AKP'liler bunu da yaptılar - Cami içinde siyaset

lafons7275

Kıdemli Üye
Doğru diyorsunda resme bir bak ...

Daha kötü resimleri görmemek için katlanıyoruz akpye...

hqdefault.jpg

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Kayseri'de 'Camide siyaset' iddiası

Salı, 18 Kasım 2014 10:55 tarihinde oluşturuldu
akp-cami-siyaset123.jpg

KAYSERİ'nin merkez Talas İlçesi'ndeki bir camide Müftülük tarafından düzenlenen Muharrem ayı etkinliğinde, Talas Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Palancıoğlu'nun, caminin içine kürsü konularak konuşması, CHP'liler tarafından tepkiyle karşılandı. CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, "Eğer bu toplantı Allah adına değilse, inancımız, imanımız adına değilse, camide yapılan her türlü toplantı siyasidir" dedi. Talas Belediye Başkanı Palancıoğlu ise "Kesinlikle siyasi bir konuşmam söz konusu olmadı" diye konuştu.

CHP binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, merkez Talas İlçesi Bahçelievler Mahallesi Zade Camisi'nde, geçen cuma günü düzenlenen Muharrem ayı etkinliğinde, Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun caminin içine kürsü kurularak konuşmasının doğru olmadığını söyledi. Ayan, "AKP iktidarında geçen son 12 yılda görüyoruz ki toplumumuz artık mezheplerine göre ayrışmaya başladı. Sanki bunlar ayrışmayı engelliyorlarmış gibi bir tavır içerisindeler ama yaptıkları tamamen ayrışmaya yönelik, icraatları da bunu gösteriyor. Talas'ta mevcut Belediye Başkanı'nın camide herkesi toplayıp masa kurarak, sanki bir toplantı salonu edasıyla, Allah'ın mekanını, inanç, iman ve günahların affedilmesi anlamında orada olunması gerekirken, siyasi olarak AKP'lilerin halkı kandırmaya yönelik mücadelelerini hala orada yapmaya devam etmektedirler" dedi.
'CAMİDE SİYASET YAPILDI'
Mustafa Ayan, şunları söyledi:
"Bana göre eğer bu toplantı Allah adına değilse, inancımız, imanımız adına değilse camide yapılan her türlü toplantı siyasidir. Belediye Başkanının siyasi bir kimliği var, orada işin ne senin? Halkı oraya niye topladın? Yetmedi mi halkı kandırdığınız? Milleti, Allah'la, Kuran'la, Peygamberle kandırdığınız yetmedi mi bu insanları? Onlara Allah, Kitap, sizler de paraları götürmeye devam ediyorsunuz. Bunun adı terbiyesizliktir, bunun adı laik, hukuk devletinin temeline dinamit koymaktır."
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Kayseri ziyaretinde, "Camileri kapatıp ahır yapan CHP'den, mescit açan CHP'ye gelindi" dediğini hatırlatan Ayan, "Yazıklar olsun. Camileri ahır yapan CHP hiçbir zaman olmadı. Bu tamamen emperyalistlerin, tamamen gericilerin, yobazların, Allah'la kendi ceplerini doldurmaya çalışanların bir iftirası ve yalanıdır. CHP Genel Merkez binasında zaten namaz kılınacak bir mekan vardı. Ama biz Allah'a olan inancımız, dinimize olan saygımız nedeniyle bunu bir tabela asarak tescil etmedik. Sayın Bekaroğlu da 'Madem ki var bunu herkes görsün' diyerek oraya bir tabela astı" diye konuştu.
CHP İLÇE BAŞKANI DA SUÇLADI
CHP Talas İlçe Başkanı Memduh Bekdemir de "Laik bir ülkede din adamları siyasete bulaşmazlar ya da din siyasete alet edilmez. Dini mekanlarda siyaset yapılmaz. Biz böyle gördük, böyle biliyoruz. Bu etkinlikte İl Müftüsü de var. Biz orada siyaset yapılmaması gerektiğini söylüyoruz. Çünkü oradaki gördüğümüz görüntülerde Belediye Başkanına caminin içinde bir kürsü konulduğu ve o kürsüye çıkıp konuştuğu görülüyor. Biliyorsunuz, camilerde kadınların yerleri ayrıdır. Ancak bu gördüğümüz etkinlikte özellikle kadınlar oturmuş, kadınların karşısına bir protokol masası kurulmuş, protokoldekiler kalkıyorlar, kürsüde konuşuyorlar ve sonra yerlerine oturuyorlar. Orada bir protokol masası ile kürsünün bulunması bile doğal değil" diye konuştu.
'SİYASET KONUŞULMADI'
Konuyla ilgili soruları yanıtlayan İl Müftüsü Ali Maraşlıgil ise o etkinliği Talas Müftülüğü'nün düzenlediğini, kendisinin de konuşmacı olarak katıldığını belirterek, Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun da konuşmacı olmasına karşın, etkinlikte hiçbir siyasi konuşmanın yapılmadığını söyledi.
Etkinliği düzenleyen Talas İlçe Müftüsü Turgut Erhan da "Talas Müftülüğü olarak Bahçelievler Zade Camisi'nde Muharrem ayı nedeniyle bir program düzenledik. İlçe Belediye Başkanı sayın Mustafa Palancıoğlu'nu da davet ettik. Ancak orada hiçbir şekilde siyasi bir konuşma olmadı. Orada siyasi tek bir kelime konuşulduğunu hiçbir Allah'ın kulu kesinlikle ispat edemez, bir kelime dahi. Sadece belediye başkanı katıldı, başka da siyasi hiçbir kimse katılmadı. Camideki toplantıda yer alan bayanlar da oradaki Kuran kursundaki bayanlar. Aşureyi yapan ve o etkinliği organize edenler onlar. Kuran kursu düzenlediği için orada bayanların olması gayet normal. Cami zaten oturulacak bir yer, o bayanların da oturmasından daha tabii bir şey olamaz. Bize göre orada anormal bir şey söz konusu değil" dedi.
BELEDİYE BAŞKANI İDDİALARI YALANLADI
Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise etkinliği Talas Müftülüğü'nün düzenlediğini hatırlatarak, "İlçemdeki her türlü etkinlik gibi aşure dağıtımıyla ilgili toplantıda da hazır bulundum. Kesinlikle siyasi bir konuşmam söz konusu olmadı. Havanın soğuk olduğu için etkinliğin caminin içine alındığını söylediler. Hakkımdaki hiçbir iddiaya katılmıyorum. Her zaman özellikle bayramlarda, kandillerde Talas Belediyesi olarak ilçedeki camilerin içlerini ve bahçelerini temizliyoruz. Yasal çerçeve uyarısında camilerin bakımını da biz üstleniyoruz. Ayrıca ben bu toplantının konuğuydum. Kürsü ve masayla ilgili olarak belediye olarak bizim bir tasarrufumuz olmadı" dedi.

