Üyelerle Röportaj

z£LaL

Börtecine
ben mi göremedim sorulmuştur ama nerelisiniz nerede ikamet ediyorsunuz? :)

öncelikle yorulmayan bukadar soruya cevap verdiğiniz için teşekkür etmek gerek size(=

salimabi

Kısıtlı Erişim
@misak
evt dünya tatlısı ikitane çiçeğim var.
-ev işlerinde beceriksizimdir.
""""""""""""""""""""

ev işlerine bende el sür(e)mem ammaaaaaaaaa balık oldumu zevkle temizlerim, sizinde böyre istisnai bir özelliğiniz vardır muhakkak, bacımız @türkü söyleyerek size gaz veriyordur herhalde :)

Rabbim evlatlarınıza sağlık sıhhat afiyet versin yoluna hadım eylesin mürüvvetlerinide göstermeyi nasip ve müyesser etsin AMİN

misak

Profesör
@misak
evt dünya tatlısı ikitane çiçeğim var.
-ev işlerinde beceriksizimdir.
""""""""""""""""""""

ev işlerine bende el sür(e)mem ammaaaaaaaaa balık oldumu zevkle temizlerim, sizinde böyre istisnai bir özelliğiniz vardır muhakkak, bacımız @türkü söyleyerek size gaz veriyordur herhalde :)

Rabbim evlatlarınıza sağlık sıhhat afiyet versin yoluna hadım eylesin mürüvvetlerinide göstermeyi nasip ve müyesser etsin AMİN

hafta sonları kahvaltı hazırlarım ama sadece hazırlarım gerisine karışmam :)

salimabi

Kısıtlı Erişim
inşallah forumdaşları toplayınca bizede hazırlarsınız dimi :) bak ben öyle anlamam hazırlamaktan ama yeter ki misafir gelsin çözeriz, beklerim Bursa ya... :)

uykusuz

Kıdemli Üye
bir soru da ben sorayım @misak abimize:) @türkü ablamız forumda çok seviliyor bu durumu kıskandığınız oldu mu?

misak

Profesör
inşallah forumdaşları toplayınca bizede hazırlarsınız dimi :) bak ben öyle anlamam hazırlamaktan ama yeter ki misafir gelsin çözeriz, beklerim Bursa ya... :)

NASİP YOLUMUZ bursa taraflarına düşerse tanışmayı isteriz tabii...

misak

Profesör
bir soru da ben sorayım @misak abimize:) @türkü ablamız forumda çok seviliyor bu durumu kıskandığınız oldu mu?

yok kıskanmam :) ben onun kadar sevilmiyorum bu görünürde var o da benim bazı rijit çıkışlarımdan kaynaklıdır.

uykusuz

Kıdemli Üye
yok kıskanmam :) ben onun kadar sevilmiyorum bu görünürde var o da benim bazı rijit çıkışlarımdan kaynaklıdır.

bence eminim sizin de seveniniz çok abi... yoksa bu kadar soru sorulmazdı... şey bi dee @türkü ablayı göremiyorum ne zamandır o nerelerde? :)

@misak

Bir kişinin imanının kurtulması mı yoksa bin filistinlinin özgürlüğe kavuşması mı sizce daha ehemmiyetli dir.. Ehemmiyetli gördüğünüz şey için reel hayatta nasıl bir faaliyet yürütüyorsunuz ? Şimdiden cevap için teşekkür ederim..

misak

Profesör
@misak

Bir kişinin imanının kurtulması mı yoksa bin filistinlinin özgürlüğe kavuşması mı sizce daha ehemmiyetli dir.. Ehemmiyetli gördüğünüz şey için reel hayatta nasıl bir faaliyet yürütüyorsunuz ? Şimdiden cevap için teşekkür ederim..

