Usame Bin Laden kimdir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rabia*

Üye
Kanımca bu kişi bir amerikan ajanıdır..Ya da sahte bir kahramandır..Hala acaba Amerika neden ladeni hala bulmamadı..Teknolojisi mi yetmedi..Oyun içinde oyun laden kullanılarak Abd zulümlerine devam etmekte...Rabbim müslümanlara uyanış nasip eylesin.
Sana katılıyorum.Amerika Afganistana girmek için bir bahane ortaya attı bu bahanede usame bin laden di.Amerika bir adamı bulacak kadar teknolojiye sahip değilmi?Hepsi bir plan dahilinde oldu.Afganistanda binlerce müslüman öldürüldü ama Laden hiçbirşey yapmadı.

Ebu Huzeyfe

Asistan
Web sitesi
www.misakonline.com
usame bin laden'in yaptığı şeyler islama yakından uzaktan alakası olamaz hangi ayette hadiste yahudi hristiyanlara saldırın öldürün deniliyor? uçak saldırılarını usame yapmadıysa neden yaptım diyor? yani kesinlikle islam ile alakası olmayan birisi ve islama zarar veriyor bu insan islamiyeti terör ile anılmasını sağlıyor.
Bu yazıyı neresinden tutsak elimizde kalır:
1. Hangi ayette yahudi ve hristiyanlara saldırın diyor?
Galiba sen hiç Kur'an okumuyorsun. Bu sorunun tek cevabı budur! Hep hristiyanlar saldırsın, biz de diyalog mu kurmaya çalışalım yani? Bu ne aptallık!

2. Usame ne zaman uçak saldırılarını ben yaptım dedi? Özellikle 11 eylülden bu yana beyanatlarını takip etmeye çalışıyorum. Bir defa olsun böyle bir açıklama duymadım. Sadece geçenlerde bu saldırıyı öven bir beyanatı oldu, onun da kendisine aidiyeti hala tartışılıyor. Sanırım kimse inanmadığı için üstüne de gitmediler. Ama demek ki gönüllü abd yanlıları varmış. Devam...

3. Usame şimdiye kadar İslam'ın nesine zarar vermiş? Elastiki konuşmayalım. Çünkü bu mantıkla sadece Usame sempatizanlarını çoğaltırsınız. Başka bir işe yaramaz bu tür hezeyanlar!

Selam ve Dua ile...

Sofuoglu

Ordinaryus
İBRAHİM,KARINCA.KİMLİKLİ OLMAK YADA KİMLİKSİZLİK

Bir gün Nemrut ve taraftarları putları kırıp kendilerine karşı sadece bir olan Allah'a(c.c) yönelmiş,teslim olmuş olan İbrahim aleyhisselamı kendilerince ateşe atmaya karar verir. O kadar büyük bir ateş yakılmışki görenler ürperiyor ve yaklaşamıyor herkez putlarını kıran kendilerine karşı koyup alemlerin rabbine teslim olduğunu söyleyen ibrahimin ateşe atılacağı anı beklerken ateşe yaklaşan bir karıncayı farkadip sorarlar herkez yakıcı ateşin kendilerinede dokunmasından korkup kaçarken sen ateşe doğru gidiyorsun.
-Ne yapıyorsun sen?
Nereye gidiyorsun?
-Karınca, demiş ki:

İbrahimi yakmak için hazırlanmış şu ateşi söndürmeye gidiyorum.

Gülmüşler ve demişlerki:

- Senin bu küçük cüssenle taşıdığın bir damla su ile bu koca ateş söner mi?

-Karınca demişki:
Bu ateşi söndüremiyeceğimi bende biliyorum ancak ben bu çabamla yapmam gerekeni yani kimliğimi,
kim olduğumu,safımı,kimin tarafında olduğumu ortaya koyuyorum ben alemlerin rabbi allahın tarafında ibrahimin yanında onun bayrağı altındayım işte ben bu teslimiyetimin gereğini yapıyorum.
Benim tek bir kimliğim var ben rabbime teslimim bu böylesi zor anlardada .sevinçli .kolay nimetlerle dolu olduğum andada aynıdır değişmez.

birsey yaptiginiz yok,iftirlarinizla golge bari olmayin.......

usame bin laden, samimidir degildir orasini Alah(c.c) bilir,
ama su bir gercekki onun verdigi mucadeleyi burda verebilecek kisi sayisi parmakla gosterilecek kadar azdir....

kendi nefsimizi kurtarmadan,baskasininkiyle ugrasmak akil kari degildir...........

