Allah Chp'ye İktidar Yüzü Göstermesin

Kaptan

Mecra Yazarı
Bak @bi husben seninle asagi yukari 4 yildir tanisiyoruz. Onun icin sana ozel konusacagim.

Secim gunu gelecek ve sen oy vermeye gideceksin. Muhru eline aldiginda ben aklina gelecegim. Ama cemaate olan hakli tepkin baskin gelecek ve oyunu kullanacaksin. Sonra kalbinde bir carpinti hissedeceksin. Acaba dogru mu yaptim diye dusuneceksin ama sonra yine kendi kendini kandirmaya devam edeceksin. :)

Kaptan

Mecra Yazarı
su an sen ben guven ıcınde değilmiyiz dinimizden dolayı baskı görüyormuyuz ? erdoğan adıl değilmi müslümanların yanında yer almıyormu dunyayı karsısına alıp ıhvanın hamasın yanında durmuyormu

Bir musluman "Radikal unsurlarin gazini aldik" der mi. "Biz İslam'i bir parti degiliz laikligi ve demokrasiyi benimsedik" der mi. Misir'a gidip demokrasiyi ihrac etmeye calisir mi? İzmir Belediye Baskani adayi eski bir bakan'in "rakı vaatlerine" hic de mi sesini cikartmaz. Turkiye'ye siginmak icin gelmis cecenleri olume gideceklerini bile bile gidip kufre teslim eder mi? Ve daha bir suru İslam'a aykiri soylem, demec ve uygulamalar.

Sen guven icinde yasamaya ve bunlari desteklemeye devam et.

bi husben

Kıdemli Üye
Bak @bi husben seninle asagi yukari 4 yildir tanisiyoruz. Onun icin sana ozel konusacagim.

Secim gunu gelecek ve sen oy vermeye gideceksin. Muhru eline aldiginda ben aklina gelecegim. Ama cemaate olan hakli tepkin baskin gelecek ve oyunu kullanacaksin. Sonra kalbinde bir carpinti hissedeceksin. Acaba dogru mu yaptim diye dusuneceksin ama sonra yine kendi kendini kandirmaya devam edeceksin. :)

eğer muslumanlar rumların zaferınden dolayı tekbir tgetirip sevınmışlerse ve ALLAH Rumların galibiyetini zafer olarak belirtiyorsa bende zafer kazananlarla beraber olacam

Kaptan

Mecra Yazarı
eğer muslumanlar rumların zaferınden dolayı tekbir tgetirip sevınmışlerse ve ALLAH Rumların galibiyetini zafer olarak belirtiyorsa bende zafer kazananlarla beraber olacam

Orada taraf olma var destek yok. Bunlar farkli seyler. Farkli olmasaydi gidip savaslarinda saflarinda yer alir fiili olarak yardim ederlerdi.Ayrica bu taraf olmanin sebebi de yine Muslumanlarin maslahati icindi. Bunlar neydi uzun uzun anlatmayayim ac ve oku lutfen.

İki kafir kavga etse ve taraflardan biri azili bir kafir digeri de İslam'a hic bir zarari olmayan biriyse elbette ikincisinin galip gelmesini isterim. Ama gidip kavgaya karismam, bana ne derim. Musluman olursa durum degisir.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Bu ülke şeriatla yönetilmiyor diyorlar dünyanın neresinde islam şeriatı ile yönetilen ülke var ?

Yetim

Kısıtlı Erişim
olsaydı red oraya hicret edecekti zaten oyle dedi

Zanetmiyorum eğer şeri devlet isteklerinde samimi olsalar süriye mısır Gazze vs yerlerin sorunları için beklemezlerdi alternatifler ararlardı bu gün şeri devleti kuralım dense yıllar geçer yıllar boyu kanın akmasına göz yummak değilmidir
o zaman Yönetime talip olmak lazım ki bu yönetimle akan kanların azalması için şimdi islam aleminde böyle son 100 yılda Müslümanlar uzak kaldıkça yöntime talib olmaya elin sionu vs zalimler kan akıtmak içi cirit atıyor vebal değilmi bu ...

Yetim

Kısıtlı Erişim
Arab baharı olmadan önce mısır islam şeriatı ilemi yönetiliyordu ?

Mursi diyeckiniz mursi demokratik seçimlerle iktidar olmadımı ?mursi Müslüman değilmi ?

Şuranın islamdaki yerini Niye hiç bahsetmezler ... ?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Dua Nur

Kıdemli Üye
JpBnBo.jpg