Askerlerden MHP’ye Başörtüsü Mektubu

Turkbeyi

Ordinaryus
Eger ben yanılıyorsam beni aydınlatın. Ülkücü olmanın sartı mhp li olmak, Müslüman da olsa Kürtlere düsmanlık yapmak mı. Halbu ki Ülkücü Kürtler de var.
la bak sizler sizin gibi kus bakisiyla bakip yukardan gormek istemeyenler ve kendilerini birsey biliyormus sananlar oyle goruyor. Peki o kurtlerin sahsiyeti yokmuda mhp nin icindeler kesin satilmislardandir, neden kimse onlara irkicilik yada dusmanlik yapmiyor. yada soyle soyleyeyim PKK ile kurtleri ayirt edemeyenlerin sorunudur. benim hic bir sorunum yok kurdlerle elazigda okudum uniyi. ayriyeten diyarbakir batman sanliurfa kahramanmaras gibi bazi illerimizde bir gunde olsa ikamet ettim. sorun sizin gibi insnalarda bizde yok dostum.

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
Eli kulağında iki senaryo
1- Anayasa Mahkemesi türbanla ilgili Anayasa değişikliğini iptal edebilir.
2- AKP için kapatma davası açılabilir.
Ankara kulislerinde bu iki senaryo yoğun olarak konuşuluyor. İkisi de, bilinmeyen değil. Olur mu, olmaz mı, diye tartışılan senaryolar.
Nabız tutuyorum. Sadece olasılık olarak, bu iki senaryonun da gerçekleşme oranı sanki artıyor.
Yani, türbanla ilgili değişikliğin iptal olasılığı var ve yüksek, AKP için kapatma davası açma olasılığı var ve yüksek.
İkisi de, Türkiye ve AKP ve Tayyip Erdoğan için hayati önemde. İkisi de, Tayyip Erdoğan’ı germeye, öfkelendirmeye çoktan yetiyor
Türbanın Anayasa Mahkemesi’nden geri dönmesine sevinirim. Bir partinin kapatılması için dava açılmasına üzülürüm. Bu AKP olsa bile.
HATANIN FATURASI
İki olay da, Tayyip Erdoğan için hayati önemde.
Bunca kavga, gürültüye rağmen, türbanın Anayasa Mahkemesi’nden dönmesi, siyasal bir yenilgi, kötü bir yönetim, çok ciddi bir hukuk hatası. Hukuk bilmeden ülkeyi yönetmek. Hukuk bildiğini sananlarla aynı kayığa binmek.
AKP için kapatma davası açılması ise, daha farklı bir boyuta uzanabilir. Diyelim ki, hiç istemem, dava açılıyor, diyelim ki, hiç istemem, kapatılıyor, bunun çok farklı bir boyuta uzanması işten değil.
Tayyip Erdoğan’ın siyasal hayatını sona erdirebilecek sonuçları olabilir.
Örnekleri var, hem de pek çok. Bu kadar iki ciddi tehlike kapıda iken, Erdoğan’ın öfkesine hakim olmasını beklemek zor.
BİRİLERİ FARKINDA
AKP ve Erdoğan bu tehlikelerin farkında. Öfkeli olmasının ötesinde, tehlikeye karşı acele iki önlem alıyor.
1- AKP milletvekili Hüsnü Tuna büyük bir açık veriyor, "hedefimiz kamu hizmeti veren personel için de türban yasağını kaldırmaktır" diyor. Bu söz, kapatma davası dosyasına giriyor. AKP, kendini koruma refleksiyle, Tuna’yı Disiplin Kurulu’na gönderiyor.
2- Koltuğa oturduğu andan itibaren, her sözü ve davranışıyla tozu dumana katan YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan aniden frene basıyor. İmam hatipliler için katsayı aynı kalıyor, sınava girişte, başı açık olacak, kuralı yine aynı kalıyor.
İkisi de, takıyye. İkisi de, kandırmaca. Yemezler. İkisinin de, birilerinin yazdığı gibi, gerilimi düşürme ile ilgisi yok. Sadece kendine siper kazma.
Bu durumda senin, benim öfkeli olacak halimiz yok. Tayyip Erdoğan şu anda Türkiye’nin en kaygılı vatandaşı olarak, "öfkeliyim abiler" rolünde.