Gercek kimligimize kavusabilmemiz yasayıp yasatabilmemiz,samimiyet ile Allah(c.c)'a teslim olmamiz duası ile..
gunumuzdeki yanan simdiki atese karsi,herkes karınca kadar duyarlı olup uzerine duseni yapsa keske

selametle

islamveinsan

Doçent
S.a

- Tilkiler bir olur her gün tavşan ı döverlermiş.
Bahane ise hani senin sapkan ? Tavşan ın şapkası mı olur muş ?
- Tilkiler demişki bu kez bahane farklı olsun... Tavşan a siagara alldıralım.
Filtrile alırsa niye filtereli aldın diye, filtresiz alırsa niye filtresiz aldın diye dövelim... Tavşan a vermiş göndermişler sigara almaya...
- Tavşan yolda düşünmüş demişki; acaba filtelimi alsam filtresiz mi ?
- Dönmüş gelmiş demiş filtrelimi alayım filtre.....?
- Hani senin şapkan demişler ...

abd'nin afganistana girmesiyle Usame B Laden in alakası bu fıkra/hikayeye benziyor... Usame dünyada günah keçisi oldu..

Geçmiş yıllarda demokrasiye kamyon çarptığında hatırlarsınız.. Abdullah Çatlı vardı.... Catlı ölünce ne kadar faili meçhul var adam ın üzerine yıktılar ...

Aynı senaryoların profosyoneli Usame Bin Laden e oynanıyor, zahiren Usame olsada hakikat de İslam a oynanıyor... Ne zaman farkına aracaksınız/varacağız hep merak ediyorum... İnş. hakikat i görecek gözü Mevlam bize nasip eder...

israil askerleri yada israil güçleri ile çatışmalara giren el-kaide/hizbullah terör örgütleri...!!! (müslüman medyamız bile böyle anıyor o erleri )
Benim kanım donuyor...

200 seneden beri olmayan Cihad ruhunu yeniden canlı tuttugunuz ve bu ugurda canlarinizi dahi hiç çekinmeden,hem dünyalık dan hem canlarınızdan vazgeçen Mus-ab Bin Umeyr gibi feda eden Mücahid kardeşlerim ellerinizden öpüyorum.. Allah muininiz olsun... Allah sizinle olsun...

Sizi ve Usameyi seviyorum
Selam ve dua ile .... Allah ın selamı üzerinize olsun..

S

SaLtan

Guest
Hiç bir giz, netleşmediği müddetçe gercek denilmsei mümkün değildir. Abadullah çatlı cinayet işlememiştir ama vesile olmuş, çığır açmıştır doğru yada yanlış.. Cihad ve cihad kavramını nasıl yorumladığına bağlı.. Osmanlı cihad'ın labirentlerinde gezinirken savaş ile cihad amacın son parçası idi.. Nitekim cihad'ın esasıda budur son çare savaş..

islamveinsan

Doçent
S.a

Dahilde ki Cihad ile Hariçte ki Cihad ı karıştırıyorsun sanırım...

qwets

Üye
verdiğiniz örnekleri okudum.Şimdi bende ilk defa yazıyorum;

1 gemi var 9 terörist 1 masum var o gemi bombalanırmı?
elcevap: Hayır 1 masumu öldürmek tüm insanlığı öldürmek gibi değilmidir. Bu konu çook tartışılmış ve çok ayrımlar olmuştur.
müslüman hele hele günümüzde hemen hüküm veriyor.Biz bu şekilde tam manasıyla tanımadığımız insanları hüküm vererek şudur budur gibi yaparsak Allah muhafaza "Kişi sevdiği ile beraberdir" sırrına mazhar oluruz.Hem olayı şöyle ele almak gerek.Bu tip insanlardan başka varmı? varsa kimler? Bu kişi ve kişiler islam ve tebliğ adına neler yapıyor? kesin deliller varmı? Mehdi kelime anlamı ile arap edebiyatını bilenler varsa beni anlar ,hidayete ermiş, hidayet bulmuş kişi anlamına gelir.Mesela İmam-ı Rabbani kendi devrinin mehdisi dir. Yada Mevlana C.R. kendi devrinin mehdisidir.Dikkat ediyorum çoğu kardeşlerimiz bu mehdi konularını merak ve ısrarla konuşuyor.Bu insanlar arasında bozuşmalara sebep veren konudur. Deccal,Mehdi,Hz.İsa,Yecüc Mecüc, bu konuların üstünde çok durmamak gerek.Bizim başımıza sonsuz bir hayatı kazanma kaybetme davası açılmış.Kazanma kapısının anahtarı Allah rızası.Şimdi ladin denilen zat ne zamandır gündemde ve hangi olayla tanınmış ,öncesini tanıyormuyuz,bilgimiz ne kadar ? Yoksa başkasıda filistindeki x bir kişiyi gösterebilir.Önemli olan bizim neler yapabileceğimiz. Sorumluluklarımızı yapabiliyormuyuz. Allah muhafaza yanlış safa bilmeden geçmeyelim.

