Unutmayalım ki, bir daha aynı tuzaklara düşmeyelim.

Bîdâr

Aktifleşmemiş
"Bu Ergenekon'u da fazla abarttınız" sözleriyle, örgütü küçük göstermek isteyenleri..

"Bırakın böyle saçmalıkları" diyerek, operasyonları kesintiye uğratmaya çalışanları..

"Ergenekon faso fiso, siz ekonomiye bakın" ifadeleriyle, gündemi değiştirmeye çabalayanları..

"Başka işiniz mi yok kardeşim?" diye efelenerek, hafifsemeyle karışık konunun üzerine gidenlere ‘gözdağı’ vermeye kalkışanları..

"Ergenekon falan partinin, filan grubun uydurması" açıklamaları yaparak hedef şaşırtanları..

“Operasyon ulusalcılara karşı düzenlenmiş bir komplodur” türünde açıklamalarla, yapılacak karşı hamleleri haklı gösterme niyetinde olanları..

“Dünyanın her yerinde derin devlet var” safsatasıyla, çeteyi kutsamaya kalkanları..

Daha da ötesinde basın tarihimizin bu en önemli haberini görmezden gelerek, kamuoyuna gerektiği şekliyle duyurmayarak, deşifre etmekten kaçınanları.

Benzeri tavır ve cümlelerle Cumhuriyet tarihinin en önemli temizlik operasyonunu küçük, sıradan, basit, önemsiz, gereksiz, kasıtlı ve komplovari göstermeye çalışanları.

ZİHİNLERİNİZDE İYİCE BELLEYİN.​

Onları iyi tanıyın ve asla unutmayın.

Çünkü Türkiye'nin demokrasi yolculuğunun önündeki en büyük engel bu kimselerdir.

Herkesin merak ettiği 1 NUMARA bunlardır.

Bunlar hem oyun kurucu, hem de en tehlikeli oyunculardır.

Karşıdan değil, sağdan, soldan, en çok da arkadan vururlar.

Sürekli aydınlıktan bahseder, ama daima zifiri karanlığı temsil ederler.

İşte bunlar, büyük fotoğrafın en derin parçalarıdır.

Türk demokrasisi çağdaşlığın gereklerine en uygun biçimde bunları tasfiye etmeyi başardığı gün;

bu milletin günü olacak.

Işık etrafı kuşattıkça, oluşturdukları girdaplarda irtifa kaybedecek, kendi çukurlarına gömülüp, kaybolacaklar.

Ve o günden sonra Türkiye’nin “muasır medeniyet seviyesine erişmesine” hiç kimse engel olamayacak.

AHMET BÖKEN

faruk

Üye
Herkesin merak ettiği 1 NUMARA bunlardır.
Bunlar hem oyun kurucu, hem de en tehlikeli oyunculardır.

cevap olmadı ahmet bey... şahsi maneviyi herkes biliyor ama 1 numarayı bazıları biliyor peki ben biliyormuyum-hayır bilmiyorum... bilsem söylermiyim- söylemem... bilmiyorum derim...:)