Hürriyet / Yalçın DOĞAN

Dua Nur bu sana çok sevdiğin görüşlerine pek bir itibar ettiğin Yalçın DOĞAN dan.

Başka görüşlerini merak ediyorsan daha eskilerden çok begeneçeğin görüşleride var.

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
Söylediklerinize acaba kendiniz de inanıyor musunuz ?

Vatan sevgisi kuru toprak sevgisi değildir...İşbirlikçi ılımlı islam taraftarı değilim...Ama amerkancı müslümanları bahane edip gerçek islama saldıran babamın oğlu olsa eleştiririm...Sözlerim ağır gelmesin onlar bir hakikat...Irak'ta kafaya geçirilen çuvalın intikamını "kurtlar vadisi" filmiyle alan halkına keskin kılıc'ı eleştiririm...

İncirlik orada, karadenizdeki üsler orada...Buyrun vatanseverlik ispatına...İsrail/amerika daha düne kadar eleştiri odağı değilken birdenbire en büyük yahudi karşıtı oldunuz (sözde)...Kürt olayında israil saf değiştirdi tu kaka oldu değil mi ?!!

Biz isterdik ki israil karşıtlığı inancınızdan doğsun, amerika düşmanlığı anti emperyalist tavrınızdan doğsun...Ama hayır, bunlar kimin umurundaydı?..Mühim olan kürtleri asimile etmekti...Ama BOP oyunu bozdu.Ne zaman ki israil/abd peşmerge ile kürt ile işbirliği yaptı ve haritalarla oynayacağız dedi, işte o zaman aklınıza yahudilerin ne kadar " tu kaka " olduğu geldi !..

Anti emperyalist tavır gösteren her kurum ve kişiye saygı duyarım.Kim olursa olsun.GK başkanı 1919 şartlarındayız dedi yani işgal şartlarındayız...Güzel bir tesbit...Alkışlarım...Ama hırsızları da rüşvetçileri de yolsuzluğa bulaşanları da bırakın eleştireyim.

Bir de islamı kimse temsil edemiyorsa acaba temsile aday olan birileri mi var? Malum talibanı hizbullahı kalkancıyı f.güleni özellikle beraber yazmışsınız...Bunların birbirleriyle islam anlayışları çok farklıdır.Bir de ergenekon islamı ( ya da türk islamı) mı var temsil iddiasında ?!!Yoksa Arslan BULUT islamı mı deseydim?!!

Zekeriya Beyaz islamı ya da Kaşar Nuri islamı !..

Hülasa; Halkın inancıyla, tarihiyle kısaca DİN ile barışmadan kurtuluş mümkün değildir...

Söylediklerime kendimde inanmıyorum yeşillik olsun diye söyledim.Sahi sen söylediklerime inandın mı vah zavallım vahhh! Şaka yapmıştım.

Biraz dürüst olsanda kelime oyunu yapmadan bana YALANCISIN desen ya.
Bunu yapsa idin en azından senin dürüstüğüne saygı duyardım.Şimdi sana saygım yok.

Öncelikle belirteyim ki ne İsraile ne ABD ye ne de Ab ülkelerine hiçbir zaman sevgiyle dostluk gözü ile bakmadık.
Ama hedef saptırma mantığınada düşmedik.
Yani yakın tehhlikeden uzak tehlikeye doru sıralama yaptık.
Dün en büyük düşman olarak SSCB yi görüyorduk hatta NATO üyesi olmayı arzulamıştık. Çünkü Stalin bizi tehdit etmiş doğu Karadenizden toprak talep etmiş rejimlerini ülkemize ihrac ederek peyki haline getirmek istemiştir.Tarihi amaçlarınıda biliyoruz deli petrodan beri boğazlara hakim olma düşünçelerini.