islamveinsan

Doçent
S.a

Usame kardeşime saldırıların hep aynı ambarın darılarını yiyenlerden gelmesi tesadüf olmasa gerek ? Tebliğ sadece, islam dininden çok laikligi dünyaya taşımak değildir. Tebliğ sadece kalem ile yapılmaz, kılıçları kınından çıkarmanın zamanı gelmiştir.

Mü minlerdeki cihad aşkının ve emrinin unutturulması kimin eseri ?
Yahudilerin diye düşünüyorum... Usameye bu düşmanlığın menbağı da aynı zihniyet... Müslüman a hüsnü zan edilmesi, bilmediginiz islama muhalefet edecek hiç bir hareketi ve sözü olmamasına karşı böyle bir düşmanlık güdülmesi de aynı menbağın vücudlarda meydana getirdigi değişimler olarak görüyorum...

Hz Alinin sadece bir ayeti inkar ediyorlar diye 40.000 hariciyi öldürmesi acaba islama yakışıyor muydu ? Bugün Peygamberimizden Kitabımıza kadar, hem inkar hem küfreden bütün bu zumreyi nasıl karşılamak gerek ? Hariç ile dahil karıştırılmasın biz hariç ten bahsediyoruz... Kafir i dindar yada ehli necat görenler yada La ilahe illahlah diyen kurtulur diyenler vay halinize o gün..

Kafirden merhamet bekleyenler.... Eyvah...

Her gün dualarımda Dünyada Cihad ateşini yeniden yakan her Mücahidi anıyor ve onlar için Allah a iltica ediyorum.... Bakınca Usame den başlayan bir zümre görüyorum.... Allah onlarla beraber, ondan olmayana bugz ondan olana dua ile

Selametle....

kemalali

Profesör
S.a

'' Hz Alinin sadece bir ayeti inkar ediyorlar diye 40.000 hariciyi öldürmesi acaba islama yakışıyor muydu ? '' Kafir i dindar yada ehli necat görenler yada La ilahe illahlah diyen kurtulur diyenler vay halinize o gün..

Selametle....

Bunun kaynagı nedir. Saçma sapan soru soruyorsun. Konuyla hiçbir ilgisi yok. Yazdılarına dikkat et. Hz Aliye iftira atmış oluyorsun. Tövbe et itikadını düzelt.

La ilahe illahlah diyen cehennemde yanmaz - Hadis-i Şerif. Yanlış anlayıpta
hadisimi inkar ediyorsun. Bu demek degil ki Muhammedun Resullah demeden de imanlı olunur amelsiz cennete gidilir.

qwets

Üye
S.a

Usame kardeşime saldırıların hep aynı ambarın darılarını yiyenlerden gelmesi tesadüf olmasa gerek ? Tebliğ sadece, islam dininden çok laikligi dünyaya taşımak değildir. Tebliğ sadece kalem ile yapılmaz, kılıçları kınından çıkarmanın zamanı gelmiştir.

Mü minlerdeki cihad aşkının ve emrinin unutturulması kimin eseri ?
Yahudilerin diye düşünüyorum... Usameye bu düşmanlığın menbağı da aynı zihniyet... Müslüman a hüsnü zan edilmesi, bilmediginiz islama muhalefet edecek hiç bir hareketi ve sözü olmamasına karşı böyle bir düşmanlık güdülmesi de aynı menbağın vücudlarda meydana getirdigi değişimler olarak görüyorum...

