Türkiyenin doğusu kan ağlıyor

ihvanistanbul

AkhenAton
AFAD'ın açıkladığı son verilere göre depremde şuana kadar 29.605 vatandaşımız hayatını kaybederken 80.278 vatandaşımız ise yaralı olarak kurtarıldı. Maalesef artık hayatını kaybeden sayısının daha hızlı artacağı bu saatten sonra aşikar ne diyelim,diyecek bir şey yok ,başımız sağ olsun:(Devletimiz var olsun...
O bölgede yaşayan bir abim 50 bin oluyle atlatirsak kimse ölmedi saysinlar öyle düşün demişti. Allah dirlik düzen afiyet versin. Kolay imtihan değil.

Cenan

Ordinaryus
Ablacım çok çok acı ,bu 34 daireli apartmanda siz ile beraber 15 kişi yaralı olarak çıktı lakin deprem esnasında bulunduğun apartmanda 34 dairede yaklaşık toplam ne kadar insan olduğunu düşünüyorsun:(Daha enkaz altında kalan çok kişi var gibi gözüküyor:(
Esime sordum baska cikan var mi? diye. Varsada haberimiz yok dedi. Apt. WhatsApp gurubunda 3-4 kisi var. Baskada kimse online olmadı.

Ne kadar kisi kaldı bilmiyoruz. Hepsi coluklu cocuklu aile. 1-2 polis nobetciydi onlar disaridaymis. Aldigimiz tek haber cesetlerin ciktigi ve arkadaslarin ölüm haberleri.

Rönesans ile ayni cadde üzerindeyiz. 3-4 dk yuruyus mesafesi. Hep o binadan bahsedildi ama caprazinda 14 mu 16 katli mi emin degilim 81 daireli 2 yillik bir bina vardi. Arkadasin dedigine gore bina girisindeki tabelasan baska birsey kalmamis. 3 arkadasim aileleriyle o binadaydi. Parmak dna lariyla teshis ediyorlarmis cunku cesetleri taniyamiyorlarmıs.

Uzgünüz...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Esime sordum baska cikan var mi? diye. Varsada haberimiz yok dedi. Apt. WhatsApp gurubunda 3-4 kisi var. Baskada kimse online olmadı.

Ne kadar kisi kaldı bilmiyoruz. Hepsi coluklu cocuklu aile. 1-2 polis nobetciydi onlar disaridaymis. Aldigimiz tek haber cesetlerin ciktigi ve arkadaslarin ölüm haberleri.

Rönesans ile ayni cadde üzerindeyiz. 3-4 dk yuruyus mesafesi. Hep o binadan bahsedildi ama caprazinda 14 mu 16 katli mi emin degilim 81 daireli 2 yillik bir bina vardi. Arkadasin dedigine gore bina girisindeki tabelasan baska birsey kalmamis. 3 arkadasim aileleriyle o binadaydi. Parmak dna lariyla teshis ediyorlarmis cunku cesetleri taniyamiyorlarmıs.

Uzgünüz...

Sayın @Cenan

Sizin avantajınız 7. Katta olmanız.

Allahualem giriş katlarda olsanız durum farklı olurdu.

Tam bu noktada sizin yerinize kendimi koyduğumda şu şiir aklıma geliyor;

''Ey sevgili uzatma dünya sürgünümü''

Diğer yandan herkes cennete gitmek ister ama hiç kimse ölmek istemez.

Selam ve dua ile.

Cenan

Ordinaryus
Sayın @Cenan

Sizin avantajınız 7. Katta olmanız.

Allahualem giriş katlarda olsanız durum farklı olurdu.

Tam bu noktada sizin yerinize kendimi koyduğumda şu şiir aklıma geliyor;

''Ey sevgili uzatma dünya sürgünümü''

Diğer yandan herkes cennete gitmek ister ama hiç kimse ölmek istemez.

Selam ve dua ile.

Evi satın alirken onu da hesaba katmıştım. Giris katlari birakin 6. kattan arkadaslarin cesetleri çiktı bugun. Verilmiş sadakamız ve dostlarin duasıyla hamd olsun ayaktayız.

Allah bir nefeste, secdede temiz bir ölüm nasib etsin. Ölümün de güzelini istemek gerek.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hamd olsun 40 saat sonra İstanbul-Bursa ekibi yetisip çıkardılar enkazdan bizi. Bizimki mucize bir kurtulus olmus resmen. Esimle ikimizde iyiyiz hamd olsun.

Hatay'a gec ulaşıldı. Gece gördugum kadariyla hayalet sehire dönmüs. Elektirik, internet agi çökunce ulaşımda zor olmus.

