Zehracıları tanıyan varmı???

şifa

Üye
A.s. birileri bence beni yanliş anlamiş...bende risale i nur-u zehra yayınlarından okuyorum..izzettin yıldırımı ve başkanlığını yaptığı zahra vakfının yaptığı işleri yakından biliyorum..bazılarının bu mubarek insanın ve grubun arkasından hoş bahsetmeyişleri hoşuma gitmedi...

merdo

Paylaşımcı
konuyu kapatmak isteyenler var nedeni cok basit. herkes okuyacak ve bildiğini yazacak onun için açtım konuyu.. fikir öğrenmek için....

Bildiğim bir iki şey var ama kaynak gösteremem bunlar benim düşüncelerimdir.Bu kardeşlerimiz Üstadın Kürt olduğunu düşündükleri için takip edip benimseme yönüne gitmişlerdir.Bu noktadan bir çok gruptan,ayrı ve farklı düşünürler.

aHuZaR

Can kayıp can firarda
yok abi ben bunu soylemeden gecemeyecegim,

yahu bundan birkac hafta once bu sekilde,bende bir agbey olarak sizden bir ricada bulunmusdum ve siz o benim o ricama karsilik bakin bu linkde neler sarfetmisdiniz

http://www.ihvan-forum.com/showthread.php?t=13819

simdide cikip burda,ayni seyi kendiniz yapiyorsunuz.........

artik buna ne derler bilemiyorum:thinking:
kardesim söz konusu resim bilegini keserek intahar eden bir bayan resmiydi
ondan rica ettim
sizin derdiniz sorununuz neydi avantarimdsa eger onlarca var yok
imzamsa benim imzamdan uzun onlarca var
sizin sorununuz benim galiba???

nur_Sahra

Asistan
daha önce duymamistim ama suan herkezin yorumunu okuyarak haklarinda bir kac sey bilmis oldum...

Allah razi olsun...

Sofuoglu

Ordinaryus
kardesim söz konusu resim bilegini keserek intahar eden bir bayan resmiydi
ondan rica ettim
sizin derdiniz sorununuz neydi avantarimdsa eger onlarca var yok
imzamsa benim imzamdan uzun onlarca var
sizin sorununuz benim galiba???

:) tabi canim ne demessin,
sorun resim ve avatar degil sorun karsilikli anlayis,
sorun kendisinin zerre kadar anlayis gostermedigi bir durumu karsisindakinden istemek
sorun sadece benim dusuncem dogrudur,sizlerin fikri onemli degildir deyip,baskasindan ayni talepde bulunmak

vs.vs olarak cogaltilabilir tabi....

yoksa Allah(c.c) sahittirki sahsiniza binayen en ufak bir art niyet yoktur
zaten tanimamda bilmemde sizi

sadece bu ikinci muhattap olusum sizinle yanlismiyim?

selametle

Güle Sevdalı

Paylaşımcı
zehracılar bildiğim ve duyduğum kadarıyla şianın bir kolu ehli sünnet değiller bukadar...

Şimdi neyi nasıl açıklıyım bilmiyorum. Öncelikle ben nurcu falan değilim Risale-i Nur'u ise fazla okuyamadım inşaallah okurum herkesede tavsiye ederim.
Oturduğum mevkiide zehra vakfına ait bir kurs var ve bunlar konuyu açan kardeşimizin anlattığı gibi bir fikirde bulunmadılar.Ayrıca bir arkadaşım üniversiteye kaydoldu. Ve bu kursa geldi dedi ki; (şahsen kendimde oradaydım. ziyaret maksadı ile) ''Ben üniversiteye kaydımı yaptırdım. Bir hafta sonra gidiyorum dedi'' ve helallik istedi. Orada sorumlu olan kişi O'na: ''orada yer ayarladınız mı, nerede kalacaksınız'' diye sordu? ''Ben Fetullah Gülen'in cemaatinde kalacağım'' dedi. Sorumlu olan ise; ''İyi etmişsin'' dedi.

Sorum şu: Eğer konuyu açan kardeşimizin dediği gibi olsaydı acaba bu şekilde bir davranış olur muydu?

Ayrıca zehra vakfı vaya Şehit İzzettin Yıldırım'ın da bulunduğu bu grub Kesinlikle şianın bir kolu değildir. Ehli sünnet cemaatindendirler.

s.a
Böyle her konuya kapatin şakşakcılığını bırakın ...
Forumlarda konuşulmayacaksa niye forumlar var...

Asılsız iddalar var ise aslını bilen arkadaşlar asıl ile cevap verir...

Zehra yayinlari ile alakalari var mi acaba....?
Biz yillar yili Risale i Nur u zehra yayinlarindan okuduk...

Bak kardeşim bu açılacak bir konu değil. Fitneye sebeb olur. asılsız iddiaların nesi tartışılacak. Forumlar güzel şeylerin paylaşılmasıdır, insanların zihinlerini karıştıracak konuların açılmamasıdır. Bu konunun neresinde paylaşılacak güzel şeyler var?

aHuZaR

Can kayıp can firarda
:) tabi canim ne demessin,
sorun resim ve avatar degil sorun karsilikli anlayis,
sorun kendisinin zerre kadar anlayis gostermedigi bir durumu karsisindakinden istemek
sorun sadece benim dusuncem dogrudur,sizlerin fikri onemli degildir deyip,baskasindan ayni talepde bulunmak

vs.vs olarak cogaltilabilir tabi....

yoksa Allah(c.c) sahittirki sahsiniza binayen en ufak bir art niyet yoktur
zaten tanimamda bilmemde sizi

sadece bu ikinci muhattap olusum sizinle yanlismiyim?

selametle

Temenni ediyorum bu son olur....
vesselam

MUSAB21

Paylaşımcı
Web sitesi
www.huzuriklimi.com
1999 Hizbullah olaylarında Şehit Edilen İzzettin Yıldırım ın başında olduğu işi sadece hizmet olan güzel insanlardan kurulu bir gurup...

