Alt katı Cem Evi Üst Katı Camii

V

VeLeyl

Guest
işi bukadar abarttılar sonunda bunu destekleyen arkadaşlar ın
mantığında şüphe ederim

Edebilirsiniz, karsi cikan yok, bizde kabul ederiz belki mantiksizidir..
Ama söylermisiniz bana bunun ne zarari var? Yurtdisinda Müslüman olmayan ülkelerde kiliselerin yani baslarina yada hristiyanlarin ibadethanelerinin yani basinda alt katinda kuruluyor camiler bilmiyorum bundan haberiniz varmi?
burda camii cemevinin üstüne kurulmus ne farkeder??
Müslümanlar gider ibadetini yapar, Alevilerde gider cemevine..
peki sunuda sorayim nerden biliyorsunuz belki o cemevlerindeki alevilerden sadece biri o camidekiler vasitasiyla gidip camiye ibadet eder, imana gelir, olamazmi?? bunda nerde bi sakinca var Allah askina..
imamin alevi olmasina gelince, Sidar burda canli örnek.. YaHu ne biliyorsunuz adamin ehli sünnet olmadigini, olmasaydi millet onu IMAM olarak kabul etmezdi öyle degilmi??
Neyse....
Selametle....

Sofuoglu

Ordinaryus
alevilere ‘kardeşimizdir’ sozune kilif uydyranlar,ayni aciklamayi burdada yapsalarya

Sofuoglu

Ordinaryus
Aleviler kardeşimizdir diyenlerin herhalde alevi olması lazım.:D

Onların inancı onlara, bizim inancımız bize Elhamdülillah

ah kardes ah,
makam,mevki ve cikar dedirtiyor isde,
bu sozle kufre girdiniz diyenlerede,olmadik entirikalarla iftira atilmaya calisiliyor malesef:(

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Bizim ülkemizde herşey o kadar riskli haldeki... Kat çıkma izni yok deyip camiyi yıkabilirler... Böyle bir zihniyetin içerisinde olunca insan, hem üzülüyor hem de tedirgin oluyor... Neler var... Neler oluyor... Rabbim fitneden ve ziyana uğramakdan emin eylesin... İç düşmandan da, dış düşmandan da daim muhafaza eylesin... Evvelden alevisi, gayri müslimi, eşcinseli öyle olduklarını söylemekten çekinirdi... Şimdi gururla çıkıp bunu dile getiriyorlar... Aslında bu en acı olan tarafı işin... Kayıp bizde demekki.........

SeNoL

MUEYABYA
Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz. (ÂL-İ İMRAN - 139)

Elhamdulillahirabbilalemin

Erkam.

Kıdemli Üye
aleviden imam oluyomuymuş:confused1:

rıdvanuyan

Doçent
Allah-la kulun arasına girmek en büyük günahtır.
Hüküm-ran olan Allahtır.
Sen bir garip kulsun kulluğunu ne çabuk unuttun Derse Allah ne cevap vereyim.
Bu alemden geçeni nasıl bilirsiniz diye sorduklarında.
Bize düşen en iyisini Allah bilir demektir.

kIYLI KAAL Günahların en büyüğüdür

ruhlara

Üye
aleviler ellerinde olsa sünnileri bir kaşık suda boğarlar
onların inançlarının deşarz kaynağı sünnilere kincilikdir
kin olmazsa onlar ayakda duramazlar yok olup giderler onlar kinden beslenirler

bunlar alevi dinlerinde samimi değil ırkçıdırlar
ırkçılıklarında osmanlıyı parçaladılar
şimdide kendi içinden yeni ırk çıkarıp türkiyeyi parçalamaya çalışıyorlar

Şah Hatayi

Paylaşımcı
müslümansa neden olmasın.
aleviden imam oluyormudan önce acaba aleviler namaz kılıyormu?
bu soru cevaplanmalı değil mi?

sevgili yselim,

alevilerin içinde namaz kılanda var kılmayanda. aynen, sünnilerin içinde kılan ve kılmayanların olduğu gibi..

yine inciler döktürmüşsün. yine hesabını ahirette veremeyeceğin sözler sarf etmişsin. herkes senin gibi düşünmek, yaşamak zorunda değil. benim yolum en doğru yol deme hakkın var. ama benim dışımdakiler müslüman değil deme hakkın yok. şu aleviliği biraz daha araştır. yada böylesine bir ağır eleştiryi yapma. hacı bektaşın malakat isimli kitabını bul ve allah rızası için oku. bak bakalım şeriat anlamında bu ana kadar böylesi bir kaynak,i derinlik varmı? (netten malakat şeklinde aratıp belli bölümlerini bulabilirsin..)

hatta ilgilenirsen http://www.enfal.de/ecdad3.htm link Prof. Dr. M. Es'ad Cosan ın anlatımına aittir. dilersen fethullah hoca ve diğerlerinden de sen bulabilirsin. ama kaynağın aslını bulup okursan daha faydalı olacaktır..

