Yeni Şafak ve Cüppeli Ahmet Efendi Konusu

hirahos

Kıdemli Üye
Çarşaflı sarıklı davetiye haberine tekzib (yalanlama) yine Haber7'de yayınlandı.

Bir toplantı için, "dikkat edin kışkırtmalara alet edilecek" demek başka; Ahmed hoca provakatör demek başkadır. Yeni Şafak ayıp işlemiştir. Yeni Şafak ne yapmaya çalışıyor?

Başbakan'ın son zamanlardaki açıklamalarına bakınız. Düşmanlarımızı dahi anlamak ve onlara 300 kez de olsa kendimizi anlatmak zorundayız havasındadır. Düşmanına karşı bunu ortaya koyan dostunu karalamaya çalışır mı? Böyle bir kertede, Başbakan ya da Hükümetin Yeni Şafak'taki haberi telkin edeceklerini, yazdıracaklarını sanmıyorum. Bu ayıp ispat olunmadan Hükümetin değildir. Yeni Şafak'ın yüzünün karasıdır.

arifan yolcusu

Profesör
diğer bir husus cübbeli çarşaflı gelin denildi mi?
amma merak ediyorsunuz yahu...
ne bekliyorsunuz, bu gelenlerin çoğu ihvan...
millet böyle gelirse(Allahu alem gelecek) olaydan cübbeli hocamız sorumlu tutularak onun üzerine mi gidilecek...
herkes firaset ile hareket etsin.....
şehir dışından birçok ihvan şimdiden gelmiş, programı beklemekte....

TakVa

Ordinaryus
Çarşaflı sarıklı davetiye haberine tekzib (yalanlama) yine Haber7'de yayınlandı.

Bir toplantı için, "dikkat edin kışkırtmalara alet edilecek" demek başka; Ahmed hoca provakatör demek başkadır. Yeni Şafak ayıp işlemiştir. Yeni Şafak ne yapmaya çalışıyor?

Başbakan'ın son zamanlardaki açıklamalarına bakınız. Düşmanlarımızı dahi anlamak ve onlara 300 kez de olsa kendimizi anlatmak zorundayız havasındadır. Düşmanına karşı bunu ortaya koyan dostunu karalamaya çalışır mı? Böyle bir kertede, Başbakan ya da Hükümetin Yeni Şafak'taki haberi telkin edeceklerini, yazdıracaklarını sanmıyorum. Bu ayıp ispat olunmadan Hükümetin değildir. Yeni Şafak'ın yüzünün karasıdır.

SİZE KATILIYORUM ÖZÜR DİLEMEDİLİR, Haber 7 yi biraz evvel okudum ve foruma aktardım ayıp etmişler.

girdap

Ordinaryus
Aynı manşeti cumhuriyet, milliyet atsaydı ne derdiniz?

Gazetenin genel duruşunu bir kenara bırakıp ikisine de aynı şeyleri söylemek zorunda değilim.

Nasıl ki şaşıracağınız bir fetvayı Zekeriya Beyaz'dan duyunca verdiğiniz tepki ile Ebubekir Sifil'den duyunca verdiğiniz tepki arasında dağlar kadar fark vardır, aynen öyle de bir haberi zaten amacı belli olan Cumhuriyet gibi bir gazeteden okuduğumdaki düşüncem ile Yenişafak'tan okuduğum zamanki tepkim farklı olacaktır.

İnsafı elden bırakmayalım, yargısız infaza imza atmayalım.

K

Kaçak

Guest
Yenişafak bunu peryodik yapıyormu yoksa benmi yanlış hatırlıyorum ...
Sıkıntı vermeye başladı bu tarz çıkışlarla sanırım ...
İşin aslı çokda umrumda değil , yordu bu medya bu halkı ...
Vakit, Zaman, Yeni Şafak hepsi yapmadımı sanki benzer şeyler ...
Medya fıhkı ve ahlakı oturmadıkca , yakışmış hasbama tarzı tavırlara rıza gösterecek gibiyiz ...
O yuzden salıverdim ucunu ...

serhen

Asistan
Cübbeli Ahmet'ten iptal açıklaması ve Yeniş Şafak'a yalanlama açıklaması..

