Ağaçlar

nefahtü

Kıdemli Üye
ÇİTLEMBİK..

Çıtı pıtı kızlara söylenir gerçekten de çok sevimli gözüküyor..Faydaları çok imiş..en güzeli kuşlara uygun bir yemiş ..

coban-puskulu.jpg

Verda

Gales
ÇİTLEMBİK..

Çıtı pıtı kızlara söylenir gerçekten de çok sevimli gözüküyor..Faydaları çok imiş..en güzeli kuşlara uygun bir yemiş ..

coban-puskulu.jpg

Bizim bahçede çitlembik ağacı var şu şekilde

17063-citlenbik_agac2.JPG

Sizin attığınız farklı bi hali olmalı sanırım...

nefahtü

Kıdemli Üye
Bizim bahçede çitlembik ağacı var şu şekilde

17063-citlenbik_agac2.JPG

Sizin attığınız farklı bi hali olmalı sanırım...

Yerine göre kendilerini ortaya koyuyor onlarda belki ışığı uygun değildir bir de yanında ceviz ağacı varsa biraz soluyorlar..
Çitlembik güzeldir.Ne mutlu bahçenizde olması..

nefahtü

Kıdemli Üye
@Verda senden başka ağaçlar ile ilgilenen yok size hediyemiz olsun..

Verda

Gales
Çok güzel teşekkür ederim sn Nefahtü =)

ALI25

Kıdemli Üye
Son zamanda nar hastasi oldum ve alir evde soyar cocuklar icin de cam taslara koyup veririm ve kisikla da yerler.

ALI25

Kıdemli Üye
Tüm ağaçları ziyaret etmişsiniz bakıyorum benim favorim dut.
Agaclar olur da bakilmaz mi ve onlari seyir ederken de bir dalinip gidilmez mi ve kagit bilene o agactan yapilmiyor mu.

Benim favorim de nar.

Bizim acimizdan olarak son zamanda 1 kac meyve daha cok kere yenilmekte nar,muz,arab hurmasi ve türkiye dekinden,üzüm,elma,armut gibi.

nefahtü

Kıdemli Üye
Agaclar olur da bakilmaz mi ve onlari seyir ederken de bir dalinip gidilmez mi ve kagit bilene o agactan yapilmiyor mu.

Benim favorim de nar agaci olsun derim olur mu?. Bizim acimizdan olarak son zamanda 1 kac meyve daha cok kere yenilmekte nar,muz,hurma türkiye dekinden,üzüm,elma,armut gibi.

Bizim bahçede nar var çok şükür ancak buralara hep binalar yıkılıyor o da kesilecek tabi ben sarılıp kestirmemeyi düşünüyorum : )

Nar ağacı insana enerji veriyor bakınca,

Söğütün tam tersi..

ALI25

Kıdemli Üye
Bizim bahçede nar var çok şükür ancak buralara hep binalar yıkılıyor o da kesilecek tabi ben sarılıp kestirmemeyi düşünüyorum : )Nar ağacı insana enerji veriyor bakınca,Söğütün tam tersi.
Nefahtu bak böyle sayilacak gibi az meyve de olsa onlarin icinden de biri nar olur ve su sekilde onuda zikir edeyim hem tatlisi ve de eskisi var ve birde mayhusu da var ve bende cok kere tatlisina bakarim ve almaya calisirim.

ALI25

Kıdemli Üye
Nefahtu aklima gelmis iken sana sorsam en güzel pekmez hangisi diye galiba dut diyeceksin dogru mu?.

nefahtü

Kıdemli Üye
Kestane pekmezi derim dut kendi başına zaten pekmez gibi..

Dut çekti canım ya huu

nefahtü

Kıdemli Üye
Bunun altinda cay iceceksin ve piknip yapacaksin ve de kitab okuyacaksin bu adeta yüksek catir gibi güzel bir agac.

Söğüt altında yarım saat yatarsan uyursun direk asprin ilacı söğütten yapılıyor..Yazmış olmamlazım altına ..

Asaleti çok baksanıza başı ile ayağı bu kadar birbirine yakınlaşmış....

ALI25

Kıdemli Üye
Söğüt altında yarım saat yatarsan uyursun direk asprin ilacı söğütten yapılıyor.Yazmış olmamlazım altına.Asaleti çok baksanıza başı ile ayağı bu kadar birbirine yakınlaşmış.
Bilmiyorum bunun altinda uyabilirmiyim ve hic bir kere olsun disarida uyumamis insan olarak.

Enes

İhvan Forum Üye
Erguvan dönemi çok kısa sürer ya görürsün ya görmezsin...

Her erguvan döneminde boğaza erguvan turuna çıkarız. en sevdiğim bahar çiçeğidir. Ağacın gövdesi ayrı bir kokar, çiçeği ayrı kokar.

Bize Erguvan'ı da veren Allah'a şükürler olsun

nefahtü

Kıdemli Üye
Her erguvan döneminde boğaza erguvan turuna çıkarız. en sevdiğim bahar çiçeğidir. Ağacın gövdesi ayrı bir kokar, çiçeği ayrı kokar.

Bize Erguvan'ı da veren Allah'a şükürler olsun

O kadar kısa ki çiçekli zamanı kaçırmamak lazım hatırlatırım buradan unutmazsam

Erguvanı bilirmisiniz bize Bizanslardan kalan bir ağaç cinsi olduğunu ve o zamanlar insanları erguvana asarlarmış böylede bir hikayesi var..