Terlemeyi önleyen minder

Dergaz

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
31 Ara 2007
Mesajlar
1,685
Puanları
0
Yaş
34
İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğrencisi Fatih Koçak, terlemeyi önleyen minder icat etti.

Uzakdoğu ülkelerine ziyaretinde bindiği taksinin şoförünün koltuğuna soğuk su torbaları koyduğunu gören Üniversite öğrencisi Fatih Koçak, buradan yola çıkarak Serin Minder adını verdiği ürünü geliştirdi. Elis Promosyon tarafından piyasaya sürülen ve "Sermin" adı verilen soğuk minderler nem ve sıcağın da etkisiyle ortaya çıkan terlemeyi önlerken, 40 derece sıcaklığa karşı da serin tutuyor.

Elis Promosyon Genel Müdürü Fatih Koçak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, serin minderlerin günün büyük kısmını oturarak veya araç kullanarak geçiren kişiler için ideal bir ürün olduğunu söyledi. Ürünün özellikle yaz sıcağında araç kullanan ve sürekli oturmaktan sırt, bacak ve kalça kısımlarında cilt rahatsızlıkları oluşan şoförler için uygun olduğunu söyleyen Koçak, "Çok sayıda şoför bu durumdan rahatsız. Sırt ve bacaklardaki terleme kıyafetlere de yansıyor. Bazı insanlar çok fazla terlediği için masalarından kalkmaya veya dışarıda yürümeye çekiniyor" dedi.

Ürünü, Uzakdoğu'ya yaptığı bir gezide, şoförlerin koltuğunda soğuk su torbaları görmesi üzerine geliştirdiğini söyleyen Koçak, "Ürünü piyasaya sürdüğümüz günden itibaren çok ciddi talepler aldık" dedi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde öğrenci olduğunu anlatan Fatih Koçak, "13 yaşımdan bu yana yurt dışına seyahat ediyorum. Ticareti çok sevdiğim için iktisat okumaya karar verdim. Daha mezun olmadan iş hayatına atıldım. Yeni ürün ve iş alanları için sürekli yurt dışına seyahatler düzenliyoruz. Bu seyahatlerde insanların sorunlarına çözüm üretecek fikir ve ürünler bulmaya çalışıyoruz. Sermin ürün de bu şekilde ortaya çıktı" dedi.


"Yaşlı ve yatalak hastalardan talep var"

İlk etapta toptan ve internet yoluyla satış yapmaya başladıklarını anlatan Fatih Koçak, yakın zamanda ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana gibi sıcak illerde bayilikler açmayı planladıklarını söyledi. Üründe termosa benzer bir sistemle terleme ve buna bağlı cilt rahatsızlıklarının önüne geçildiğini anlatan Koçak, "Pil, elektrik ve harici bir kabloya ihtiyaç duyulmaksızın ürünün kullanılabilir. İçindeki özel sıvı sayesinde 40 derece sıcaklıkta bile serinlik sağlıyor. Belli bir kullanımdan sonra ürünü herhangi bir yerde 1 saat gölgede bekletmeniz yeterli. Tekrar vücudunuzu serin tutmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.

Koltuk kanepe ve şezlonglar için değişik ebatlarda seçenekler hazırladıklarını anlatan Koçak, "Minderlerin ortopedik özellikte olması rahat bir kullanım sağlıyor. Bir de yatalak, yaşlı ya da özürlü hastalardan ciddi talepler aldık. Sürekli yatağa bağlı kalan bu insanlar yaz aylarında çok sıkıntı yaşıyor. Bazı müşterilerimiz laptopların yaz aylarında aşırı ısınması sıkıntısına karşı bu ürünü kullanmaya başladı. Fiyatının çok uygun olması nedeniyle de büyük rağbet var. Ürünü 25 ile 40 TL arasında değişen fiyatlarda piyasaya sunduk" diye konuştu.


ANKA
 
Üst