İsmail Ağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden biri olan Cübbeli Ahmet Hoca Yeni Şafak Gazetesi'nin haberi hakkında ve iptal olan programla ilgili açıklama yapıyor...

Cübbeli Ahmet Hoca'nın açıklaması şöyle:

Bu sabah bir haber çıktığını duyduk. Yeni şafak gazetesinde şahsıma ait büyük bir iftia bulunmaktadır. Bundan dolayı reddetmek üzere karşınızda bulunuyorum.

Organizasyonla ilgili genel sekreter hoca efendi gereken konuşmayı yapacak. Bu organizasyonun Türkiyedeki ayağı Marifet Derneği. Konu ile ilgili Genel Sekreter Şefik Hoca Efendi gereken bilgiyi duyuracak. Burada bana düşen benimle ilgili olan kısmı açıklamak.

Burada herşey izinli müsadeliolarak yapılacaktı. İlanlar ne zaman başlamıştır? Heryerden izinler alınmıştır, organizasyon hazırlanmıştır, ondan sonra ilan edilmiştir.

Şimdi burada bizim provakasyoncu olduğumuz iddia edilmektedir. Nedir bu; Yok şalvarlı cübbeli gelin, çarşaf giyilsin demişim.

Halep ordaysa arşın burdadır.

İlanların hiçbirinde insanların nasıl gelebileceğinden söz edilmemiştir. Çok defa programımız olmuştur. Kot pantolonuyla normal giyimiyle gelenler olmuştur. Bizde söylemişizdir aman karışmayın, herkes istediği gibi gelsin diye.

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan iddiaları İspat etmeyen ********dir, bu ********lik müslümana yakışmaz. Biz böyle bir şey yapmadık. Bu iddiaları İspat etmek zorundadırlar.

K

Kaçak

Guest
Patron nedense tepki koymak benim için "lan ben sizin ......" diye devam eden cümleler oluyor ...
Oda sıkıntı yahu ...
Var siz koyun tepkinizi ben arkanızdayım ....

TakVa

Ordinaryus

İsmail Ağa Cemaati'nin önde gelen isimlerinden biri olan Cübbeli Ahmet Hoca Yeni Şafak Gazetesi'nin haberi hakkında ve iptal olan programla ilgili açıklama yapıyor...

Bu sabah bir haber çıktığını duyduk. Yeni şafak gazetesinde şahsıma ait büyük bir iftia bulunmaktadır. Bundan dolayı reddetmek üzere karşınızda bulunuyorum.

Organizasyonla ilgili genel sekreter hoca efendi gereken konuşmayı yapacak. Bu organizasyonun Türkiyedeki ayağı Marifet Derneği. Konu ile ilgili Genel Sekreter Şefik Hoca Efendi gereken bilgiyi duyuracak. Burada bana düşen benimle ilgili olan kısmı açıklamak.

Burada herşey izinli müsadeliolarak yapılacaktı. İlanlar ne zaman başlamıştır? Heryerden izinler alınmıştır, organizasyon hazırlanmıştır, ondan sonra ilan edilmiştir.

Şimdi burada bizim provakasyoncu olduğumuz iddia edilmektedir. Nedir bu; Yok şalvarlı cübbeli gelin, çarşaf giyilsin demişim.

İlanların hiçbirinde insanların nasıl gelebileceğinden söz edilmemiştir. Çok defa programımız olmuştur. Kot pantolonuyla normal giyimiyle gelenler olmuştur. Bizde söylemişizdir aman karışmayın, herkes istediği gibi gelsin diye.

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan iddiaları İspat etmeyen ********dir, bu ********lik müslümana yakışmaz. Biz böyle bir şey yapmadık. Bu iddiaları İspat etmek zorundadırlar.