Allah resulü hz. aliye şöyle buyuruyor. ey ali Allah'ın senin elinde bir kişiye hidayet etmesi yeryüzündeki her şeyden daha hayırlıdır.
filistinin kurtuluşu ümmetin dirilmesine bağlıdır. ümmette kendi özünde olanı değiştirmedikçe Allah bu ümmetin durumunu değiştirmeyecektir. ümmetin filistini sahiplenmemesindeki yegane unsur dinde samimi olunmamasındandır...

salimabi

Kısıtlı Erişim
eşi bulunmadığı söylenen malatya

5-6 ene evvel gelmiştim, harika bir yer, hem forumdaşlarımı buldum hem müşterilerimle görüştüm, hem de bol bol kayısı yedim, dönüşte Hulusi Efendi nin mekanına uğradık, harika yerler gerçekten tekrar gelmeyi isterim inşallah

Fecri sadık

Profesör
eşi bulunmadığı söylenen malatya

vaaay...demek malatya bizde riya olmasın ama adıyamanliyiz,biraz reha muhtarca olacak ama abicim sizin böyyükler neden nemrud dağını bizden almak istiyor?
Sizde nemrut dağını kendi haritanız icinde görmek istermisiniz-

elazığ ile çekişmenizin nedeni nedir?

Yöresel lezzetlerinizden bahsedermisiniz? Gerçi
Eskiden bir bütündük sonra bağımsızlığımızı kazandık o yüzden mutfak kültürümüz de fazla bir fark yoktur ama forum bilgilensin... buyrun

misak

Profesör
vaaay...demek malatya bizde riya olmasın ama adıyamanliyiz,biraz reha muhtarca olacak ama abicim sizin böyyükler neden nemrud dağını bizden almak istiyor?
Sizde nemrut dağını kendi haritanız icinde görmek istermisiniz-

elazığ ile çekişmenizin nedeni nedir?

Yöresel lezzetlerinizden bahsedermisiniz? Gerçi
Eskiden bir bütündük sonra bağımsızlığımızı kazandık o yüzden mutfak kültürümüz de fazla bir fark yoktur ama forum bilgilensin... buyrun

valla nemrut sizin olsun kardeş ben istemiyorum. siyasi çekişme tamamiyle başka sebebi yok.
elazığda 5 yıl kaldım çekişmenin tek sebebi futbol. kültürel olarak malatya ile birbirine çok benziyor. konuşmalarının sonuna -a eklerle adıyamanda gelom gidom derler. bizimkilerde geliyim gidiyim derler.

yöresel lezzetler her türlü köfte işini severim.

spesifik

آزادی قید و بند
@fakiri dedemizi yüksek müsadelerini de alarak buraya davet ediyoruz
Bize kısaca kendilerini tanıtabilirler mi acaba?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Başlığa @fakiri yazmışlar...
Hemen soralım, @fakiri üstad mesleğiniz nedir. Üstadınızla nasıl tanıştınız ve sizi o cemaata bağlanmaya iten bir hikayeniz var mı. Teşekkür ederim

fakiri

Kıdemli Üye
Valla arkadaşlar, sanırım röportaj yapıalcak çok daha ilginç üyeler var forumda ...Ama, madem bu fakiri karşınıza aldınız sorualrınıza cevap vermeye çalışayım.

Bendeniz Kocaelide doğma büyüme bir Rizeliyim. Lise tahsilimle bir likte 35 yıl sonra bir kamu kuruluşundan emekli oldum. Şu an emekliyim. Rabbimizin emanet ettiği 5 evl3adım ve 3 torunum var. Bilgisayarla ve internetle tanışmam görevim gereği 1998 yılında başladı...Ogün - bugün içli dışlıyız. Bir kaç mesleğin katiplik seviyesinde sahibiyim. E.M.L. motor bölümü mezunu olmama rağmen , hayatımda motorculukla hiç işim olmadı ! Önce askerliğimi sıhhıye olarak yaptım. daha sonra haritacı ve ölçmeci olarak çalıştım. Ondan sonra da planlamacı olarak kamudan emekli oldum. Üstadımızla olan tanışma ve ilk ünisyetimiz tamamen bir gönül işi olduğunu söylemeliyim. Tarikat-ı Nakşibendiyyeye ve Esad Erbili Hz.lerine karşı karşı aşırı bir muhabbet hasıl oldu... Ve bu muhabbetimiz elan dahi devam etmektedir.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
@fakiri

Tarikatlara, tasavvufa ve Allah cc dostlarına bakış açınız nedir muhterem?