Yabancı dizi izliyor musunuz? :)

Meryem

Komplike
Homeland fena, bak üstelik Mr. President bile farovi dizisi olduğunu açıkladı. :p:D

Lost da sanırım dizi tarihinin en büyük hayal kırıklığı olarak kalacak. :)

Mugalata

Kıdemli Üye
Homeland fena, bak üstelik Mr. President bile farovi dizisi olduğunu açıkladı. :p:D

Lost da sanırım dizi tarihinin en büyük hayal kırıklığı olarak kalacak. :)

homeland neden fena? çok gerçekçi biçimde yansıtmışlar cia operasyonlarını. kabil'de insansız hava aracından insanları izleyip bombalayışlarını falan... bizim yerli benzerlerinde onun onda biri yok. :)

lost evet, hayal kırıklığı...

Meryem

Komplike
homeland neden fena? çok gerçekçi biçimde yansıtmışlar cia operasyonlarını. kabil'de insansız hava aracından insanları izleyip bombalayışlarını falan... bizim yerli benzerlerinde onun onda biri yok. :)

lost evet, hayal kırıklığı...

Güzel anlamında "fena", severim çok. :)

Meryem

Komplike
ama neden ara verdi? bekliyoruz epeydir. :(

İran, R. Zarrab vs. devasa olayları "Türkiye" üzerinden anlatamadıkları için kafalarında sıralanmış proje tamamen çöktü sanırım. Bu da ciddi senaryo değişikliklerine sebep oldu. Benim tahminim bu yönde. :)

Mugalata

Kıdemli Üye

İran, R. Zarrab vs. devasa olayları "Türkiye" üzerinden anlatamadıkları için kafalarında sıralanmış proje tamamen çöktü sanırım. Bu da ciddi senaryo değişikliklerine sebep oldu. Benim tahminim bu yönde. :)

asıl oğlanın diziden ayrılması da iyi olmadı. dizinin rotası biraz değişti. ama kadın bütün yükü tek başına çok güzel omuzladı. oyunculuk yeteneği çok iyiymiş.

bu arada bana bakar mısınız, isim misim yok, "oğlan"... "kadın"... :)

Meryem

Komplike
asıl oğlanın diziden ayrılması da iyi olmadı. dizinin rotası biraz değişti. ama kadın bütün yükü tek başına çok güzel omuzladı. oyunculuk yeteneği çok iyiymiş.

bu arada bana bakar mısınız, isim misim yok, "oğlan"... "kadın"... :)

Brody (esas oğlan) reyizin yokluğunu ziyadesiyle hissediyoruz, evet. Ama Carrie (esas kız) bence çok güzel idare ediyor. Ayrıca Frannie, Brody'ye naadar benziyor öyle arkadaş?
:confused1: Ekşi'de çok komik bir yorum okumuştum bununla alakalı, net olarak hatırlamıyorum ama "Brody'ye, Brody'den daha çok benziyor" gibi bir şeydi. :laugh:

Mugalata

Kıdemli Üye

Brody (esas oğlan) reyizin yokluğunu ziyadesiyle hissediyoruz, evet. Ama Carrie (esas kız) bence çok güzel idare ediyor. Ayrıca Frannie, Brody'ye naadar benziyor öyle arkadaş?
:confused1: Ekşi'de çok komik bir yorum okumuştum bununla alakalı, net olarak hatırlamıyorum ama "Brody'ye, Brody'den daha çok benziyor" gibi bir şeydi. :laugh:

evet, isimleri oydu. sağol. :)

peki ne zaman başlayacak yeni bölümü? internetten izleyelim.

Meryem

Komplike
Psikolojik gerilim türüne meraklı olanlara Bates Motel'i öneririm. İsminden tanıyan tanımıştır zaten, dizide Hitchcock'ın Psycho'su Norman Bates'in ergenlik dönemi anlatılıyor. Puan verecek olsam kesinlikle; 7,5∕10 gibi ciddi yüksek bir puan veririm kendisine. :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
The Walking Dead'in 6. sezonu geliyor.. :D

Bu dizinin yapımcıları gerçekten mevzuyu anlamış insanlar. Dizi baştan sona insanı tarif ediyor.. Hele ki izleyiciye sunduğu sorgulamalara hayranım.. Roman, film, hikaye, başlı başına sanat bu değil midir?

Dizide dikkatimi çeken sorgulamalar:

1) Emre itaatin sınırları. İtaat nerede başlar, nerede biter?

2) Silahın gücü arkasına sığınan diktatörleri desteklemenin sonuçları?

3) Aklını bir kişiye teslim ederek kitleye teslim olmanın sonuçları?

4) Etik kuralların sorgulanması?

5) Ne için varız? Eğer hayatta kalmak için zulmü bile reva göreceksek o halde ne için yaşıyoruz?

