AKP'liler bunu da yaptılar - Cami içinde siyaset

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Adamlar mescid açtı, şimdi de umreye gideceklermiş:

Versek mi acaba???

chp_2478.jpg

Mü'min, bir delikten İKİ defa sokulmaz.

Hadis-i şerif

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Masa ve sandalyenin bacakları poşetlenip temizlendikten sonra

Elemanlar ayakkabılarıyla girmedikten sonra

Konuşmayı yapan ister bağdaş kursun otursun, ister minbere tırmansın, ister vaaz kürsüsüne atlasın... Keyfi bilir

Tabuları yıkmak lazım

Orada bulunanlar -belli ki- bir sunum yada sempozyum için oradalar.

Kimsenin namaz kıldığı yada Kur'an okuduğu da görülmüyor

Mevzudaki masa ve sandalyelerin benim açımdan bir sıkıntısı yok muhterem :)

Yıl 2014

Ha sehpada ikidiz çökmüş, ha santalyede bacaklarını halıya koymuş

Seni rahatsız eden nedir ?

REDEfg.jpg

ne farkeder değilmi, namaz kıldıktan sonra...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
2 tane firavun var diyelim. İkisi de yemeye ve etrafını zengin etmeye geliyor.

Bu firavunların iktidar mücadelesi var.

Bu firavunları müslümanıyla, ateistiyle, hristiyanıyla, yahudisiyle birlikte karışık yaşayan halkın seçimi belirleyecek.

1. firavun diyor ki bana gayrı müslimler oy versin çünkü ben onların önünü açacağım, müslümanlara ise ibadeti yasaklayacağım, camileri ahır yapacağım.

2. firavun diyor ki, bana müslümanlar oy versin, ben yiyip içerken, cebimi doldururken müslümanların ibadetine göz yumacağım.

Bu durumda ben 2. firavunu seçiyorum.

Lafons kardeş, bu aldatmalar, ta süleyman demirel zamanından beri var, aman süloya verin yoksa chp gelir diye..... Türkiye eski Türkiye değil, Müslümanı ne kadar rahat bırakırsan, o kadar gevşer... hatta o kadar gevşedikki, tv de ecdadının yatak odası sahneleri canlandırılır ses çıkarmtaz, Peygamberine hakaret edilir ses çıkartılmaz,,,, yahu bunlara ses çıkartmakdıktan sonra, yaşasam ne olur, yaşamasam ne olur...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Camiye kürsü konabilir, konuşma yapılabilir bu gayet normaldir.

Sonuçta haberde de yazıyor toplantı MUHARREM AYI ile ilgili bir toplantı.

Müftü de tek bir kelime bile siyaset konuşulmadı diyor.

Hal böyle iken akp siyaset yaptı vs.demek gereksiz bir çarpıtmadır diye düşünüyorum.

Aksini söyleyenler caminin içinde yapılan konuşmalarda SİYASET OLDUĞUNU İSPATLAMALILAR.

İspatlanırsa siyaset yapan akplilerin suratına tükürürüz.

korbakor53

Doçent
Camii içine kürsü koymakta ne ola ki?
@manifesto olumsuzluklara tahammülümüz yalakalıktan değil. Bazı ieyleri gerekli görmememiZden. biz sizden yüz çevirdiğimiz gibi gerek görürsek Ak partidende çeviririz.

cami deyince akplilerin aklına ikna edilmesi gereken insanların günde 5 kez toplandığı yer geliyor

ihvanistanbul

AkhenAton
Ben camilere kürsü, sıra, tabure vs koyulmasına karşıyım. kilise değil orası camii

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Camiye kürsü konabilir, konuşma yapılabilir bu gayet normaldir.

Sonuçta haberde de yazıyor toplantı MUHARREM AYI ile ilgili bir toplantı.

Müftü de tek bir kelime bile siyaset konuşulmadı diyor.

Hal böyle iken akp siyaset yaptı vs.demek gereksiz bir çarpıtmadır diye düşünüyorum.

Aksini söyleyenler caminin içinde yapılan konuşmalarda SİYASET OLDUĞUNU İSPATLAMALILAR.

İspatlanırsa siyaset yapan akplilerin suratına tükürürüz.

kürsü konulabilir, siyaset olmadıktan sonra, kilise gibi sıralarda olabilir..... hatta siyaset yapılmkadıktan sonra, masa konulup, yemek partiside verilebilir... ila ahir...

kilicarslan

Kıdemli Üye
camide masa, sandalyeye rastlamadık değilde müsmeredekı gibi Kürsü de artık olacak değil. masa sandalye görmenin aykırılığı yetmemiş gibi birde bu çıktı.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
kürsü konulabilir, siyaset olmadıktan sonra, kilise gibi sıralarda olabilir..... hatta siyaset yapılmkadıktan sonra, masa konulup, yemek partiside verilebilir... ila ahir...

