Ağaçlar

nefahtü

Kıdemli Üye
O kadar kısa ki çiçekli zamanı kaçırmamak lazım hatırlatırım buradan unutmazsam

Erguvanı bilirmisiniz bize Bizanslardan kalan bir ağaç cinsi olduğunu ve o zamanlar insanları erguvana asarlarmış böylede bir hikayesi var..

Evet gelmişler ziyaretimize Erguvanlar..Vakti olan fırsatı olan gidebilir inşeallah,
Biz sadece önlerinden geçebildik uzun uzun kalamadım ama yetti..

erguvan+cercis+siliquastrum+3.jpg

ALI25

Kıdemli Üye
Kestane pekmezi derim dut kendi başına zaten pekmez gibi.Dut çekti canım ya huu
Bunu asker de yedim ve harika derim kestane pekmezi icin ve birkac kez kadar burda sise icinde aldim 250 gm lik olarak ve sabahleyin kahvaltida yedim.

O dut da adana seyhan da güzel oluyor damda da kurutulur ve biz cocuk iken dut agaclarina cikar yerdik ve bu beyaz dan cok o siyah renginde bulunandan.

ALI25

Kıdemli Üye
timthumb.php

Kestane agaci

Bu agacin altina girsem bana bir gölgelik olur ve bunun altinda kitab okuyamazsam cay icerim ve burda yatip uzanip dinlenirim ve ilk defa bir kestane agacini bu sekilde görmekteyim.

nefahtü

Kıdemli Üye
Bunu asker de yedim ve harika derim kestane pekmezi icin ve birkac kez kadar burda sise icinde aldim 250 gm lik olarak ve sabahleyin kahvaltida yedim.

O dut da adana seyhan da güzel oluyor damda da kurutulur ve biz cocuk iken dut agaclarina cikar yerdik ve bu beyaz dan cok o siyah renginde bulunandan.

Pekmez hiç aklıma gelmez belki bazen bal olabilir o da kaymak olursa..

Ali25 sabahleyin demişsiniz ya onu nasıl okuyorum biliyormusunuz ; sahabe ile kahvaltıda yedim diye okuyorum :)

ALI25

Kıdemli Üye
Pekmez hiç aklıma gelmez belki bazen bal olabilir o da kaymak olursa.Ali25 sabahleyin demişsiniz ya onu nasıl okuyorum biliyormusunuz;sahabe ile kahvaltıda yedim diye okuyorum:)
Nenem ben cocuk iken alirdi eve cok kere üzüm pekmezi de ve Ne sahabesi sabah demek istedim ve öyle diye yazdim ve N€f@htu da akli baska yere gitmis öyle okumus ve sorun degil saglik olsun.

ALI25

Kıdemli Üye
Yukaridaki kestane agacinida gördün mü @Nefahtu ve onu eklerken aklimdan bir sey de gecti ve buda güzel bir agac. Buyur buda sana afiyet olsun.
kestanenin-faydalari.jpg

ALI25

Kıdemli Üye
oh mis gibi kokusu da.sağolun.
Sende sag ol efem. Iyi iste yersin ve bizede bir dua edersin diye verdim ve adanadan da cok bunu kebab olarak satarlar o istanbul da ve bunu alip soba üstünde böyle pisireceksin.

Ben burda bunlari alip o firina sürerim birkac kez aldim hepsini kestim ortalarindan sonraki sonuncu olarak aldigimda ise bu sefer ortasindan degil de yanindan kestim ve böyle de iyi oluyor.

nefahtü

Kıdemli Üye
Sende sag ol efem. Iyi iste yersin ve bizede bir dua edersin diye verdim ve adanadan da cok bunu kebab olarak satarlar o istanbul da bunu alip soba üstünde böyle pisireceksin.

Fırında yapıyorum bazen hatta üzerine biraz şeker koyuyorum şeker gibi olsun diye:)

ALI25

Kıdemli Üye
Fırında yapıyorum bazen hatta üzerine biraz şeker koyuyorum şeker gibi olsun diye:)
Nefahtu seker koymasan olmaz mi ve burda biri var idi ondan da görmüstüm oda kestaneyi su da kaynatiyordu ve bak buda iyi olur diye düsünüyorum.

ALI25

Kıdemli Üye
Lezzeti nasıl güzeldir yalnız çok karınca olur,kırmızı ufak dutlar olur üzerinde.Kıpkırmızı çıkarsın içinden.Görürsem dayanamam.
Beyazi da ve kirmizisida ve o siyahida güzel ve cocuk iken hepsinden yedim ve siyahinin tati bir baska güzel olur ve beyazida kurumusu güzel olur.

nefahtü

Kıdemli Üye
R%C3%BCyada-Erik-A%C4%9Fac%C4%B1-G%C3%B6rmek-Ne-Demek.jpg

Erik ağacı gülgiller familyasındanmış herhalde meyve vermeden bol çiçek veriyor ondan olsa gerek.
Çocukken o kadar severdim ki yatağan altına saklardım sonra yerim diye tabi unuturdum ve aylar sonra simsiyah bozuk erikler:)
Fazla ekşisi yenmiyor en azından bana ekşi geliyor.
Erik ağacı nedense güçsüz gelir bana sanki taşıyamazmış gibi her an kırılıacakmış gibi, çıtkırıldım familyası..

erik.jpg

nefahtü

Kıdemli Üye
agac-tunell.jpg

Nasıl bir hayat hikayeleri olabilir acaba? Ağaçtan Tünel

Her ağaç kendi kendince belli ortamlarda yaşarken bunlar grup olmuşlar ve bir tünel yapmışlar.
İyi hoş da acaba yeterince meyve verebilecekler mi? yada yeşillikleri ile serinletebilecekler mi ..sanki biraz boğacaklar birbirlerini..
Yakın olmak güzel de sınırlarını bildikten sonra..

garip70

Ordinaryus
agac-tunell.jpg

Nasıl bir hayat hikayeleri olabilir acaba? Ağaçtan Tünel

Her ağaç kendi kendince belli ortamlarda yaşarken bunlar grup olmuşlar ve bir tünel yapmışlar.
İyi hoş da acaba yeterince meyve verebilecekler mi? yada yeşillikleri ile serinletebilecekler mi ..sanki biraz boğacaklar birbirlerini..
Yakın olmak güzel de sınırlarını bildikten sonra..

Yüzüklerin Efendisi filmindeki Entler aklıma geldi. En ön sağdaki ağacın üst dallarında ağız yüz de gördüm. Ya da ben şizofrenim bilmiyorum. İlginç ya...

nefahtü

Kıdemli Üye
Yüzüklerin Efendisi filmindeki Entler aklıma geldi. En ön sağdaki ağacın üst dallarında ağız yüz de gördüm. Ya da ben şizofrenim bilmiyorum. İlginç ya...

Şizofreni ağaçların sizi takip etmesinden şüphe duyunca olur öyle bir durum yok inşeallah : )

İnsan yüzüne benzetme eğilimimiz nedense var , ben arabaları mesela çok benzetirim.