Türk Silahlı Kuvvetleri iptal...

halidali

Asistan
Serdar AKİNAN - Akşam Türk Silahlı Kuvvetleri iptal... Yerine Blackwater...
e80075cb88091130cb21ac0a83fd0bf7.jpg
Jeremy Scahill şahane bir kitap yazmış. Adı: Blackwater
Kitap Amerika'nın ağırlıklı olarak Irak ve Afganistan'da kullandığı özel ordunun kirli çamaşırlarını anlatıyor.
Şirketin yeni adı Xe ama eski ve 'ünlü' adıyla anarsak Blackwater USA,
Amerikan Deniz Kuvvetleri Özel Birlikler eski askerleri Erik Prince ve Al Clark tarafından 1997 yılında Kuzey Carolina'da kurulmuş.
California,Kuzey Carolina, Illinois ve Filipinler'de on binlerce dönümlük eğitim tesisleri var.

Uçakları, saldırı helikopterleri, K-9 eğitim birimleri, dev silah şirketleri ile yıllık alım anlaşmaları var. Verilen rakamlar bazı ülkelerin yıllık silah alımlarından fazla...
Tek telefonla silah altına alınabilecek 21 bin emekli özel kuvvet mensubu bulunuyor.

Kendi istihbarat departmanı var. (Mesela bu detay çok hoşuma gitti... Zira duyumlarıma göre devletin istihbarat kurumları kesmemiş birilerini... Özel dinleme merkezleri kurulmuş... Ankara ve İstanbul'da kurulan bu -özel dinleme merkezleri-nin başındaki bazı arkadaşlar acaba burada mı eğitim gördü?)

Blackwater'ın bu nadide tesislerinde özel VIP koruma, bomba eğitimi, atış, keskin nişancı eğitimi, kapalı mahal harekatları, amfibik sızma, istihbarat, istihbarata karşı koyma, sorgulama, işkence gibi son derece sofistike askeri eğitimler veriliyor.
Ayda ortalama 40 bin kişiyi eğitiyorlar.

Sadece Amerikan hükümeti ile, örtülü ödemeler hariç, yıllık yüz milyonlarca dolarlık kontratları var.
Blackwater'ın sahibi Erick Prince, ABD ordusunda görev yapmış eski bir özel kuvvetler mensubu, aşırı sağcı ve şimdilerde mega-milyoner.

Başkan Bush'un seçim kampanyasının bonkör donatörü Prince, hizmetlerini özetlerken çok çarpıcı göndermelerde bulunuyor.
Blackwater'ı FedEx'e benzetip, 'Acil bir gönderiniz varsa bunu postaya vermezsiniz FedEx'e verirsiniz. İşte biz de hükümetlere, askeri konularda bu hizmeti veriyoruz. Konvansiyonel askeri yapılarda, çok kıymetli ve yetişmiş personel çalışmakla beraber, maalesef bürokratik yapılarından ötürü birtakım dezavantajlar taşıyorlar. Oysa biz son derece profesyonel hizmetler veriyoruz.'
Erick Prince'in kafasında konvansiyonel orduların neden 'özelleştirilme'si gerektiğine dair kapsamlı fikirler var.

Bizim liberal faşistlere şiddetle tavsiye ediyorum.
Mutlaka bu kitabı alıp okusunlar.
Zira görünen o ki üç vakte kadar 'TSK'yı neden dağıtmalıyız?'ı tartışıyor olacağız.
Bu arkadaşlar her gün ne diyorlar?
Dünyada Türk ordusu kadar beceriksiz, rezil, milletten kopuk, işkenceci, sahtekar bir 'oligarşik arpalık' yok.
Türk Silahlı Kuvvetleri'ni dağıtacağımıza göre yerine bir şey koymak gerekecek.

Bence, hükümetimiz hiç vakit kaybetmeden Blackwater firmasıyla görüşmelere başlasın.
'Türk Ordusu'nun Allahsız generallerini, kurmaylarını emekli edelim' yerine Blackwater'dan birkaç uzman gelir ve eğitir evlatları...
Ha, bu arada bu arkadaşlarla ilgili 'Malta'nın meşhur St. Jean Şövalyeleri' ile ilintili oldukları, Haçlı zihniyetinin 'modern' şövalyeleri olarak Müslümanları Felluce ve Necef'te katlettikleri, küçük Müslüman kızlarına tecavüz ettikleri gibi birtakım çirkin iddialar ortaya atılabilir.

Muhafazakar kalemlere söylüyorum...
Sakın takılmayın böyle iddialara...
Gerçek olabilir ama ne önemi var canım?

Değil mi?