Ama hiçbir zaman ABD yi veya İsraili dost müttefik kabul etmedik.Artık bugün SSCB tehditi yok.Bugün bizim en büyük düşmanımız ABD,İsrail,AB ülkeleridir.Belki yarın ABD çökecek düşman sıralamamızda değişecektir bunu zaman belirleyecek.

İsrailin dinsel kaynaklı hedeflerini bilmiyormuyuz? Elbette bunu her Ülkücü kardeşim biliyor.Ve hiçbir Ülkücü hiçbir dönemde dost gözü ile bakmış değildir bunu söyleyen kişi ancak iftira atmış olur.

2.noktaya gelirsek o saydığın isimler Fetullahtan bin kat daha hayırlı insanlardır.Arslan Bulut'un neyini beğenmedin merak ettim.ABD ye peşkeş mi çekti.Yoksa OIraktaki müslümanların ırzına gecerken bazıları gibi şakşak mı tuttu yada kıskıs içinden mi güldü.Bu saydıklarından hangisi bu dediklerimi yaptı.

Neyse bunu fazla uzatmadan kısaca özetleyeyim.
1-ABD dostumuz mu? (Evet diyorsan ikinci sorunun cevabını verme.)
Hayır diyorsan ;

2-ABD FETULLAHI mı yoksa Arslan BULUT, BEYAZ yada Yaşar Nuri ÖZTÜRK ü mü daha çok seviyor.?

Bu soruma cevabını bana verme vicdanına ver.

Web sitesi
www.cicikagan.co.cc
sen ülkü ocaklarındamı yetiştin canım kardeşim :)

ben cocuklugum ilçe teşkilatlarında geçti ben cocuklugumu 28- 45 yaşiları arasında geçirdim

kendine iyi bak

Allah'a emanet ol canım benim

Ülkücülükle ilgili merak ettiğin şeyler varsa bana sor.Ben büyüdüm de.
Bu arada çocukluğun İlçe Teşkilatlarında geçmiş (28-45) ama sanırım Ülkücülüğün ne olduğunu anlayamamışsın ben şahsen bunu çok merak ettim.

1-Anlama özürün mü vardı da ocaklarda o kadar zamanı boş boş geçirdin.Madem Ülkücülük kötü idi ne diye o kadar zamanını oralarda boşuna harcadın.

2-Anlama özrün yok ise bizim anlama özürlü olduğumumuzu düşündün.Senin Ülkücülükle yakından uzaktan alakan olmadığını anlayamayacağımızımı sandın?
Sen Ne teşkilatın nede ocağın kapısından geçmedin bırak çocukluğunu orda geçirmeyi.
Takiyye yapmayalım dürüst ve erdemli olalım.Senin eskiden ne olduğun yada yarın ne olacağın önemli değil bugün dişe dokunur bir görüşün veya savnduğun bir fikrin varsa onu anlat.Demogojiyi bırakkkkkkkkk.

kemalali

Profesör
la bak sizler sizin gibi kus bakisiyla bakip yukardan gormek istemeyenler ve kendilerini birsey biliyormus sananlar oyle goruyor. Peki o kurtlerin sahsiyeti yokmuda mhp nin icindeler kesin satilmislardandir, neden kimse onlara irkicilik yada dusmanlik yapmiyor. yada soyle soyleyeyim PKK ile kurtleri ayirt edemeyenlerin sorunudur. benim hic bir sorunum yok kurdlerle elazigda okudum uniyi. ayriyeten diyarbakir batman sanliurfa kahramanmaras gibi bazi illerimizde bir gunde olsa ikamet ettim. sorun sizin gibi insnalarda bizde yok dostum.

Siteye yeni üye oldugumda pkk ya ve Kürtcülüge karsı cıktım.

Mhpde ırkcı, mafya insanlar var bunu inkar etmenin anlamı yok. ilk önce kendisini temizlesin.

Adam Ümmetcilere Müslümanlara kinini kustu tesekkür ettiniz.

kemalali

Profesör
Ülkücülükle ilgili merak ettiğin şeyler varsa bana sor.Ben büyüdüm de.
Bu arada çocukluğun İlçe Teşkilatlarında geçmiş (28-45) ama sanırım Ülkücülüğün ne olduğunu anlayamamışsın ben şahsen bunu çok merak ettim.