Kaçak

Yeni
5 yıldızlı cemaat sahibi emekli vaiz yamağımı diyor bunca lafı ....
yazık birileride kuyudaki taşın peşinde...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@Yetim

Organizatör : Diyanet / Müftülük

Davletli : Halk, aşureyi yapan ablalar / teyzeler, bld bşk.

Masa - Sandalye : Hava soğuk diye, içeriye alınmış, başkan haberim yok diyor

Sorumlu : Tamamiyle ilçe müftüsü kimse odur.

----

Cami, kelime manası olarak cem olmaktan, toplanmaktan gelir.

Müslümanlar yalnızca namaz için camiye gitmez, düğünü için, cenazesi için, mevlidi için, savaş esnasında kışlası için gider.

Aşure günü ve Kerbela olaylarını anma, anlıgama, yaşananlardan ders çıkarma babında ilçe müftülüğü cami içinde toplantıyı uygun görmüş olabilir.

Oradaki akp başkanı değil, chp hatta ve hatta bdp belediye başkanıda olsa takdir eder, devamını dilerdim.

Burada çıkartılmak istenen bir FİTNE var.

Bu toplantı elbet kayda alındı, kameraya çekildi.

Diyanet soruşturmayı başlatmış bile, bırakınız bakalım, bu soruşturma sonunda ne çıkacak.

