Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

SeNoL

MUEYABYA
bilgisayarı açtım ama başlat menüsü yok yani çizgide küçülme söz konusu değil hiç bişekilde hiç bişey yok sadece açtığım sayfalan simge haline geliyo ama başka bişey yok tıklatım çektim ama olmuyor.

Biraz geç oluyor ama hakkınızı helal edin inş..Öncelikkle herhangi bir windows teması yada benzeri birşey yüklemişmiydiniz..yada yüklediğiniz bit tema yı kaldırmışsanız bundan dolayı da olabilir..Farkında olmadan başlat çubugunu küçültmüşde olabilir siniz..Çizgi halinde görünen yere mouseyi getirip üzerinde bekletin mouse şekli ok haline gelince basılı tutarak yukarı doğru çekin..Bunları şimdilik deneyin eğer olmaz ise resim eklerseniz yardımcı olabilmek biraz daha koaly olabilir...ALLAh kolaylıklar versin inş..dua ve muhabbetle esselamualeykum..

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
neroyu kuruyorum.
aşağıdaki yazı çıkıyor.
ne yapmalıyım?

untitled3vd9.png

DJ MESNEVI

Doçent
Kıymetli "Adımca"..

Pc ile Romantik bir münasebetin oldugu kanısı üzerinde duruyorum..

pc ne birazda sert c ıkmayı deneyebilirsin.. Bunun ölcüsünü merak ediyorsan,aslında alternatif tıp üzerinde bir ölcüye sahip degil kaldırıp camdan assa sallandırıp blöf yapabilirsin.. yada birkac tokat atarak sindirme islemi gerceklestirebilirsin..

hayat uzun pcne ve sana saglıklı mutlu günler

(sabah sabah:) ...)

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Kıymetli "Adımca"..

Pc ile Romantik bir münasebetin oldugu kanısı üzerinde duruyorum..

pc ne birazda sert c ıkmayı deneyebilirsin.. Bunun ölcüsünü merak ediyorsan,aslında alternatif tıp üzerinde bir ölcüye sahip degil kaldırıp camdan assa sallandırıp blöf yapabilirsin.. yada birkac tokat atarak sindirme islemi gerceklestirebilirsin..

hayat uzun pcne ve sana saglıklı mutlu günler

(sabah sabah:) ...)
ehü ehü ... :O
hepsini denedim.
en çok çin işkencesi yaptım; içini-dışına çıkarttım, bana mısın demiyo ...
bağışıklık kazandı herhal... :O

DJ MESNEVI

Doçent
Yahu ammada gaddarmıssın sen ha..

vur dedik öldür demedikki mübarek..

bari bi topitopla filan gönlünü al en azından

(üretici zeka :O)

SeNoL

MUEYABYA
Hocam başka bir nero sürümü yüklemeyi deneyin bence

zümrüd-ü anka

Profesör
Biraz geç oluyor ama hakkınızı helal edin inş..Öncelikkle herhangi bir windows teması yada benzeri birşey yüklemişmiydiniz..yada yüklediğiniz bit tema yı kaldırmışsanız bundan dolayı da olabilir..Farkında olmadan başlat çubugunu küçültmüşde olabilir siniz..Çizgi halinde görünen yere mouseyi getirip üzerinde bekletin mouse şekli ok haline gelince basılı tutarak yukarı doğru çekin..Bunları şimdilik deneyin eğer olmaz ise resim eklerseniz yardımcı olabilmek biraz daha koaly olabilir...ALLAh kolaylıklar versin inş..dua ve muhabbetle esselamualeykum..
Allah razı olsun ama hallettik baktık olacak gibi değilsonradan akılımaız geldi sistemi geri yükledik bi kaç gün öncesine aldık yinede sağol sağolsun ertuğrul ve reis kardeşlerimi çokda uğraştırdım : ) Allah bilgisayarla zeval vermesin çok fena oluyor hele anlamayanları perişan ediyor wallahi: )

reis

Kıdemli Üye
Halbu ki sistem geri yükleme yap demiştik.
Sonra da eklemiştik.
"Başlat Menüsü olmadan Sistem geri yüklemeyi nasıl yapacaksın ki" diye.
Sahi Başlat menüsü olmadan sitem geri yükleme noktasına nereden ulaştın Ya Hu..?

SeNoL

MUEYABYA
Güvenli moddan yapmış olabilir..Ya da klavyedeki başlat menüsü kısayolunu kullanarak ulaşmış olabilir..

DJ MESNEVI

Doçent
baska bir nero sürümü degil baska bir yerden indirmeyi dene.. bazı download siteleri eksik veriyolar dll dosyalarını hasarlı iniyor farklı biryer deneyin selametle...

