Ateistler ile hadis inkarcıları arasında ne fark var?

Yahayy

Kıdemli Üye
Red ! Yusuf İslâma çok selâm söyle İslâm Dinine ihtidası konusunda nefsine (kendisine) hiç pay çıkarmasın ! Bu iş Rabbimizin ata-yı subhanisi ile gerçekleşen bir olaydır ! Eğer böyle olmasaydı,, o halâ pop şarkıları söylüyor olacaktı !

Al işte siz toptan bir yanlış içerisindesiniz ve Allah'a açıkca iftira ediyorsunuz.
Yusuf İslam'ın bir kaydıyyeti yok onu Allah seçti ve İslama nasip kıldı.
Peki ben sana sorsyım o zaman seçmediği milyarlarca insanın suçu ne ya da Yusuf İslamın özelliği ne?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yahayy

Kıdemli Üye
Ne ayıbı?

Boş muhabbeti bırak.

Millet hadisleri ..aşşşak geçerek inkar edecek, bunların yaptığı ayıp olmuyor biz gerçeği bunların suratına vurunca ayıp ediyor olacağız.

Hadi ordan...

Anladım seni ben sen bayağı bir kafayı kurcalamışsın, daha Kur'ana imanın ne olduğunu bile anlamamışsın.
İslamı'da bana ne anlatılırsa dinden, ne nakledilirse dinden kabul ettim yarabbi sana hakaret de olsa, sana şirk de olsa yetekş alimlerin herhangi bir kitabında göreyim yeter toptwn ksbul ettim yoksa kafir olurum" diye iman etmişssin.

Hadisler ile ilgili mana yönünden bir tenkid yaparsam imanım sarsılır ve küfre girerim diye korkuyorsun, güzel kardeşim senin imanın pamuk ipliğine bağlı.

Allah' net tartışmasız Kur'andaki tanımlamaları ve buyrukları ile iman eden birine Allah sekinetini indirir, ayaklarını sabit kılar ve huzurlu kırar.

Sen hadis inkar edeceğim sonra ateist olacağım diye korkudan ne hale gelmişsin, yıllarca ateist forumlarında dolaşmışsın sanki kendi imanını Kur'anın istediği gibi halletmiş gibi.

Sen bana dünya 1 milyar ise, 999 milyonunu getir bana istediklerini anlatsınlar ben Kur'andan sapıyor muyum bak bakalım?

Sen hayatında daha tahkiki iman diye bir şey duymamışsın, kim ne söylerse iman ettim diye bir iman mı var.

Ayrıca uslubunda mükemmelmiş, yazık yahu tasaffuv ehli bir sofiye böyle suflii tabirler yakışıyor mu?

Şeyhine söyle de sana daha fazla vird ve rabıta versin çünkü daha diline etki edememiş,
Demek sen toplum içinde de böyle konuşuyorsun,

adams77

Kanalizasyoncu
lafonsun dediği Ehli sünnet itikadını ve ilmihalini (hal ilmini) alır okursun anlamaya başlarsın ilmin sonu yok burada iki kelamla sana nasıl anlatabileyim ?

okudum anlamadım birde sen dene güzel kardeşim

adams77

Kanalizasyoncu
bana anlatacak biri mi varmı?

Allah 'a itaat ve elçiye itaat

adams77

Kanalizasyoncu
okuyup anlmadı isen sana ben nasıl anlatırımki...

O zaman biz burada bazı şeyleri konuşurken neden dinlemiyorsunuz!! hemen karşı çıkıyorsunuz bir düşünme gereği bile duymuyorsunuz? Belli mi olur kısmet senindir sevabı sen kazanacaksın Allah bilir ne zaman öğrenecem anlayacam bir dene belki anlarım....

Yetim

Kısıtlı Erişim
Derdin ne açıkça söyle sayfallar boyu ne sordunuz belli ne yazdığınız belli hiç bişey anlayamdım sorduklarınızdan yada yzdıklrınızdan Emre itaatı sordun onuanldım cevab verdim hala aynı soruyu soruyorsun ..ben bildiğim kadarı ile cevab verebilirim bilmedğim şeyleri ne diye kurcalayayım ?

kilicarslan

Kıdemli Üye
Ey forum ahalisi siz bugüne kadar hadisleri Kurana arz etmeliyiz diyenlerden bir tanesini bu yöntemle sahih hadisleri derlediği bir esere rasladınız mı?

Bunların işi gücü hadisleri kıymetsizleştirdikten sonra pis ellerine Kuranı almak ve sonra bana göre bu ayet böyle demekten ibarettir.

Bu tehlikeyi anlamayıp bunlara göz yuman kardeşlerimizin gözünü Rabbim tez zamanda açsın. Amin.

Muhterem, ne diyorum, ne anliyorsun.