sevgiyle..

ubeyd_el_turki

Doçent
Alevilik marjinal bir tarikat olmalı yani satanistler gibi uzay tarikatçıları gibi teknoloji tarikatçıları gibi...
Bu nedenle Alevililik tekkeleri açılmalı...Bu tekkelerde ne yaparlar bilinmez...Aslında ehl-i sünnet tekkelerin kapanmasına bir önemli etkende ALEVİ-BEKTAŞİ tekkeleridir cumhuriyet kurulduktan sonra...Çünkü malum o tekkelerde her türlü fuhşiyat yapılır hale gelmişti, mum söndüler mum yandılar...Şimdi birileri çıkıp "mumsöndü yalan yok böyle bir şey" demesin, çünkü BEKTAŞİ dedeleri ve BEKTAŞİ'ler hala bu devirde varlar ve de konuştuklarımız hala ismi "mumsöndü" olmayan ama "mumsöndü" manaında işleri yaptıklarını ve sevdiklerini açıkca söylüyor...

Aslında Aleviler-Bektaşiler TEKKE,MEDRESE AÇAÇAKLAR ancak korkuyorlarki onların bu baskısı sayesinde İSLAMİ TARİKAT VE TEKKELEREDE izin verilecek bu nedenle CEMEVİ gibi bir çıkış yolu ürettiler.Böylelikle hem ayrı bir din gibi görünüyor, hem İSLAMİ TARİKATLARI engelliyorlar hemde BATIDAN VE BÖLÜCÜLERDEN destek görüyorlar...

Hiçbirşey söylemeye gerek yok, YOUTUBE'DA BİR ALEVİ VİDEOSUNUN ALTINDA BİR ALEVİNİN SÖZÜ VAR VE GÖZARDI EDİLMEMELİ

"ALEVİ DEDİĞİN PKK'LI OLUR"

Şah Hatayi

Paylaşımcı
Alevilik marjinal bir tarikat olmalı yani satanistler gibi uzay tarikatçıları gibi teknoloji tarikatçıları gibi...
Bu nedenle Alevililik tekkeleri açılmalı...Bu tekkelerde ne yaparlar bilinmez...Aslında ehl-i sünnet tekkelerin kapanmasına bir önemli etkende ALEVİ-BEKTAŞİ tekkeleridir cumhuriyet kurulduktan sonra...Çünkü malum o tekkelerde her türlü fuhşiyat yapılır hale gelmişti, mum söndüler mum yandılar...Şimdi birileri çıkıp "mumsöndü yalan yok böyle bir şey" demesin, çünkü BEKTAŞİ dedeleri ve BEKTAŞİ'ler hala bu devirde varlar ve de konuştuklarımız hala ismi "mumsöndü" olmayan ama "mumsöndü" manaında işleri yaptıklarını ve sevdiklerini açıkca söylüyor...

Aslında Aleviler-Bektaşiler TEKKE,MEDRESE AÇAÇAKLAR ancak korkuyorlarki onların bu baskısı sayesinde İSLAMİ TARİKAT VE TEKKELEREDE izin verilecek bu nedenle CEMEVİ gibi bir çıkış yolu ürettiler.Böylelikle hem ayrı bir din gibi görünüyor, hem İSLAMİ TARİKATLARI engelliyorlar hemde BATIDAN VE BÖLÜCÜLERDEN destek görüyorlar...

Hiçbirşey söylemeye gerek yok, YOUTUBE'DA BİR ALEVİ VİDEOSUNUN ALTINDA BİR ALEVİNİN SÖZÜ VAR VE GÖZARDI EDİLMEMELİ

"ALEVİ DEDİĞİN PKK'LI OLUR"

mesajınızda, akla, mantığa, inanca, sayğıya dair tek kelime bulmak için çok çabaladım. ancak bulamadım.

kaynaklarınız da geçerliliği olan kaynaklar değil. ne demek youtube??!! biri yazmış. kim yazmış? niye yazmış??

lütfen edep.

bu yazdıklarınızı tüm dünyadan insanlar görüyor. daha vicdani davranalım. birgün sıratta var unutmayınız. dikilirim karşınıza ve bendende helallik almak zorunda kalırsınız..

mum söndü;

hacı bektaşın, müritlerine, gecenin bir cehdinde kalkıp, hakkı zikretmeleri ile ilgili bir durumdur. lütfen kendi fantazilerinizi ifade etmeyiniz..

lütfen kul hakkına dikkat..

