Altınoluk Dergisi

İmandanihsana

Doçent
evet söz ola bitti...genç diye bi dergi çıktı onun yerine o da harika maaşallah...
altinoluk dergisi maaşallah bir ummandır elhamdülillah..hepsini okumaya kalksan zaten onümüzdeki sayısına anca yetişirsin...resmen bir bilgi hazinesi....

İsr@

hizmet erbabı
bunu özelden söyleyeyim size

banada söylermisiniz:O :O ben tam bir altınoluk aşığıyım ve bütün eklerini okurum oğlumda altın çocuğu çok seviyor hatta internet sitesindeki bütün ilahileri ezberledi daha 6 yaşında yani 32 farzı ezberlemiş oldu bütün kardeşlerime şiddetle tavsiye ederim bende
hele senelik vermiş olduğu kitaplarda birer hazine OSMAN NURİ TOPBAŞ hocamız 5 yıl altınoluk okuyan kardeşlerim bir üniversite bitirmiş gibi olur buyuruyor inşallah bizlerde okuyalım ve başkalarınında okumasına vesile olalalım.
SELAMETLE...

kays

Kıdemli Üye
Kardeşler ilk çıktığından beri bizde aboneyiz.allah okuyup tutmak nasip etsin.
ALLAH bu acizi sizin gibi güzellere bağışlasın.

talib

Kıdemli Üye
29685950cj4.jpg

gülmisal

Üye
[[[evet ya.
acaba hangi isimle yazıyorsunuz??
gerçketen merak ettim..
rica etsem bizede söyler misiniz??]]]

Bu dergilerde emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun inşaAllah..
Doğru yoldan ayırmasın,,İstikamet üzere kılsın cümlemizi,,onlarla beraber..

Aslında biliyomusnuz hep şunu sormak lazım;
Yolculuk Nereye?
ben nereye gidiyorum,benim amacım ne,,kaynağım nass evet ama bana bunu açıklayacak birileri lazım..

Selametle..

talib

Kıdemli Üye
Hayat tarzımız ve "Altınoluk"...

Genel anlamda "din" kelimesi, manası zengin olan bir kavramdır. O zengin manalarından biri de din, tarz, biçim, yol, ölçü demektir. Almanya'nın dini denilince, Alman halkının hayat tarzı, hayat seyri, hayat biçimi demektir. Dinsizlik de bir din demektir. İnançtan, ölçülerden soyutlanmış bir hayat tarzı demektir. Bu manada yeryüzünde yaşayan her toplumun, her insanın mutlaka bir dini vardır.

Dinin önüne bir isim gelince, yaşanan ve toplumu şekillendiren dinin gerçek kimliği ortaya çıkar. Mesela, İslâm dini dediğimiz zaman, Allah'ın gönderdiği, razı olduğu bir hayat tarzı, hayat biçimi olarak anlarız. Komünizmin dini dediğimiz zaman, inkâra, küfre dayalı bir hayat tarzı, hayat biçimi şeklinde anlaşılır.

Bu anlattıklarımıza çok çarpıcı bir örnek verelim: Firavun dediğimiz bir insanın kurduğu, şekillendirdiği ve bundan da memnun kaldığı bir hayat tarzı vardı. Bu hayat tarzına Kur'an-ı Kerim din demiştir. Önce ayeti meal olarak tanımaya çalışalım:
"Firavun: Bırakın beni, Musa'yı öldüreyim. Rabbine dua etsin de kendisini kurtarsın. Ben, onun dininizi (sizin inançlarınızı, hayat tarzınızı, sisteminizi) değiştireceğinden, ülkede, yeryüzünde karışıklık çıkarılmasından, fesat çıkaracağından korkuyorum dedi." Mümin suresi/26

Ta Hz. Musa döneminden kıyametin kopma saatine kadar devam edecek seyirde, Firavunun bu fikrine, düşüncesine "Firavun mantığı" denilmiştir. Yani, Firavun mantığı şudur.

