Uyan Tayyip Uyan!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Nasıl daha 7 ay önce yüzde 47 oy almış bir iktidar partisini sağlam delillere dayandırılmayan çürük bir iddianame ile kapatmaya kalkışmak vahim ise, 7 ay önce yüzde 47 oy almış bir partinin, 7 ay sonra böyle bir hamleye açık hale kendisini getirmiş olması da üzerinde düşünülmesi gereken bir durum.

* Aylardır Ak Parti'nin savrulduğunu, “demokrasi reformları rotası”ndan saptığını söyleye söyleye dilimizde tüy bitti, kalemlerimizde mürekkep kalmadı.

* Yarı yolda durur, devletin içindeki anti-demokratik yuvalanmalarını deşmek konusunda başka hesaplarla frene basar ve uzlaşmalar ararsanız, “Ergenekon bumerangı” gelir, parti kapatma iddianamesiyle sizi vurur.

* Ak Parti'nin yanlışları sıralamakla bitmez. Yeni sivil anayasa çalışmalarını YAVAŞLATIP, başörtüsü konusunu birdenbire öne alarak, Türk siyaset gündemini gereksiz biçimde allak bullak etmekten başlayarak, iktidarlarının beşinci yılında 1983 Anayasası'nın yan ürünlerinden Siyasi Partiler Kanunu'na hiç dokunmamış olmaya varana dek.

* Yüzde 47 destekle gelinen iktidar, 7 ayda ancak bu kadar kötü kullanılabilirdi.

* Ak Parti'nin gerçekten uyanma zamanı geldi.
* Son yedi ay içinde yaptıklarını ters yüz etmeleri gerekiyor.

2002-2005 iktidar dönemindeki “atılımcı ruhu”na ve –içte ve dışta- o dönemdeki “ittifaklar manzumesi”ne geri dönmeleri gerekiyor.

Çok zor ama imkansız olmamalı.

Cengiz ÇANDAR/REFERANS​

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Biz Burdaki eleştiriLerin tamamına katılmamakla beraber..

Başörtüsü meselesinde AKP nin Mhp nin yemine gelmesi üzerinde Ciddi Düşünülmesi gerekn bir mevzudur..

Sivil Anayasa Nerde?

DTP nin kapatılması ile alakalı Net Tavır Neden Koymamıştır AKP.

VAN Cumhuriyet Başsavcısı Buyukanıt Hakkında İddaname Hazırladı.

Adam Meslekten İhraç Edildi.

Akp'nin Tepkisini göremedik.

Bence İğneyi Kendimize batırıp Hatalardan Ders Çıkarmalıyız.

Ve Bir öz Eleştiri yapmalıyız.

Turkbeyi

Ordinaryus
ne yemi? mhp yemmi atti akp ye

eger atmissa kus olup tavuk olup o yemi toplamasaydiniz. yani lideriniz toplamasaydi... ama mhp vatanin gelecegi milletin gelecegi ile ilgi olarak siyasi ve maddi cikar dusuneerek size yem atmaz. kafanizdan nazli cajli manzumeler uydurmayin. gözlerinizi daracik bir penceerede acanlar hep baskalarinin hatalarini gorurler kendi hatalarini gormezler. akp ve tayip e tapinma derecesinde baglilik sergileyen partizanlar partizanlik yapanlar bu muhasebeyi yapmali.

ama baskalarina soz hakki dogurmadan yapmali...

sükunet

Asistan
evet akp o kadar halk desteğine rağmen bazı fırsatları değerlendırıp gereken reformların hepsını yapmamış yahut yapamamış va yahut yaptırılmamıştır artık her neyse..
kurumların başına kendınden olan ınsanları atayarak sorunların biteceğini sanmış..
halbuki düşünceden dolayı ceza almış üstüne başbakan olmuş kımse için 301 madde hala yürürlükte
yök'ü tasfıye edeceğine, hukukta gereklı düzenlemeyi yapacağına yani bürokrasi yapısını değiştireceğine onu kendısıne uydurmaya kalktı
sonuç bumerang gıbı sılah kendıne dönmüştür ve umarım çok geç olmamıştır..

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Tayyip Hatasızdır diyenlere bu yazımız.

Akp seçmeni bu öz eleştriyi yapmalı.

Dedik ya beşer Şaşar.

Ama Önemli olan..

İnsan Hatasından ders çıkarmayı bilmeli..

Ve aynı Çukura İkinci kez düşmememli..