Dediğimi çarpıtmayın.

Camiye kürsü konabilir dedim. KÜRSÜ KONMAZ diye bir kural varsa buyrun yazın.

Yazın ama BÜTÜN CAMİLERDE BULUNAN KÜRSÜLERİ NEREYE KOYACAĞIMIZI da yazın.

BÜTÜN CAMİLERDE KÜRSÜ YOK mu? var.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kürsüden ziyade, cami ile bağı olan ya da olmayan, kadın erkek iç içe dekore edilmiş daha çok da konferansı andıran bir durum sözkonusudur. Burada hata varsa, "caminin içersinde siyaset yapıldı"dan ziyade böyle bir programın icraasını cami içersine taşımaktır asıl hatalı olan.
Bir vekilin, bir belediye başkanının, bir valinin, kaymakamın, bir başbakanın cami içersinde konuşması, genel bir takım şeyleri dillendirmesi siyaset (güncel politika ya da siyaset) olmaz, neden siyaset olsun ki.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Dediğimi çarpıtmayın.

Camiye kürsü konabilir dedim. KÜRSÜ KONMAZ diye bir kural varsa buyrun yazın.

Yazın ama BÜTÜN CAMİLERDE BULUNAN KÜRSÜLERİ NEREYE KOYACAĞIMIZI da yazın.

BÜTÜN CAMİLERDE KÜRSÜ YOK mu? var.

Vaaz kürsüleri ile fotodaki konuşma kürsüsü arasında nasıl bir bağ kurdun anlamadım... bugün konuşma kürsüsü yarım yemek masası, camide yemek yenmezmi...diye devam eder...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Kayseri’nin merkez Talas İlçesi'ndeki bir camide Müftülük tarafından düzenlenen Muharrem ayı etkinliğinde, Talas Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Palancıoğlu’nun, caminin içine kürsü konularak konuşması, CHP’liler tarafından tepkiyle karşılandı. CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, "Eğer bu toplantı Allah adına değilse, inancımız, imanımız adına değilse, camide yapılan her türlü toplantı siyasidir" dedi. Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu ise "Kesinlikle siyasi bir konuşmam söz konusu olmadı" diye konuştu.

Vay arkadaş.. Camiye de siyaset soktular.

Camiilere siyaset bal gibi sokulur ama bu parti pırtı siyaseti değildir.Camiilerde; İslam düşmanlarının sinsi planları, İslam coğrafyasının son durum değerlendirilmesi, laiklik ve demokrasinin İslamdışı oluşunun anlatılması ve bu hususta müslümanların bilinçlendirilmesi, hilafet devletinin nasıl kurulacağına dair müzakereler edilmesi, şeriattan bahsedilmesi hilafet devletinde olup biten meselelerin veya konuların konuşulması asla günah değildir.Zira, Allah'ın 99 esmaül hüsnasından biri de "EL CÂMİU" sıfatıdır.Bunun anlamı; "Cem eden, "bir araya toplayan, birleştiren demektir.Hal böyle olunca müslümanlar islam siyasetini camiilerde yapmayacaklarsa nerde yapacaklar?...

CUM'A NAMAZININ BOŞUNA MI FARZ OLDUĞUNU SANIYORSUNUZ YOKSA?CUMA NAMAZINDA MÜSLÜMANLARIN HAFTALIK DERT VE SIKINTILARIN DİLE GETİRİLMESİ İÇİN FARZ KILINMIŞTIR.HANİ NERDE BU SİYASET ANLAYIŞI?

Benim burada ki kastım, asla AKP'li belediye başkanını savunmak değil, İSLAM'DA SİYASETİN VAR OLDUĞUNU , BU SİYASETİN ASLA MENFAATA DAYALI OLMADIĞINI İZAH ETMEYE ÇALIŞMAKTIR.ZATEN BEN AKP'Yİ SEVMEM DE..

O camiide bir siyasi partilinin konuşması boşunadır.Maksatları; "fırsat bu fırsat!" deyip halka kendisini unutturmamaktır.Bütün dertleri budur...

Camiilere sadece şeytan siyaseti sokulmaz.Demokrasilerde ki siyaset şeytan siyasetidir.Yalan, dolan, kandırmaca, köşe kapmaca gibi mücadeleler; şeytani pisliklerin bol olduğu siyaset demokrasi siyasetinin ürünüdür.

