Üyelerle Röportaj

spesifik

آزادی قید و بند
@muallim08 çok teşekkür ederiz efendim
@Ercan Tekin kardeşim sizi tanıyabilir miyiz acaba?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bir şey değil efendim. Hayatımın en kolay röportajı oldu...:gl

kebîkec

İhvan Forum Üye
@Ercan Tekin kimdir. Ne işle meşguldür.

Tahsili nedir?

Hanbeli ve Maliki mezheplerinin fıkıhlarını biliyor mu?

Ehli sünnet olmak ne demektir?

Ak partiden başka eleştirlecek partiler var mıdır?

Teşekkür ederim.:gl

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh

Dinim İslam (elhamdulillah), akaidde imamım İmam-ı Maturidi hz., mezhep imamım İmam-ı Azam hz., tarikat yolum Nakşibendiyyenin Halidiyye kolunun İsmailağa cemaatidir.

Adım üye ismimdir, Kocaeli Gölcük'te ikamet ediyorum bu bölgenin yerli türklerindenim.

Yaşım 30, evliyim bir kız çocuğum var.

Vatani görevim olarak severek yaptığım askerliğimi 2003/04 yıllarında Hakkari/Yüksekova'da tamamladım.

2005 yılından bu yana özel sektörde iş hayatımı sürdürüyorum.

Kur'an-ı kerim+fıkıh eğitimim için bir yıl yatılı Kur'an kursunda eğitim aldım burada akaid, fıkıh, Kur'an ve diğer ilimlerin tahsillerini tamamladım.

İsmailağa cemaatinden ihvanım elhamdulillah.
Tasavvufi eğitimimi ise Dr.Ebubekir Sifil ve diğer kıymetli hocaefendilerimizle olan münasebetlerimden elde etmeye uğraşıyorum. (yolun en başındayım)

Kitap okumayı seviyorum araştırmak en büyük neşelerimdendir.

Yemekle aram iyidir, çok kilolu değilim fakat boy kilo arasındaki orantım düzgündür hamd olsun. Tatlıları bilhassa çok severim.

Siyasetle ilgim konusunda sual gelmiş makul bir cevap yazmaya uğraşacağım.
Öncelikle yapım gereği gizli saklısı olmayan şeffaf bir yapım olduğundan herzaman içimdekileri en makul şekilde dile getirmeyi sevdiğimi az çok tanıyanlar bilirler, bu yüzden samimi olarak algılanmayı arzu ederim.

Siyasette aktif bir geçmişim var.
Milli Gençlik Vakıflarında yetiştim, Milli Görüş davasında doğumumdan inşaAllah ölümüme kadar Allah yolunda mücadele edeceğime söz verdim.

Şuanda bulunduğumuz beldemizde Saadet Partisi başkanlığı görevini eda etmeye uğraşıyorum.

Akparti latifesi yapmışsınız.
Akparti iktidar partisiyse her vatandaşımızın bu hükümet partisinin yalnış yönetimlerini eleştirmesi en tabi hakkıdır.

Akparti yokken önceki hükümetlere Akpartiye yaptığımız tüm en tabi eleştirilerimizi fazlasıyla yapıyorduk.

Şunun anlaşılması gerekiyor ki bu mesele Akparti ve başka parti meselesinden öte bir meseledir.
Ülkemizin ve İslam aleminin geleceğine etki eden her ne yalnış yönetim varsa parti veya kişi gözetmeksizin eleştirilerilmesi haktır.

Biz buna emri bil mağruf ve nehyi anil münkfer vazifesi olarak Al-i İmran suresinin 104.ayeti kerimesine ittiba nazarıyla bakıyoruz.

Hayatımda tevhid penceresi dışında ne varsa her zaman itiraz etmek en tabi hür hakkımdır inanışıyla yeryüzündeki tüm zulümlere+zalimlere karşı çıkmayı kutlu Peygamber yolunun olmazsa olmaz seçeneği gördüğümden yaşamımda bu yoldadır.

Kur'an ve sünnete aykırı ne varsa ona hiç çekinmeden itiraz etmek asli inanışımdır.

Bu yüzden yeryüzünde tek zalim kalmayıncaya dek Milli Görüş... diyorum.

Daha fazla kendimden bahsetmek isterdim fakat bilmeden riya ederim endişesi yüzünden illa edep diyorum kendime ve Allah'a sığınıyorum.
İlginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum böylesi samimi duygularla yapılan tanışma fasıllarını takdirle takip ediyorum.

Kişiselime merakı olan varsa sual buyurabilir.

