Zile Müftüsü Kur'anı Kerim'i pasta yapıp yedi !

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Müftü ve o pastayı hazırlayanlar, eğer kasıtlı değillerse çok gafil, çok cahil kimselermiş... Yapılacak şey mi bu... Allah akıl versin.

Bir memurun hatasını öne çıkarıp bütün bir hükumeti suçlayan cemaatçileri de Allah ıslah eylesin.

İçki masasında Kur'an okuttuğunuz günleri unutmadık. Kur'an hassasiyeti değil, ihanet oyunları sizinki... Dini kullanarak iş başaracağınızı sanıyorsunuz.

bunun savunulacak tarafı yok. ne kadar acı bir durum. serseriler diyanette ve bunlar bize din öğretecek...

bu serserinin yüzüne tükürmek gerek...

not: bunlar yakında, bir kılıfına uydurur, hamurdan put yapıp, aç kaldıklarında yemeye de başlarlar...

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@Serasker

Ölmüş adama pasta mı yedirdiniz :clap2:

Ben muzlu pasta severim, ölünce haberin olsun : ))))

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Kur'an-ı Kerim desenli pasta yiyen müftlü'yü çeeeek

Fotoyu koy kenara

Hükümeti belden aşşağı vurmak için ileride kullanırız

hirahos

Kıdemli Üye
Cemaat haberi şöyle tasarlıyor: Pastayı, 43 yıl önce vefat eden Müftü kesmiş... :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
pastayı kesip yiyenler fethullahçı çıktı haber vitrini diye bi yerden okudum

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Ladv41.jpg

Xv2boR.jpg

Tokat'ın Zile ilçesi müftülüğünün Kutlu Doğum Haftası gerekçesiyle düzenlediği etkinlikte Kur'an-ı Kerim tasarımlı pasta kesildi ve dağıtıldı.
Zile Müftülüğü Kutlu Doğum Haftası’nın açılışı adıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıda İl Müftüsü Arif Kılıç Kur’an-ı Kerim tasarımlı pasta kesti. Müftü ve davetliler daha sonra pastayı hep birlikte yediler. Söz konusu açılışa ait haber ve görseller müftülüğün resmi internet sitesinden de yayımlandı.

http://www.haber3nokta.com/muftu-kuran-i-kerimi-pasta-yapip-yedi-1151h.htm

Bu bir fotomontaj mı gerçek mi?Gerçek ise vay AKP hükümetine ve diyanete?..AKP zaten 13 seneden beri milleti yozlaştırdılar.Attıkları her adım şeytanlığa gidiyor.Azıcık insaf yahu!Bula bula Kur'an-ı Kerim pastası mı yapılır mış?Alayına yazıklar olsun...

Bir AKP'li bunu yalanlasın ama delil getirerek yalanlasın...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Bu bir fotomontaj mı gerçek mi?Gerçek ise vay AKP hükümetine ve diyanete?..AKP zaten 13 seneden beri milleti yozlaştırdılar.Attıkları her adım şeytanlığa gidiyor.Azıcık insaf yahu!Bula bula Kur'an-ı Kerim pastası mı yapılır mış?Alayına yazıklar olsun...

2 yıl önceki bu olay Paralel Yapı'nın yeni gazetesi Meydan'da bugün haber yapılarak, sosyal medyada tartışma haline getirildi.
Haberdeki birkaç detay, 'masabaşı' haberin nasıl bir algı yönetimi için yapıldığını ortaya koydu. Zira haber yeni değil. Söz konusu pasta gerçek ancak 2013 yılında yapılmış ve pastayı kesen İl Müftüsü Arif Kılıç değil. Pasta, "Müftü Arif Kılıç Kız Kur'an Kursu" tarafından yapılmış.
1972 YILINDA HAYATINI KAYBETTİ
Müftü Arif Kılıç ise, 1899 yılında doğup 1952 yılında Zile Müftülüğüne atanan, hayatını kaybettiği 1972 yılına kadar da bu görevi sürdüren bölge için önemli bir şahsiyet. Zile'deki Kız Kur'an Kursuna da onun ismi verilmiş.
Hükümeti eleştirmek için her yolu meşru gören Paralel Yapı, tamamen yanlış bilgiler ve tarihi hatalarla dolu haberi yaparken ne amaçladı bilinmez. Ama "Kur'an şeklinde pasta yapmak" gibi yanlış bir eylemi yanlışlarla dolu bir habere dönüştürüp, Atilla Taş karakterini de referans vererek sunmak cemaatin algı yönetimi için neler yapabileceğini ortaya koyuyor.
Dahası sabah 5'te gazetenin sitesine konulan haber için 'sosyal medyada tepki çekti' diyerek yandaşlarına verdiği sinyal de, Paralel Yapı'nın sosyal medyayı hangi amaçlarla kullandığını tekrar hatırlatması açısından ayrıca önemli...