Abdülhamit vari siyaset izLemeLi..

zebih

Kıdemli Üye
askere 1 yıllık tezkere verildi, hesabına ne zaman geliyorsa o zaman yetkisini kullanıyor, doğru mu?

doğru!

bu hükümete de 5 yıllık yetki verildi, neyi ne zaman nasıl yapacaklarına dair de plan hakkı onların şu an...

işte görüldü:

anayasayı değiştirdiler türkiye tarihinde ender bir rakam ile...

başörtüsüne mani bir hali kalmadı yasanın; ama

dün anayasayı fırlatanın atadıkları bugün anayasayı çiğnim çiğnim çiğniyorlar.

hiç onlara malzeme vermeye luzum yok

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Biz sana katılmıyoruz İsmail abi.

yemek yenir ama..

İlk önce Çorba ile başlanır..

Sonra çeşit yemeği ve sonunda pilav yenir..

Ve karnımız doyar.

Tatlı ve Çayı en sona Bırakırız..

Ama tatlı başta yenir peşine çay pilav yersek ve çorbayı en soa bırakırsak biz burda hata yaparız.

Yoksa Anayasa yı fırlatanları konuşmuyoruz abi.

zebih

Kıdemli Üye
belki de hesap buydu azizim,

bile bile germek...

gerilim politikalarından nemalanmak...

politika da zaten bu demek...

fırsatçılık mesleği!

bak mhp başkanı bunu feryad figan dillendiriyor...

ben görüyorum, o görüyor, bu görüyor, ak parti mi görmüyor ;)

vurgu noktam bu değildi, burada başka bir hesaba döndü iş şimdi...

neler oluyor'da yazıp dururum ya, o hesap bizimki de...

Demirci Mehmet

Asistan
Bence bu ülkenin başbakanına "Tayyip" diye seslenme hakkını kendinde gören gafil uyansın,uykusundan."Bekara karı boşamak kolaydır",atasözünü de yatağının başına assın."Düştükten sonra yol gösteren çok olur." sözünü de unutmasın.Edebten büyük servet olmadığını da unutmasın!

rumi

Üye
Bence bu ülkenin başbakanına "Tayyip" diye seslenme hakkını kendinde gören gafil uyansın,uykusundan."Bekara karı boşamak kolaydır",atasözünü de yatağının başına assın."Düştükten sonra yol gösteren çok olur." sözünü de unutmasın.Edebten büyük servet olmadığını da unutmasın!

Sözlerinize aynen katılıyorum...

Bir de yemek yeme sıralaması çorbadan tatlıya değildir müslümanlık anlayışında hele en sona meyve ve tatlı olacak sünnete tamamen ters bir uygulamadır mesela:)
Rasulallah s.a meyveyi veya tatlıyı yemekten çok önce yermiş bize düşen de O'nun yaptığına uymaktır değil mi :) Bir de yemekte çeşit çeşit değil tek çeşit yemiştir....

vakiTamam

Doçent
Biz Burdaki eleştiriLerin tamamına katılmamakla beraber..

Başörtüsü meselesinde AKP nin Mhp nin yemine gelmesi üzerinde Ciddi Düşünülmesi gerekn bir mevzudur..

Sivil Anayasa Nerde?

DTP nin kapatılması ile alakalı Net Tavır Neden Koymamıştır AKP.

VAN Cumhuriyet Başsavcısı Buyukanıt Hakkında İddaname Hazırladı.

Adam Meslekten İhraç Edildi.

Akp'nin Tepkisini göremedik.

Bence İğneyi Kendimize batırıp Hatalardan Ders Çıkarmalıyız.

Ve Bir öz Eleştiri yapmalıyız.

:lac: sana katılmıyorum..

Turkbeyi

Ordinaryus

ona iltifatta bulunmak veya sayin tayyib demek veya baska takilar takmak basina ve sonuna farzmi vacipmi hangisi? sevmiyorum abi tayyibi sizler tapar derecesinde sevdiginiz icin sevmiyorum. onune de sizlere sirin gorunmek icin cikip da bir kelime eklemek istemiyorum zorlami... siz gafil olmayin kendi adiniza konusun..,. saygi bile gostermiyorsunuz baskalarin dusuncesine sirf size uymuyor diye gafil vs gibi ithamlarda bulunuyorsunuz... dusunceye saygisi olmayan gaflettedir.

:lac: sana katılmıyorum..

katilmama sebebiniz nedir???