Hz Alinin sadece bir ayeti inkar ediyorlar diye 40.000 hariciyi öldürmesi acaba islama yakışıyor muydu ? Bugün Peygamberimizden Kitabımıza kadar, hem inkar hem küfreden bütün bu zumreyi nasıl karşılamak gerek ? Hariç ile dahil karıştırılmasın biz hariç ten bahsediyoruz... Kafir i dindar yada ehli necat görenler yada La ilahe illahlah diyen kurtulur diyenler vay halinize o gün..

Kafirden merhamet bekleyenler.... Eyvah...

Her gün dualarımda Dünyada Cihad ateşini yeniden yakan her Mücahidi anıyor ve onlar için Allah a iltica ediyorum.... Bakınca Usame den başlayan bir zümre görüyorum.... Allah onlarla beraber, ondan olmayana bugz ondan olana dua ile

Selametle....

sizin ne olduğunuz ortada.
size acilen Allahtan şifa ve hidayet diliyorum.Kendinize fazla güvenmeyiniz.Haric ve dahil diye öğrendiğiniz şeyleri kafanııza takıp zihninizde dolaştırıp hayal duvarlarında oyalandırılmayın.En büyük cihad kişinin nefsi ile olanıdır.Ladinci olmak taraftarı olmak tercihtir.sonuçlarına da katlanılır. İyi yada kötüdür bu kişiyi ilgilendirir. Son zamanlarda sıklaşan Vahhabi ve Hanif diye akımlar vardır. İkiside yabancı kaynaklı tamamen islamı ve müslümanlığı bozguna uğratmak amaçlı çıkan akım yada mezheptir. Aman dikkat edelim bunlara. Orda laiklik demişsin kimsenin laikliği yaydığı yok.Heralde sen yanlış yerde yazıyorsun.Birde kimse cennetle müjdelenmişlere dil uzatamaz.Ashaba dil uzatamaz,Ehli beyte dil uzatamaz,

islamveinsan

Doçent
S.a

Beni anlayamayanların bana saldırmasına şaşmıyorum...
Hz Aliyi sevmeyen onun hatalarını buraya taşıyan yada vahhabi hanif dinine mensup yada onları seven biri olarak algılandığıma üzülüyorum...

Biz/ben ehl-i sünnetiz... Bizi başka yerde aramayın...

Ehl-i beytten muradın ne kardeşim ? Bugünki şia ise caferiler ise, karşısında ve karşınızdayız. En azından taraftar değiliz....

Ben cihad ın haklı ve hak olduguna delil olsun diye Hz Alinin ra 40,000 hariciyi öldürdügünü yazdım... Hz Ali yapınca islam, biz yapınca islama karşı mı ?
Biz Hz Alinin torunları varisleriyiz... Kardeşleriyiz... Allah Rasulu için Hz Ali ne ise bizim içinde o dur...
Biz 4 halifeyi de çook seviyoruz.... Onların bırkatığı miras a sahip çıkıyoruz.
Hz Ebu Bekir i sonra Hz Ömer i sonra Hz Osman ı sonra Hz Aliyi seviyoruz...

Laiklik süzümü üzerine alması gerekenler alır... Sende alabilirsin belki içinde sanada hisseler vardır.

La ilahe illallah diyen kurtulamaz... Muhammed as. ın Allah ın kulu ve elçisi olduguna da iman etmek zaruridir... Lailaheillallahmuhammedenresullullah demedikçe kurtuluş yok... Bu sözü son günlerde yahudi ve hristiyanları ehli necat olarak gören, onların dinlerini kabul eden toplumlar için ilave ettim..

Anlamak isteyene çok uzak değilim... 1400 sene önce Hz Muhammed in yaşadığı ve yaşattığı, Hz Ebu Bekir ile devam eden, Hz Ömer ile Hz Osman ile muhafaza edilen ve yaşanan, Hz Ali ile aynı samimiyet in sahabe içinde yaşanması, sahabelerin ve tabiin in sonra tebei tabiin in yaşadığı ve anlattığı ve Ahkam ı ilahi olan din; bugün ki islam değildir.... Hakiki islam 1400 sene önce Hz Muhammed ve 4 halife dönemi sonrada sahabe de kalmıştır....
Gidin ve alın o dini.... Bugün dinsizligi din gibi yaşayanlar bana niye saldırıyor; cevabını bulmak çok zor olmadı....

selametle...

kemalali

Profesör
S.a

Laiklik süzümü üzerine alması gerekenler alır... Sende alabilirsin belki içinde sanada hisseler vardır.

