Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

sır

Üye
Arşiv hasarlı diyor açılmıyor kardesim
teşekkürler

exe

KimsesiZ
Arşiv hasarlı diyor açılmıyor kardesim
teşekkürler

Kusura bakmayın modemim arızalıydı cevab yazamadım..

http://rapidshare.com/files/109713564/TotalVideoConverter.rar

Açıklama:

1- Programı indirinçç

2- Programın setup ını kurun ve bittiğinde çalıştırın

3- Başlarken size serial numarası soracak, daha önce indirdiğiniz Programın içinde bulunan "register-serial" isimli belgenin içindeki seri numarasını kopyalayıp yapıştırın, program satın alınmış olacak.

4- Programın dili ingilizce basit olarak bir rm uzantılı dosyayı mp3 e çevirme: sol alt köşede "default converted folder" yazan yer mp3 dosyasının kaydedileceği yerdir, yani dönüştürdüğünüz dosyayı nereye kaydedekseniz yerini seçin, mesela masaüstüne yapın.

Sonra "new task" a basın ve "import files" i seçin. Rm uzantılı dosyanız nerede ise bulun ve aç deyin.Bir pencere açılacak ve oradan "audio" seçeneğinde bulunan "mp3 audio" ü işaretleyin. Ve son hamle olarak "convert now" tuşuna basın. mp3 e çevrilen dosyanız masaüstünde hazır.

Full program...Yada aşagıdaki link işinizi görür..

http://rapidshare.com/files/109715639/Total_Video_Converter_serkann.rar

Leyl...

Profesör
Arkadaslar yardim edin:crying:bilgisayarima giremiyorum:crying:nasil yaziyosun diye sormayin bende bilmiyorum:crying:

simdi söyle oldu; yukardada sormustum, benim bilgisayarim aslinda windows vista home (acer) gecenlerde bilgisayarima vista bussines (dell) CDsini yükledim, salaklikla:crying: simdi bilgisayarimi acmak istedim sifremi verdim baglanmadi, lisans kodu verin diye bise cikti, üstelik bide ingilizce oldugu icin tam anlayamiyorumda, lisans kodu almak icin sadece nete baglaniyo ordan buraya girebildim, bilgisayarima ulasamiyorum napacam yardim edin nolur:crying::crying::crying:

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ
Selamünaleyküm forum halkı!Benim bilgisayarda birden fazla sorun var. Nedenini hala anlayabilmiş değilim.En iyisi olaya en başından başlayayım... Her şey antivirüs programını yenileyeyim derken oldu. Eskidende kullandığım avast antivirüsü yeniden indirmiştim ki, bilgisayarı resetlemek zorunda kaldım. Bilgisayar kapanmadan önce çalışan programlar: 1:media player 2:msn 3:forum sayfasıŞu anki sorunlar:1:media player'i açınca "iç uygulamada bir hata oluştu" uyarısını alıyorum.2:Msn'm sorunsuz çalıştığı halde mail sayfası, profil sayfası açılmıyor.3:Üyesi bulunduğum bir forumda konu açamıyorum.4:Üyesi bulunduğum bier başka forumda öm gönderemiyorum.5:Üyesi bulunduğum ezgimüzik'te gönderdiğim konular paragraf başlığı bıraktığım halde gönderdikten sonra aralarında boşluksuz bir yazıya dönüşüyor.(Şu anki yazıda da gayet düzgün bir şekilde yazmış olmama rağmen eminim ki ilkokul çocuklarının kompozisyon ödevi gibi olacak:)6: Bilgisayarımdaki arama programında arama yapılmıyor.7:Bu forumda ve bütün forumlarda yandaki ifade ve ikonları ve de yazı tipini ayarlamaya yarayan gereçleri kullanamıyorum.8:İnternetten her yere girebiliyorum fakat hotmail.com sayfası açılmıyor.Bütün bu sorunları anlayabilen ya da bana yardımcı olabilen hiç kimse çıkmdı. ve çıkmayacağına da eminim. Eeee öyleyse niye yazıyorsun? da sorulası bir soru.Valla inanın bu sorunun cevabını ben de bilmiyorum:)Selam ve dua ile Vesselam....

Erkam.

Kıdemli Üye
Arkadaslar yardim edin:crying:bilgisayarima giremiyorum:crying:nasil yaziyosun diye sormayin bende bilmiyorum:crying:

simdi söyle oldu; yukardada sormustum, benim bilgisayarim aslinda windows vista home (acer) gecenlerde bilgisayarima vista bussines (dell) CDsini yükledim, salaklikla:crying: simdi bilgisayarimi acmak istedim sifremi verdim baglanmadi, lisans kodu verin diye bise cikti, üstelik bide ingilizce oldugu icin tam anlayamiyorumda, lisans kodu almak icin sadece nete baglaniyo ordan buraya girebildim, bilgisayarima ulasamiyorum napacam yardim edin nolur:crying::crying::crying:

Kardeş önemli dosyaların yoksa yeniden kur vistayı kendini harab etme olur böyle şeyler.

