Tom ve Jerry yokken...

Tom ve jerry doğmadan,yusuf a.s. vardı dillerde.pastel boyalar çıkmamışken,ağlamak ne kadar güzeldi.yusuf un kuyuya atılış anında,yakub a.s. ağladığında,yusuf a.s. bünyamini alıkoyduğunda,yakub la yusuf kucaklaştığında sükut gümüş,gözyaşı altın olurdu.
çocuk dimağı peygamberi,peygamberliği ne bilirdi?hikayede anlatılan kahramanlar hep babama benzeyen biraz yaşlıca,gün görmüş,sakallı,iyiliksever,güç lü bir adam gibi zihnimde canlanırdı.
babam bu kıssaları öyle anlatırdı ki,anlattığı süre boyunca hadiselerin içinde kaybolur giderdim.nuh (a.s.)un gemisi anlatılırken,odanın kapısından dışarı çıkarken ayağım çamura batacak diye dikkatli adım atardım.
biraz ürkütücü sahne belki ama ismail a.s. in yerine hep kendimi koyardım.çünkü ben ismail a.s. in yaşındaydım o zamanlar .
sinema teknolojilerinin ilerlediği bu zamanda,soğuk kış gecelerinde yaşatılan o sıcaklığı acaba şimdi yakalamak mümkün mü?
çekirdek aileli evlerde baba kimdir,dede kimdir?televizyonun konuştuğu yerde başka kim konuşabilir?
biz saçlarını sarıya boyamaya çalışan malkom x iz.
gelsin cüneydi bağdadi,bişr hafi,rabiatül adeviyye,hasan basri,ibrahim ethem...
gelsin veliler...
gelsin menkıbe...
gelsin kıssa...

caddycazz

Profesör
Benim de çocukken hikaye kitabım vardı..Peygamber hikayeleri diye..Bak onu hatırladım hüzünlendim şimdi..

Televizyon hiç icat edilmemiş olsaydı çok güzel olurdu.şimdiki çocukları televizyona çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar malesef... Rabbim sonumuzu hayır ede...

caddycazz

Profesör
Çocuğumuza izlettirmesek nerden bilecek?Alışacak?

Herşey bizde bitiyor aslında..