Rabbim geride kalanlarin yardimcisi olsun. Kolay birsey degil.
Büyük Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Hatayın neresindeydiniz. Ben de salıdan cumartesiye Hatay samandağda AFAD gönüllüsü olarak görev yaptım. Stadyuma ve Çevlik Jandarmanın önündeki parka çadır kent kurduk.

Şu an nasılsınız. Bir ihtiyacınız var mı

Cenan

Ordinaryus
Allah razı olsun. Enkazdan çikar çıkmaz ailem alip Konya'ya getirdi, burda hastaneye götürdüler.

Babamlar da Konya'da yaşıyor. Herhangi bir sıkıntımızda yok cok teşekkür ederim.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Allah razı olsun. Enkazdan çikar çıkmaz ailem alip Konya'ya getirdi, burda hastaneye götürdüler.

Babamlar da Konya'da yaşıyor. Herhangi bir sıkıntımızda yok cok teşekkür ederim.
Allah şifa versin. Sabır ve metanet versin...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Hatay'da deprem bölgesinde bulunan Özdemir, savaş muhabirliği yaptığı dönemlerde de böyle bir felaketle karşılaşmadığını belirterek "Ben inanın çok uzun yıllar savaş muhabirliği yaptım. Ne Afganistan ne Beyrut'ta böyle bir manzarayla karşılaşmadım" dedi.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Vay be bir varmış bir yokmuş derler ya hani o misal :(Bilmiyorum nasıl toparlanacak. Sadece 2 ay önce :(

KAFKAS

Kıdemli Üye
Aşağıdaki bina bu ve bunun gibi binlerce bina formatı var;bağcılar daymış bu bina sağ ve sol tarafında görüldüğü üzere yeni yapılan 2 bina var.Şimdi deprem olsa bu bina yıkılsa sağ ve sol tarafındaki sözde yeni yapılan deprem yönetmeliğine göre yapılan 2 binanın ne anlamı kalacak.Nereden tutarsan elinde kalıyor.Zor milletiz anlaşılması zor milletiz ,
1676406060225.png

gamsız

Profesör
Aşağıdaki bina bu ve bunun gibi binlerce bina formatı var;bağcılar daymış bu bina sağ ve sol tarafında görüldüğü üzere yeni yapılan 2 bina var.Şimdi deprem olsa bu bina yıkılsa sağ ve sol tarafındaki sözde yeni yapılan deprem yönetmeliğine göre yapılan 2 binanın ne anlamı kalacak.Nereden tutarsan elinde kalıyor.Zor milletiz anlaşılması zor milletiz ,
Ekli dosyayı görüntüle 4322
valla ister yeni hükümet ister eski hükümet olsun işte vatandaşın büyük ahmaklığı, derler ya hırsızın hiç mi suçu yok var; aha burada

ihvanistanbul

AkhenAton
valla ister yeni hükümet ister eski hükümet olsun işte vatandaşın büyük ahmaklığı, derler ya hırsızın hiç mi suçu yok var; aha burada
devlet kentsel dönüşüm yerine yapısal dönüşüme ağırlık verirse bu normal. şu an ev taşımam lazım 10 bin tlye yeni ev bulamıyorum. adam 5-7 bin tl bandında kira aldığı yeri cebir olmazsa bırakır mı? devlet sokak sokak yada 3 sokağı birleştirip yıkıp tek bir blok halinde ( şehir hastanelerindeki gibi ) altı raylı sistemli 1000 bölümlü yerler yaptırsa hem ortalama maliyet düşer hem açık alan miktarı artar hem yollar genişler...

Allah muhafaza etsin eğer istanbulda maraştaki gibi deprem olursa 200 bin ölüm halinde kayıp vermedik diye seviniriz o derece ciddi bir sıkıntımız var.

KAFKAS

Kıdemli Üye
En büyük hata İstanbul ya da her şehirde bu kadar büyük deprem riskleri varken parselleme meseleleri bu kadar ufak ve dip dibe yapılmasında kaynaklı ciddi problemler üst üste yığıldı.Bu kadar sıkışık nizamda ,maalesef kentsel dönüşüm yanlış yapıldı ,parsel parsel değil ada ada yapılacaktı.Eski binalar ile yeni binalar dip dibe.Bu saatten sonra nasıl altından kalkılır nereden dönülür bilemiyorum ,deprem bölgesindeki yıkım o kadar büyük boyuttaki el mecbur inşaat makinalarından tutun,inşaat işini bilen işçisi ustasından amelesine kadar o bölgeye yığılacak;bu da hali ile metropol şehirlerde ekipman ve çalışacak kalifiye iş gücü bulmakta sıkıntı yaratacak nereden tutsan elinde kalıyor.