Afrika'da İhvanForum Adına Su Kuyusu

Yahayy

Kıdemli Üye
Düşünenler ve hayata geçirenlerden Allah razı olsun, İHH bu projesini biliyorum, çok akıllıca, çok mantıklı.
Vesile olan @Ebu Computer kardeşimize Allah ecrini katıyla ihsan etsin.
Tabi ki ben de yer alırım.

deren

semure
su kuyusu daha önemli.sizler kadar katılımda bulunamasamda ben de yer almak isterim.

Kaçak

Yeni
Sayın @semure te 3 taksit yapıyoruz ...

Evlenmek için sıra bekleyenleri özel olarak konuya bekliyoruz ....
Su kuyusu kısmet acar ...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Az veren candan çok veren maldan misali 10 TL bile katacak olanında ecri büyük olacaktır.

Sayın @abdullah birisi 1000 TL atar ortaya diye düşünüyorum, belkide 1000 dolar kim bilir.

Selam ve dua ile...

Kaçak

Yeni
Sayın @Sepia ya da yazın ...
Danlira alcez ondan da ....

Rosasepia

Ordinaryus
Güzel bir düşünce, katkıda bulunmayı çok isterim.
Allah @Ebu Computer den razı olsun. İnşaallah en yakın zamanda gerçekleşir.
Nezaman nasıl olacak bilgilendirirsiniz inşaallah.

Kaçak

Yeni
@leylinur ablayida yazalım , kuyuya hilafet ül memba adi verilecek ....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
ilk bir liste yapılmış, buna suriyeli muhacirleride ekleyelim, sonrasındada, ilk kampanya başarı ile bittikten sonra, ikinci sıradakini yapalım,,,, Şu 75000 lik aradan çıkaralım lütfen..:).....

Tabiki, bizde var oluruz.... ihyada okumuştum, cimri insan, bu hastalığı atmak için riya ile bile olsa, sadaka vermelidirki, riyayı yok etmek, cimriliği yok etmekten daha kolaydır, der....

bu sebeb ile, vereceğiniz hesap, no.suna 1,000 tl ile başlamak isterim,,,, alın size riya..:)...

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
zar zor geçinsede yardım konusunda hassas olan bir ümmetiz, yardım ederiz etmesinede sömürge devletleri el koymasın, ihh'nın müslümanların yardımıyla onardığı islam üniversitesi gibi yeniden bombalanmasın, vurulmasın, yıkılmasın. :( !!! rızkı veren rabbimiz nerede, ne zaman, ne için kullanacağımızı ve önceliğimizide belirtmiştir onun razı olacağı şekilde kullanmak duası ile.

lafons7275

Kıdemli Üye
zar zor geçinsede yardım konusunda hassas olan bir ümmetiz, yardım ederiz etmesinede sömürge devletleri el koymasın, ihh'nın müslümanların yardımıyla onardığı islam üniversitesi gibi yeniden bombalanmasın, vurulmasın, yıkılmasın. :( !!! rızkı veren rabbimiz nerede, ne zaman, ne için kullanacağımızı ve önceliğimizide belirtmiştir onun razı olacağı şekilde kullanmak duası ile.

Velev ki kuyu bombalandı ya da kurudu gitti. abdullah abinin 1000 kayme güme mi gider yoksa Allah o kuyu sanki hiç kurumamış da kıyamete kadar müslümanlar su içmiş de içenler yapanlara dua etmiş gibi kabul edip sevap vermeye devam mı eder?

Benim bildiğim Allah 2. dediğimi yapar.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
1,000 tl ile başlamak isterim,,,, alın size riya..:)...

Müminler ancak hayırda yarışırlar...

Riya olmaz inşallah...

Şuanda ki kaba hesap ile 1000 dolar civarı toplanmış oluyor.

4000 de 1000 dolar %25 hazır sayılır.

Kaldı 3000 dolar.

Hızlı olursak bir İslam beldesinde, Ramazan ayında kardeşlerimizin su içebilecekleri bir çeşmeleri olur inşallah.

Yetişmezse Kurban bayramında...

Not: Kuyu isminin İHVAN olması düşüncemizin aslında forum ile bir alakası yok. Ama İHVAN kelimesinin manasının karşılığı önemli.

Selam ve dua ile...

talib

Kıdemli Üye
ilk bir liste yapılmış, buna suriyeli muhacirleride ekleyelim, sonrasındada, ilk kampanya başarı ile bittikten sonra, ikinci sıradakini yapalım,,,, Şu 75000 lik aradan çıkaralım lütfen..:).....

Tabiki, bizde var oluruz.... ihyada okumuştum, cimri insan, bu hastalığı atmak için riya ile bile olsa, sadaka vermelidirki, riyayı yok etmek, cimriliği yok etmekten daha kolaydır, der....

bu sebeb ile, vereceğiniz hesap, no.suna 1,000 tl ile başlamak isterim,,,, alın size riya..:)...

vay patron :)

Kaçak

Yeni
1000 mi onu ben bile veririm ağa ...
1100 ile artiriyorum
Seni çapta da gecerim kıl da da riya da da ...
Gecemezsen sakalina da çapına da kıran girsin

talib

Kıdemli Üye
En çok vereni 2015 forum ağası seçelim :)