Yahudi kadinlarinin tesettür anlayişi,yahudilerde şeriat bakişi

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
6,938
Tepkime puanı
198
Puanları
0Bak çok önemli bir konu açmışsın.Lakin mevzunun aslı astarı nedir bilmeden burada paylaşıma geçmişsin.Sana şimdi Hak ile bâtılı birbirinden ayıran meseleyi kısaca anlatmaya çalışacağım ki bunları iyi kavrayabilesin..

Bir kimse istediği kadar İslam hayatını yaşarsa yaşasın eğer onlar tevhid akidesine uymuyorlarsa ve ona göre itikad sahibi değillerse Vallahi cennetin kokusunu dahi alamazlar.Peygammberimizi (S.A.V) red edenler nasıl güzel amel işlerse işlesinler asla cennete giremezler.Çünkü peygamber efendimiz zamanında, peygamberimizin arkasında namaz kılan nice müşrikler vardı ki onlar Allah resulünün peygamber olduğuna iman etmemişlerdi.Sadece yaptıkları ibadetler hıristiyan ve yahudilere göre idi.. Hepsi de cehennemin dibini boyladılar.Hem sonra,Adem aleyhisselam'dan beri namaz kılmak vardı.Diğer peygamberlere iman edenler,İsa ve Musa aleyhisselam'a tam iman edenler cennete gittiler.Bunlar bizden evvel iman etmiş ümmetler idi.Lakin, Kur'an nazil olunca bütün ilahi kitapların hükmü kalktı.Zaten muharref kitaplara iman etmek de bir müslümanı küfre götürür.Bu inceliğe lütfen dikkat edelim..Aşağıda ki ayetlere dikkat edin iman ile itikadın farkını da siz idrak edin..İman başka, itikad başka şeylerdir.Sadece Allah'a kuru bir iman etmek o kişiyi kurtarmaz.Allah'a iman ve itikad çok sağlam ve samimi olmalıdır.İşte o ayetler.

ANKEBÛT SURESİ-2.İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece «İman ettik» demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar?


61. And olsun ki onlara: 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler.Öyleyse niçin döndürülüyorlar?

63.And olsun ki onlara: 'Gökten su indirip onunla, ölümünden sonra yeri dirilten kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz, 'Allah'tır' derler. De ki: 'Övülmek Allah içindir', fakat çoğu bunu akletmezler.


Evet, bu ayetlerde sadece kuru bir iman etmekle cennete girilemeyeceğine dair birer delildir.Hem sonra yahudiler ve hırısitiyanlar müşriklerdendir.

Bu konu uzadıkça uzayacak.Zamanla sizlere anlatmaya çalışacağım..
 

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Katılım
17 Ağu 2009
Mesajlar
6,938
Tepkime puanı
198
Puanları
0
Kopyaladığım mesajına göre,ikinci video görüntüleri afgan müslümanlarına aittir.Sıkıntı yok..
 
Üst