Yahyalılı Ali Ramazan Dinç Hocaefendi Hazretleri İle Söyleşi

ABDULLAH ismail

Asistan
Ben Ali Efendiyi Ilk Defa Mesut Uçakan In Gönül Dosta Gider Filminde Gördüm. Orada En Sona Sohbetinden Bir Kesit Koymuşlar Ben O Zaman Haci Hasan Efendi Zannetmiştim Ama Sonradan öğrendim Silsilenin Halkasi Olduğunu Rabbim Kavuştursun. Inşaallah Böyle Hak Dostu Veliler ülkemizden Hiç Eksik Olmaz.

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Evet canım kardeşim Ali Ramazan Efendimiz "Gönül Dosta Gider" filminin son kısmında kısacık sohbet buyururken görülüyor...

Ben de ilk zamanlar senin gibi Ali Ramazan Efendimizi hep Hacı Hasan Efendi sanardım ama artık karıştırmak mümkün değil...:D

medine_kübra

Asistan
aynen bende karıştırıyordum..ama şu anda karıştırmam mümkün değil.....

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
resimler20014ub5.jpg

HACI HASAN EFENDİMİZ VE ALİ RAMAZAN EFENDİMİZ...

zeze_58

Üye
KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN,NE GÜZEL BİR RÖPORTAJ.ÜSTADIM, SULTANIMIN ELİNDE NADİDE BİR ÇİÇEK MİSALİ ZARİFÇE YETİŞTİRİLMİŞ.YÜCE YARADAN HEPSİNDEN RAZI OLSUN.
elimde avucumda sadece onların sevgisi var,Allah üstadımızın nurdan yolunda istikametle,teslimiyetle,muhabbetle yürümeyi nasip etsin.DEVAMINI BEKLİYORUZ MUHAKKAK kavacıklı kardeşim.

selametle...

allah razı olsun...

ahmedifaruk

Asistan
Umre sonu O'nu görmek sohbetine katılmak ne güzeldi

inş hep görenlerden ve feyz alanlardan oluruz

Beyza

Üye
Allah Razı Olsun...

Devamını bekleriz inşallah...

selamın aleyküm..peygamber(s.a.v.)in soyundan gelen nadide bir gülsünüz..sevgilerin en güzeli ile sizleri sevip saymayı kendime bir borç bilmişimdir..sizler gibi güzel insanlara talebe ve evlat olmayı canı gönülden diliyorum...allahtan dileğim peygamber(s.a.v.)'e ve sizlere komşu ola bilmek...dualarınızı umar saygıyla ellerinizden öperim (üstazımız ali ramazan dinç efendiye)

Beyza

Üye
Ah Sultanım Ah...

Yüzümüz kara...

Sana evlad olamadık.

Sana evlad olanın neler elde edeceğini duyduk Kalemdar Sultan'dan...

ahmedifaruk

Asistan
''Yusuf'un Kokusu''Ali Ramazan Dinç (Hocaefendi)
Zulmün ,işkencenin,her türlü baskının insanların üzerine umutsuzluk perdesi ördüğü dönemlerde müjde gelmiştir ademoğluna.Namaz kılarken boğulmak istenen,mübarek bedenlerine necaset atılan,taşlarla kovalanan peygamberimiz(s.a.s.)e,ayaklarından ipler takılıp kızgın çöllerde sürüklenen,ateşler üzerine yatırılan,ilahi mesajı okuduklarında ebu cehiller tarafından kulakları kanatılan kutlu yolun sevdalıları ashab'a sıkıntıların sonunda hep saadet dönemleri müjdelenmiştir.
Yemek şöyle dursun,bir kuru hurmayı dahi bulamayan,açlıktan karınlarına taş bağlayan ashab-ı güzin'e hendek muharebesinde kisra'nın sarayının,rum ülkesinin,san'a diyarının müjdesini veriyordu müminlerin habib-i kibriya'sı (s.a.s.)
Yurtlarını ve mallarını rızayı bari uğrunda geride bırakarak hicrete zorlanan,''fetih ne zaman?''diye yakaran mücahidana ilahi mesaj cibril-i emin vasıtasıyla şu şekilde iniyordu semadan:
''(Ey müminler!)yoksa siz,sizden evvel geçenlerin hali başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız?Onlar öyle yoksulluk ve sıkıntı (ve belalarla)sarsıldılar ki,hatta peygamber(leri)maiyetinde ki müminlerle birlikte,'Allah'ın yardımı ne zaman?'diyordu.Gözünüzü açın.Allah'ın yardımı yakındır muhakkak.''
(Bakara 214)
İsrail'in bağımsızlığını istemeyen Hamas'ın mahvı için milyon dolarlar'da verilse,pkk'ya zulmünü artırsın diye Almanya milyar dolarlar da aktarsa,Şarm eş-şeyh'de İsrail'in riyasetin'de,A.B.D. nin öncülüğünde,İran terörist'de ilan edilse fetih yakındır.Globalleşme,küreselleşme,tek bir otorite,tek bir sistem arzularıyla dünyayı küçücük bir köy görüp,muhtarı biz olacağız diyerek 300 bin Filistinli'nin kanı da akıtılsa elleri ayakları bağlanıp üzerlerine gazyağı dökülerek yakılsa,namusu da kirletilse,binlerce şehid de verse çeçenlim,1948 den beri hindu zulmü altında inletilse de keşmirlim,zafer yakındır.
Sayamayacağımız bütün bu hakaretleri müslüman olduğumuz için bizlere reva gören batı'nın kendilerinini hazırladıkları hile ve desislerin içinde boğulacağı günler yakındır.Yeterki biz 1,5 milyar müslüman,48 ülke uyanıp tekrar aslimiyetimize,bizi biz eden değerlere sarılabilelim.Ilımlı müslüman radikal müslüman sözleriyle aramıza fitne sokanları tanıyabilelim.Hepimizin bir ümmet olduğunu anlayabilelim.
İmanımızı sosyal hayatta da geçerli kılarak siyasi,kültürel ve ekonomik yönden başatılı olabilmek için ilmi çalışmalara girebilelim.
Davasından vazgeçme şartıyla her türlü imkanı sağlama sözü veren müşriklere peygamberimiz(s.a.s.)'in,''Ya hak hakim olur,ya da Muhammed(s.a.s.)ölür''dediği gibi,bu yolda sebat ve azim gösterebilelim.Her türlü ezaya maruz kalan ashab'ın tavizsiz tavrını ele alabilelim.
Göreceksiniz imkanın olmadığı,her türlü ümid'in bittiği anda 40 yıl evladında uzak kalan Yakub(s.a.)ın,''Bana bunak demezseniz inanın ki şimdi Yusuf'un kokusunu duyuyorum.''Dediği gibi sebat ettiğimiz sürece Hakk'ın hakim olma kokusunu duyuyoruz...

selamın aleyküm..öncelikle allahın(cc) rahmeti ,bereketi ,hinayeti,hidayeti,tüm müsslüman ve müstezafların üzerine olsun ve böyle güzel bir siteyi hazırlayıp bize sunan cümle (ümmeti muhammmet) din kardeşlerimizden allah (cc)razı olsun.

yavuzmir

Üye
kelam en güzeli ile "selamun aleykum"

kardeşler gerçekten çok mükemmel bir site olmuş .ben yeniyim ama hoca efendi ile tanışmak ve meclisinde bulunmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim ... mailim [email protected]