Zanni hobby edinmek, ancak günah hanesindeki artilari cogaltir.

adams77

Kanalizasyoncu
Derdin ne açıkça söyle sayfallar boyu ne sordunuz belli ne yazdığınız belli hiç bişey anlayamdım sorduklarınızdan yada yzdıklrınızdan Emre itaatı sordun onuanldım cevab verdim hala aynı soruyu soruyorsun ..ben bildiğim kadarı ile cevab verebilirim bilmedğim şeyleri ne diye kurcalayayım ?

konuyu açmadın kardeşim aç şöyle yayki bizde görelim daa

Allah 'a itaat ile elçi 'ye itaat nasıl olur ikisi farklı emir mi verir ne demek şimdi bu

Yetim

Kısıtlı Erişim
konuyu açmadın kardeşim aç şöyle yayki bizde görelim daa

Allah 'a itaat ile elçi 'ye itaat nasıl olur ikisi farklı emir mi verir ne demek şimdi bu
ulul emr ayeti tefsirlerini okursun anlarsın..

adams77

Kanalizasyoncu
ulul emr ayeti tefsirlerini okursun anlarsın..

ya arkadaş formu kapatalım gidelim kapısınada şunları okuyun bunları okuyun yazalım niye buradayız

elçi ne demek!!!! madem çok okudun anlat bize örnek ile göster anlayalım

Yetim

Kısıtlı Erişim
ya arkadaş formu kapatalım gidelim kapısınada şunları okuyun bunları okuyun yazalım niye buradayız

elçi ne demek!!!! madem çok okudun anlat bize örnek ile göster anlayalım

Beni uğrştırıp duruyorsun elçi (peygamber efendimiz aleyhisselatu vesselam ) Allahın emrini emreden ....anlayabildinmi?

Allaha itaat Allahın emirlerine itaatle ve allahın emirlerini emreden efendimiz aleyhisselatu vesellama itaatle ve Allahın emrini emreden ulul emre itaatle olur...

ben böyle inanıyorum böyle biliyorum... daha fazlsını fazla bilene sor..

Kaptan

Mecra Yazarı
Bana uygulanan ambargo devam ediyor mu hala

"İslam, ne bugünkü Müslümanların tavır ve davranışları, ne İslam tarihinin şu veya bu dönemi, ne de İslam adına kaleme alınan şu veya bu kitabın anlattıklarıdır. İslam Ku'ran'dır..."

fakiri

Kıdemli Üye
Al işte siz toptan bir yanlış içerisindesiniz ve Allah'a açıkca iftira ediyorsunuz.
Yusuf İslam'ın bir kaydıyyeti yok onu Allah seçti ve İslama nasip kıldı.
Peki ben sana sorsyım o zaman seçmediği milyarlarca insanın suçu ne ya da Yusuf İslamın özelliği ne?

Bu sorunu öte aleme gittiğinde zebanilere sorarsın ve cevabını alırsın!
Dünyaya gelmiş-geçmiş veya gelecek bütün nefislerin bu dünyada sürecekleri hayat ve akıbetleri belirlenmiştir !
Başta hidâyet olmak üzere her iyilik,güzellik ve iyi amel Allahtandır ve her kemlik-kötülük ise, insanalrın kendi nefislerindendir.
Hidâyet olunmuşların veya olacakların kendi iradelerini de bu yöne kullanmaları veya sarfetmeleri Rabbimizin dilemesi iledir.
Hocanı gönder de ona bu konuda dersler verelim ! Senin kafan basmıyor !

adams77

Kanalizasyoncu
Beni uğrştırıp duruyorsun elçi (peygamber efendimiz aleyhisselatu vesselam ) Allahınemrini emreden ....anlabildnmi ?

abi sen ne diyorsun!!! neden iki farklı itaatten bahsediyorsun elçi Allah 'ın sözlerinden başka sözler mi getirdi. Yaw niye sinirleniyorsunuz hemen biz iki farklı bilgiye mi itaat edeceğiz ne demek bu!!

adams77

Kanalizasyoncu
Beni uğrştırıp duruyorsun elçi (peygamber efendimiz aleyhisselatu vesselam ) Allahın emrini emreden ....anlayabildinmi?

Allaha itaat Allahın emirlerine itaatle ve allahın emirlerini emreden efendimiz aleyhisselatu vesellama itaatle ve Allahın emrini emreden ulul emre itaatle olur...

ben böyle inanıyorum böyle biliyorum... daha fazlsını fazla bilene sor..

yaw arkadaş çevrende gördüğün bütün varlığı kim yarattı!!! İlmi kim yarattı bunlara ne görev yüklenmiş!!! Doktor , öğretmen bunlar bu ilmi nereden aldılar nasıl öğrendiler kendi akıllarından mı!!! başka bir kaynaktan mı? Bizi yönetenler Allah 'ın emirlerine uymuyor mu!! bir makinayı kullanırken kullanma klavuzuna uyuyormusun!!

Yetim

Kısıtlı Erişim
Hala iki farklı diyerek kafandaki ikilikle ikilik çıkarmaya çalışıyorsun iman bölünme parçalanma kabul etmez ümmette bölünme parçalanma kabul etmez sen bir farzı yek diğer birine söylediğin zaman başka bi dindenmi başka bi kitabdan bashetmiş oluyorsun ?

Allahın emrini emretmeyi ikilik anayacak bi zihniyetede ilk defa rastladım...

adams77

Kanalizasyoncu
Hala iki farklı diyerek kafandaki ikilikle ikilik çıkarmaya çalışıyorsun iman bölünme parçalanma kabul etmez ümmette bölünme parçalanma kabul etmez sen bir farzı yek diğer birine söylediğin zaman başka bi dindenmi başka bi kitabdan bashetmiş oluyorsun ?

Allahın emrini emretmeyi ikilik anayacak bi zihniyetede ilk defa rastladım...

o zaman kitap Allah 'ın emir ve yasaklarını söylüyor zaten ikisi aynı ise kitap oku bitti