2015 Genel seçimlerinde hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz? (Anket)

2015 Genel seçimlerinde hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz ?

• Büyük Türkiye Partisi

Oy: 0 0.0%
  • Diğerleri

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    60

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Oy vermek haramdır hiçbirine! şıklarda yok.

Ben eklemiştim ama sanırım yönetim kaldırmış. Şu an mobilden girdiğim için göremiyorum.

cvxcgzf837uzk9abi.jpg

Ankette var dediğiniz seçenek, en altda.

Ahter

Kıdemli Üye
Türkiyede islamcı(ittihadı islamı savunan) bir partiye ihtiyaç var..maalesef, saadet ittihadı islamı öne çıkaracağına, parelel gölgesi üzerine düştü..Konjoktür olarak, AKP nin hala alternatifi yok görülüyor.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
'küfür' ve 'haramlık' arasında dağlar kadar fark var !?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ankette Saadet Partisine oy kullandım.

Ama Fatih Erbakan bağımsız aday olursa ve bulunduğum şehirde de bağımsız aday gösterirlerse ben de o bağımsız adaya bakarım ve o adaya oy verebilirim.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Şu milletvekili adaylığı için partilere başvuranların haline öyle gülüyorum ki, sanki biz enayimişiz gibi, bu vatana aşk ile bağlandığını ve sadece vatana hizmet etmek için aday olduğunu mu sanıyorsunuz?.Heyhaat, bunların hepsinin maksatları, milletvekili maaşların yüksek olduğunu bildikleri içindir ki ,bir de dokunulmazlık zırhı giyecekler ya, nasıl olsa yaptıkları veya yapacakları usulsüzlük, rüşvet ve hırsızlıklarndan dolayı bu millet hesap sormayacak ve onlarda istedikleri gibi bu memlekette atını oynatacaklar.

Yahu Allah rızası için şu vatanı gerçekten seven ve işin ehli olanları aday gösterseler gam yemeyeceğim.Bu memleket artık hortumcu ve sülüklere mi kalacak? Paragöz ve menfaat hırsı; insanı acımasız ve düşüncesiz ediyor.Üç kuruşluk dünyaları için ahiret hayatını mahfetmeye lüzum var mı?Nedir bu menfaat ve makam elde etme yarışları?

Vallahi ben bunları kıskanmıyorum..Bunlara deseniz ki "milletvekillerinin maaşlarI 2 bin liraya düşecek" deseniz acaba kaç kişi aday olmak ister?Kimse bana kimse lagaluga etmesin.Vatan, millet Sakarya, hepsi de angarya..Gelsin avantalar gitsin rüşvetler!.

Dünya hayatının hali; bir leşe konmak isteyen akbabaların üşüşmesine benziyor.Dünya, Allah katında bir leştir.Ona sarılan o leşin kokusunu üzerine alır.Ben de diyorum ki;"Allah rızası için yapacağı bu işin ehli ve iyi niyetli olanlara ne mutlu!..Onlar aday olsunlar ülke muasır seviyeye çıksın.Öyle artist, futbolcu, sanatçı ve teröristleri milletvekili adaylarını destekleyenlerden bu ülkeye fayda gelmez.Onlar ilim sahibi değil ki fikir sahibi olsunlar,Seçilseler bile, millet meclisinde el kaldırmak ve indirmekten başka ne yapacaklar ki?Ülke meseleleri için hali hazırda, kendi hazırladıklarıi veya hazırlayacağı projeleri var mı ki?.İşi, ehli olana verin ki "sonradan bunları niye seçtik? Diye ağlamaya ve sızlanmaya hakkkınız olmasın... Öyle, bir oy uğruna vatanı sattırmaya izin verdirmeyin.Bunun Allah katında çok büyük bir vebali de vardır.

Hele de şu HDP'den milletvekili adayı olmak isteyenler acaba bu vatana hizmet mi edecekler yoksa daha da mi vatan hainliği yaparak hem bu devletin parasını yiyecekler? Ulan gittiği yolu sorgulamayanların suratına okkalı bir şekilde tüküresim geliyor.

Bu memleketi farelere teslim etmeyin, onlara geçit vermeyin yaptıklarını cesurca suratlarına karşı haykırın!."Onlar bize ne der?" diye hiç korkmayın.Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için, onlardan noter tasdikli teminat alın, vereceğiniz oylarınızın kutsal olduğunu da unutmayın .Gerçek vatan sevdalıların önünü açın diye sizlere tavsiyede bulunuyorum.