Gerçek risaleleri biz okuyoruz gibi bir iddiaları yok...

Çok yaygın değiller...

Daha çok kürt vatandaşların yönettiği bir gurup olduğu doğru yalnız sohbetlerine öğretmen ağırlıklı Türk insanının da katıldığı bilinenler arasında...

bunlar asılsız iddaaalar... bizzat bu konuyu kendilerine yani izzettin yıldırımın durmunu sormuştum bazı abilere.. kendileride şehit olduğunu ama kimin yaptığını tam olarak bilinmediğini bundan dolayı kimseyi şuçlamıyoruz demişlerdir... lütfen araştırmadan yanıltıcı bilgiler vermeyin....

zehra vakfı genelde kürt gençlerin olduğu ama düşünce olarak geneli kapsayan görüşlerinin olduğu risale çizgisinde bi gruptur.. kürtlerin çoğunlukta olmasının sebebi doğuda yayılmış olmasındandır...

kardeş sen galiba o avatardakigözün makyajından dolayı böle bir uyarıda bulunmuşsun.fakat ahuzar abla biraz ters taraftan anlamış.neyse aramız böle mevzulardan bozulmasın.birbirimizi önce ii anlayalım ki birilerine faydalı olabilelim.ALLAH AYAKLARIMIZI DOĞRU YOL ÜZERİNDE SABİT KILSIN!

hasretlik

Paylaşımcı
bilgilendirmek amaçlı açılan konularda asılsız şeylerin söylenmesi hiçte doğru değil herkes duyduğunu söylüyor aslını hiç araştırmadan. bende bu grubu tanırım öyle en iyi risaleyi biz okuruz diye düşünceleri yok ve ehli sünnet değildir diyen arkadaşıda biraz araştırmaya davet ediyorum. bilmeden araştırmadan lütfen birşeyleri paylaşmayalım arkadaşlar yargısız infazda bulunabileceğini hiç unutmayalım zehracılardaki iman dolu kalplere haksızlık yapanlardan olmayalım. herkesin bildiği bir gerçek varki etrafımızda din lehine çalışan heran en ufak bir ayrıntıya takılıp onu koskocaman bir sorun haline getiren insanları görümüyor değiliz ama bize düşün ise sadece karşımızdaki insanın savaşını fark edip ve oluşan ön yargıları yok etmektir.şuan din adına çalışan bir sürü grup vardır risale adı altında çalışan öyle bu gruplar bölgeden bölgeye değişebilir bunlar gayet normal istanbulda çoğunluğu türkler oluşturur d.bakırda kürtler kimlerden oluştuğu önemli değil benc ene için oluştuğu önemli.
saygılar.
selam ve dua ile....

merdo

Paylaşımcı
zehracılara ehli sünnet olmadığını iddia eden kişi kendine iyi baksın, kimsenin hakkına girmesin olurmu böyle şeylerin günah olduğunu bilir herhalde. ve gelelim diğer arkadaşlara bu forum paylaşım ve TARTIŞMA forumu diye biliyorum neden böyle konular forumda olmayacakmış. biraz mantıklı düşünmeye davet ediyorum. zehracı arkadaşların coğu kürt ve iyi insanların ama bu bazılarının hoşuna gitmeybilir onun için kafasına geleni söyler...(?) selametle....

Enes

İhvan Forum Üye
bunlar asılsız iddaaalar... bizzat bu konuyu kendilerine yani izzettin yıldırımın durmunu sormuştum bazı abilere.. kendileride şehit olduğunu ama kimin yaptığını tam olarak bilinmediğini bundan dolayı kimseyi şuçlamıyoruz demişlerdir... lütfen araştırmadan yanıltıcı bilgiler vermeyin....

zehra vakfı genelde kürt gençlerin olduğu ama düşünce olarak geneli kapsayan görüşlerinin olduğu risale çizgisinde bi gruptur.. kürtlerin çoğunlukta olmasının sebebi doğuda yayılmış olmasındandır...

Sayın musab21 kardeşim asılsız iddialar hangileri? benim yazımda iddia yok ki...

ben direkt bilgilendirmeye yönelik yazdım... şehid izzettin yıldırım babamın dostu idi ve ailelerini çok iyi tanırım... ben şu yada bu yaptı demedim o olaylar sırasında dedim... dikkat ettiyseniz tabii ki...

İslam için gerçek manada hizmet eden herkesten Allah razı olsun...

MUSAB21

Paylaşımcı
Web sitesi
www.huzuriklimi.com
Sayın musab21 kardeşim asılsız iddialar hangileri? benim yazımda iddia yok ki...

ben direkt bilgilendirmeye yönelik yazdım... şehid izzettin yıldırım babamın dostu idi ve ailelerini çok iyi tanırım... ben şu yada bu yaptı demedim o olaylar sırasında dedim... dikkat ettiyseniz tabii ki...

İslam için gerçek manada hizmet eden herkesten Allah razı olsun...

bende izzettin abiyi çok severdim...

bu konu hizbullahın üzerine yıkıldığı için bizzat ben sordum abilere..

warmı öle bişey diye.. onlarda bilmiyoz dediler...

neyse pek dikkatli okumamışım... kusura bakmayınnnnn