'yanmaz kefen' iddialarına ilişkin açıklama!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Demek ki yakmayan kefen iddiaları gerçekmiş
Ben dedim ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye
Birisi büyük konuştun
Buyrun sözünü yerine getir
lafı çevirme, yanmayan cümlesini getir, videoyu seyrettinmi, hangi saniyesinde söylüyor yanmaz kefen diye, buyur bekliyorum, seni değil ama, diğer haysiyetsizleri ifşa edeceğim....

abdullah birisi

Kıdemli Üye

Ne konu ABDULLAH ağa ?
düşmanın bile mert olsun, bazı haysiyetsiz haysiyet cellatları yanmayan kefen satıyormuş diyor ahet hoca için, bende diyorum ki, yanmayan kefen cümlesini nerde söylüyor..bütün başlıklar, yanmayan kefen cümlesi üzerine,....

ahmet hoca diyorki falanca zat, kefeninin üzerine Allahu tealanın şu ismi şerifini yazarsanız, Allah ın izni ile kabir azabı görmesseniz buyurmuş, buna itikad edersin, belki Allah u teala rahmeti ile muamele ederde azab etmez, ne var bunda,...orda Allah u Tealanın ismi şerifinden bahsediyor, haysiyetsiz imansız lar, velvele yapıyor... Dilerim Rabbimden, buna böyle itikad ederek o kefene sarılmış meyyiti kabir azabından muahazafa ederde, bununla dalga geçenleri, sonsuz pişmanlık yaşattırır.... yinede tevbe etmelerini şimdiden isterim...

Hakperest

Kıdemli Üye
düşmanın bile mert olsun, bazı haysiyetsiz haysiyet cellatları yanmayan kefen satıyormuş diyor ahet hoca için, bende diyorum ki, yanmayan kefen cümlesini nerde söylüyor..bütün başlıklar, yanmayan kefen cümlesi üzerine,....

ahmet hoca diyorki falanca zat, kefeninin üzerine Allahu tealanın şu ismi şerifini yazarsanız, Allah ın izni ile kabir azabı görmesseniz buyurmuş, buna itikad edersin, belki Allah u teala rahmeti ile muamele ederde azab etmez, ne var bunda,...orda Allah u Tealanın ismi şerifinden bahsediyor, haysiyetsiz imansız lar, velvele yapıyor... Dilerim Rabbimden, buna böyle itikad ederek o kefene sarılmış meyyiti kabir azabından muahazafa ederde, bununla dalga geçenleri, sonsuz pişmanlık yaşattırır.... yinede tevbe etmelerini şimdiden isterim...
Niye böyle yapıyorsun
Türkçe bilmiyor musun
Yanmaz kefen bir istiaredir
Yani adam yanmayacak demektir
Yoksa kefen yansa ne yanmasa ne

Sonuçta bu kefenle kişi yanmayacak diyor
Ve millete satıyor
Sana bı saatten sonra türkçe mi öğreteceğiz
Cübbeli yanıldı de oldu bitsin
Yoksa şeyhin masum mu
Bu itikadın mı var

Kaçak

Yeni

Abi adam diyor ki ...
Şu nu yaptık bunu yaptık , şu ne kadar pahalı bu ne kadar zor ...
Eeee
Çarşambadaki mağazada var , aman dikkat alırken karıştırmayın kadın erkek ayrı ...
İster yaksın ister yakmasın ...
İster bi yerlerde yazsın , ister yazmasın ...
Arkasında durabiliyorsun zaten uzatacakta değilim ...
Hayrını gör derim ...

Hakperest

Kıdemli Üye
Abi adam diyor ki ...
Eeee
Çarşambadaki mağazada var , aman dikkat alırken karıştırmayın kadın erkek ayrı ...
Hayrını gör derim ...
Birisi para vermiş belki misku amber lisinden
İyi yekün tutmuştur
Eee bu kadar para verdikten sonra, bir de yansın mı yani

Kaptan

Mecra Yazarı
Cubbelinin dini istismar ederek pazarladığı kefenin özellikleri şunlardir;

-mezarında korkmaz,
-Sorgu sualde rahatca konuşur. Melekler ona yardım ederler.
-kabrine cennetten bir pencere açar, cennet bahçelerinden bir bahçe yapar.
-bedeni kabirde çürümez
-büyük günah sahibi dahi olsa kabirde rahat eder.

Çarsamdaki dükkandan aliyorsun kabirde tatile çıkıyorsun.

Durum bu iken sıkılmaz, utanmaz, arlanmaz adam çıkıyor "Ben yanmaz kefen demedim bana iftira atılıyor, lanetleşecegiz"..Komediye bakarmisiniz. Hakperestin de dediği gibi, o kadar para vereceksin bir de yansın mi yani :)

Çıkar lan o gözlüğü ..

cemaliii

Kıdemli Üye

Üstad buradaki bazı üyelerin tasavvuf düşmanlığıyla yazdığını biliyorum. Onların derdi yanmayan kefen değil. Lakin dini ticarete fazlasıyla alet etmiş olan cübbeli efendi, kaçağın videosunda bizim çarşambadaki dükkanda var diyor. Keşke senin dediğin kadar masum olsa. Adam dükkâna yönlendiriyor.