Yeni şafak açıklama yapmalı, acaba o damı oyuna geldi, çok üzcü bir durum bu. Hoca üzülmüş belli, ayıp oldu gerçekten.

Biz tepkimizi koysak abi kimse bu tarz çıkışımlarda bulunamaz.
Ben bir mesaj yazdım,herkes yazsa ve bunların kendi tarafından geldiğini bilseler yeterli.Gazeteyi alanlar birkaç gün almasalar yeterli.

Doğru, bencede.

serhen

Asistan
Cübbeli Ahmet'ten açıklama:Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan iddiaları İspat etmeyen serefsizdir, bu serefsizlik müslümana yakışmaz. Biz böyle bir şey yapmadık. Bu iddiaları İspat etmek zorundadırlar.

agbi

Yasaklı
HADİ DURMAYIN

Forum da ki müslüman kardeşler.

İyiki gerçek yaşam değil.

Sadece sanal ortanm buda Allah ın lutfu

Ya gerçek yaşam olsa idi

Kan Gövdeyi götürür derler ya Allah muhafaza

İslam karşıtları herhalde ELLERİNİ OVUŞTURUP SİNSİCE GÜLÜYORLARDIR BİZLERİ İZLERKEN.

Bence bekleyin.

Kimseyi asımayın yargılamayın.

serhen

Asistan
HADİ DURMAYIN

Forum da ki müslüman kardeşler.

İyiki gerçek yaşam değil.

Sadece sanal ortanm buda Allah ın lutfu

Ya gerçek yaşam olsa idi

Kan Gövdeyi götürür derler ya Allah muhafaza

İslam karşıtları herhalde ELLERİNİ OVUŞTURUP SİNSİCE GÜLÜYORLARDIR BİZLERİ İZLERKEN.

Bence bekleyin.

Kimseyi asımayın yargılamayın.

Y.şafak gibi muhafazakar(!) müfteriler varolduğu müddetce siyonistlerin kendileri yorulmazlar,uşakları varken neden kendilerini yorulsunlar

girdap

Ordinaryus
Bakalım Yenişafak nasıl bir cevap verecek..
Eğer ki iddialarını ve özellikle de telefon mesajlarını belgeleyebilirse, o zaman kopar asıl gürültü..

agbi

Yasaklı
Y.şafak gibi muhafazakar(!) müfteriler varolduğu müddetce siyonistlerin kendileri yorulmazlar,uşakları varken neden kendilerini yorulsunlar

Bak bu düşünceniz doğru ana fikir olarak ama YENİ ŞAFAK ı işaret etmeniz doğru değil.

Bekleyin bakalım sonucu.

Örnek sizde dahil ERCAN TEKİN in Mahmud efendiyi burada SP enpoze etmesine ne demeli Yeni şafak ile aynı parelelde

Mahmud efendi ne demiş SİYASET HARAMDIR

O konularda siz bir şeye takılmışsınız bunu asla görmemişsiniz.

Yeni ŞAFAK ın araştırmadan yaptığı bu haber YANLIŞ fakayt msn lere gelen haberler doğru yeni Şafak bunu araştırmalı idi merak etmeyin kimler göndermiş çıkacak ortaya.

29 EKİM OLAY ı tarih olarak yanlış bir tarih ki buda yalanlandı 29 EKİM değilmiş.

Kısacası Yeni ŞAFAK araştırmadan bu haberi yapması oldukça yanlış ama onu KAFİRLİĞE varan suçlamalarıda oldukça yanlış.

serhen

Asistan
Ben kimseyi kafirlikle suçlamadım,kelimelerimi seçerek kullanıyorum,haber baştan sona yalan sadece Cübbeliye değil Efendi hazretlerine bile bu toplantıdan rahatsız diye iftira atılmış,lakin bu forumda bir kaç kişide tahmin ettiğim gruptan, Ercan Tekin ile olan kişisel iddialarını,hırslarını sürekli forum ortamına taşıyorlar,"Mahmut Efendi particilik haramdır demiştir doğrudur lakin Erbakan'ı desteklediği de bir gerçektir,Erbakn'ı bu göreve nasıl seçildiğini sizin de bildiğinizi düşünüyorum,haşa mübarekler şimdi particilik mi yapıyorlar,Efendi hazretleri SP kongresine 2 hizmetlisini gönderdiğinde particilik mi yaptı neden rahatsız olunuyor ,acaba birilerinin istediği parti desteklenmediği içinmi tüm bu iftiralar