La ilahe illallah diyen kurtulamaz... Muhammed as. ın Allah ın kulu ve elçisi olduguna da iman etmek zaruridir... Lailaheillallahmuhammedenresullullah demedikçe kurtuluş yok... Bu sözü son günlerde yahudi ve hristiyanları ehli necat olarak gören, onların dinlerini kabul eden toplumlar için ilave ettim..

selametle...

Muhammedun Resululah demeyen ve İslamın hükümlerini inkar edenler kafirdir. Eyvallah. Ben de yukarda ki yazdıklarına aynen katılıyorum.

qwets

Üye
islamveinsan geçenlerde senin zihniyetinde birisi bana mevlanayı kötüledi bu düşüncelerle gelip. Unutma sen hiçbir şekilde Hz.Ali nin yaptığını tartışamazsın. O öyle yapıyo da biz yapınca nasıl olmuyo gibi laf edemezsin. Sen yaşarken cennetle mi müjdelendin! Bu örneklerin diğer sahabe ve diğerleri içinde geçerlidir. Ayrıca biz dinimizi S.A.V den öğrendik. Ve sahabelerinden. 1427 senedir kafamızdan uydurma yaşamadık. Ayrıca senin yazdıklarına göre biz ehli küfür oluyoruz. Hüküm vermek bu kadar kolay olmamalı. Mütezileri bir araştır derim,

islamveinsan

Doçent
s.a
Sahbiyi elestirecek kadar cahil değilim, ben cihad haktır diyorum...
Hak tır çünkü hakkı Hz Alide yapti demeye getiriyorum...
Onları örnek alıyor delil olarak sunuyorum, eleştirmek ve irdelemek hakkım değildir.
Onlar ölse de öldürülsede cennetliktir... Hataları olsa da Allah af etmiştir..

Sözlerimizin ve kelimelerimizin nereye gittigini bilyorum, ama siz başka yere zorla götürüyorsunuz...

Selametle..

johncoffey07

Asistan
bence bazı çıkarlar için kullanılar bi adam.Bu kadar yeterli sanıyorum.Bir piyon bulursunuz ve onu istediğiniz yönde kullanırsınız...fazla söze ne hacett....

kemalali

Profesör
Afganlar ve Usame Ruslarla Cihad yapmıştır. ABD Afganları desteklemişti. Destek almaları onların piyonu oldugunu göstermez. ABD sonra kendi piyonu olmadıgıyınca Afganistana saldırdı.

sero1978

Üye
daha önemli bir sey yok mu arkadaslar bence önemli olan bu zamanin gelecek olmasi ve kimin hangi tarafta oldugu muhakemesidir.süphesiz ki Allah (C.C) hükmünü inananlara yeryüzünde büyük bir sevgi ile inanmayanlarada büyük bir istirapla yasatacaktir bu da benim yorumum
selametle

nur_Sahra

Asistan
İyi oku yazdıklarımı kardeş. Gözlüğünüde al okumadan önce...
Kime hakaret etmişim iyice bir bak. Senin okuma yanlışlıkların hat safhaya çıktı. Sen bi türkçe öğretmenine müracat et....

Karşımda 2 kişi var diyorum. İkisinide amacı Allah rızası. Ama gittikleri yol doğrudur yanlıştır Allah C.C bilir diyorum ve ekliyorum. Birisine abd adamı diyen zihniyet neden kendi cemaatinin başındaki kimseye aynı türden laflar gelince deliye döner. Bunu yapmamak lağzım diyorum. Sen yine anlamayacaksın ama yazdım yine...

yazdiklarin hakaret iceriyo(yaradilana saygi sevgi yaradandan ötürü) önce peygamber efendimiz (s.a.w.) gibi hosgörülü ve saygili olalim daha sonra din adina konusalim...

Vesselam

nur_Sahra

Asistan
usame bin ladin e gelince ALLAH en iyi bilendir süphesiz kul hakina girmemek icin hic bi sekilde sahsi fikrimi beyan etmek istemiyorum..

Vesselam..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...