Teheccüde Kalkıyor Musunuz?

Teheccüde Kalkıyor Musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    44

sır

Üye
"Teheccüd namazına kalkıyorum" diyen bir insanın,riya çukuruna düşme tehlikesi yok mudur?Ufak da olsa ibadetlerimizin samimiyetini azaltabilecek konuları açmayalım bence.

olmaz mı mubarek .... ne ufağı hemde katmer katmer ... teheccud her babayiğidin harcı değildir çünkü.... İblis de zor olan ibadeti yapan adama yaklaşıp demez mi '' heyt be ne sağlam adamsın bak kimsenin takat getiremediği teheccud kılıyorsun helal sana!''
Cuneydi Bağdadi hz.lerine elinden gelen her türlü vesveseyi, kötü ameli yaptırmak için kırk takla attıda başarılı olamayınca ''koltuğunun altına girerek sen'sin'' duygusu vermeye çalıştı ya... sen'sin ... ene'lik...

dua edin inşallah Rabb teala gönülden isteyene kolaylık gösterir ...

GÜL-İ RANA

Profesör
"Teheccüd namazına kalkıyorum" diyen bir insanın,riya çukuruna düşme tehlikesi yok mudur?Ufak da olsa ibadetlerimizin samimiyetini azaltabilecek konuları açmayalım bence.
Bu arada ben de kılamıyorum maalesef:(

HAKLISINIZ ASLINDA İŞTE ŞEYTANIN VESVESLERİNE KAPILIYOR İNSAN BEŞER BU ŞAŞAR DEMİŞLER Allah şaşırtmasın:(

Asude

• Don't Panic

..HayRiye..

Asistan
ara sıra =( hele bu sıralar hiç kalmıyorum inş. tekrar düzene sokarım düzene sokmam gereken çok şey var buda ilk sırada inşAllah....

GÖK GÖZLÜM

AŞKIM SEN OL RABBİM
vicdanım çok ama çok rahatsız teheccüd namazı konusunda
ne olur dua edin arkadaşlar şeytanı aleyhillane bıraksın peşimi...
rabbimin huzuruna birde teheccütle çıkayım inşaallah

yüz akı

Profesör
KALKANIN AĞZINA BAL SÜRÜLDÜĞÜ KESİN...ÇÜNKÜ İŞ HAYATINA BAŞLADIM BAŞLAYALI KANAYAN YARAM OLDU.......

Erkam.

Kıdemli Üye
Teheccüd namazı denilince insanların aklına bence hep gece saat 3.00 gibi aklına geliyor ama teheccüd namazı yatsı namazından sonra en az 2 rekatlık bir namazdır. Ve çoğu kardeşlerimizinde genelde 00.00 'den sonra yattıklarını varsayarak sabah namazına ezan okunmadan 20 dk önce kalkıp kılmalarını tavsiye ederim.
Ama en efdali uykuyu bölüp kalkmadır.

İsr@

hizmet erbabı
Bu arada ben de kılamıyorum maalesef:(

bende bu soruyu hiç beğenmedim riya kokuyor. İnsan azcık kendini kalkıyorum diye üstün görüverse Allah muhafaza herşey elden gidebilir...

acizneyzen

Paylaşımcı
Web sitesi
www.muminforum.tr.cx
ara sıra kalkabiliyorum ve o namazın verdiği ap ayrı bi huzur var ama ne yazık ki sürekli o zevki tadamıyorum ALLAH c.c. hepimize nasip eder inş..
gece kıldığım zaman o gün dünyada benden mutlusu olmuo sanki...