exe

KimsesiZ

Ya sorun etme bakalım bi key buluruz:(

İnternetten şunu buldum dene bakalım umarım işine yarar
Yasadışı olarak internette dolaşan yama sayesinde Vista'nın Home Basic, Premium ve Ultimate versiyonları, kılıfına uygun bir biçimde etkinleştirilebiliyor. "Bunda yeni ne var, zaten yasal olmayan Vista sürümleri internette vardı" diyebilirsiniz, fakat yeni çıkan yamanın eskilerinden farklı özellikleri var. Eski kaçak etkinleştirme yöntemlerinde beta ürün anahtarı giriliyor ya da zaman durdurma yöntemi kullanılarak etkinleştirmenin sürekli ertelenmesi sağlanıyordu. Bu şekilde etkinleştirilen Vista kopyaları ile Windows Update kullanılarak güncelleme yapılmaya çalışıldığında Vista "akıllanıyor", ve etkinleştirme işleminin tekrar yapılmasını istiyordu.
Yeni yöntem ise gerçekten, deyim yerindeyse hile yapmadan Vista'yı etkinleştiriyor. Güncelleştirme yapmak ya da örneğin Internet Explorer 7 kurmak istediğinizde kopya korumasına asla takılmıyorsunuz.

Nasıl yapıyor?
Peki bu nasıl mümkün olabilir? Microsoft; ASUS, Dell, HP gibi büyük üreticilerin sattıkları bilgisayarlarla birlikte etkinleştirme gerektirmeyen OEM versiyon Vista dağıtılmasına izin vermişti. Yeni yamanın da bundan faydalandığı biliniyor.

Microsoft neyler?
Microsoft, OEM versiyonlarında kullanılan ürün anahtarlarını engelleyerek bu yöntemle etkinleştirilmiş Vista'ları yeniden kapatabilir. Fakat bu Vista kopyaları, çevrimiçi etkinleştirmeyi başarıyla geçtikleri için Microsoft'un işi öncekinden çok daha zor.

ANLATIM 1:
Kod:

Öncelikle kullanıcı hesap denetimini kapatmanız gerek.

Denetim Masası>Kullanıcılar altında Kullanıcı hesabı denetimini aç kapa var. Ordan kapatın ve pc'yi yeniden başlatın.

Sonra paketin içindeki OEMTool.exe'yi çalıştırın. Asus seçili iken Install Emulation Driver'i seçin ve yüklensin. Ardından pc'yi yeniden başlatın.

Çalıştıra cmd yazın.

cd desktop yazın
cd paradox ( hangi klasörse artık )
cd certs yazın bir daha

SLMGR.VBS -ilc ASUS.XRM-MS yazın cmd'ye tekrar.

bir süre bekleyin 20-30 sn kadar. Bir pencere başarıyla yüklendi diyecek.

tekrar cmd'ye

SLMGR.VBS -ipk 6F2D7-2PCG6-YQQTB-FWK9V-932CC

yine 20sn kadar bekleyin. yüklendi mesajı gelecek.

mesaj geldikten sonra sistem özellikleri penceresine baktığınızda aktifleştirilmiş olduğunu göreceksiniz

ANLATIM 2:
Kod:
1. Herhangi bir Vista sürümünü ürün anahtarini Girmeden Pc nize kurun

2. emulation driver i kurun
OEMTool.exe yi calistirin ve emule etmek icin OEM BIOS information lardan birini secin(Not:ASUS secmeniz isinizi kolaylastiracaktir)
ve '<Install Emulation Driver>' butonuna basin.

3. Makinayi yeniden baslatin (Reboot edin)

4. OEM sertifikayi kurun :
"SLMGR.VBS -ilc C:\ASUS.XRM-MS" (egerki serifikayi C:\ ye extract ettiyseniz ve default driver i kurmayi sectiyseniz)
Not: Bu islem sonrasi Pc niz bir müddet yanit vermeyebilir sadece bekleyiniz

5.OEM product key i install ediniz (kurdugunuz vista hangi ise asagidan uyan key i secebilirsiniz,veya mevcut keyinizi kullaniniz)

SLMGR.VBS -ipk <Asagidaki keylerden uygun olani>
örn: "SLMGR.VBS -ipk 6F2D7-2PCG6-YQQTB-FWK9V-932CC"

ASUS
~~~~
Ultimate: 6F2D7-2PCG6-YQQTB-FWK9V-932CC
Business: 72PFD-BCBK8-R7X4H-6F2XJ-VVMP9
Home Premium: BH626-XT3FK-MJKJH-6GQT2-QXQMF
Home Premium: 8XPM9-7F9HD-4JJQP-TP64Y-RPFFV
Home Basic: 2WP98-KHTH2-KC7KG-4YR37-H8PHC
Home Basic: 762HW-QD98X-TQVXJ-8RKRQ-RJC9V

Acer
~~~~
Home Premium: 2TYBW-XKCQM-XY9X3-JDXYP-6CJ97

HP
~~
Ultimate: 6F2D7-2PCG6-YQQTB-FWK9V-932CC
Home Premium: 2R6WF-KYF88-27HYQ-XTKW2-WQD8Q
Home Premium: GP3FQ-JB647-7CW8F-H646B-7PMGF