Çiğdem

Asistan
bir alevi arkadaşımdan şöyle bişey duyduydum

bir alevi camiden su içmek istemiş vermek istemeyince

tüm aleviler camilere karşı bir kincilik başlatmışlar

yani tam bildigimi sandıgım birşey varki aleviler camiye adım atmazlar girmezler

bu cem eviyle caminin aynı olmasında bir gariplik yokmu eger

bu böyleyse hangi alevi cem evinin üstünde cami olsun isterki:confused1:

aleviilik ne bir mezhep nede islam dinine uygun bişey

saptırma bir inanış tarzı...

imamı rabbani hz. buyuruyorki

kafirlere deger vermek müslümanlıgı aşağılamak olur

durum böyleyse biz bunlara bukadar hoşgörülü davrana davrana tepemize çıkardık ve demek bu yüzden kayıp bizdee gerisini düşünmek gerekir :(

Ç

Çöl Aslanı

Guest
Şöyle bişey duydum, şöyle bişey duydum. Fısıltı gazetesinin haberlerinden başka bilgimiz yok.
Ya ne kadar tanıyoruz bu alevileri.
Bende birebir konuştum. Keşke olmasaydı islamın ilk döneminde ki o olaylar diyor. Efendimizi Peygamber kabul ediyor. Ehl-i Beyte de muhabbet besliyor Sahabeyede muhabbet besliyor. Beş parmağın beşi bir değil. Kaç aleviye doğru bildiğinizi tebliğ ettiniz de kabul etmedi. Bana kabul etmeyen denk gelmedi bilmiyorum. Yalnız bundan sonra karşılaştığım ilk aleviye Hz. Ebubekir hakkında soracağım. Yanlış bilgi sahibi olabilirler biz öğretici olmalıyız. Vesselam...

ubeyd_el_turki

Doçent
mesajınızda, akla, mantığa, inanca, sayğıya dair tek kelime bulmak için çok çabaladım. ancak bulamadım.

kaynaklarınız da geçerliliği olan kaynaklar değil. ne demek youtube??!! biri yazmış. kim yazmış? niye yazmış??
lütfen edep.
bu yazdıklarınızı tüm dünyadan insanlar görüyor. daha vicdani davranalım. birgün sıratta var unutmayınız. dikilirim karşınıza ve bendende helallik almak zorunda kalırsınız..
mum söndü;
hacı bektaşın, müritlerine, gecenin bir cehdinde kalkıp, hakkı zikretmeleri ile ilgili bir durumdur. lütfen kendi fantazilerinizi ifade etmeyiniz..
lütfen kul hakkına dikkat..

Sıratta bizim karşımıza dikilmeden önce, bir aynaya dikilip sorgulasanız...
Yazdıklarımızı dünya görüyor diye gerçekleri mi gizleseydik ?

Bektaşi Dedelerinden bir kaçı ile konuştuk ve ballandıra ballandıra anlattılar.Ve hala uyguladıklarını söylediler.Ama istedikleri ile yapsınlar bizi ilgilendirmez.Bunu alevilik bektaşilik adı altında yapıyorlar ve ne yasak görüyorlar ne baskı...Tam aksine hem bölücülerden hem ab-abd'den destek görüyorlar.AB'nin programlarında hep ALEVİLİĞİN bir din olarak tanınması var.

Hacı Bektaş Veli'nin yapmadığı şeyleri veyahutta hak niyyetle yaptığı işleri çığrından çıkarıp bütün ibadeti saz çalıp türkü söylemek ve "Hepimiz Ali neslindeniz,temiziz,namaz bize farz olmaz" fikirleri hoş görmemiz beklenemez.

Ç

Çöl Aslanı

Guest
Hacı Bektaş Veli'nin yapmadığı şeyleri veyahutta hak niyyetle yaptığı işleri çığrından çıkarıp bütün ibadeti saz çalıp türkü söylemek ve "Hepimiz Ali neslindeniz,temiziz,namaz bize farz olmaz" fikirleri hoş görmemiz beklenemez.

Beş parmağın beşi bir değil. Sende sünnisin bende sünniyim ama seninle aynı görüşte değilim. Anlıyor musun?
Alevilikte kısım kısımdır. Namzını kılan zekatını veren haccına giden, ramazan ayında orucunu tutan benim şahsen tanıdığım alevi var. Şah Hatayi de bunlara bir örnektir. Önce sağlam kaynaklardan araştırın, birinci ağızdan alevilerle görüşün anlatın kabul etmezlerse Rabbimizin buyurduğu gibi 'Cahillerden yüz çevir' ayeti ile amel edin.

Çiğdem

Asistan
çok basitmiş gibi konusuyorsunuz ama öyle birşey yok onlarda beni seni bekliyorlardı dogruyu tebliğ etmemizi
onlardaki inadı kırmak benim harcım olmadıgını anladım
benim oturdugum semte komşularımız alevi ben camiye kursa giderken yalvarmıştımda bilmedigin çok şey var dedigimde gel ögren dogruyu yanlışı sen seç dedimde neden gelmedi arkadaşıma dogruyu söyledimde ailesi bizi tehtid etmeye başladı...büyüklere laf anlatmaklar çok kolay değil
biz az ileri daha gitseydik kötü şeyler olabilirdi
siz başarabiliyorsanız nemutlu hatta onların adresini veriyim siz gelin onlara tebliğ edin biz başaramadıysak..