Ayasofya Camii de Ruhban Okulu da Açılsın!

Mesihçi

Ordinaryus
Ruhban okulu taviz değil, insan hakkıdır. Türk devleti bize sahip çıkmadığı sürece bir sahip çıkan bulunuyor. Ondan sonra da kendi vatandaşını onun bunun insafına terk eden aynı devlet, "bunlar niye bizimkiler gibi olmadı acaba?" diye sorma hakkını kendinde bulamaz. Türkiye kendi Hristiyanları'nın kendi ihtiyaçlarını karşılamazsa elalem gelir karşılar. Ondan sonra kendi vatandaşını elin Amerikalısının, Yunanlısının, Korelisinin kucağına atarsın. Türkiye bunları anlayacak ve gereğini yapacak ama çok geç olmasa keşke... Bu gidişle bu ülkede bir tane Hristiyan kalmayacak.Almanya'da Türkler camilerine ve imamlarına sahipler. Orada Alman devletinin kontrolünde din eğitimi almak istemezler zaten. Türk devleti din adamı ihtiyaçlarını karşılıyor.

DESIFRE

Yasaklı
hakaretlerini raporöuyorum. Onu istanbul beledoye basksnöigina istanbul il orgutu badkanligina da siyonistler mi getotdi. Milli gorus sizlere ksldiysa vsy halini

Buna hakaret denmez o sasmalamalarina bakilacak olursak

Benim yaptigim tespit sunku o saalik ancak bir aptal yapar

Bende raporluyorum kime siyonist diyon sen

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Türkiye'de okusunlar. Neden? Millieğitimin denetiminde ve bu ülke kanunlarına bağlı olarak okurlarsa, Türkiye'ye yabancı kalmazlar. Diğer türlüsü yabancı bir ülke kendi ideolojisi doğrultusunda onları eğitir ve ülkemize gönderir. İşte bu yüzden Ülkemizde görev yapacak kilise görevlilerini biz yetiştirmeliyiz.

RUHBAN OKULU AÇILMASI ile sizin yazdıklarınızın alakası yok ki. RUHBAN OKULU açılmasın isteyenler Türkiyenin değil kendilerinin ideolojisi doğrultusunda orda eğitim verilmesini istiyorlar.

manifesto

Yasaklı
Senin kadar gerizeksliya rastlamadim

@DESIFRE ben senin kadar geri zekalısına daha önce de rastlamıştım,hepiniz aynısınız:O

Ruhban Okulu meselesi bizim değil Ortodoks Dünyasının bir meselesi.
Türkiye'de özgürlükler genişletilirken bundan bazılarını istisna tutmak mantıklı değil
70'li yıllarda el konulan bir çok azınlık malı gerçek sahiplerine iade edildi.
Türkiye kendi inanç ve özgürlük sorunlarını henüz çözemediği için bu azınlıklara da yansıyor
Mesele bu.
Ama Atina'ya Cami yapılmadan bu iş olmaz bence Ayasofya Meselesini de bu işe dahil edip üçünü bir arada halletmek en mantıklı yol.

DESIFRE

Yasaklı
Saten Ayasofya yi acarlarsa Ruhban okulu ile endeksli acarlar !

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
bu ülkeye adam gibi şeriatı getirinde rumlar istedikleri yerde kilise açsınlar dinini doğru bilen ve şeriatle yönetilen biryerde kimse kimseyi hristiyan yapamaz osmanlının pekçok şehrinde kilise havra vardı kaç kişi hristiyan ve musevi oldu

Dua Nur

Kıdemli Üye
bu ülkeye adam gibi şeriatı getirinde rumlar istedikleri yerde kilise açsınlar dinini doğru bilen ve şeriatle yönetilen biryerde kimse kimseyi hristiyan yapamaz osmanlının pekçok şehrinde kilise havra vardı kaç kişi hristiyan ve musevi oldu

Gerçek din İslam varken uyduruk dine kimse girmez. Dünya İslam'a yöneldi. İslam düşmanı ruhbanlar yerine ülkemize ve dinimize saygılı ruhbanları yetiştirmekten bu ülkeye zarar gelmez.

Ahter

Kıdemli Üye
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada :'' Ayasofya çerçevesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilgili olarak ortaya atılan iddiaların tümüyle gerçek dışı olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programında ve gündeminde Ayasofya ile alakalı bir konunun bulunmadığı ifade edildi..''

Ayasofya mutlaka açılacaktır..Bu şeref açana aittir.Erdoğan aç(a)mazsa bir yiğit çıkar açar!!! /Ahter

DESIFRE

Yasaklı

DESIFRE

Yasaklı
hic Gülesim yoktu :)

Fatih Erbakan da AKP ye gececek diye Gelin Güvey oluyordunuz :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Fadime Özkan @fadimeozkan · 1 sa.1 saat önce

Büyük sürpriz ne acaba?

Ayasofya ile Ruhban Okulu'nun eşzamanlı açılışı mı?

SuperHaber.TV@superhabertv

FLAŞ GELİŞME! Erdoğan büyük müjdeyi Cumartesi günü açıklayacak!

ibrahim kutlay @essskutlay1 · 1 sa.1 saat önce

Ayasofya açılıyor galiba!.

Reis'in kurmaylarından bile sakladığı büyük sürprizi meraktan öldürecek beni!. ;)

Başkanınız bu haberleri yalanlamış :) Ama siz gene de seçimlere kadar inanmış, ayasofya açılacakmış gibi davranabilirsiniz!!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Parelelci ulusalcı chpci
Erdoğanın karşısında kim varsa hepsinden beslenen, onların sözcülüğünü yapan ,
Bu ülkeye zarar vermek isteyen tüm şer odaklarının ekmeğine yağ süren, ne olduğu belirsiz bir zihniyet.

"Bu ülkeye zarar vermek isteyen tüm şer odaklarına, haşhaşilere, paralelcilere" DEVLETİ PEŞKEŞ ÇEKENLERDEN, yıllarca peşkeş çekip sonra da safmışız, ahmakmışız, aldatılmışız vs. diyenlerden değiliz elhamdülillah.

Erbakan hocanın karşısında kim varsa onların gazına gelip hocayı sırtından hançerleyen, yılan gibi gömlek değiştiricilerden değiliz elhamdülillah!

lafons7275

Kıdemli Üye
"Bu ülkeye zarar vermek isteyen tüm şer odaklarına, haşhaşilere, paralelcilere" DEVLETİ PEŞKEŞ ÇEKENLERDEN, yıllarca peşkeş çekip sonra da safmışız, ahmakmışız, aldatılmışız vs. diyenlerden değiliz elhamdülillah.

Selamun aleykum kardeşim, saadet ile bbp niçin birleşti?

Yeni demokratikleşme paketine göre artık yüzde 3'ün üzerinde oy alan siyasi partilere Hazine'den yardım yapılması gerekiyor.