Lenovo
~~~~~~
Home Premium: 34BKK-QK76Y-WWR7C-QF2M7-2TB37

6.'SLMGR.VBS -dlv' yi calistirin veya 'Computer' i sag clikleyip properties diyerek Lisans durumunuzu görün

Kod:
indir

Daha Basit Crackleme için: çalıştırmak yeterli
Kod:
inndir

Leyl...

Profesör
Sagol exe, :)
ya nasil yaptim bilmiyorum ama google da bisiler aradim ve kurtardim bilgisayarimi bebisimi sükür :p

Bahar

İhvan Forum Üye
Arkadaşalar explorerdan nete giremiyorum.. ve ayriyeten msnmide açamıyorum.. mozilla frefoxdan giriş yapabiliyorum.. niçin?? sorun nerde??

Bahar

İhvan Forum Üye
Yani bu sorunun neden kaynaklandığını bilen yok mu??

sword

flawless Victory
Demek ki şu an yok:)
Nacizane bir şeyler diyeyim o zaman ben.
1)Sistemi spy ve casus programlardan arındıran bir programla tarat.(adaware, spy search&destroy vb. programlarla)
2)Saat ve Tarihin doğruluğuna bak.
3)Düzenli olarak sistemi güncelleştir.

Bahar

İhvan Forum Üye
Nod 32 var taratıyorum bu yeterli olurmu?? birde 2 tane güncelleştirme yüklenemedi diyor. kesin explorer ve msnem

sword

flawless Victory
Nod32 yanılmıyorsam antivirüs. Adaware'yi indir.
Belkide sebep olan virüstür. Her iki programlada tarat.
Msn bazen gün ve tarihin yanlış olması sebebiyle de çalışmaz. Kontrol ettiniz mi tarih ve saati?

Bahar

İhvan Forum Üye
evet saat şu an 1:12 ve tarihlerden 9 mayıs 2008.. doğru.. bilgisayarımı açtığımda kırmızılı bişler çıktı..bende sildim.. youtubeye izlemek için bir program indiröiştim onunla ilgili birşey sandım..adaware yi indireyim ben şimdi

Bahar

İhvan Forum Üye
Arkadaşlar nasıl yaptım bilmiyorum ama yaptıııııııııııııım:O bu beceriksizliğimden dolayı kendimi tebrik ediyorum...

sır

Üye
merhaba, arkadaslar son bir iki gundur , bilgisayarım oldukça fazla kendini şaşırdı ..
herhangi bir sayfayı kapatırken donuyor ve bir daha kendine gelmiyor , zar zor düzeltiyorum ama artık her zaman olmaya başladı ...
sebebini ve ne yapmam gerektiğini bilen var mı ?

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Çok acil!!!

Arkadaşlar... Movie maker da bir video hazırladım, cd ye kayıt ettim şimdi başka bir bilgisayarda açmaya çalışıyorum fakat açılmıyor... Acaba hangi programda açabilirim çok acil yardım ederseniz sevinirim...

Turkbeyi

Ordinaryus
merhaba, arkadaslar son bir iki gundur , bilgisayarım oldukça fazla kendini şaşırdı ..
herhangi bir sayfayı kapatırken donuyor ve bir daha kendine gelmiyor , zar zor düzeltiyorum ama artık her zaman olmaya başladı ...
sebebini ve ne yapmam gerektiğini bilen var mı ?

virus ola bilir ve uzun suredir modemin acip kapamiyorsan oda olabilir. virus programin iyi degilse degistir derim esenod32 tavsiye ederim.

farkli bir durum mevcut ise

Tanıtım:
Bilgisayarınız için artık yavaşlama, donma ve çökme sorunları bitti. Windows'unuzu 1 tıklamayla tamir edin ve koruyun. Advanced WindowsCare, diğer araçlar gibi sadece kayıt defteri temizliği yapmaz. Sisteminizi doğrudan inceler ve sorun çıkaran engellerin tamamını düzeltir. Novel sistem teknolojisi sayesinde Advanced WindowsCare, bilgisayarınızın daha hızlı, daha istikrarlı olmasını sağlar.
Tamamen ücretsizdir.
İŞTE RESİMLİ ANLATIM

evet resimdede gördüğünüz gibi onar butonuna basıyoruz ve hatalar düzeltiliyor.

Tikla indir

Turkbeyi

Ordinaryus
Arkadaşlar... Movie maker da bir video hazırladım, cd ye kayıt ettim şimdi başka bir bilgisayarda açmaya çalışıyorum fakat açılmıyor... Acaba hangi programda açabilirim çok acil yardım ederseniz sevinirim...

Bu Programin acmadigi codec yok misal program icinde acmak istediginiz codec yoksa kendi yapimci sitesine sizi yonlendiryor ve ordan codec mevcutsa download etmnizi sagliyor ayriyeten bedava...
Indirmek icin Tiklayiniz

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 920x486.
gomplayeroo2.jpg

Bu program isinizi gormesi gerek