Üstelik cübbelinin bu ne ilk nede son ticareti. Hadi yanmaz kefende demişmi dememişmiyi bırakalım. Caprice gold otel devremülk işini nereye koyacağız?Jet fadılın mazisi belliyken caprice gold otel reklamlarında bol dini soslu cümlelerle jet fadılın reklamlarında yer almıştı.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Abi adam diyor ki ...
Eeee
Hayrını gör derim ...

ben senden 3+1 istediğimi söylüyorum, sende bana kardeşim, sen dubleks istedinya diyorsun, bende dubleks demediğimi, ısrarla söylememe rağmen sen hayır dubleks diye ısrarını sürdüyorsun, ya dubleksler kıçında kaldı, bana yamamaya çalışıyorsun, veya
3+1 elinde yok...

neyi tartışacaksak, onu ileri sürelim, benim derdim bu, adamın demediği bir şeyi niye üstüne atmaya çalışıyorlar , haklı yönden vurun bizde ona göre savunulacaksa savunalım yoksa evet haklısınız diyelim...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Birisi para vermiş belki misku amber lisinden
İyi yekün tutmuştur
Eee bu kadar para verdikten sonra, bir de yansın mı yani
sen yanmaz lafını bul hakperest, yoksa işin zor hakikatten, iftira kolay bir şey değil.... hocanın sattım satmadım mevzuu başka bir şey son ordan vurmadın çünkü...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Niye böyle yapıyorsun
Türkçe bilmiyor musun
Yanmaz kefen bir istiaredir
Yani adam yanmayacak demektir
Yoksa kefen yansa ne yanmasa ne

Sonuçta bu kefenle kişi yanmayacak diyor
Ve millete satıyor
Sana bı saatten sonra türkçe mi öğreteceğiz
Cübbeli yanıldı de oldu bitsin
Yoksa şeyhin masum mu
Bu itikadın mı var
hala laf cambazlığı yapıyorsun, ki benim sözlerim sana değil, kardeşçene kendini kurtar istiyorum,,,,, niyet okumacılığı yapma, evet adam yanmaz demiyor de sen işin içinden çık.... söyledikleri üzerinden git, adama söyletme...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Üstad buradaki bazı üyelerin tasavvuf düşmanlığıyla yazdığını biliyorum. Onların derdi yanmayan kefen değil. Lakin dini ticarete fazlasıyla alet etmiş olan cübbeli efendi, kaçağın videosunda bizim çarşambadaki dükkanda var diyor. Keşke senin dediğin kadar masum olsa. Adam dükkâna yönlendiriyor.

Üstelik cübbelinin bu ne ilk nede son ticareti. Hadi yanmaz kefende demişmi dememişmiyi bırakalım. Caprice gold otel devremülk işini nereye koyacağız?Jet fadılın mazisi belliyken caprice gold otel reklamlarında bol dini soslu cümlelerle jet fadılın reklamlarında yer almıştı.

benim derdim cübbeli hocayı aklamak değil, diyorum ki, adamı söylediği şeyden vurun, o kadar...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Abi adam diyor ki ...
Eeee
Hayrını gör derim ...

yanmaz lafını geçti isek, sana ters gelen şeyi söyle, ona cevap verelim....dersenki, ulan adamın söylediği her şey ters, o vakit Allah cümlemize selamet versin derim..:)

Kaçak

Yeni
yanmaz lafını geçti isek, sana ters gelen şeyi söyle, ona cevap verelim....dersenki, ulan adamın söylediği her şey ters, o vakit Allah cümlemize selamet versin derim..:)

Abim boşver o vakit ...
Büyüğümsün , severim sayarım ...
Görmeyiz senin için :)

Kaçak

Yeni
Oligark Hakpi ...
Ortalığı karıştırma :)
Cübbeli amcam ile hukukum muhabbetim bellidir ...
Benim görmezden geleceğim , Abdullah ağanın cübbeli sevgisidir ...
Yanarı döneri , ışıklısı ışıksızı beni çok ilgilendirmez hattı zatında ...
Oligarkları severim , tavukları anımsatır bana bu arada ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ohh
İki puldar oligark aristokrat sosyetesi,
Birbirine bulaşmamaya karar verdi

Olan yine gundi mıhé ye oldu

Birisi sana da bir tane ayırsın gecinden versin
Yakmasın sadece bronzlaştırsın

senin karşı geldiğin tam olarak ne, ismi şerif hürmetine, Allahu telanın dilerse azab edemeyeceğimi, ipotek mi koyuyorsun anlamadım...