zile1924-vi.jpg

ZİLE ESKİ MÜFTÜSÜ ARİF KILIÇ
1899 yılında Zile'de doğmuştur. 14 yaşında ayağından sakatlanan ve uzun süre yatakta yatmak zorunda kalan Arif Kılıç yattığı süre içinde zamanının tamamını kitap okuyarak geçirmiştir.
1926 yılında Amasya İmam Hatip Lisesi'ni birincilikle bitirdikten sonra aynı yıl Zile Kütüphanesi'ne memur olarak atanmıştır.
Kütüphanede çok kitap okuyarak kendini yetiştirmiş ve mevcut kütüphanenin kitap yönünden zenginleştirilmesi için çalışmalar yapmıştır.
Zile tarihi ile ilgili araştırmalar yapmıştır. 1933'ten 1943 yılına kadar imamlık yapan, 1943 yılında tekrar kütüphane memurluğuna dönen, 1953 yılında müftü olan ve Zile'de uzun yıllar müftülük yapan Arif Kılıç 1972 yılında emekli olmuş, aynı yıl 18-TEMMUZ-1972 SALI günü vefat etmiştir.
Cenazesi bu zamana kadar görülmemiş kalabalıkta olmuş ve defnedilmiştir.
http://zilehabercom.blogspot.com.tr/p/arif-kilic-zile-eski-muftusu-sohbetleri.html

vay halinize vay

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
vay halınıza vay

bilip bilmeden araştırmadan her haberde her tür yorumu yap zanda bulun hakeret et
iftiraya yalana alet ol uy yay...
sonrada şeytanlıktan yozlaşmadan dem vur
her şey ap açık ortada
asıl sizin bu tutum tavır ve duruşunuza yazıklar olsun

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici

Gerçekten son zamanlarda dini resmen araç olarak kullandıkları iyice aşikar olmaya başladı. Lakin ben bunu Tayyip Erdoğan'ı ayrı tutarak söylüyorum. Erdoğan gerçekten çok yalnız! Bizde malum, bir deha çıkar ve etrafını hemen yalakalar kaplar. Tayyip Erdoğan ciddi bir çalışma yapıp çevresinde iş yapacağı adamları çok iyi seçmesi lazım. Münafık kaynıyor hükümetin içi! Paralel bir taraftan, menfaatçi dalkavuklar bir taraftan her yeri kapladılar..

Bu tip edepsizlik yapanların ben şahsen Anadolu insanı olduğuna bile inanmıyorum. Çünkü Anadolu'da yetişen bir kişi komünist dahi olsa bu tip terbiyesizlikler yapmaz. Bunlar nerede yetişti, nereden gelmedir aklım almıyor. Ya kripto, ya başka bir şey. Bu kültürden olmadıkları besbelli çünkü neyin ne olduğunu bilmiyorlar!!!

Resmin sol köşesinde bir deste var, peçeteye benzior. Üzerinde veciz sözler yazılmış gibi. Ayet diyemiyorum çünkü okunmuyor. Şu hale bakın! Peçetenin üstüne dahi veciz sözler yazacak kadar ucuzladıysak daha ne diyeyim ki?

Estetik idraki çok önemli. Bizim İslamî camianın estetik anlayışı gerçekten solda sıfır.. Sonradan görmüşler gibi görgüsüz bir tipoloji arz ediyoruz. Eğer karşı taraf bize ''bidon kafalılar, göbeğini kaşıyan adamlar'' diyorsa bunu hakaret olarak algılamadan önce şöyle bir kendimizi çekap yapıp bunu bize niçin yakıştırdıklarını bi düşünmemiz lazım!!! Hz. Peygamber'e müşrikler her şeye rağman ''el Emin'' diyorduysa, bize bidon kafalı deniyorsa kendimizi bi sorgulamamız lazım diye düşünüyorum.. İslam ahlakından yoksun tiplerle İslam davası yürümez..

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
iftira atmaya gelince karalamada herkes sıraya geçer
işin aslı ortaya çıkınca kimseden tık yok
yuh sizin adelet hak hukuk anlayışınıza !!!