İnşaallah beni yanlış anlamamışınızdır...

hirahos

Kıdemli Üye
Bir İmama Bey'at Edilmişken İkincisi Ortaya Çıkarsa:

Hal ve akd ehlinin ittifakı ile veya -daha önce geçtiği üzere- tek bir kimsenin akidde bulunması ile bir kimsenin imamet akdi gerçekleşecek olursa bütün insanların dinleyip itaat etmek, Allah'ın Kitabını ve Rasulü'nün Sünnetini uygulamak üzere ona bey'atta bulunmaları icab eder. Herhangi bir mazeret dolayısıyla bey'at edemeyen kimsenin özrü kabul edilir. Ancak bir mazereti olmaksızın bey'at etmek istemeyen kimse bey'at etmek için mecbur edilir ve bu konuda ona baskı uygulanır. Böylelikle müslümanların sözbirliğinin bozulması önlenmiş olur. İki halifeye bey'at edilecek olursa halife birincisidir. Diğeri ise öldürülür.

Haricî (saadet parti lideri) bir kimse, adaleti ile bilinen bir imama karşı çıkacak olursa, insanların böyle bir kimseye karşı cihad etmeleri icab eder. Şayet imam (saadet parti lideri) fasık, haricî kimse olup adaletli olduğunu söylüyor ise, (Saadet liderinin) adil olduğu açıkça ortaya çıkmadıkça veya Tayyibin görevden alınması üzerinde cemaatin sözbirliği gerçekleşmedikçe isyan eden bu hariciye yardımcı olmak, taraftar olmakta insanların acele etmemeleri gerekir. Çünkü böyle bir işe talib olan herkes (Saadet lideri), kendisinin salih bir kimse olduğunu söyler. Fakat iktidarı eline geçirdiği takdirde daha önce izhar ettiğinin hilafına eski adetlerine geri döner.

:)

Forumda nadiren tebessüm ettiğim anlardan biri oldu bu mesajı okumak.... Allah iyiliğini artırsın abi.

hirahos

Kıdemli Üye
Lafons kardeş, bu aldatmalar, ta süleyman demirel zamanından beri var, aman süloya verin yoksa chp gelir diye..... Türkiye eski Türkiye değil, Müslümanı ne kadar rahat bırakırsan, o kadar gevşer... hatta o kadar gevşedikki, tv de ecdadının yatak odası sahneleri canlandırılır ses çıkarmtaz, Peygamberine hakaret edilir ses çıkartılmaz,,,, yahu bunlara ses çıkartmakdıktan sonra, yaşasam ne olur, yaşamasam ne olur...

Büyüğümsün abi. Aylardır bu konuda sana yazmıyorum. Gösterdiğimiz edebi ancak Allah biliyor.

Lakin, müsaadenizle bu sefer edepsizlik edeceğim ve bağışlayınız.

Ak partinin içindeki herkes dört dörtlük, mükemmel değil. Sapığı da var itikatsızı da... Hırsızı da var arsızı da... Bunların azalması temennimiz. Lakin, siyasal partiler cemiyetin aynasıdır. Günlük 50-100 kişinin takip ettiği şu foruma bir bak. Çingene donu gibi :) Etrafımdan biliyorum, Türkiye Ehli Sünnet Müslümanlarıyla / tasavvuf ehliyle leba leb dolu değil. Neleri var neleri?! Kısaca cemiyet ne ise parti de o. Farklı bir şey mi bekliyorsun?

Şahin, o serseri konuşmayı yaptı mı yoksa çarpıtma mı bilmiyorum. Kıla tapmayın vs. dediyse hadi doğru olsun; bu onun bahtsızlığı ve biz onu reddediyoruz. Ak partinin bütün yanlışlarını reddettiğimiz gibi... Başka yanlış konuşan kim varsa hepsini reddediyoruz, bunu Allah Teala bilir.

Eğer samimiysen ve aynı mantıkla gideceksen, Erbakan Hoca, ulusalcıların hükumeti düşürmek için saldırdığı bir hengamede Tuncay Özkan'ın kanalına çıkıp "Gazanız mübarek olsun Tuncay, pek hayırlı bir hizmet görüyorsunuz, sizi tebrik ediyorum" diyebilmişti. Ağızları köpürerek İslam'ın değerlerine ve Müslümanlara saldıran ulusalcılar, Allah için cihad ediyorlarmış.

Kazan, "Hacca gitme, Muha... seni orda tutar, ölür kalırsın" diyen Önder Sav'ın ahbabı olduğunu ve ona danışmak için ara sıra yanına gittiğini açıklamıştı.

Şii ve vehhabi inancında olan Saadetlilerin zaman zaman sesleri çıkar Saadette. Hususen Şiaya karşı muhabbet duyan saadetliler gördük. Kamalak'ın nusayri ve eli kanlı Esed için İran'a gittiğini unutmuşsun, Haydar Baş gibilerle beraber hemi de... Yanlarında kimler yok: CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemiz, Abdüllatif Şener, Namık Kemal Zeybek... vs.