Dizi, insanı, toplumu ve buna dayalı uygarlığı sorgulamış.

spesifik

آزادی قید و بند
hayırlı mı bilmem ama psikolojik gerilim takılayım diyorum
telefonun şarjı dayanmıyor
pc çok yavaş ve donuyor
ilme ara vereyim biraz kayıtlar haftaya başlıyor ama ...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
hayırlı mı bilmem ama psikolojik gerilim takılayım diyorum
telefonun şarjı dayanmıyor
pc çok yavaş ve donuyor
ilme ara vereyim biraz kayıtlar haftaya başlıyor ama ...

Ben izleyeceğim filmi ne cepden ne pcde netten izlemiyorum. Pcden direk netten izlerken dediğiniz gibi donmalar vs. oluyor.

Filmi İNDİRİYORUM, flaşa atıyorum, tvye takıyorum, rahatca izliyorum.

spesifik

آزادی قید و بند
yoksa bence bi tane edinin, pek güzel oluyor :)
USB girişi mi olmalı sağına soluna baktım ama
cep telefonu ekranı bana yeterli geliyor doğrusu
hatta görüntü olmasa da ses kafi ))
alt yazılı da izlemişliğim var cepten ...
üstelik tel samsung s3 mini ))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
USB girişi mi olmalı sağına soluna baktım ama
cep telefonu ekranı bana yeterli geliyor doğrusu
hatta görüntü olmasa da ses kafi ))
alt yazılı da izlemişliğim var cepten ...
üstelik tel samsung s3 mini ))

Evet.. usb girişi olmalı. Usb girişi olduğu zaman videoyu, fotoğrafı vs. atıyorsun usbye takıyorsun tvye, kesintisiz, donmadan izliyorsun...

Alketa

Üye
37 sayfa içinde mutlaka adı geçmiştir ama
biraz geç kalmış olarak black mirror en son izlediğim dizi.
gerçi diziden ziyade 45 er dakikalık birbirinden bağımsız kısa film.
bir hayli beğenmiştim.

Meryem

Komplike
The Walking Dead'in 6. sezonu geliyor.. :D

Bu dizinin yapımcıları gerçekten mevzuyu anlamış insanlar. Dizi baştan sona insanı tarif ediyor.. Hele ki izleyiciye sunduğu sorgulamalara hayranım.. Roman, film, hikaye, başlı başına sanat bu değil midir?

Dizide dikkatimi çeken sorgulamalar:

1) Emre itaatin sınırları. İtaat nerede başlar, nerede biter?

2) Silahın gücü arkasına sığınan diktatörleri desteklemenin sonuçları?

3) Aklını bir kişiye teslim ederek kitleye teslim olmanın sonuçları?

4) Etik kuralların sorgulanması?

5) Ne için varız? Eğer hayatta kalmak için zulmü bile reva göreceksek o halde ne için yaşıyoruz?

Dizi, insanı, toplumu ve buna dayalı uygarlığı sorgulamış.
TWD şuan korkunç güzel ilerliyor. Dizi ilk başladığı sezon (normalde olanın aksine) geleceğini göremedim ve tutmaz/devam etmez diyerek izlemeyi bıraktım. İlk defa bir dizide yanıldım ve eşşek gibi tekrar baştan izleyip yeni sezona yetiştim. ☺

Bu arada Empire izliyorum son zamanlarda, 1. sezonu biraz yavan ama şuan o da çok güzel gidiyor. Rap/R&B dünyasındaki kavgaları anlatıyor ama genel hatlarıyla dram, aile vs. konular işleniyor diyebilirim. Taraji P. Henson ve Terrence Howard başrollerde.

Hakperest

Kıdemli Üye
TWD şuan korkunç güzel ilerliyor. Dizi ilk başladığı sezon (normalde olanın aksine) geleceğini göremedim ve tutmaz/devam etmez diyerek izlemeyi bıraktım. İlk defa bir dizide yanıldım ve eşşek gibi tekrar baştan izleyip yeni sezona yetiştim. ☺

Bu arada Empire izliyorum son zamanlarda, 1. sezonu biraz yavan ama şuan o da çok güzel gidiyor. Rap/R&B dünyasındaki kavgaları anlatıyor ama genel hatlarıyla dram, aile vs. konular işleniyor diyebilirim. Taraji P. Henson ve Terrence Howard başrollerde.
Zombileri hiç sevmedim ve hâlâ da bu pis sahnelerde yapabildiğim kadar gözümü ceviririm ama kalitesini düşürdüğü bölüm hatırlamiyorum. Yaşamın ve ölümün limitlerini, yaşama tutunmayı, dostluğu düşmanlığı, ihanet ve vefayi vs vs çok güzel işliyor.

:::mobil ileti:::