1-Anlama özürün mü vardı da ocaklarda o kadar zamanı boş boş geçirdin.Madem Ülkücülük kötü idi ne diye o kadar zamanını oralarda boşuna harcadın.

2-Anlama özrün yok ise bizim anlama özürlü olduğumumuzu düşündün.Senin Ülkücülükle yakından uzaktan alakan olmadığını anlayamayacağımızımı sandın?
Sen Ne teşkilatın nede ocağın kapısından geçmedin bırak çocukluğunu orda geçirmeyi.
Takiyye yapmayalım dürüst ve erdemli olalım.Senin eskiden ne olduğun yada yarın ne olacağın önemli değil bugün dişe dokunur bir görüşün veya savnduğun bir fikrin varsa onu anlat.Demogojiyi bırakkkkkkkkk.

sen Ümmetin ne oldugunu ögren ögrenmenin yası yoktur

Turkbeyi

Ordinaryus
Siteye yeni üye oldugumda pkk ya ve Kürtcülüge karsı cıktım.

Mhpde ırkcı, mafya insanlar var bunu inkar etmenin anlamı yok. ilk önce kendisini temizlesin.

Adam Ümmetcilere Müslümanlara kinini kustu tesekkür ettiniz.

Islamcilardada teroristler hizbullahcilar turkiyede katlettiklerinin sayisini haberlerden izledik hala da var . var ozaman kardes solcularda tikko var kardes ya sacmalama artik gozunu seviyim surda su konulari izliyorum birisi hapsurmus mhp yapmis. sonra cikip herkes kendini aksutte ak kil zannetmeside hic normal degil.. misal islamcilarin hepsimi terorist??? ben hem ulkucuyum hem islamciyim ozaman ulkuculeri surun devlet disina mantaliteye bak ya. islamci dediginiz insanlarin icinde hepsi melekmi ??? isinize bakin kardsim ..

Ummetcilere kufur meselesi kim etmis?

halidali

Asistan
Arslan Bulut'un neyini beğenmedin merak ettim..

Diğer suallerin cevabını dediğiniz gibi vicdanıma verdim.Gelelim ARslan BULUT meselesine : AL oku kardeş :

[SIZE=+1]Arslan BULUT [/SIZE][email protected] Yazı Tarihi: 01/02/2008Anasayfaya

Bir okuyucum, “Türban konusunda siz niçin yazmıyorsunuz?” diye soruyor. Ben mizah yazarı değilim de onun için. Sakın mizah yazmayı küçümsediğim zannedilmesin. Aksine çok daha fazla emek ve zekâ ister. Gerçi mizah yazan arkadaşlar, şimdi konuyu hazır buluyor!

Son 20 yılda ortaya çıkmış türban formunun nasıl kullanılacağına dair talimatname dilinde kanun maddesi hazırlanıyor! Hukuk eğitimi almış, bir yıl askeri hâkimlik yapmış, İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukat olarak hukukun bu kadar hafife alındığı bir dönem hatırlamıyorum. Aslında sadece hukuk değil, İslâm dini de hafife alınıyor bu saçmalıkla! Din, kanunla düzenlenebilir mi?
İşin garip tarafı kimsenin gerçeği aradığı yok. Herkes meseleye siyasi tercihine göre bakıyor.

* * *

Türban formu, Türk-İslam geleneğinde yok! İslâmiyetin doğduğu Mekke ve çevresinde de hiçbir zaman olmadı! Peki nereden çıktı bu tarz baş bağlama? Kimisi Lübnan’dan geldi diyor, kimisi de Mısır’daki Müslüman Kardeşler örgütünden!

Kuran dışındaki hadis rivayetlerine bakılırsa vücudun tamamını örten ve halen Erzurum’da kadınların giydiği ihram tarzında örtünmek gerekiyor. Hatta bazı yorumlara göre, sadece tek gözün görünmesi mübah! Daha ileri yorumu ise Afanistan’da Taliban uyguladı! Tek gözü de yasakladı!

