Ünlü Yapılar

• Konbuyu başlatan hod-ray
  • Başlangıç tarihi
H

hod-ray

Guest
Bu başlık altında ünlü aynı zamanda da enteresan yapıları paylaşmak istiyorum sizlerle...Öncelikle deconstructivism akımının öncülerinden Frank O. Gehry ile başlayalım istedim.
Platin kaplama bir bina gördüyseniz eğer,anlayın ki Frank Gehry'nin bir yapısıyla karşı karşıyasınız:)

bean4kd9.jpg

sg4dq7.jpg

gehrytowerwolkendwsn7.jpg

MaKBeR

Doçent
ilk resim çok ilginç adam yumurtadan esinlenmiş sanki :D

MaKBeR

Doçent
paylaşım çok güzel emeğinize sağlık... ama adamdaki ruh halini merak ettim şimdi

H

hod-ray

Guest
:)Deconstructivizm böyle bir şey...Bozup,farklı bir şekilde birleştirme olayı...Frank Gehry,platin çok pahalı bir madde olmasına rağmen platinden vazgeçmemesiyle tanınıyor:)

H

hod-ray

Guest
Şimdiki yapılarımızsa ünlü sanatçı,ressam Hundertwasser'in yapıları...Binalara baktığımızda Hundertwasser'in ressam olduğunu anlamak hiçte zor değil:)

hundertwasserbt8.jpg

wien20hundertwasser20habq5.jpg

4947227xr2.jpg

adszox4.png

busrakirchelr6.jpg

hundertwasser1xf6.jpg

H

hod-ray

Guest
Finlandiyalı mimar Alvar Aalto'ya gelelim.Kendisi bina dışında furniture ve glassware alanında da ün salmış biri.Alvar Aalto modernizm akımının önde gelen isimlerinden olmasının yanı sıra aalto vazolarıyla da ünlüdür.Aalto vazolarından,sandalyekerinden ve yapılarından bir kaç örnek...

savoyvasece7.jpg

aaltofishesx800ab3.jpg

finlandiavase3ns7.jpg

paimiochairqy2.jpg

k65multilgah1.jpg

mountangelabbeylibrarywu4.jpg

663pxfinlandiaawikipt3.jpg

H

hod-ray

Guest
Frank Lloyd Wright

Diğer bir mimarımızsa Frank lloyd Wright...Bu ismi önceleri hep ünlü mü ünlü şelale evi vasıtasıyla duyuyorduk...Hocalarımız nerdeyse her derste şelale evi örneğini veriyorlardı...Nam-ı diğer fallingwater house...Sonra öğrendik ki gerçekten de şelale evi sadece işlevsel olarak değil strüktür olarakta çok başarılı bir evmiş.Yataylar betonarmenin esnekliğiyle,düşeylerse yığma yapının taşıma gücüyle güç kazanmışlar...Sevdim ben Frank Lloyd Wright'ı.Bakalım siz de sevecek misiniz:)
Meşhur Fallingwater house

fallingwater01wp6.jpg

Ve diğer yapıları

frank20lloyd20wrightgugik1.jpg

franklloydwrightrobiehoul8.jpg

zimmermanhouse313ov8.jpg

flw4au9.jpg

moonlit1ww7.jpg

frank20thomas2021020forqb5.jpg

DJ MESNEVI

Doçent
efenim bizim evde süper bi mimari yapıdır.. ve cokda popülerdir..

neden diyecek olursanız özellikle yazın 3 mahallenin karısı kızı enigi cücüğü bizim kapının önüne toplanır.. cay faslı börek faslı derken sözüm ona kadın aklıyla demogojik olarak dünyayı kurtarırlar(!!?) :)

gecekondujc0.jpg

Enes

İhvan Forum Üye
:)Deconstructivizm böyle bir şey...Bozup,farklı bir şekilde birleştirme olayı...Frank Gehry,platin çok pahalı bir madde olmasına rağmen platinden vazgeçmemesiyle tanınıyor:)

hadi ya bu adam sapıtmış olmalı...

(kuyumcular) platini pırlanta işlemesinde zor buluyorlar... normalde çok yaygın değil ama altın kadar değerli bir maden... rengini hiçbir şekilde kaybetmez...

-de bu adam bu kadar platini nereden bulmuş hod-ray??

bunu öğrendikten bu yana kafayı yiycem ya :O o kadar para yatırılır mı binaya :O

H

hod-ray

Guest
Ee adamlar aşmış artık parayı falan...Yatırıyorlar işte:)

Enes

İhvan Forum Üye
Ee adamlar aşmış artık parayı falan...Yatırıyorlar işte:)

Ya öyle de bunun yerine 3-5 garibanın karnını doyursalar daha iyi olmaz mıydı? :O yani platinsizde bina yapılır :O ama belli adam dünyalık şöhret peşindeymiş...

bak şimdi aklıma ne geldi:

Ahirette seni kurtaracak bir eserin yoksa dünyalık eserlere ehemmiyet verme!

işte bu eser bu adama daha çok azap olarak dönecek... yazık!

sen uyma ona olur mu? :O

H

hod-ray

Guest
Benim sonum ne olur bilemiyorum ama,platin yapmam çünkü platin yaparsam Frank Gehry'i taklit etmiş olurum:O

DJ MESNEVI

Doçent
hadi ya bu adam sapıtmış olmalı...

(kuyumcular) platini pırlanta işlemesinde zor buluyorlar... normalde çok yaygın değil ama altın kadar değerli bir maden... rengini hiçbir şekilde kaybetmez...

-de bu adam bu kadar platini nereden bulmuş hod-ray??

bunu öğrendikten bu yana kafayı yiycem ya :O o kadar para yatırılır mı binaya :O

bin ladine prestij kapısı acıldı desenize..

M

maviyeşil

Guest
sevgili hod-ray cıım bence binaların platin oluşu en önemli unsur.senden daha da deerli bir madenden yapıtlar oluşturmanı umuyor ve bekliyorum.:O zenginlik önemliise sen onlardan daha zenginsin ama bunu göstermen için lütfen kalbini yansıt binalara...

E

emrahdemir

Guest
Emeğin için sağoL Hod-Ray kardeş ..

yaLnız ne pLatin ne ressam .. hepsi hikaye ..

Varmı bizim AnadoLumuzun EvLeri Gibi yapıLar ...

Seviyorum Seni Türkiyem .. Batıdan Doğuya ..

E

emrahdemir

Guest
Varmı böyLe bir Mimari yapı :) Harran evLerine bakın heLe .. demekki pLatinsizde oLabiLiyormuş bu işLer :)