Altını çizdiğiniz satırlar

efruz

Kıdemli Üye
Uçurumun içine bakarsan, uçurum da senin içine bakar..ne giysem yakışmıyor uçurumdan başka.

- Yoruldum...ve yolun diğer yarısının kaç ettiğini bile bilmiyorum.

- Ve hayat öyle acımasız ki öğretmeden imtihan eder.

- Deliler akıllıların delili midir?

- Keşke hayatımın bazı bölümleri için şunu söyleyebilsem: Bunlar montaj!

-En sadık hayvan hangisi diye sorsalar,serçe derdim.Hiç göç eden serçe gördünüz mü

-Bir acılar panayırıdır dünya.Cennet mutluluğun zirvesi ve cehennem ıslahevi gibidir.

İbrahim Tenekeci / Üzgünlük

sultan@hmet

Asistan
Yaşamak ateş yalımına benzer.Bir şerare aydınlığı gibi parlak ama geçici, bir yakaomoz ışıltısı gibi Çarpıcı ve uçarıdır.Tam tutmak üzereyken avuçlarımızın arasından kayıp giden bir yıldız,ya da gözbebeklerimize gömülüp kaybolan bir ayışığı gibidir.Çıngısı geceden,ışıltısı karanlıktan doğar. Bir firari ateş gibidir yaşamak.Bitmez tükenmez kopuşların,kesintisiz ayrılıkların, geri dönüşü olmayan uzaklaşmaların yekünüdür.Havaya düşen cemre, boşluğa sıçrayan kıvılcımdır.Bir kaybediş öyküsü gibidir yaşamlarımız.Biteviye sahip olur ve kaybederiz.Kavuşur ve koparız.Bulur ve bırakırız.Ruhumuz tahassürü, bedenimiz infirak yarasını yaşar. her kavuşma yeni bir susuzluk ,her buluşma yeni bir kaybediş başlangıcıdır.

Şeb-i yeldâ hasbihal II

sultan@hmet

Asistan
Her seferinde onlar bizi yanlış anlıyorlar.İyimserliğimizi, aptallık zannediyorlar.
Biz yaşamak istedikçe onlar bizi öldürüyor.En güzel insanlarımızı en alçak silahlarıyla vuruyorlar.
Biz özgürlüğe yürümek istedikçeonlar,ayaklarımızı hedef alıyor.En cevelân ayaklarımızı alıp falakaya yatırıyorlar.
Biz başımızı göğe yükselttikçe onlar iplerini başlarımıza geçiriyor.En onurlu başlarımızı idam ediyorlar.
Biz doğruları konuştukça onlar susturmaya çalışıyor.En haklı sözlerimizi hapse tıkıyorlar.
Biz gözlerimizi geleceğe diktikçe, onlar, bakışlarımızı söndürmeye çalışıyor.En masumlarımızın,çocuklarımızın gözlerindeki kıvılcımı bombalıyorlar.
Biz ağladıkça onlar gözyaşlarımızı kurşun sanıyor.Ağıtlarımıza saldırıyorlar.
Uzun süredir ve herşeye rağmen iyimser olmaya çalışıyoruz.Onlar her seferinde bizi yanlış anlıyorlar.
Bizi kendileri gibi sanıyorlar

Şeb-i yeldâ hasbihal II

sultan@hmet

Asistan
Her şeye rağmen iyimserliğimizi korumak istiyoruz.Bukez, ''Aramızdakiler'' tarafından da yanlış anlaşıyoruz.
Biz mükellef olduğumuz sefer'in uzun,yorucu ve sancılı olduğunu söylüyoruz.''Aramızdakiler'', Belediyeden ihale almanın ek bir hediye gerektirdiğini anlıyor.
Biz, bu kavganın karşılığında sadece Cennet var diyoruz, ''Aramızdakiler'', yazlık, kışlık,araba ve taaddüd-i zevcat anlıyorlar.
Biz beyinlerimizin de sorumluluğu ve zekatı vardır diyoruz,'Aramızdakiler'' beyinlerini istiğnâ ve istikbâr vasıtası kılıyorlar.
Biz dinimizi parça parça edip bölünmeyelim diyoruz.''Aramızdakiler''en doğru, en haklı, en iyi,en müslüman ''ben''im diyorlar.
Biz ,paylaşma, yardımlaşma,dayanışma ve dava diyoruz,''Aramızdakiler'',mal, mülk, altın, dolarve ''hava''anlıyorlar.
İyimserliği elden bırakmıyoruz.Ama''Aramızdakiler''tarafından da yanlış anlaşıyoruz.
Onlar da bizi kendileri gibi cüce sanıyorlar.