------------

Benim tekrar tekrar ısrarla söylemek istediğim şudur.

1- CAMİLERİMİZ, SADECE NAMAZ İÇİN YAPILMAMIŞTIR !

2- Ben AKP.li de değilim :)

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Sana göre saadet ehven, başkasına göre fethullahın adamının kurduğu parti ehven, başkasına göre yine akp ehven, başkasına göre mhp ehven.

Ben söylediklerimi delillendiriyorum. Senin de delillendirmeni bekliyorum. Benim şeriate göre yanlış olduğum bir yer varsa hemen dönerim.

Umm Seleme'nin rivayetine göre de Peygamber (s.a) şöyle buyurmuştur: "Gerçek şu ki, başınıza birtakım emirler tayin edilecektir. Sizler (onların yaptıklan birtakım işleri) ma'ruf (şeriate uygun) göreceksiniz, birtakım işleri münker göreceksiniz. (Münker gördüklerini) hoş görmeyen kimse bu münkerden beri olur. Bu münkere karşı çıkan kimse kurtulur. Fakat razı olup tabi olan*lar ise..." Ashab-ı kiram sordu: Ey Allah'ın Rasulü, bu yöneticilerle savaşma*yalım mı? Hz. Peygamber şöyle buyurdu: "Namaz kıldıkları sürece hayır." (i) Yani kalbi ile o münkerden tiksinen ve kalbi ile onu inkâr eden kimse kur*tulur, demektir. Yine bu hadisi de Müslim rivayet etmiştir.

sana göre, bana göre oldumu, zaten işin içinden çıkılmaz....delil demişsin,,,, Efkan alanın veya Mehmet Ali Şahinin bulunduğu bir yapıya benim imanım el vermiyor Lafons kardeş.... Alemlerin Efendisine hakaret edecekler ve ben bunlara oy cereceğim...CHP nin zaten ne imansız olduğunu hepimiz biliyoruz,,,, Kafiri bilirsin ona göre tedbirini alırsın, benim korkum Münafıklardan....hani bilirsin iti ite kırdırmayı,,,, İslam hiç bir dönemde belkide bu kadar sulandırılmaya çalışılmadı.... bazılarının iyi niyeti problemi çözmüyor....

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@Dut_agaci

Şu an konu ile alakalı kafam dondu ...

Kıymetli kardeşim !

"siyasetten uzak duralım" öğretisi ile "camiler namaz içindir" yada "hoca camide" öğretisi aynı zihniyetin ürünüdür.

Adına forum dediğimiz şu sanal ortam bile esâsen bir siyasetin ürünüdür. Aslında şu an yaptığımız da siyasettir kardeşim.

Siyaset olarak, particilik ve benim sürekli eleştirdiğim temsili demokrasi ise, bunun camide konuşulmasına karşıyım.

Ancak belediye başkanı olsam, mahalle mahalle gezer, mahalle halkını camiye toplar ve "size nasıl hizmet edeyim" hususunu dahi camide tartışırdım.

Elbette camide "lak lak" etmeyeceğiz, Allah cc için, hizmet için, vatan için çalışacağız.

Unutmayınız ! Bir milletin efendisi, o millete hizmet edendir. hadis-i şerif

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Hangi belediyenin, ne görevlisi konuştu, neler söyledi inan bilmiyorum muhterem.

Soruna soruyla cevap vereyim.

Allah cc Rasulü sav, devlet meselelerini nerede ve kiminle konuşurdu ?

Görüntü gerçek ise, İslamda bu görüntü varmı....

Cami Müslümanların toplanma yeri, seküler partilerin propaganda yeri değil... kendine sor bakalım, o fotoda chpli biri olsaydı, aynı şeyi söylermiydin....

Yetim

Kısıtlı Erişim
Kıymetli kardeşim !

"siyasetten uzak duralım" öğretisi ile "camiler namaz içindir" yada "hoca camide" öğretisi aynı zihniyetin ürünüdür.

Adına forum dediğimiz şu sanal ortam bile esâsen bir siyasetin ürünüdür. Aslında şu an yaptığımız da siyasettir kardeşim.