TakVa

Ordinaryus
500 korumada yalanmış, yalanlandı.

agbi

Yasaklı
Ben kimseyi kafirlikle suçlamadım,kelimelerimi seçerek kullanıyorum,haber baştan sona yalan sadece Cübbeliye değil Efendi hazretlerine bile bu toplantıdan rahatsız diye iftira atılmış,lakin bu forumda bir kaç kişide tahmin ettiğim gruptan, Ercan Tekin ile olan kişisel iddialarını,hırslarını sürekli forum ortamına taşıyorlar,"Mahmut Efendi particilik haramdır demiştir doğrudur lakin Erbakan'ı desteklediği de bir gerçektir,Erbakn'ı bu göreve nasıl seçildiğini sizin de bildiğinizi düşünüyorum,haşa mübarekler şimdi particilik mi yapıyorlar,Efendi hazretleri SP kongresine 2 hizmetlisini gönderdiğinde particilik mi yaptı neden rahatsız olunuyor ,acaba birilerinin istediği parti desteklenmediği içinmi tüm bu iftiralar

Yalnız siyaset haramdır dememiş arkasındaki lerde bence rehber olacak düşünceler.

Allah razı olsun Mahmud efendiden bu düşüncelerini bizlere sunduğu için.

ERCAN TEKİN in tüm mesajlarını ve konularını tekrar getirin ve PARTİCİLİK YAPMADIĞINI ve MAHMUD EFENDİYİ de tabiri cizse düşüncelerinde destek olarak kullanmadığı.İSPAT edin.

Particilik haramdır diyen bir kişi nasıl siyasi partiyi yani erbeken ı destekler ?

Ayrıca Kotku Hz leri vesilesi ile ERBAKAN siyasete atılmıştır ama onun yedeği olarak ta ÖZAL ı hazırlamıştır Kotku Hz.leri.

Şimdi size bir sorum olacak başka şeyi örnek göstermeden.

EHLİ TARİK OLAN bir kişi veya TARİKAT lar tarafından desteklenen bir kişi

KURAN ı yasaklayan okunurken Üç kişinin birlikte suç olduğunu kanunlaştıran BİR ZİHNİYET le nasıl ortaklık yapabilir.Kodku Hz lerinin DEMİREL ile görüşleri ortadadır nası olurda DEMİREL e dostum diyebilir nasıl onunla ortak hükümet kurabilir.

Bana yukarıdaki sorularıma sorumun ana fikri olarak cevap verin o şunu bu şunu yaptı olarak değil.Lütfen

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan iddiaları İspat etmeyen serefsizdir, bu serefsizlik müslümana yakışmaz. Biz böyle bir şey yapmadık. Bu iddiaları İspat etmek zorundadırlar.

Cübbeli hoca çok ağır konuşmuş, ama doğrusu yeni şafak da bunu haketmiş. Bakalım yenişafak nasıl bir tavır sergileyecek bu acıklamalara.

Hikem

Kıdemli Üye
İkinci ergenekonun (ilerde ne olduğu gün yüzüne çıkacak bir oluşum) tetikçiliğini üstlenmiş görünen Yeni Şafağı , Cübbeli Hoca , anlaşılır bir dille cevablandırmış: ''iddiaları İspat etmeyen serefsizdir''
! Hadi bakalım Yeni Şafak, şafağın attığını göster bakalım.!!

234 alimin katılması beklenen muhteşem proğram, yeni şafak'ın da katkılarıyla, valilikçe iptal edildi.