Mugalata

Kıdemli Üye
İki kişi de "oy vermek küfürdür" şıkkını işaretlemiş. Aman Allah'ım!.. :)

menzil5453

Doçent
Şu milletvekili adaylığı için partilere başvuranların haline öyle gülüyorum ki, sanki biz enayimişiz gibi, bu vatana aşk ile bağlandığını ve sadece vatana hizmet etmek için aday olduğunu mu sanıyorsunuz?.Heyhaat, bunların hepsinin maksatları, milletvekili maaşların yüksek olduğunu bildikleri içindir ki ,bir de dokunulmazlık zırhı giyecekler ya, nasıl olsa yaptıkları veya yapacakları usulsüzlük, rüşvet ve hırsızlıklarndan dolayı bu millet hesap sormayacak ve onlarda istedikleri gibi bu memlekette atını oynatacaklar.

Yahu Allah rızası için şu vatanı gerçekten seven ve işin ehli olanları aday gösterseler gam yemeyeceğim.Bu memleket artık hortumcu ve sülüklere mi kalacak? Paragöz ve menfaat hırsı; insanı acımasız ve düşüncesiz ediyor.Üç kuruşluk dünyaları için ahiret hayatını mahfetmeye lüzum var mı?Nedir bu menfaat ve makam elde etme yarışları?

Vallahi ben bunları kıskanmıyorum..Bunlara deseniz ki "milletvekillerinin maaşlarI 2 bin liraya düşecek" deseniz acaba kaç kişi aday olmak ister?Kimse bana kimse lagaluga etmesin.Vatan, millet Sakarya, hepsi de angarya..Gelsin avantalar gitsin rüşvetler!.

Dünya hayatının hali; bir leşe konmak isteyen akbabaların üşüşmesine benziyor.Dünya, Allah katında bir leştir.Ona sarılan o leşin kokusunu üzerine alır.Ben de diyorum ki;"Allah rızası için yapacağı bu işin ehli ve iyi niyetli olanlara ne mutlu!..Onlar aday olsunlar ülke muasır seviyeye çıksın.Öyle artist, futbolcu, sanatçı ve teröristleri milletvekili adaylarını destekleyenlerden bu ülkeye fayda gelmez.Onlar ilim sahibi değil ki fikir sahibi olsunlar,Seçilseler bile, millet meclisinde el kaldırmak ve indirmekten başka ne yapacaklar ki?Ülke meseleleri için hali hazırda, kendi hazırladıklarıi veya hazırlayacağı projeleri var mı ki?.İşi, ehli olana verin ki "sonradan bunları niye seçtik? Diye ağlamaya ve sızlanmaya hakkkınız olmasın... Öyle, bir oy uğruna vatanı sattırmaya izin verdirmeyin.Bunun Allah katında çok büyük bir vebali de vardır.

Hele de şu HDP'den milletvekili adayı olmak isteyenler acaba bu vatana hizmet mi edecekler yoksa daha da mi vatan hainliği yaparak hem bu devletin parasını yiyecekler? Ulan gittiği yolu sorgulamayanların suratına okkalı bir şekilde tüküresim geliyor.

Bu memleketi farelere teslim etmeyin, onlara geçit vermeyin yaptıklarını cesurca suratlarına karşı haykırın!."Onlar bize ne der?" diye hiç korkmayın.Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için, onlardan noter tasdikli teminat alın, vereceğiniz oylarınızın kutsal olduğunu da unutmayın .Gerçek vatan sevdalıların önünü açın diye sizlere tavsiyede bulunuyorum.

Kusura bakmayın ama, Çok saçma ve ön yargılı bir yazı olmuş. Sizin görüşünüze göre bütün millet vekili adayları para için ve dokunulmazlık için aday oluyor. Acaba bu feryat figanınız birazda saadet partisi meclise giremediği içinmi?

ihvanistanbul

AkhenAton
Her seçim öncesi aynı muhabbet... Yakın zamanda karamuratta gelir başlar forumu ak parti aleyhine resimlerle doldurmaya. Herkes konuşur tartışır, kalpler kırılır sonuçta saadet %1-2 alır. Ak parti birinci olur. Bizim millette bir birini kırdığıyla kalır.

cemaliii

Kıdemli Üye
chp ye oy vereceğim.kılıçdaroğlunu takdir ediyorum. chpyi çok değiştirdi,halkın seviyesine indirmeyi başardı.mütevazi bir kişi kılıçdaroğlu.merkez sağ adaylar göstermesini de takdir ediyorum.doğru yapıyor.rozet atatürkçülerini partiden uzaklaştırdı,chpde dine saygıyı getirdi.allah yolunu açık etsin.