Demirci Mehmet

Asistan
ona iltifatta bulunmak farzmi vacipmi hangisi sevmiyorum abi tayyibi sizler tapar derecesinde sevdiginiz icin sevmiyorum. onune de sizlere sirin gorunmek icin cikip da bir kelime eklemek istemiyorum zorlami... siz gafil olmayin kendi adiniza konusun..,. saygi bile gostermiyorsunuz baskalarin dusuncesine sirf size uymuyor diye gafil vs gibi ithamlarda bulunuyorsunuz... dusunceye saygisi olmayan gaflettedir.
Düşünceye saygınız olsa savunduğu düşünceden dolayı bir partinin kapatılmasına karşı çıkarsınız.Sanıyorsunuz ki,o parti kapanınca oyumuz sizin antidemokrat partinize gidecek.Yanılıyorsunuz!
Artı hem milliyetçi geçinip hem de ülkeni yöneten insanlara saygı göstermemek kişinin şahsi edebinin olmadığını gösterir.
Neyse sonuçta kendinize saygınız olsaydı,başbakana saygı göstermeyi de becerebilirdiniz.

vakiTamam

Doçent

o anda denize düsen yılana sarılır...
ellerinde baska altarnatif varmıydı?

Turkbeyi

Ordinaryus
Düşünceye saygınız olsa savunduğu düşünceden dolayı bir partinin kapatılmasına karşı çıkarsınız.Sanıyorsunuz ki,o parti kapanınca oyumuz sizin antidemokrat partinize gidecek.Yanılıyorsunuz!
Artı hem milliyetçi geçinip hem de ülkeni yöneten insanlara saygı göstermemek kişinin şahsi edebinin olmadığını gösterir.
Neyse sonuçta kendinize saygınız olsaydı,başbakana saygı göstermeyi de becerebilirdiniz.

:) kusura bakmayin anayasa teklifini yapan biziz(milliyetci hareket partisi) ve ana yasa degisikligide olacak... daha nasil karsi cikilacak size sorarim... eger biraz bilginiz varsa anayasaya ait parti kapatma kanunlarini degistirildigi vakit kapatma davasi otamatikman dusuyor, avukat abilerimden ogrendim,., biz yaygara koparmayiz... canimiz yaninca sizin gibi hatta karsi taraftakilere karalama yapmayiz... benim saygimi olececek ne bunyeniz var nede selahiyetiniz... siz kimsinizde burda birilerinin saygisini olcmeye kalkiyorsunuz...????

saygiyi sizden ogrenecek degilim...

öcalan size yardim eder saygiyla merak etmeyin

o anda denize düsen yılana sarılır...
ellerinde baska altarnatif varmıydı?

iyi ve guclu bir parti boyle bir yeme dusmezdi demekki iyi bir parti degilmis....

denize dusmeseydi dustuyse bile o yilana niye sariliyor buyuk bir parti olan akp neden caresini bulamadi aciz bir parti oldugu burda zor bir kararlami gostermis oldu sorarim sana nuravza ?

lider dedigin her an ayakta durup dusuncesine ve devletin gelecegine yanlis etki edecek kararlar vermez veren kiside lider degildir... masadir. cunku kendi karari degildir.... bunu iyi bilin.,..,, buyuk lideriniz burda cuvallamis oldu ve sizde cuvallamis oldunuz

kelimelerinize dikkat etdin... ithamlariniza dikkat edin

actirman kutuyu soyletmen kotuyu

Demirci Mehmet

Asistan
:) . benim saygimi olececek ne bunyeniz var nede selahiyetiniz... siz kimsinizde burda birilerinin saygisini olcmeye kalkiyorsunuz...????

saygiyi sizden ogrenecek degilim...

Türkiye Cumhuriyeti başbakanına saygı göstermeye gerek duymuyorsanız,size tek cevabım Bahçeli'nin şu sözleridir-bakın Devlet demiyorum,çünkü aldığım terbiye buna izin vermez- "Sevmek mecburi değildir,ama saygı mecburidir"
Başbakanımızı sevmeyebilirsiniz,ama saygı göstermeye mecbursunuz.Başbakanı hiçe saymak devleti hiçe saymaktır.
Zaten dile doladığınız Öcalan'da zaten devleti hiçe sayıyor!Onunla aranızda bir fark olması gerekiyor değil mi?

