Yogurt Mayalamayı Bileniniz Var Mı?

Yahayy

Kıdemli Üye
anlaşıldı elin gavuru bizim müslümandan daha abdestli olsa gerekki hollanda dünya pazarında biz yerimizde sayıyoruz hemde bizim bir ilimiz kadar bir ülke olmasına ramen
yok yok gusül bile alsanız yok üsül önemli kurallar önemli işin hakkını vermek önemli

Ömer usta sen ne akıllı bir adamsın ya :D
Allah selamet versin sana.
Sünnetullaha , Allah'ın yasalarına baş kaldır, nimet olarak verdiği hayvana bas suni yemi, hormonu, elinden gelen üç kağıdı arkana kadar koyma adın müslüman devleti olsun.

Adamlar arı gibi sabah akşam daha kaliteli , daha doğal ürün nasıl alırız diye çalışsın arge yapsın, çalmasın, çırpmasın , ama besmele de çekmesin üstüne ateist olsun , ama peyniri, sütü, sebzesi dünyanın en kaliteli ürünü olsun değil mi?

Sent from my iPad using Tapatalk

ömerusta

Kıdemli Üye
Ömer usta sen ne akıllı bir adamsın ya :D
Allah selamet versin sana.
Sünnetullaha , Allah'ın yasalarına baş kaldır, nimet olarak verdiği hayvana bas suni yemi, hormonu, elinden gelen üç kağıdı arkana kadar koyma adın müslüman devleti olsun.

Adamlar arı gibi sabah akşam daha kaliteli , daha doğal ürün nasıl alırız diye çalışsın arge yapsın, çalmasın, çırpmasın , ama besmele de çekmesin üstüne ateist olsun , ama peyniri, sütü, sebzesi dünyanın en kaliteli ürünü olsun değil mi?

Sent from my iPad using Tapatalk
aynı şeyleri konuşuyoruz

Ebu Computer

Kıdemli Üye
benim süt annem inek

107849_edward-norton-hulk-close-laptop-enough-internet.gif

spesifik

آزادی قید و بند
subhanallah
sabah sabah ne güldüm :)
sesli sesli

manda sütü daha lezzetliymiş fiyat farkı var tabi
bimin yoğurdu ile süt mayaladım ben gayet güzel oldu
süte katılan sudan da kaynaklı olabilir mi
bu konu konuşulmuştu sanki
dejavu oldum...

nefahtü

Kıdemli Üye
Yoğurt mayalamanın bir diğer önemli püf noktası yoğurdun yanında fazla konuşmayacaksınız.
Susacaksınız ki maya tutsun.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Malumunuz süt, sıvı bir maddedir. Bu sıvıyı ne kadar uzun süre kaynatırsanız içinde ki su oranı o kadar buharlaşıp azalacaktır. Sert yoğurt istiyorsanız sütü kısık ateşte uzun süre kaynatın ki içinde ki su oranı azalsın.. Başka bir yöntem süte bir miktar süt tozu katmaktır..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Başka bir yöntemde fırını hafif ısıtıp yaptığınız yoğurdu fırına koyup biraz bekletmek.

Yalnız fırını çok ısıtmayın ve yoğurt yaptığınız kap da ısıdan etkilenecek bir şey olmasın.

Selam ve dua ile...

ömerusta

Kıdemli Üye
ulen inek yeşil ottan beyaz süt çıkarmayı başardı bizim kiler beyaz sütten ak yoğut yapamadı yok abdestli olacan yok yanında konuşmuyacan yok mayan temiz olacak
ya mayası bozuksa ne olacak
yav bu konuyu kim açmıştı diye baktım cübeli 35 diye biri açmış adamın adı cübeli ulen cübelinin ne yoğurdu maya tutar ne südü
adam cehennemde yanmaz kefen üretti tuttu takunya üretti tuttu ula yoğurdu niye tutmuyor diye düşündüm sütü gerçek ama diğerleri yalan
tek seceneği var bu işin mehdi sütü mayaladı cennet yoğurdu şeyhim rüyada gördü desin eşşek sütü olsa tutar korkmayın
üfletin şıhınıza nefahtü hanım kardeşim