Muminaga

Yeni
chp ye oy vereceğim.kılıçdaroğlunu takdir ediyorum. chpyi çok değiştirdi,
Belli belli, çok değiştirmiş :)

İstanbul'da düzenlenen bir panelde konuşan HDP milletvekili Hasip Kaplan, CHP çatısı altında gerekli şartlarda anlaşılması halinde birleşebileceklerini söyledi.

Yeniden Aydınlanma Hareketi Girişim Komitesi tarafından düzenlenen, Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde CHP, HDP ve ÖDP'nin katılımıyla gerçekleşen panelde olaylar çıktı.

“07 Haziran Seçimlerine Doğru Demokrasi Güçleri Ne Yapmalı?" başlığıyla yapılan panelde, HDP Şırnak milletvekili Hasip Kaplan'la tartışan bir kişi yakapaça dışarı atılınca ortalık karıştı.

Panelde HDP'li Hasip Kaplan, "CHP çatısı altında gerekli şartlarda anlaşırsak birleşebiliriz" deyince, izleyicilerden biri "özerklik gibi şartlar mı" diye sordu.

Hemen sonrasında görevliler soru soran kişiyi dışarı atmak için hamle yapınca ortalık bir anda karıştı. Gerginlik daha fazla büyümeden müdahale edildi.

Seçim dönemi ve çalışmalarıyla ilgili yaptığı konuşmada Hasip Kaplan, “CHP 5 milletvekili, MHP 3 milletvekili fazla çıkarır. Yine 300 milletvekiliyle AK Parti gelecek. Hiçbir şey değişmeyecek. Çok net çünkü sistemi öyle kurmuş ki son yerel ve cumhurbaşkanlığı seçiminden ders çıkarmak gerekiyor. Şimdi anayasa ve başkanlık sistemi kozuyla sahaya inecek. O zaman yeni bir anayasa isteyenler, sivil demokratik bir anayasa isteyenlerin birlikteliğinin olduğu bir ittifak kuşağı, en geniş ittifak ve en geniş birlikteliktir. Aslında bunun adı zeytin dalıdır. Merkez soldan en sola. Ama Türkiye'de bir yanlış var. Merkez soldan en sağa bir kayış var. Doğru olan solda nasıl en çok bir araya gelebiliriz. Bu 7 Haziran seçimlerinde diktatörlüğü, başkanlık modelini getirecek anayasa iştahını kökten yok etmenin tek bir yolu vardır. CHP de HDP de ortak bir Haziran Hareketi'nde ortak bir program etrafında seçime gitmeleri gerekiyor.” diye konuştu.

Meclis'te CHP'nin bir puan kaybetmesi veya bir puan çoğalmamasının sonucu etkilemeyeceğini ifade eden Kaplan, şöyle devam etti: “ HDP ile Haziran Hareketi'nin yüzde 15 alması 80 milletvekili, ortak iktidar yolunu açabilir. AK Parti iktidar sayısı olan 276'yı bulamayacak demektir.”

Panele, Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, HDP Milletvekili Hasip Kaplan, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş katıldı. Panelin açılış konuşmasını CHP İL Başkanı Murat Karayalçın yaptı. (Ajanslar)

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
AKPli Mehmet Metiner'den torpil cevabı Ayet diyor ki; akrabalarını koru kolla!

(AKRABANI KORU-KOLLA PARTİSİ)

HERKES İZLESİN BU REZALETİ !