Fi emanillah

kebîkec

İhvan Forum Üye
hımmm,

Ne çok ortak yönümüz varmış.:) Yazım yanlışlarınız var iki tane @uykusuz görmeden ben düzelteyim. :p

1- ''Yalnış'' değil YANLIŞ olacak
2- ''Emri bil mağruf'' değil emri bil ma'ruf olacak. Ayın harfi yani.:gl

spesifik

آزادی قید و بند
Baba olmanın verdiği sorumluluklardan bahseder misiniz?
Ölüm size ne hissettiriyor,yakın bir ölüm ile sınandınız mı?
Baba ocağında en çok özlediğiniz kare?
Kendi yuvanızda ailec yapmaktan hoşlandığınız nitelik ne?
Sevmediğiniz özelliğini nedir?
Tavsiye edebileceğiniz sizin için en değerli bir eser?

teşekkürler

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Baba olmanın verdiği sorumluluklardan bahseder misiniz?
Ölüm size ne hissettiriyor,yakın bir ölüm ile sınandınız mı?
Baba ocağında en çok özlediğiniz kare?
Kendi yuvanızda ailec yapmaktan hoşlandığınız nitelik ne?
Sevmediğiniz özelliğini nedir?
Tavsiye edebileceğiniz sizin için en değerli bir eser?

teşekkürler

Baba olmak çok güzel bir duygu olduğu kadar elbette yükümlülük getiren bir hadisedir. Öncelikle Allah'a hamd ediyorum.
Baba olmak isteyipte olamayanlarada Allah baba olmayı nasip eylesin diye hayır duasıda yapmayı insanlık vazifesi olarak görüyorum.
Kızım henüz 8 aylık, sürekli ilgi alaka istediği zamanlar geldi. Eğitim sürecide yavaş yavaş başlayacak yani çocuklar anne ve babalarını sürekli göz takibiyle izler.
Bu yetişme zamanlarında ahlaki eğitimi sürecinde örnek teşkil etmek çok önemlidir. Bu konuda çok dikkatli olmaya erken denilebilecek zamanda başladım diyebilirim.

Ölüm açıkcası hergün rabıtasını yaptığın bir hadisedir. Zaten ölümü hatırlamakta Allah korkusunun bir yansımasıdır insanın yapması gereken bir düşünce yoğunlaşmasıyla yarın öleceğini düşünerek hayatını nizama sokması gerekmektedir.
Kısacası HESAP VAR demeyi kendime ihmal etmeden hergün soruyorum . Dünya yaşamında ölüm mutlak sondur, Allah'a imanımızdan dolayı yakınlarımıza isabet eden ölüm hadiselerinde tefekkür halinde olmaya çalışmalıyız, bu fakir öyle yapmaya çalışır.
Allah c.c. hepimize ölümünde hayırlısını kabir azapsız cennet ehlinin topluluğuna dahil edilen bir ölümle buluşmayı vaktimiz geldiğinde nasip eder inşaAllah diye dua edelim.

Baba ocağında en çok özlediğim kare, vefat etmiş yakınlarımızla bayram günlerindeki neşeli ortamlardır.

Ailece yapmaktan hoşlandığım en çok geziler yapmak, birlikte eğlenmektir.

Sevmediğim özelliğim ise insanlara daha faydalı olabilecekken zamanımı doğru kullanamayarak geçirdiğim boş vakitlerdeki miskinliğimdir.
Fakat beni yaşadığım muhitte görenler hep aktif görüyorlar demek ki kendime kızdığım miskinliğimi üzerimden atsam Hızır aleyhisselamın ayağındaki toz olabilme noktasında ciddi bir adım atabileceğim gerçeği ortaya çıkıyor :)
En değerli eser Ruh'ul Furkan tefsiridir. Mahmud efendi hz'leri takibiyle yazdırılan bu eserden faydalanmamak elde değil. Herkese tavsiye ederim. Dua edelimde bu eserin hazırlanışındaki ekip lideri olan Cübbeli hocamızda hapisten çıksın ve eserin çalışmaları tamamlansın.

Karınca kararınca suallerinize cevaplar vermeye çalıştım.
İnşaAllah kusurumuz olmamıştır.
Fi emanillah

cemaliii

Kıdemli Üye

size göre saadet partisi içinde irancı kanat varmı? varsa onlara bakış açınız nedir?
en sevdiğiniz sure veya hadis?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
size göre saadet partisi içinde irancı kanat varmı? varsa onlara bakış açınız nedir?
en sevdiğiniz sure veya hadis?