Siyaset olarak, particilik ve benim sürekli eleştirdiğim temsili demokrasi ise, bunun camide konuşulmasına karşıyım.

Ancak belediye başkanı olsam, mahalle mahalle gezer, mahalle halkını camiye toplar ve "size nasıl hizmet edeyim" hususunu dahi camide tartışırdım.

Elbette camide "lak lak" etmeyeceğiz, Allah cc için, hizmet için, vatan için çalışacağız.

Unutmayınız ! Bir milletin efendisi, o millete hizmet edendir. hadis-i şerif

Siyasete karşı değilim üstelik siyaset islam ilimlerindendir.

karşı olduğum şey particilik ve politikadır elbette Allah için vatan için ümmet için çalışmaya çalışmalıyız

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Görüntü gerçek ise, İslamda bu görüntü varmı....

Cami Müslümanların toplanma yeri, seküler partilerin propaganda yeri değil... kendine sor bakalım, o fotoda chpli biri olsaydı, aynı şeyi söylermiydin....

Bir chp.li, bir bdp.li, bir mhp.li belediye başkanının camiye gitmesinden mutlu olurdum, öncelikle bunu belirteyim.

Lakin, masa - sandalye hususunda daha hassas davranılabilir.

Diyanet bu konuyu da araştırıyordur sanırım.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bir chp.li, bir bdp.li, bir mhp.li belediye başkanının camiye gitmesinden mutlu olurdum, öncelikle bunu belirteyim.

Lakin, masa - sandalye hususunda daha hassas davranılabilir.

Diyanet bu konuyu da araştırıyordur sanırım.

camiye girilmesinde kimsenin rahatsızlığı yok Muhterem,, sende biliyorsun itirazımızı.... yanlışa yanlış itiraf etmek fazilettir...

lafons7275

Kıdemli Üye
sana göre, bana göre oldumu, zaten işin içinden çıkılmaz....delil demişsin,,,, Efkan alanın veya Mehmet Ali Şahinin bulunduğu bir yapıya benim imanım el vermiyor Lafons kardeş.... Alemlerin Efendisine hakaret edecekler ve ben bunlara oy cereceğim...CHP nin zaten ne imansız olduğunu hepimiz biliyoruz,,,, Kafiri bilirsin ona göre tedbirini alırsın, benim korkum Münafıklardan....hani bilirsin iti ite kırdırmayı,,,, İslam hiç bir dönemde belkide bu kadar sulandırılmaya çalışılmadı.... bazılarının iyi niyeti problemi çözmüyor....

2 tane firavun var diyelim. İkisi de yemeye ve etrafını zengin etmeye geliyor.

Bu firavunların iktidar mücadelesi var.

Bu firavunları müslümanıyla, ateistiyle, hristiyanıyla, yahudisiyle birlikte karışık yaşayan halkın seçimi belirleyecek.

1. firavun diyor ki bana gayrı müslimler oy versin çünkü ben onların önünü açacağım, müslümanlara ise ibadeti yasaklayacağım, camileri ahır yapacağım.

2. firavun diyor ki, bana müslümanlar oy versin, ben yiyip içerken, cebimi doldururken müslümanların ibadetine göz yumacağım.

Bu durumda ben 2. firavunu seçiyorum.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
camiye girilmesinde kimsenin rahatsızlığı yok Muhterem,, sende biliyorsun itirazımızı.... yanlışa yanlış itiraf etmek fazilettir...

Masa ve sandalyenin bacakları poşetlenip temizlendikten sonra

Elemanlar ayakkabılarıyla girmedikten sonra

Konuşmayı yapan ister bağdaş kursun otursun, ister minbere tırmansın, ister vaaz kürsüsüne atlasın... Keyfi bilir

Tabuları yıkmak lazım

Orada bulunanlar -belli ki- bir sunum yada sempozyum için oradalar.

Kimsenin namaz kıldığı yada Kur'an okuduğu da görülmüyor

Mevzudaki masa ve sandalyelerin benim açımdan bir sıkıntısı yok muhterem :)

Yıl 2014

Ha sehpada ikidiz çökmüş, ha santalyede bacaklarını halıya koymuş

Seni rahatsız eden nedir ?