Tevhid nedir?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bu aralar ıspanak ile aram iyi değil

ben işimi kendim hallederim nasıl keseceğime ben karar veririm. Ispanak benim mideme girecek

evde nasıl kesiliyorsa, aynı kesilmiş ve evdeki musluk suyundan, daha temiz bir suyla yıkanmış,,, yine aynımı olur kararın...poşetten çıkartıyorsun, direk taptaze tencereye atabiliyorsun....

adams77

Kanalizasyoncu
evde nasıl kesiliyorsa, aynı kesilmiş ve evdeki musluk suyundan, daha temiz bir suyla yıkanmış,,, yine aynımı olur kararın...poşetten çıkartıyorsun, direk taptaze tencereye atabiliyorsun....

zorlama abi süslü kelimeler bakmıyoruz işin ehli ne ise o

adams77

Kanalizasyoncu
Hiç çıktı mı ki?

Bak gördün mü cevap vermek yerine işine gele yazıyorsun
mutlu oldun mu rahatladın mı hoşuna gittimi

evet hiç çıkmıyor ne var bunda bu benim işim mesleğim sen yapmıyorsun ben yapıyorum yapmasam ne olur? Biliyorsun dimi ama sen paran ile huzur ve refah içindesin pis işlerini yaptıracak fakirler var nasıl olsa :) sizin islam anlayışınız bu zaten yapamadığın pis işleri yapanlar ile dalga geçerek mutlu ol serinle

güneşlenmeye devam

adams77

Kanalizasyoncu
ben sana, dünyalık soruyorum, yeni bir işle alakalı, altında başka bir şey arama.... sizinle din konuşmam, merak etme...

Yahu altun suyunada batırıp altun bıçaklada kessen almıyorum lafa bakarmısın efendide biz dünya ile ahireti ayırmıyoruz bir bütün olarak ele alıyoruz biz sizi adam yerine koyup oturup çay bile içiyoruz hatta başın darda kaldığında yardımına bile koşarız bir yere not et

Kaptan

Mecra Yazarı
Bugun bircok problemimiz Tevhid'in yanlis ya da eksik anlasilmasindan doguyor. Sadece tevhid degil İslam'in diger temel kavramlari da ayni sekilde asil anlamlarindan kopartilip degisik manalar verilmeye calisildi. Boyle olunca da muslumanlarin anlayis ve itikatlarinda farkliliklar meydana geldi bu da tefrikayi beraberinde getirdi.

Konu cok onemli ama...iste geldigi noktayi goruyoruz.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bak gördün mü cevap vermek yerine işine gele yazıyorsun
mutlu oldun mu rahatladın mı hoşuna gittimi

evet hiç çıkmıyor ne var bunda bu benim işim mesleğim sen yapmıyorsun ben yapıyorum yapmasam ne olur? Biliyorsun dimi ama sen paran ile huzur ve refah içindesin pis işlerini yaptıracak fakirler var nasıl olsa :) sizin islam anlayışınız bu zaten yapamadığın pis işleri yapanlar ile dalga geçerek mutlu ol serinle

güneşlenmeye devam
Sende aşağılık kompleksi var heralde

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Yahu altun suyunada batırıp altun bıçaklada kessen almıyorum lafa bakarmısın efendide biz dünya ile ahireti ayırmıyoruz bir bütün olarak ele alıyoruz biz sizi adam yerine koyup oturup çay bile içiyoruz hatta başın darda kaldığında yardımına bile koşarız bir yere not et

şimdi ayıb ettin,,,,seninle dalga geçtiğimimi sandın....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bugun bircok problemimiz Tevhid'in yanlis ya da eksik anlasilmasindan doguyor. Sadece tevhid degil İslam'in diger temel kavramlari da ayni sekilde asil anlamlarindan kopartilip degisik manalar verilmeye calisildi. Boyle olunca da muslumanlarin anlayis ve itikatlarinda farkliliklar meydana geldi bu da tefrikayi beraberinde getirdi.

Konu cok onemli ama...iste geldigi noktayi goruyoruz.

Tevhid nedir,,,, hiç olmak...sen kimsin o zaman....

adams77

Kanalizasyoncu
şimdi ayıb ettin,,,,seninle dalga geçtiğimimi sandın....

çevir kazı yanacak abi :) hep ben ayıp ediyorum kusura bakma sen büyüksün affet küçükler hata eder güyükler af eder değil mi

benimle din konuşmayacaksın ve ben ayıp ettim şimdi seninle din konuşmaya çalıştığım için neyse biz heybemizi doldurduk

selam et

Kaptan

Mecra Yazarı
Varayim ben de yatayim, sizinle birsey konusulmaz.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
çevir kazı yanacak abi :) hep ben ayıp ediyorum kusura bakma sen büyüksün affet küçükler hata eder güyükler af eder değil mi

benimle din konuşmayacaksın ve ben ayıp ettim şimdi seninle din konuşmaya çalıştığım için neyse biz heybemizi doldurduk

selam et

senin hangi safhada oduğunu biliyorum, sabahlara kadar konuşsak, zerre bir şey değişmez,,,,öğrenmek için ,tasın boş olması gerekir....seninkide dolu benimkide,,,,bu yüzden konuşmam dedim..şimdi bu dalga geçmekmi oluyor..