1- İnanan insanlar, namaz kılsınlar, oruç tutsunlar, sosyal hayata, siyasi hayata karışmasınlar.

2- Baskıcı rejimler, başı daraldığı zaman sine-i millete dönmeyi tehdit olarak kullanırlar.

3- İnkârcılar, inanan insanların hayat tarzını tehlikeli olarak görürler.

4- İnanan insanlara çekinmeden dinsel terörist derler.

İslâm âlemi ne yazık ki son üç asırdır Firavun mantığına muhatap ve mahkum edilmeye çalışılmaktadır.

Bu ülke halkının yüzde doksan dokuzunun Müslüman olduğu gerçek ise, ki öyledir, bu durumda, inanan toplumun hayat tarzının İslâm dini olması gerekmektedir. Bu hayat tarzı ithal olarak ne Arabistan'dan, ne İran'dan, ne de Avrupa'dan gelmiştir. Doğrudan Allah'tan gelmiş ve Peygamberimiz de gelen dinin nasıl yaşanacağını hadisleri ile şekillendirmiş ve bir tarz, bir biçim oluşmuştur. İşte bu hayat tarzı kıyamete kadar geçerlidir. "Ben de Müslümanım" diyen herkesin böyle bir hayat tarzına inanması ve bu hayat tarzına uyması gerekir.

Son bir asırdır enflasyon aracılığı ile paralarımız çalınmıştır. Aynı paralelde hayatımızdan da çok şeyler çalınmıştır. Bu çalma çırpma işinin farkında olanlar vardır, farkında olmayanlar vardır. Farkında olanların, farkında olmayanlara karşı ikazları, uyarıları, mesajları olması, dini bir vazifedir.

İşte bu önemli bir vazifenin idrakinde olan Altınoluk Dergisi, okuyucularına çok ciddi ve temel bir ihtiyacı karşılayacak nitelikte bir eser sunmaktadır. Şu sözümü mübalağa olarak anlamamanızı istirham ederim. Eğer mali imkanımız olsa, bu ülkede her eve ve her insanın eline böyle güzide bir eserin girmesini gerçekleştirirdik. Böyle olmayacağına göre, mübarek bir ay içide evlerimizde Resulullah'ın konuşmasını isteyen her insan bu ciddi ve önemli esere sahip olmalıdır.

Aşağıda kısa bilgi vereceğim eserin kazanılmasına, okunmasına ve gereğinin yapılmasına yönelik sunduğum mesaj siz okurlarımıza olan samimiyetimin ve güvenimin bir tezahürüdür. Belki Altınoluk Dergisi de aynen sizler gibi bu mesajı Vakit'ten öğreneceklerdir.

Altınoluk Dergisi'nin hayat tarzımız için büyük bir boşluğu dolduracağına inandığım eserinin ismi: "Efendimizden Hayat Ölçüleri". Biliyor ve inanıyoruz ki İslâmiyetin ikinci kaynağı hadislerdir. İnanan insanların hayatına 250 adet ölçü sunan eser, derin bir düşünce süzgecinden geçirilmiş ve ülke şartları da hesaba katılarak, adeta binlerce hadisten, seçilmiş, süzülmüş ve okuyucusunun, dolayısıyla insanların hizmetine sunulmuştur. Biz sadece adresi sizlere takdim ediyor ve sizleri bu güzide eserle başbaşa bırakıyoruz.

Altınoluk Abone Merkezi: 0212 671 07 00 (17 hat) Dahili: 140

Abdullah Büyük Hocaefendi, Vakit

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Teşekkürler Talib kardeşim.
Altınoluk ,yıllardır güzel şeylere vesile olan,insanların evlerini güzelliklerle ziyalandıran bir dergi.
Bu hizmetten haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

Meryem

Komplike
Takip ettiğim en az on dergi var fakat Altınoluk apayrı. Rabb'im emeği geçenlerden razı olsun, eksikliğini göstermesin inşa'Allah. Seviyorum Altınoluk'u, seviyorum... :)

Erkam.

Kıdemli Üye
1986 'dan günümüze eskimeyen güzellik..