Şeb-i yeldâ hasbihal II

Zinnur£yn

s î
Benim Çiçeklerim Ateşte Açar / Ahmed Günbay Yıldız

*Çağın endişeleri, bozuk ahlak, kısır döngülü bir sevgi, hoşgörü yetersizliği ve maneviyatsızlık... Sy.16

*Gerçeklere hiçbir zaman şaka maskesini giydirip, ona dilediğiniz gibi mankenlik yaptıramazsınız... Sy.42

*Unutma her doğan çocuk, yaşayacağı hayatı bulmak için değil, kurmak için doğar... Sy. 43

tommy

Profesör
Benim Çiçeklerim Ateşte Açar / Ahmed Günbay Yıldız

*Çağın endişeleri, bozuk ahlak, kısır döngülü bir sevgi, hoşgörü yetersizliği ve maneviyatsızlık... Sy.16

*Gerçeklere hiçbir zaman şaka maskesini giydirip, ona dilediğiniz gibi mankenlik yaptıramazsınız... Sy.42

*Unutma her doğan çocuk, yaşayacağı hayatı bulmak için değil, kurmak için doğar... Sy. 43

cok guzeller gercekten:ppty, tesekkurler bu faydali paylasim icin .:)
&

"Kalbinizle yaptiginiz hersey size geri donecektir" ...

|SEÇKiN|

Profesör
Ölümü Özledim Anne..
yok kırmızı zambak, ölümü asla özleme abim...
ölüm özlenmez... öyle buyurdu efendimiz,
sana ölümü özleten kahır ve çileler de eğer bilirsen bir ni'mettir.
sabır da, şükür de, hayır ve hasenat gibi ukbaya sermaye olacak herşey bu dünyada...
kabre girince bunların hiçbiri yok, butlan olmuştur zira...

Zinnur£yn

s î
Camtutan / Melek Paşalı

“İnsan iki hali aynı anda nasıl duyar!
Boyutlanarak
Bir algı bozukluğu bu!
Hayır. Bir aldı çokluğu.
Çift boyutlu bir insan mı düşündüğün!
Aslında daha da fazlası.
Ne işine yarayacak insanın çok boyutluluk!
Derinleşmesine.
Derinleşmek de boğulmasına…” (s:74)

Nokta

Profesör
Şimdi Sen'in için tebessüm ediyorum ve katlanıyorum bütün sahteliklere..
Ve Sen'in için yaşıyorum bu dünya denen acıklı hikayede..

su damlası

Asistan
"Aşk ile aklın,
iyi ile kötünün,
bilgelik ve cehaletin amansız kavgası
ve bu kavganın tam orta yerinde bir
Âdemoğlu
...
"

ismail

Yeni
Aradığımızın ne olduğunu biliyorsak, arayacağımız yer bellidir.

Cahit Zarifoğlu
"Yaşamak" isimli kitabının 168. sayfasında geçen bir söz...

eylül

Veled-i kalbî
“Ey Rabbim! Sen'in bana indireceğin hayra öylesine muhtacım ki...” Kasas/24

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com

Herkes kendi kaderini yalnız başına yaşıyordu ve ömür bir yanıştan ibaretti.

Değil mi ki ezel gününde bütün âşıklar "Evet!" cevabını "Bela!" diyerek dillendirmişlerdi, şimdi elbette belâlar ile sınanacak, aşklarını bir gömlek daha yükseltebilmek için kalplerini kor alevlerde yakacaklardı...

İskender Pala / Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk (s : 398)

ismail

Yeni
Düşünmeye değer bulduğumuz şeyleri bile kendimiz aktarmaktan aciziz.Kitaplar dağıtıyoruz millet...

Mızraksız ilmihâl -Mehmet Efe
syf. 61

su damlası

Asistan
Bir yanda "kitap nedir,iman nedir bilmezken dahi muhteşem bir ahlaka sahip olan" bir peygamberin,öte yandan da "kitap nedir iman nedir bildiği halde ahlaki standartların en asgarisini dahi tutturamayan" ümmeti olmak?

Mustafa İslamoğlu-Efendim (syf:70)