AKP'li Metiner'den 'torpil' cevabı: Ayet diyor ki; akrabalarını koru kolla!
AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, "AKP'li bakan ve vekil yakınlarının KPSS'siz torpille üst düzey devlet kadrolarına atandığı" yolundaki iddialarını, "Biz inançlı insanlarız değil mi; Cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede 'akrabalarını koru kolla' ayeti okunur" sözleri ile savundu. Bundan yaklaşık iki ay önce Adıyaman'da yayın yapan Mercan TV'de Mustafa Aloğlu'nun hazırlayıp sunduğu "Aloğlu ile Bakış Açısı" programına katılan AKP'li Metiner, sunucunun "O zaman siz bu ayet doğrultusunda mı torpil yapıyorsunuz?" sorusuna bir süre sessiz kaldıktan sonra "Vallahi sen Allah'ın ayetine bile karşı geliyorsan ben sana ne diyeyim" yanıtını verdi. Metiner'e dayısının oğlunun Sincik'e Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasının sorulması üzerine, atamayı kendisinin değil valiliğin yaptığını söyledi.

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
10632746_580996192037603_1434027671302919023_n.jpg

AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ EN BÜYÜK AHLAKİ EROZYON AKP DÖNEMİNDE..

Son zamanlarda Türkiye’de ahlaki bir çöküntünün yaşandığını söyleyen Arınç şöyle devam etti: “Çok şiddetli tepki vermeye başladı insanlarımız. Bonzai veya benzerleri alıcı buluyor, müşteri buluyor. Gençlerimizi çökertmek istiyorlar. Ahlaksızlık, fuhuş bir bataklık haline geliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz cinsel yönelimlerinde çok kötü noktalara gidiyorlar. Türkiye'de buluğ yaşı, ergenlik yaşı çok küçüldü. Bu kızlarda neredeyse 9- 10 yaşlarına, erkeklerde de 11- 12 yaşına kadar küçüldü. Biz karısını 40 yerinden bıçakladıktan sonra sokak ortasında bırakan bir ahlaksız kocayı bu güne kadar duymamıştık. Sevdiğini bırakan, üstünden taksisiyle geçen edepsiz, vicdansızları hiç büne kadar duymamıştık. Çocuklarının önünde cinayet işleyen vicdansızları bugüne kadar duymamıştık. Asıl yapılması gereken sizlerin iyi örnek olmasıdır. Onları iyi yetiştirmeliyiz.”

http://www.haberkktc.com/haber/bulent-arinc-kadin-kahkaha-atmayacak-96643.html

Toplumumuz, AKP iktidarlarında daha önce hiç yaşamadığı oranda ahlâkî‒manevî erozyon yaşadı. Bu yıllarda, Prof. Dr. Hakan Yılmaz’ın araştırmasına göre, intihar olaylarında % 36, kokain kullanmada % 572, esrar kullanmada son beş yılda % 140 artış meydana geldi. Resmî fuhuş % 700 civarında artarken, İstanbul’da yapılan resmî bir çalışma, lise öğrencilerinin % 45’inin sigara, % 32’sinin alkol, % 9’unun da uyuşturucu kullandığını ortaya koydu. Aile kurumu, çökmenin eşiğine geldi. Ne var ki, bozulma ve çöküş tedricî olduğu için insanlar bunun farkına varmadı, her çöküş merhalesini tabiî gibi saydı ve hâlâ kendisini dindar görmeye devam etti. Ve “Çalıyor ama çalışıyor” anlayışı tayin edici faktör oldu. Bu gerçeklerin tarif ettiği nesillerin çeyrek asır sonra Türkiye’de sorumlu mevkilere geldiklerinde ülkenin içine düşeceği durumu nazara aldığımızda, bugün “Çalıyorlar ama çalışıyorlar” diye tercihte bulunanların bizzat kendi çocuklarına nasıl bir gelecek ve nasıl bir ülke bırakmakta olduklarını düşünmek ürperti vericidir.

Kur’ân-ı Kerim’de “Bir millet, iç dünyasını değiştirmedikçe, Allah da onların halini değiştirmez.”; hadis-i şerifte ise, “Nasılsanız öyle idare edilirsiniz.” buyrulur. Bir ülkede piramidin zirvesi mesabesindeki yönetimin karakteri, esasen piramidin tabanının karakterini de gösterir; sütün üzerinde süt, şapın üzerinde şap kaymağı bulunur. Öyleyse, bütün himmeti ve gayreti öncelikle tabanda iç eğitimine hasretmek gerekiyor.

http://www.aktifhaber.com/en-buyuk-ahlaki-erozyon-akp-doneminde-981382h.htm