın ikamesi bu günleri bile aratacaktır. Denemesi bedava diyemiyorum, bu gemide hepimiz varız. :)

Saray yaparken, tek bir kapısına onlarca milyar öderken türkiyenin durumunun iki üç kat düzelmesini niye beklemedi akp?

Ya Allah aşkına bu kadar yandaş olmayın ya.

Bakan çıkmış 950 tl ile geçinir diyor!

Akp yandaşının birisi çıkmış 450 TL YETER diyor!

sen gelmişsin türkiyenin 2-3 kat düzelmesini vs. diyorsun.

Yahu bir kere bir kere de BAHANE ARAMADAN akp şu konuda yanlış yapıyor, haksız deyin be arkadaş.

Pes hakkaten pes!

Saraya katrilyon lirayı harcarken türkiyeyi düşünmeyenler, araç saltanatına, araç kiralarına trilyonları aktarırken türkiyenin iki üç kat düzelmesini beklemeyenler asgari ücret sözkonusu olunca neler neler yumurtluyorlar!

YA arkadaş Erbakan hoca hem de koalisyon hükümetinde asgari ücrete, maaşları gayet iyi zamlar yapmadı mı?

TÜRKİYE BATTI MI?

Türkiyenin 2-3 kat düzelmesini bekleyin mi dedi?

Bu ülke akpnin YANLIŞLARINA sırf chp var diye katlanmak zorunda mı?

Ak partinin asgari ücretlerini, emekli maaşlarını, memur maaşlarını beğenmeyenler;Chp+Mhp+Hdp koalisyonu için çalışsınlar

Hep aynı şey.

Akpyi beğenmezseniz chp!!!

Chp vs. demeden partinizi eleştirecek yüreğiniz yok mu sizin?

ummuhan

Kıdemli Üye
Gelire haram karışmazsa, bereketli olur. Az miktar bile geçinmeye yeter. Kredi kartı kullananlar, bereket geçim beklemesinler. Bugünkünün 5 katı da kazansalar bereketsizlikten beladan zarardan başlarını alamazlar.

Keşke 11 milyon emekliye (çalışabilir nüfusumuz 40 milyon civarında, çalışan nüfusumuz ise yaklaşık 30 milyondur. Yani çalışan her 3 kişi, emekli 1 kişiye bakıyor...) daha fazla maaşlar verilebilse... %5'lik, %10'luk maaş artışları bile bu kadar kalabalık bir emekli kesimi için yıllık ciddi rakamlar tutuyor.

Keşke asgari ücret daha artırılsa. Keşke işsizlik maaşları daha uzun süreyle verilse, daha fazla verilse...

Ücretlere zam, her zaman enflasyonu artırır. Enflasyon yani fiyatlar artınca alım güçleri düşer. Enflasyonun yükseldiği bir ortamda bazen maaş zamları alım güçlerini eskiye bakarak bile kısıtlayabilir. Dengeler bozulunca artışlar, her zaman iyi olmaz.

Gençler görmediler. Bilmezler. Eskiden hükumetler %30, %50 hatta %100 zamlar yaparlar; bir sene sonra artan fiyatlarla bir sene önce aldığınız mal ve hizmet sepetini bile alamaz duruma gelirdiniz, devlet karşılıksız para basarak enflasyon ortamını sürdürür, zahmetsiz vergi toplamış gibi hazinesini şişirirdi. Faizler yüksek olduğundan şişen gelirin yarısı da tefecilere giderdi...

Uzun etmeyelim. İktisad ilmini bilenler ayrıntısını da bileceklerdir.

Velhasıl;

Ak partinin asgari ücretlerini, emekli maaşlarını, memur maaşlarını beğenmeyenler; Chp+Mhp+Hdp koalisyonu için çalışsınlar. Eminim 6 ayda istediklerine kavuşacaklar!

Bu hükumetin ücret ve emekli politikaları mükemmel demiyoruz. Elbette hatalı ve düzeltilmesi gereken yönleri var. Türkiye'nin durumu iki, üç kat düzelince; ilk 10 ekonomi arasına girince bu eksiklik ve hataların büyük ölçüde düzeleceğini düşünüyorum. Söylemek istediğim, iktidarın ikamesi bu günleri bile aratacaktır. Denemesi bedava diyemiyorum, bu gemide hepimiz varız. :)

Sabrınıza hayranım kardeş :) Yerinize ben çileden çıkıyorum :)

talib

Kıdemli Üye
950 tl ye yaşanılır ise bunlar milyonları ne yapıyorlar acaba?