* * *

İslam tarihinde de Ahzap suresi 59’uncu ayet ile Nur suresi 31’inci ayetin 50 bin türlü yorumu var. Hangisinin doğru olduğu konusunda tartışma bugün de devam ediyor. Fakat, katı bir yorum, kadınlar üzerinde tahakküm kurmanın aracı haline getirilmiş durumda.

Bu ayette bütün Müslüman kadınlara evden dışarı çıkarken üzerlerine bir örtü almaları, böylece tanınacakları ve incitilmeyecekleri belirtiliyor.
Çünkü o dönemde cariye veya köle kadınlar, sokakta göğüsleri çıplak dolaşabiliyordu! Mümin kadınların onlardan ayırt edilmesi ve cariye ve köleler gibi kendilerine sarkıntılıkta bulunulmaması için böyle bir ayet indirilmiştir. Ayette dış elbise olarak “celâbiybihinn” kelimesi kullanılmıştır ki bunun başörtüsü ile hiçbir ilgisi yoktur.

Nur suresinde de ziynet yerlerinin örtülmesi ve göğüslerin de kapatılması istenmiştir. Burada tartışma ziynet yerlerinin ne olduğu üzerinedir. Kimisi bundan ziynet eşyasını, kimisi de kadını kadın yapan organları algılamıştır. Bir de örtünecek yer olarak “fürûcehünn” kelimesi kullanılmıştır ki esas olarak cinsel organlar anlamına gelir. Ferace kelimesi de herhalde bu kelime ile bağlantılıdır. Esas olan ayette bildirildiği gibi “gözlerini haramdan sakınmak ve ırzını korumak” tır! Kur’anda başörtüsü kelimesi kullanılmamıştır. Örtü vardır.

Fakat yorumcular, özellikle Ahzap ayetini, kadının sokağa çıktığında tanınmaması gerektiği yolunda yorumlamışlardır. Halbuki tanınsın; göğsü açıklardan ayırt edilsin de rahatsız edilmesin istenmiştir. Mesele bundan ibarettir.

Bunca kavga, Arap geleneklerinin din olarak vaaz edilmesinden kaynaklanıyor. Yoksa ilk örtünmeyi, Kur’an Araf suresi 26’ayette, “Ey ademoğulları! Size çirkin yerlerinizi örtecek giysi ve süs kıyafeti indirdik” diye bildirir.

* * *

Örtülmesi gereken yer, “cuub” tur, hani son zamanlarda televizyon spikerleri dahi göğüslerini gösteriyor ya, işte yasaklanan budur. Örtülecek yer, kadının süsleridir! Kadının ayağını yere vurmaması da isteniyor; çünkü o tarihte sutyen icat edilmemiştir!
Kadın, aileden olan erkeklerin yanında çocuğunu emzirebilir.
Örtü olarak kullanılan hımar kelimesi başörtüsü anlamını taşımaz. Başörtüsü diye tercüme edilmiştir ama doğru değildir.
Hımar Arapça örtmekten gelir. Zaten Araplar başörtüsüne hımar demez, mikna der, nasıyf der!
Kur’an’da esas olan kadınların fahişe gibi giyinmemeleri, iffetli olmalarıdır.

* * *

Peki Arap kadınları neden başlarını da örtüyor? Güneşten korunmak için! Öyle ki Arabistan çölünde erkekler de başlarını örtmek zorundadır.
Mesele, uydurma hadislerden çıkıyor. Bazısında başörtüsü deniliyor, bazısında peçe! Hangisi doğru! Herkes kendi görüşünü, Allah’ın ayeti diye sunuyor!

İşte ARslan Bulut...Sen böyle "kurtuluş"u unut !...Kurt kardeş.Kurtla değil, kürtle kardeş ol ilayı kelimetullah için ver omuz omuza...O zaman din alimi ! ARslan Bulut lar, amerikancı gülenler, Sapıtmış Beyazlar, KAşar Nuriler size/bize hiçbir şey yapamaz.Yeniden Osmanlı oluruz: Vira Bismillah BAşyücelik Devleti !...Ehli Sünnet vel cemaat yolunda Yavuzca bir haykırış...BAşka yolu yok !..