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim.

Eğer senin mantığın doğruysa, saadete de aynı hassasiyetler ile oy vermemen lazım.

Birkaç kez yazdık, belki okudun belki okumadın. Tekrar edelim.

Şeyh efendimiz buyurdu: "Ak partinin yanlışları var. Lakin bu yanlışlarını bir kenara bırakıp Ak Partiyi desteklemek lazım. Eğer Ak parti/Erdoğan düşerse, Türkiye'yi Mısır gibi düşürecekler. Türkiye düşerse bütün Ümmet düşecek. Küfür/İman mücadelesinde ota çöpe bakmayıp Erdoğan'ı destekleyip Ümmet için onu iktidarda tutmak bize bir vazifedir."

Şu forumda Ehlullah'ın boş konuşmayacağını herkesten daha iyi bilmektesin.

Saadetliler kabul edemese de bildiğim bütün Mürşid-i Kamiller hal lisanıyla böyle demekte ve Erdoğan'a destek olmakta. Mahmud efendi dahil. Seçimlerden hemen önce Ali Kara hoca ve Cübbeli Ahmed hocadan bizzat işitmiştim, Efendi Hz.leri, Erdoğan'ı destekleyin diye ilk defa açıktan emir vermişti. Seçimden sonra, hocalar ağız değiştirdiler, emri sitelerinden kaldırdılar. Normal; cemaat arasında kavga niza olmasın, ayrılık çıkmasın diye. Bunu anlayışla karşılıyorum. İlm-i siyaset de lazım siyaset kadar. :)

Bildiğim yerler hep böyle. Amma gözümden kulağımdan kaçmışsa orasını bilmiyorum.

Abi, sen akıllı adamsın. Tamamı elde edilemiyenin tamamı bırakılmaz. Bugün Ak Parti iktidardan giderse gelecek olan bellidir: Chp+Mhp+Bdp (Hdp)... Kendimizi kandırmayalım. Böyle bir iktidarın Müslümanlara ne getireceğini üç aşağı beş yukarı herkes tahmin edebilir/görebilir. (Mhpli kardeşlerim alınmasın ama gerçek bu...) Özellikle yaşı Otuzun üstündekiler... Gençlere bakma ne gördüler ki neyle kıyas etsinler.

Edepsizliği bizden. Gerisi sana ve kalbinin sahibine kalmıştır.

Dua edesin, ellerinden öperim, fi emanillah.

hirahos

Kıdemli Üye
Ahmet

Alıntı Ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

gunduzalp, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na karşı ısrarla kullandığı saygısızca ifadelerinden dolayı 2 hafta kısıtlı erişime alındı. Tekrarında süresiz uzaklaştırılacaktır..

Şansını iyi değerlendiremedi. gündüzalp üyemiz süresiz uzaklaştırılmıştır.

Elhamdulillah. İşte bu bizi mutlu etti. Darısı diğerlerine manifesto, agbi vs...

Korbakor sanki biraz duruldu gibi... :)

Darısı ömerusta, çelebiler, adams, havas gibilere... fakiri'ye de inşallah.

Forumun tadını kaçırdılar. Seviyesini/kalitesini düşürdüler.

hirahos

Kıdemli Üye
Kürsüden Aşure programına gelince. İyi olmamış. Camilere kürsü konulmamalı. Belediye başkanı, caminin bir kenarına oturup aşureyle ilgili konuşsa pantolonunun ütüsü bozulmazdı herhalde... Yakışmamış.

Camiide, okulda, hatta zikir meclislerinde siyaset konuşulmasına zaten karşıyız. Ne olursa olsun, siyaset neticede böler. Haklı da konuşsanız siyasetin doğası çekişmeye neden olur. Camiiler, tekkeler Allah'ı zikredilecek, ibadet edilecek yerler. Ticaret, malayani, siyaset oralardan uzak durmalı.

korbakor53

Doçent
Elhamdulillah. İşte bu bizi mutlu etti. Darısı diğerlerine manifesto, agbi vs...

Korbakor sanki biraz duruldu gibi... :)

Darısı ömerusta, çelebiler, adams, havas gibilere... fakiri'ye de inşallah.

Forumun tadını kaçırdılar. Seviyesini/kalitesini düşürdüler.

besleme medyanın sırtını Tayyibe dayadığı gibi sen de forumun cellatlarına sırtını dayamış insanları jurnalliyorsun.

asalet, izzet, mertlik zaten o yalan ağızlardan , hak karşısında eğilip bükülerden beklediğimiz meziyetler değil.