tebrİk Eden GÜvercİn

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
***Arkadaşlar okuyunca çok hoşumuza gitti sizlerde paylaşmak istedik***
*****Risale-i Nur dan Nurlu bir hatıra******

Emirdağ Lâhikası, sh. 169
[Asa-yı Musâ'nın tab'ı hakkında]

Ben Beraat gecesinden az evvel Asâ-yı Mûsa tashihiyle meşgul iken bir güvercin pencereye geldi, bana baktı.Ben dedim:"Müjde mi getirdin?" İçeriye girdi, güya eskiden dost imişiz gibi hiç ürkmedi.Asâ-yı Mûsa'nın üstüne çıktı, üç saat oturdu [haşiye]. Ekmek, pirinç verdim, yemedi.Tâ akşama kadar kaldı.Sonra gitti, tekrar geldi.Berât gecesinde tâ sabaha kadar yanımda kaldı.Ben yatarken başıma geldi, Allah'a ısmarladık nev'inden başımı okşadı.Sonra çıktı gitti.İkinci gün, ben teessüf ederken yine geldi.Bir gece daha kaldı.Demek bu mübârek kuş, hem ASÂ-YI MÛSA'yı,
hem Berâtımızı tebrik etmek istedi.

Alıntıdır

selamun aleykum gercekten cok guzel sıte ve yazılar cok etkılendım keske kus misali olsaydık degilmi :) :) en buyk hayalim Medine ye gıtmek oraya gıtmem için dua istiyorum sizlerden :(

A

andemirkan

Guest
***Arkadaşlar okuyunca çok hoşumuza gitti sizlerde paylaşmak istedik***
*****Risale-i Nur dan Nurlu bir hatıra******

Emirdağ Lâhikası, sh. 169
[Asa-yı Musâ'nın tab'ı hakkında]

Ben Beraat gecesinden az evvel Asâ-yı Mûsa tashihiyle meşgul iken bir güvercin pencereye geldi, bana baktı.Ben dedim:"Müjde mi getirdin?" İçeriye girdi, güya eskiden dost imişiz gibi hiç ürkmedi.Asâ-yı Mûsa'nın üstüne çıktı, üç saat oturdu [haşiye]. Ekmek, pirinç verdim, yemedi.Tâ akşama kadar kaldı.Sonra gitti, tekrar geldi.Berât gecesinde tâ sabaha kadar yanımda kaldı.Ben yatarken başıma geldi, Allah'a ısmarladık nev'inden başımı okşadı.Sonra çıktı gitti.İkinci gün, ben teessüf ederken yine geldi.Bir gece daha kaldı.Demek bu mübârek kuş, hem ASÂ-YI MÛSA'yı,
hem Berâtımızı tebrik etmek istedi.

Alıntıdır

Enteresan bir hikaye ,Asayı MUSA ve yahudiliğin sembollerinden güvercin...:confused1:

Güvercin
Güvercin figürü Masonlar tarafından bir sembol olarak kullanılır ve temsil ettiği anlam şöyle açıklanır:

"Güvercin masonlukta Nuh'un habercisinin bir sembolüdür. Eski sembolizmde, güvercin saflığı ve masumiyeti temsil etti."

("Brother George Washington's Masonic Apron", Grand Lodge of Pennsylvania, 2001, http://www.pagrandlodge.org/mlam/apron/index.html.)