vakiTamam

Doçent
iyi ve guclu bir parti boyle bir yeme dusmezdi demekki iyi bir parti degilmis....

denize dusmeseydi dustuyse bile o yilana niye sariliyor buyuk bir parti olan akp neden caresini bulamadi aciz bir parti oldugu burda zor bir kararlami gostermis oldu sorarim sana nuravza ?

lider dedigin her an ayakta durup dusuncesine ve devletin gelecegine yanlis etki edecek kararlar vermez veren kiside lider degildir... masadir. cunku kendi karari degildir.... bunu iyi bilin.,..,, buyuk lideriniz burda cuvallamis oldu ve sizde cuvallamis oldunuz

kelimelerinize dikkat etdin... ithamlariniza dikkat edin

actirman kutuyu soyletmen kotuyu

cocukca sorular soruyosunuz anayasanın degısmesı ıcın belirli oy sayısına sahıp olması gerekıyo bunlarda dıger partılerın vesılesıyle olur mhp kendi istegıyle basortu duzenlemesınde yer aldı eger istemese AKP zorla bıse yaptıramazdı..

diyelimki zorla yaptırdı ne olacak! köprüyü gecene kadar ayıya dayı demekte bi sanattır:clap2:

mhpnin zamanında öcalanı kurtarmak ıcın imzaladıgı dosyada size yardım eder merak etmeyin ;)

fakiri

Kıdemli Üye
Şu bir hakikat ki, partilerin içinde ülke menfaatlerini düşünen parti var mı - yokmu ben şahsen bilmiyorum.
Çünkü, hepsi birbirinin kuyusunu kazmakla ve gözünü oymakla meşgul.
İktidardaki partiyi de nasıl bir punduna getirirz de düşürürüz sevdasında hepsi !..
Walla böyle bir ülke yeryüzünde bir başka yerde var mıdır bilemiyorum.

Turkbeyi

Ordinaryus
Türkiye Cumhuriyeti başbakanına saygı göstermeye gerek duymuyorsanız,size tek cevabım Bahçeli'nin şu sözleridir-bakın Devlet demiyorum,çünkü aldığım terbiye buna izin vermez- "Sevmek mecburi değildir,ama saygı mecburidir"
Başbakanımızı sevmeyebilirsiniz,ama saygı göstermeye mecbursunuz.Başbakanı hiçe saymak devleti hiçe saymaktır.
Zaten dile doladığınız Öcalan'da zaten devleti hiçe sayıyor!Onunla aranızda bir fark olması gerekiyor değil mi?

bak ozaman forumda cokkkkk terbiyesiz insan var tayib erdogana sir tayib dedikleri icin siz bu ahlakla bukadar gafil ve terbiyesiz insanlar icinde kendiniz curutmeyin bence.

sen kim olluyon da burda beni ocalna kiyasliyorsun hangi mantik yapar sizin bu yaptiginiz biliyormusunuzl.

tahrik amaciyla formu karistirmak isteyenler,...
herzaman oldugu gibi gene kendini bilmemis terbiye ve milliyetcilik vatan sever olcerlerinizi acmis birilerinin degerlerini olcmeye calisiyorsunuz siz once kendi degerlerinizi olcun....

terbiye sinirlarini zorlamayin...

cocukca sorular soruyosunuz anayasanın degısmesı ıcın belirli oy sayısına sahıp olması gerekıyo bunlarda dıger partılerın vesılesıyle olur mhp kendi istegıyle basortu duzenlemesınde yer aldı eger istemese AKP zorla bıse yaptıramazdı..

diyelimki zorla yaptırdı ne olacak! köprüyü gecene kadar ayıya dayı demekte bi sanattır:clap2:

mhpnin zamanında öcalanı kurtarmak ıcın imzaladıgı dosyada size yardım eder merak etmeyin ;)

sizin takdiginiz ve vatan sevginiz demekkki kopruyu gecene kadar demekkk `???

amaciniz farkli yani

kanitlayin mhpnin ocalini kurtarmak amaciyla imza attigini ve konuyu dagitmayin kaynak gosterin ilk once

sacmalamayin

baskalarinin duusncleri sizin dusuncelerinize uymayinca hemen sacmaliyor hemen bir tahrik ataagina geciyorsunuz hatalarinizi kabul etmiyorsunuz cunku karsidaki kisilerin insan oldugunu unutuyorsunuz....
hatamiz varsa kanitlayin kabul edelim yoksada asli astari olmayan iftiralar atmayin....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...