İran'cı kanat yok, İran'ın Amerika'nın esaretinden kurtaran Humeyni devriminin takdiri vardır. Siyasi açıdan ortak olan noktalarda misalen D-8 İslam birliğinde siyonizme karşı olan mücadele İran'la ilişkiler vardır.
Şimdi bu ilişkilerde yapılan yakınlıklar ve ortaklıklar ile Şiicilik akımı birbirine karıştırılmak isteniyor. Bazı kesimler bilerek bunu böyle yansıtmaya uğraşıyorlar. Halbuki ortada mezhep uzlaşması veya yakınlığı değil bölgedeki siyonist tehditlere karşı omuz omuza duruş meselesi vardır.
Sanırım bu cevap yeterli olmuştur.

En sevdiğim sure ve hadis gibi bir soruyla daha önce karşılaşmadım ama Meryem suresinden, Maide suresinden, Fetih Suresinden ve Al-i imran suresinden çok etkilenmiştim. Elbette diğer surelerdende çok etkilendim hepsi birbirinden değerli ve güzeldir.
Hadis-i şeriflerin sahih olan hepsini seviyorum çünkü sahibi güzel. Mü'minin ferasetinden korkunuz çünkü O Allah'ın nuruyla bakar. hadis-i şerifi çok sevdiğim hadis-i şeriflerdendir.

Sorularınızdan dolayı Allah razı olsun.

spesifik

آزادی قید و بند
Ercan kardeşimize teşekkür ediyoruz
@Ahi Evran kardeşim sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Ahi evran hocam ülkemizde sizce dinlenmeyecek -ehli sünnet olmayan yani- hocaların başlıcaları kimlerdir?

dk bir soru bir:D kardeş ya hele bi girizgah yapsaydık aklın fikrin hacıda hocada:p

Abla bi' dur dün gece 2ye kadar mavigölde mangal sefasındaydık hala kafayı toplayamadım hep bana sohbet yaptırdılar boynum ve dilim tutuldu şuan düz mantık gidiyorum :) :)

uykusuz

Kıdemli Üye

Abla bi' dur dün gece 2ye kadar mavigölde mangal sefasındaydık hala kafayı toplayamadım hep bana sohbet yaptırdılar boynum ve dilim tutuldu şuan düz mantık gidiyorum :) :)

yan mantık git bence:p mesela bize kendinizi tanıtır mısınız evli misiniz ne işle çalışırsınız vs sorular harikadır:)

uykusuz

Kıdemli Üye

cıx ahiretime yarayan sorular sorarım bu saatte :):)

Nerede kaldı dünya-ahiret dengesi:)

o sorular ahirete yarıyor mu bilmem ama forum yönetimine yaramıyor haberin ola:)

kilit vurmaktan elleri nasırlandı onlara da acıyın accık.. no polemik:)

Ahi Evran

Profesör
Ercan kardeşimize teşekkür ediyoruz @Ahi Evran kardeşim sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Hikaye uzun...Sanal alemde takılmaya başlayalı çok oldu...İlk iletim için arşivime bir bakayım:

Forumlardaki İlk İletim:

Tarih: 15:26 29-Temmuz-2006

Resulullah (s.a.s.): "İnsan ölünce ameli kesilir (amel defteri kapanır). Ancak üç şey müstesna (onlar yazılmaya devam eder): Sadakayı cariye (insanların uzun zaman istifade ettiği çeşme, yol, köprü, hastahane, cami...), kendisinden istifade olunan ilim (kitap vb.), kendisine duacı olan salih evlâd" buyurmuştur (Ebû Dâvud, Vesâyâ; 14; İbn Mâce, Mukaddime; 20).

ÖLÜYE FAYDASI OLAN ÜÇ ŞEY...

Kısaca, KKTC Lefkoşa'da ikamet ediyorum, İletişim F. Gazetecilik B. mezunuyum, şu an kamu da gardiyan olarak görev yapmaktayım, aynı zamanda İlahiyat F. 2 sınıf öğrencisiyim, evliyim, adım (Yunus) Emre Özkan...

Not: Daha sonra paylaşımlarım silinecekse arkadaşlarla sohbete devam edebiliriz...

Ahi evran hocam ülkemizde sizce dinlenmeyecek -ehli sünnet olmayan yani- hocaların başlıcaları kimlerdir?

Ben, müslümanları dinlerim...
Hz.Muhammed (sav)'in ümmetim demiştir, hepsine bakarım...

spesifik

آزادی قید و بند
Paylaşımlarınız niye silinsin ki?
Sorularıma geçeyim,
İlahıyat ön lisans mı? Örgün mü okuyorsunuz?
Ölüm size neyi hatırlatıyor,mezar ziyaretleri yapar mısınız?
Baş ucu kitabı olarak ne tavsiye edersiniz?
Müslümanların şuan ki durumunu bir kaç cümle ile değerlendirir misiniz?
Fikirsel ayrılıkların çözümü ne olmalıdır?
En sevdiğiniz tefsir eseri hangisidir?
Teşekkürler...