önerim

www.download.com

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
arkadaşlar, neroyla ilgili olan sorunumu yaklaşık birbuçuk saatlik bir araştırmayla çözdüm. :O

xp güncelleştirmelerinden ***25902 numaralı güncellemeyi kaldırınca, nero kendine geldi.
aynı sorunu yaşayanlar için yazmış olalım. :)

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Arkadaşlar bir maruzatım olacak... Ekran görüntüsünü fotoğraf gibi kaydetmek istiyorum. Bunu kısa bir yolu vardı ama unutmuşum...
Hayrınıza bir el atsanız :)

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
görüntü ekrandayken, klavyeden print-screen e bas.
sonra paint gibi bir foto programında yeni belge olarak sayfa aç ve yapıştır.
tamamdır.
kolay gele,
hoş gele. :)

Dj_Bet10

Üye
s.a arkadaslar ewde 2 tane pc var 1i bağlanio diğeriyse dün bağlandım bgun bağlanmio anlamadım nie

ltfen yardım ediin....

exe

KimsesiZ
s.a arkadaslar ewde 2 tane pc var 1i bağlanio diğeriyse dün bağlandım bgun bağlanmio anlamadım nie

ltfen yardım ediin....

Kardes şimdi tek modem ve 2 bilgisayar var değil mi? Ve sen arkadasın dediği gb 2 bilgisayarında ethernet kartını tanıttın ve hala çözülmediyse
:confused1: bide sunu dene

Alıntı

Ağda üç bilgisayar var ikisi bağlanıyor üçüncüsü neden bağlanmıyor? Ağımda bi problem yok karşı bilgisayardan bilgi alabiliyorum gönderebiliyorum modemi görüyorum ama internet yok neden? gibi soruların cevabı bu yazımdaSizde 3 bilgisayar var….Ama modem konsolunda DHCP tarafından otomatik IP atanması yapılması istenilen bilgisayar sayısı sizin bilgisayar adedinizden daha az..Bu durumda router windowsta otomatik IP bile deseniz, 2 bilgisayardan
sonraki herhangi bir bilgisayara IP ataması yapmaz…

Bakın kendi router ayarlarımdan örnek resim altta :

66rm8.jpg

Yukardaki resimde gördüğünüz gibi Size of client IP Pool : 30 ‘a
ayarlanmış durumda…
Bu da bu router’a aynı anda 30 bilgisayar bağlanabilir ve otomatik olarak router tarafından IP alabilir anlamına geliyor…
ve diğer ayarda Client IP Pool starting address ise router’a bağlaanacak olan ilk bilgisayarın hangi yerel IP ‘den itibaren adreslendirileceğini belirtir..

Sizde modeminizde bu Client IP Pool ayarı 3 ten az orası kesin….
bunu kendi modeminize göre ayarlayın olası ilk çözüm bu
Peki nerden anlayacaksınız otomatik ip nin dhcp den alınıp alınmadığını DHCP servisinin IP havuzunda yeterli miktarda IP kalıp kalmadığını anlamanın en kolay yolu, hatalı olarak alınan IP adresini gözlemlemektir.Eğer bilgisayarınız 0.0.0.0 şeklinde bir IP alıyorsa, DHCP’de yeterli sayıda IP’niz yok veya MAC adresiniz de-list edilmiş demektir.

Eğer 169.254.X.Y şeklinde bir IP alıyorsanız, bu DHCP servisiyle haberleşemediğiniz anlamına gelir. Yani kablonuzda, network kartınızda, son olarak da kullandığınız işletim sisteminde (trojan gibi) bir sorun olabileceği anlamına gelir.
bunun yanında bazen bazı sayfalara girerken hatalarla karşılaşırsınız giremeyebiliyorsunuz bunun sebebi de telekomdan alınan dns bilgileridir bu sorunuda ücretsiz olarak dağıtılan bir program var programa buradan ulaşabilirsiniz

indir

tuba

Yeni
googleda aradıklarımızın silinmesi için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim o kadar çok şey aranmışki hepsi çıkıyor gıcık oluyorum.

exe

KimsesiZ
googleda aradıklarımızın silinmesi için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim o kadar çok şey aranmışki hepsi çıkıyor gıcık oluyorum.

Başlat>denetim masası>ağve internet baglantıları>internet secenekleri

Ordan genel sekmesinde Temporary internet files>ayarlar>dosya görüntüle yi sec karsına baya bi dosya cıkacak

Ordaki dosyalar sen internette gezerken bilgisayarına inen dosyalardır tamamını sil... Ve bide öyle dene bakalım ;)